Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.381
|
čitano: 14.186.200
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...

Evo uskoro ce biti taj model na testu i biti ce opsežna recenzija pa malo pričekaj da vidiš kako ce proći, on je nasljednik prošlogodišnjeg ES6100 modela koji je bio best buy u srednjem rangu.

 

http://hdportal.eu/hd_vijesti/najava-testa-samsung-ue-40f6100/

Nazalost u skripcu sam s vremenom tako da tesko da cu moc pricekat tu recenziju pa moramo odluciti i nadam se da necu pogrijesiti

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Onda odi na F5500 mislim da nemreš puno pogriješiti s njim mada bi ja osobno na Sony-a išao jer imam jednog doma od 55" i zbilja je slika bolesno dobra. Ovaj F6100 mi se čini dosta srezan što se tiće opreme i opcija u usporedbi sa ES6100 tako da prije bi onda išao na F6400 samo on je 5400kn u Emmezeti. Sretno. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...

Onda odi na F5500 mislim da nemreš puno pogriješiti s njim mada bi ja osobno na Sony-a išao jer imam jednog doma od 55" i zbilja je slika bolesno dobra. Ovaj F6100 mi se čini dosta srezan što se tiće opreme i opcija u usporedbi sa ES6100 tako da prije bi onda išao na F6400 samo on je 5400kn u Emmezeti. Sretno. 

Oprosti sta te pilam ali jos jedno pitanje:tko ima bolje smart tv opcije tj kojie je pristupacniji internetu sony ili samsung?

 

Hvala

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Samsung je bolji F serija nova sa podrškom za html5 i flash u browseru.

13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...

Samsung je bolji F serija nova sa podrškom za html5 i flash u browseru.

Ostala je dvojba izmedu F5500 te F6100.Izgleda da.ce na kraju pobijedu odnijetiF5500

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Da i meni se čini da je bolji.

16 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Da li bi netko znao objasniti razliku izmedu 600Hz sub-field osvjezavanja i 2500/3000 Hz Focused Field Drive-a ?

 

Trust Me, I'm an Engineer :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Eh doslo vrijeme da se zamjeni stari debeli TV sa nesto modernijm LCD/PLASMA TV uredjajem. Preferiram LCD pa ako mozete dati par savjeta u vezi toga.

Uzeo bih neki TV velicine izmedju 32 i 36 inch, najvise radi prostora u kuci. Detaljnje slike sobe vidjetcete na kraju opisa pa shodno tome mozete mi dati i savjet koji je najbolje nosac iskorsititi, mozda imate neku ideju koju nisam do sada uspio smisliti.

Sto se tice TV-a, glavna je cijena i mislim da ona ne bi trebala prelaziti 700KM.

TV ce se najvise korsitit za gledanje mojaTV kanala, trenutno bez HD kanala jer i nema bas neke ponude.

Ono sto je bitno i sto bih naglasio je da bi bilo potrebno da TV ima pristup internetu da bi kasnije sa smart tv boxom mogao iskorsitit dotatni sadrzaj.

Jedno pitanje odmah u vezi toga, koja oznaka, koji naziv ima tv koji ima pristup nternetu !? Nije mi potreban wi-fi jer su ti TV uredjaji dosta skuplji, zadovoljan sam i obicnim ethernet kablom.


Da li je za 700KM moguce uzeti sljedece:

-tv od 32 inch
-full hd
-mogucnost povezivanja na internet
-mogucnost povecizavanja android box i pretvaranje tv-a u smart uredjaj gdje bi npr pustao filmove !? Imam npr pristup stranici gdje imma dosta kanala koje pustam na racunaru jednim klikom putem web browsera.

Eto to je osnovno u ovom prvom postu...

Sve slike dnevnog mozete pogledati na: http://imgur.com/a/zZMiY

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Meni bi trebao čim jeftiniji LCD ,  bitan mi je hdmi, bar 2, 3 su dovoljna..usb nepotreban, full hd nepotreban, a opet da je kvaliteta slike koliko tolika...čim jeftinije, gledo sam u Kauflandu Quadro za 1900 kn , pa ako ima neš jeftinije od toga, bilo bi oke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Imas u technomarketa u tom rangu vivaxa 32LE41 dode ti 1800kn ima sve sta ti triba 2-3 hdmi, vga , usb...i skroz nelose izgleda stvarno ok tv za te pare

12 godina
protjeran
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

mozete li mi pomoc u odabiru između ova 3 tv-a. sad je ova neka akcija u emezete nevirujem da ce imat sva tri u ponudi...pa ako bi mogli poredat od najboljeg do najgoreg 

 

Sony KDL-32EX650B Full HD LED MPEG4

 

LG 32LM611S 3D Full HD LED MPEG4

 

Sharp LC32LE510 Full HD LED TV MPEG4

2 Sony KDL-32EX650B Full HD LED
1 Sharp LC32LE510 Full HD LED TV
4 LG 32LM611S 3D Full HD LED MPE
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ipak sam uzeo sony jer nije bilo lg-a 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Evo mene i dalje zanima što mislite o ovom Quadro televizoru...

 

http://www.inem.hr/proizvod/led-22sh50

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Sto mislite o Samsungu PS51F4500 ako ga dobijem za 4000?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Marko :D kaže...

Evo mene i dalje zanima što mislite o ovom Quadro televizoru...

 

http://www.inem.hr/proizvod/led-22sh50

Hitno mi je. Hvala unaprijed :)

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav, što mislite o ovom TV-u?

 

http://www.elipso.hr/audio__video/tv/GRUNDIG-32VLE5322BG/

 

Ima nešto bolje u tom rangu do 2.600-2.700 kn?

 

 

kuku lele
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može li mi tko reći što nije u redu s ovim televizorom da je ovoliko jeftin? :-)

 

http://lcd.hr/lcd/toshiba-40lv733g/

 

Mislim, radi se ipak o 102 cm, Full HD-u ... za te novce na tržištu koliko ja znam ne može se dobiti ništa slično. Istina, negdje sam pročitao da ne može na svom playeru vrtiti filmove, ali spojiš ga HDMI kablom na komp i problem riješen, zar ne?

 

Uglavnom, namjeravam ga kupiti pa da čujem prije vaša mišljenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ima 50Hz, relativno velik odziv slike 8ms bar kako pise, klasicni je lcd nije led i samim tim dosta vise struje trosi npr neki led u tom rangu je oko 50-ak vati dok je ova toshina 160 vati ako ti to sta znaci....ostale stvari sta se tice slike i svega je stvarno odlicna i dosta prikljucaka od iza ima cak sta nemaju ni skuplji tv-ovi.....ugl ove kao mane sta san navea vise manje to je samo na papiru tako u stvarnosti jer je iman priliku gledat svaki dan u ducanu slika je vrh za te pare i neces nac bolje

10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Hvala na odgovoru ... moram priznati da se još dvoumim između te Toshibe i ovog Sonyja http://www.comel.hr/sony-kdl-40r470a-4754 .

 

Spreman sam dati tih 500 kuna više ako se isplati ... izgleda mi da se isplati (LED, 100Hz, energetska učinkovitost), ali ako netko zna iz prve ruke?

14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
LG 42la641s ili Samsung ue40f6400? Gledam malo po netu, navodno u ovom cijenovnom rangu samsung rastura. Medjutim, lg mi se cini ok isto, ali ne uspijevam bas nac previse recenzija za njega. LGu bi da prednost radi navodno boljeg 3d-a isto ne znam oce li mi bit problem to sta ce tv biti na relativno maloj udaljenosti, na neka 2-2.5 m pa ce doc do izrazaja duplo manja rezolucija kod pasivne 3d tehnologije. Tek san se pocea informirat o tv-ima i po nasim forumima vidin da je samsungov panel (s-pva) navodno dosta bolji od ips (lg), bolji kontrast i crna boja. Medjutim, da li je to zbilja tolika razlika? Problematicno mi zvuci to sta kod samsunga je dosta veliki problem kut gledanja. Da skratim, kome bi dali prednost?
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2013 13:41 (IvoP123).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Samsung je bolji što se tiće panela, dublji kontrast a time i odnos crne i bijele boje, bolje SD procesiranje sa manje artefakata i bolja pokretna rezolucija jer je poznato da je na prošloj LG seriji 6 bilo problema sa TruMotion interpolacijom koja je davala max 300-400linija pokretne rezolucije.

 

Inače što se tiće 3D-a tu LG briljira sa pasivnom tehnologijom koja ne umara oči i ne zatamnjuje sliku kao aktivna, nema flickeringa slike, Smart i media player su izvrsni isto kao i razna čudesa povezivanja na sve moguče načine sa PC-om, tabletom, smartfonom, LG ima bolje podešavanje za titlove dok Samsung ima zbilja male titlove preko media playera, Magic remote je odličan samo neznam dali se dobije uz taj model tv-a, mislim da ne. Dizajn i jedan i drugi su odlični.  

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2013 15:17 (roby27).
16 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Doslo vrijeme da i ja kupim LCD, LED ili plasmu.

 

E sad, budzet je do max 3200 kn.

Ono, mislim si 3000, al nek bude 200 kn odstupanja.

 

Jel se isplati ?

 

Klik

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Batista kaže...

Doslo vrijeme da i ja kupim LCD, LED ili plasmu.

 

E sad, budzet je do max 3200 kn.

Ono, mislim si 3000, al nek bude 200 kn odstupanja.

 

Jel se isplati ?

 

Klik

Itekako.

11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može preporuka do 3 000kn Full HD, min 100cm, usb-om i svime ostalome što dolazi, ako možete linkove zalijepiti, hvala :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ako tražiš 40" plus dijagonalu i mora biti FullHD znači plazma otpada tako da se protegni za 500kn i ubodi odličan i stilski dizajniran Sony KDL-40R470A radi se o 2013 modelu, čita mkv, vrlo dobra SD i HD slika...

11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Svakako izvrstan tv ako te ne zanima često gledanje 3D sadržaja.

12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Tv do 3,500kn? Neki best buy.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Da, vidio sam ta dva tu u preporukama prije. Vidim samsung je malo veći, no rezolucija je manja a pošto se ne razumijem puno zanima me koliki je to minus. Koji bi ti odabrao od ta dva?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice