Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.382
|
čitano: 14.187.472
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
zabranjeniples kaže...
Saphire kaže...

mislio sam da su LG-evi relativno nekvalitetniji od panasonica.. jel se moze uzet sta dobro (102-107) za oko 4000 kn ?

A to i je šteta što ljudi opčenito krivo misle.

Panasonic radi vrhunske plazme, dok sa LED LCD uređajima nisu u vrhu.

Ne kažem da su loši, ali ima i boljih.

 

Ne znam kakvo je trenutno stanje sa ponudom, ali vjerovatno se da nešto nać.

Pogledaj šta se nudi, pogotovo od prošlogodišnjih modela.

Em se da nać odličan model, em bude jeftiniji od ovogodišnjih slabijih serija.

hvala na savjetima !

16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Pero Dinamit kaže...

Može mišljenje o ovom LCD-u - Toshiba 39L4333DG. U technomarketu je za 3999kn. Kakva je Toshiba što se tiče puštanje filmova preko USB sticka? I SMART tv funkcije?

Može pomoć, mišljenje ili prijedlog? Ima li šta bolje do 4000 krznenih?

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Pero Dinamit kaže...
Pero Dinamit kaže...

Može mišljenje o ovom LCD-u - Toshiba 39L4333DG. U technomarketu je za 3999kn. Kakva je Toshiba što se tiče puštanje filmova preko USB sticka? I SMART tv funkcije?

Može pomoć, mišljenje ili prijedlog? Ima li šta bolje do 4000 krznenih?

Za media player, LG i Samsung dušu dali.

Za LG mogu osobno potvrdit, jer sam imao više primjeraka TV uređaja (strašan media player).

Samsung je isto ok, a pogotovo za SMART tv.

 

Toshibu ne bih gledao.

Do 4000kn se da nać boljih televizora.

Imaš i rasprodaje prošlogodišnjih modela, pa vidi malo što se nudi.

Pročitaj malo moje postove gore poviše.

Sve ovisi što tri treba, koja veličina i slično.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2013 20:54 (zabranjeniples).
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Do 4000 krznenih imas isto u technomarketa od samsunga model za istu cijenu ka toshiba 3999 kn 40es5500, sasvim solidna tv led, full hd, 100Hz, ima ti taj smart tv znaci komplet internet preko njega i razno razne aplikacije (povezivanje je inace sa lan kabelom ali mozes kupit i samsungov bezicni usb za povezat se becicno) i odlicna reprodukcija audio video formata preko usb-a ili externog diska itd....ugl prije njega nego toshibu

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Smretko kaže...

Do 4000 krznenih imas isto u technomarketa od samsunga model za istu cijenu ka toshiba 3999 kn 40es5500, sasvim solidna tv led, full hd, 100Hz, ima ti taj smart tv znaci komplet internet preko njega i razno razne aplikacije (povezivanje je inace sa lan kabelom ali mozes kupit i samsungov bezicni usb za povezat se becicno) i odlicna reprodukcija audio video formata preko usb-a ili externog diska itd....ugl prije njega nego toshibu

Da, samo što se kod tog tv uređaja ne radi o pravi 100Hz, dok je na onom Samsungu kojeg sam spomenuo, pravih 100Hz u pitanju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Pero Dinamit kaže...
Pero Dinamit kaže...

Može mišljenje o ovom LCD-u - Toshiba 39L4333DG. U technomarketu je za 3999kn. Kakva je Toshiba što se tiče puštanje filmova preko USB sticka? I SMART tv funkcije?

Može pomoć, mišljenje ili prijedlog? Ima li šta bolje do 4000 krznenih?

Meni su preporucivali ovaj kao best buy, a ja bas nisam slusao, pa sa uzeo drugi :)

Samo napomena, lg nema dts!

16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

A šta mislite o Samsung UE-40ES5500? Kakva mu je slika i Smart TV opcije? Čitam da Samsung čita više manje sve formate preko USB-a tako da s time neće biti problema.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
zabranjeniples kaže...

Da, samo što se kod tog tv uređaja ne radi o pravi 100Hz, dok je na onom Samsungu kojeg sam spomenuo, pravih 100Hz u pitanju.

Serija es5500 ima 100Hz jedino ove serije ispod kao eh5450 i 5000 nisu imali a bilo je deklarirano da imaju, es 6100 kojeg si ti spomenija je puno bolja i opremljenija tv ali je i skuplja tako da otpada i ona ima 200Hz........to vise niko nezna koliko ko ima jer su sve postali markentiski trikovi da se lakse proda pa ljudi di god da vide vise Hz da pise to im je bolje...bija san na dovoljno prezentacija pa znan neke stvari, philips je npr prosle godine serija 3 i 4 po njihovim rijecima radili na 50Hz a oni su kao stavljali da imaju po 100 i 200 a to su dobili zbrajanjem nekih razno raznih stvari tako da vise apsolutno nikome ne virujen oko toga, vodin se po tome da vidin koja slika meni najvise pase i to je to....

11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Pero Dinamit kaže...

A šta mislite o Samsung UE-40ES5500? Kakva mu je slika i Smart TV opcije? Čitam da Samsung čita više manje sve formate preko USB-a tako da s time neće biti problema.

Kazen ti ja da mogu za te pare bi uzea taj tv, smart ti je dosta jednostavan ka na svakom samsungu,mozes spojit bilo koju zicnu ili bezicnu tipkovnicu i mis za surfanje netom,od formata ja nisan naisa na nesto da nije ocita i nema problrma sa dts zvukom ka lg kod jeftinijih modela,slika relativno ok kad uzmes u obzir kakav signal mi dobijamo sasvim ok a i hd materijal neman zamjerke....

16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Super, mislim da ću uzeti onda taj. Najviše me pati taj smart tv kakav je te čitanje preko usb-a.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Citanje preko usb-a neka te ne zabrinjava a i ako zelis poneses u ducan na usb-u ili hard disku neke formate koje inace gledas i isprobas, a smart tv  je u globalu kazen ti dosta jednostavan i samo spajanje i koristenje,takoder prednost koristenja bezicne tipkovnice i misa ali nemoj imat neka prevelika ocekivanja od njega nije to toliko brzo ili sta vec da ce ti zamijenit neke radnje sa kompa ili slicno,ugl tu i tamo ti posluzi ako ces malo surfat na web ili koristit neke od aplikacija i to je to,neka ti to nebude presudno kod tv-a....

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Smretko kaže...

Serija es5500 ima 100Hz jedino ove serije ispod kao eh5450 i 5000 nisu imali a bilo je deklarirano da imaju, es 6100 kojeg si ti spomenija je puno bolja i opremljenija tv ali je i skuplja tako da otpada i ona ima 200Hz

Nisam znao ovo za seriju ispod 6xxx.

Uglavnom, nova F5000 znam da nema pravih 100hz, a mislim da se radi o sličnoj stvari kao i kod ovoga.

 

A ovo šta se navodi 200-400-600hz i slično, to stavite mačku o rep.

Uglavnom, ne radi se o istoj stvari kao što je to recimo kod plazme.

Tako da ne brkate te dvije tehnologije.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Da li se isplati kupnja Samsung smart tv-a koji je trenutno na akciji u Harvey Normanu?

 

Riječ je o modelu UE 50F6400 a cijena je 10 tisuća kuna, a uz TV "gratis" ide i mobitel Samsung Galaxy S3 mini.

 

Je li to OK cijena ako se računa i taj mobitel? Vidio sam da je za 46" isti model cijena oko 6600 pa na više, nisam mogao pronaći 50" za usporedbu. 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Tv sam po sebi je sasvim solidan a inace cijena 50'' modela se krece od 9500-11000kn kako na kojin mistima tako da ako dobijes jos i taj mob uz njega pun pogodak,ako ti netreba uvik ga mos na njuskalu rijesit za 2000kn tako da na kraju dobijes tv za 8000kn sta je dobra ponuda.

11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Trebam pomoć !!!
Kupio sam prije 2 godine novi samsung led tv od 80 cm (32") koji je bio namjenjen gostima kad stara katodna prođe, no dosada su ga koristili roditelji, ponajviše otac koji je gledao HR programe...sve sam dobro istražio prije kupovine ali sam propustio nešto jako bitno (što sam kasno primjetio), a to je satelitski priključak koji nema ugrađen u sebe DVB-S / S2 ali ima net priključak, usb, hdmi, za slušalice, pc spajanje.... Pošto se stari tv više ne isplati popravljati, ovaj ide njima (digitalni reciver za HR programe mi ne treba jer je ugrađen u tv, ali reciver za satelit ne mogu spojiti jer nemam na njemu SCART koji je jedina opcija pošto je uređaj za satelit dosta star a novi ne želim kupovati, pa mi treba neki dodatak/adapter koji bi mogao spojiti na priključke koje imam u stilu HDMI to DVB-S adapter il kako se već zove...nešto u ovom stilu http://www.aliexpress.com/item/Minl-google-HDVB-8609-Digital-Terrestrial-Receiver-HD-DVB-T-Tuner-MPEG4-AVC-H-264-HP/790847254.html ili i manje kao USB dodatak ali da ima satelit opciju (ako neko zna kako se to točno zove i di bi mogao kupiti kod nas) ...drugi problem kada bi i kupio novi satelitski reciver nemam di sa njim sada jer tv širinom stane taman u veliki stari ormar/regal ali zbog postolja moram sada maknut policu iznad njega na kojem su do sada stajali antene, reciveri, priključci, daljinski...

....eto molim za savjete i pomoć ako neko zna
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

kao amater ti mogu reći da mu slika analognog signala i nije neka, gledao sam ga jučer u avenue mall-u, meni je to prevelika lova za tehnologiju koja izgleda ko prije 5-6 godina. Ali ponavljam da tek par dana snimam situaciju...

12 godina
protjeran
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

moze li mi neko preporuciti neki tv do 3000 kn da je full hd i diagonala min 37 ... 

naso sam neki lg

 

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-42CS460-lcd-tv

 

 kakav je jeli ga iko ima?

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2013 17:15 (Perceto).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav,

upravo među ostalim modelima gledam i PS43E450A koji ste Vi kupili pa me zanima kako ste zadovoljni sa uređajem nakon više od pola godine upotrebe.

zanima me kvalitetna slika za gledanje nogometa, filma preko laptopa/tv boxa ali i igranje, znači što kvalitetnija slika i prikaz.

i na kraju - da li Vas uopće smeta što je uređaj HD ready i gdje to uopće može zafaliti...

hvala unaprijed na odgovoru

15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Perceto kaže...

moze li mi neko preporuciti neki tv do 3000 kn da je full hd i diagonala min 37 ... 

naso sam neki lg

 

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-42CS460-lcd-tv

 

 kakav je jeli ga iko ima?

Ja sam za 3000 uzeo ovaj, odličan tv.

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

može preporuka nekog TVa do 7000kn sa dobrim 3d i što većim ekranom :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

malo potraži po centrima prošlogodišnje top modele sad su na rasprodajama

za 5500-6000 kupiš raketu

ja sam frendu našao Philipsa 42pfl6057 k 12 za 5300

odlična 3D telka sa smartom i dobrom mašinom

dnl
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Philips 46pfl5537k 4999 AAAKCIIIJA!!! Trči u Solin Građu! smart,400hz,3d.....

 
1 1 hvala 1
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

naletio sam na ovaj model

dal ima itko iskustva sa tim modelom ili postoji možda bolji u tome cjenovnome rangu?

tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Imas novi model 32F4500 nije ti full hd nego hd ready al ima prednosti sta je novi model za 2013, dizajn mu je vrhunski, ima kompletan smart tv kao i taj sta di navea al ima prednost sta ima ugraden wireless tako da se mos bezicno povezat a cijena ti je ista ili +\- 100kn.

15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Treba mi savjet koji je po vama najštedljiviji LCD TV od nekih 50-80 cm. Bitno mi je da je kvalitetan i naravno da troši najmanje moguće struju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Cican kaže...

naletio sam na ovaj model

dal ima itko iskustva sa tim modelom ili postoji možda bolji u tome cjenovnome rangu?

tnx

Kolege su ga preporučivali, po njima je to dobar tv. {#}

Nisam ja ništa prčk'o.
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

dobar je zo model meni ga ima frendica :)

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Jel ima uopce smart tv-a Lcd za ispod 3000kn?

 

Vidim tko god pita preporuku sa smartom dobije link tv-a iznad 3500kn

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

A opce ne kuzim kaj se smatra smart tv lcd-om.

Mislim, na kaj su nas navukli ti debilni letci i reklame i svašta. Samo u Harvey Normanu!!! Panasonic plazma od 600 Hz, 2499Kn!!

Full HD LCD sa USB-om 3099 kn!!

 

Mislim užas. Takozvani Smart TV niti na telkama od 10 somova ne šljaka kak spada. Jednostavno to nije to. Niti su to toliko kvalitetni preglednici ko na kompu, niti imaš miš i tastaturu.

Posluži za pogledat neki youtube il nešto, ali se potrgaš dok utipkaš ime spota koji tražiš. Pa pola onih opcija na Samsungu koje se reklamiraju za djecu, za obitelj, za vježbanje traže da dodatno plaćaš uslugu. Ma koma.

 

A najbolje mi je kaj sam skoro 100% siguran da ljudi znaju da postoje telke od preko 10, pa čak i 20kkn, ali svejedno misle da su te telke bezveze i da su ove od 2299 kn iste. Jer imaju pazi 4 HDMI utora, FullHD i 100Hz!

Isto tako, vrlo često se smatra da postoje tri tipa modernih televizora. LCD, plazma i LED. Super.

12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Smart tv je svaki tv koji se može spojiti na net.....

 

Ne kužim ovu usporedbu Panasonic plazme 600Hz i full hd lcd s usb-om što si htio reći?

 

Kad kupujete skuplji tv vi ne možete birati hoćete li smart tv,3d...sve je tu htjeli vi to ili ne ali nije taj tv skuplji zbog toga vi plaćate processor,matricu,kontrast(prikaz vjerne crne boje)Herce, jer ovo na jeftinijim tv-ima što piše 100hz možete mačku objesit o rep čak novi modeli philipsa isonya a 200hz zavaravaju kupce,naime herci su motionflow oni daju glatke pokrete brzih akcijskih scena bez titranja slike....

 

Svaki entry level model je full hd 100hz govorim o većim ekranima al to nema veze sa skuplim tv-ima kad je kvaliteta prikaza loooošija!!!!

znači ako pričamo o iti malo kvalitetnoj tv-iji 40 inča platit ćete 5-6 tisuća kuna...

 

ako kome nije jasno i treba savjet pm-ajte

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice