Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.381
|
čitano: 14.185.567
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozz ekipa! Evo odlucio sam kupit televizor u rangu 3500kn htio bih 98 ili 102 cm (ne zanima me 3d ni najmanje) a sto se tice te smart tehnologije to mi i nije bas najasnije sta mi to nudi pa ako bi mi mogli malo objasnit sta dobivam sa tom smart tehnologijom bilo bi super. Ja sam nasao ovaj http://www.protis.hr/products/details/televizor-philips-40pfl3107h12-lcd-led/70503 dali je to isplativo i dali vi znate neke  bolje modele za tu cijenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ima li netko možda kupon za popust na edigital.hr-u a da mu ne treba? sorry za offtopic, ja sam ovaj tv odabrao http://www.edigital.hr/Led_televizori/Samsung_UE40F6400AWXXH_A163D_LCD_LED_televizor_+2kom_naocala_u_kutiji-p36350.html?bid=&partner=10001#specifikaciok

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.8.2013 13:21 (ivanmadridista).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Cholee

 

Minus je ako gledaš FullHD sadržaj pošto je ta plazma HDready tako da ce doći do degradacije slike. recimo ako imaš bluray player ili neke HD programe sa satelita ili sa neta mkv 1080p materijal. Za naš SD program i DVD, 720p materijale je plazma super a i ima vrlo dobru interpolaciju znači neće doći do mutne slike prilikom brzih scena. Jedino je problem refleksija u ekranu ako gledaš u jako osvijetljenim prostorijama ili da ti je prozor bočno ili iza gledatelja pa ti sunce tuče.

12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...

Cholee

 

Minus je ako gledaš FullHD sadržaj pošto je ta plazma HDready tako da ce doći do degradacije slike. recimo ako imaš bluray player ili neke HD programe sa satelita ili sa neta mkv 1080p materijal. Za naš SD program i DVD, 720p materijale je plazma super a i ima vrlo dobru interpolaciju znači neće doći do mutne slike prilikom brzih scena. Jedino je problem refleksija u ekranu ako gledaš u jako osvijetljenim prostorijama ili da ti je prozor bočno ili iza gledatelja pa ti sunce tuče.

Pa glavna svrha je igranje na xboxu, gledanje filmova i serija sa usb-a. Soba je dosta zamračena pa to nije problem. Sad se nemogu odlučit šta ću više gledat 720 ili 1080... Nisi rekao koji bi ti odabrao.

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pa čuj pošto imam doma Sony od 55" i znam kakva elektronika stoji iza njih izabrao bi ponovo Sony {#} 

13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Cholee kaže...
roby27 kaže...

Cholee

 

Minus je ako gledaš FullHD sadržaj pošto je ta plazma HDready tako da ce doći do degradacije slike. recimo ako imaš bluray player ili neke HD programe sa satelita ili sa neta mkv 1080p materijal. Za naš SD program i DVD, 720p materijale je plazma super a i ima vrlo dobru interpolaciju znači neće doći do mutne slike prilikom brzih scena. Jedino je problem refleksija u ekranu ako gledaš u jako osvijetljenim prostorijama ili da ti je prozor bočno ili iza gledatelja pa ti sunce tuče.

Pa glavna svrha je igranje na xboxu, gledanje filmova i serija sa usb-a. Soba je dosta zamračena pa to nije problem. Sad se nemogu odlučit šta ću više gledat 720 ili 1080... Nisi rekao koji bi ti odabrao.

Ako želis bolje tonove, kontrast, Plazma je i dalje broj 1 za filmofile i ovisnike o kvaliteti fotografije. Ali, imaj na umu da FHD plasmu mozes kupiti za 4800kn dok ove jeftinije 3000-4000kn plazme imaju HDReady koji je ionako i vise nego dobar jer je upscaling odlican. XBOX 360 na plazmi izgleda fenomenalno a 720p vs 1080p ce ionako smetati samo zagrizenim fanovima kvalitete. Imaj na umu da kvalitetna plazma tv prikazuje 720p bolje nego jeftini led 1080p,.

GAMER
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

jel kupio ko ovaj GRUNDIG 32VLE5322BG


kakva su iskustva i misljenja?

 
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

To su identični modeli samo je kod emmezete kriva slika.

11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
9090 kaže...
Trebam pomoć !!!
Kupio sam prije 2 godine novi samsung led tv od 80 cm (32") koji je bio namjenjen gostima kad stara katodna prođe, no dosada su ga koristili roditelji, ponajviše otac koji je gledao HR programe...sve sam dobro istražio prije kupovine ali sam propustio nešto jako bitno (što sam kasno primjetio), a to je satelitski priključak koji nema ugrađen u sebe DVB-S / S2 ali ima net priključak, usb, hdmi, za slušalice, pc spajanje.... Pošto se stari tv više ne isplati popravljati, ovaj ide njima (digitalni reciver za HR programe mi ne treba jer je ugrađen u tv, ali reciver za satelit ne mogu spojiti jer nemam na njemu SCART koji je jedina opcija pošto je uređaj za satelit dosta star a novi ne želim kupovati, pa mi treba neki dodatak/adapter koji bi mogao spojiti na priključke koje imam u stilu HDMI to DVB-S adapter il kako se već zove...nešto u ovom stilu http://www.aliexpress.com/item/Minl-google-HDVB-8609-Digital-Terrestrial-Receiver-HD-DVB-T-Tuner-MPEG4-AVC-H-264-HP/790847254.html ili i manje kao USB dodatak ali da ima satelit opciju (ako neko zna kako se to točno zove i di bi mogao kupiti kod nas) ...drugi problem kada bi i kupio novi satelitski reciver nemam di sa njim sada jer tv širinom stane taman u veliki stari ormar/regal ali zbog postolja moram sada maknut policu iznad njega na kojem su do sada stajali antene, reciveri, priključci, daljinski...

....eto molim za savjete i pomoć ako neko zna

 Jel zna tko odgovor ??!?

12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Samo da javim da sam kupio plazmu PS43F4500 u Samsungu na popustu. Zadnji primjerak za ravno 3000 kn. Nove očekuju već u četvrtak. KLIK. Kupujte dok možete kad je dobar tv.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 19:47 (Cholee).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Cijena tog modela zadnjih misec ipo dana je 2999 skoro svugdi tako da zadnji primjerak koji si ti dobija i nije bas neka ponuda.

12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Smretko kaže...

Cijena tog modela zadnjih misec ipo dana je 2999 skoro svugdi tako da zadnji primjerak koji si ti dobija i nije bas neka ponuda.

 Moguće, pošto sam ja gledao samo preko Nabave.net. Tamo jedino u Samsungu ima ta cijena. Enivej za te pare mi je odličan tv.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 12:10 (Cholee).
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

http://www.protis.hr/products/details/televizor-sony-kdl40r470a-lcd-led/70134

 

Mislim da uzmem ovaj tv, ima li šta bolje ali max do 1000 KM(4000 kuna)

dejanceeeeeeeeee
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ima bolje 2 solucije samsung 42F5000 oko 3700 se krece cijena full hd,led,100Hz sa odlicnom podrskom reprodukcije svega preko usb-a ili harda, ili LG 42LA6130 isto full hd,led,100Hz i ima ti 3d ako ti je potriban ugl cijena mu je u technomarketa trenutno 3999 kn tako da prije bi nesto od ovo dvoje uzea nego sony.

10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

koji tv,po mogućnosti da je što jeftinije koristio bi se kao monitor za laptop(min.32'')a kasnije i za konzolu(ako bude para :P),čuo sam da u kauflanda ima jeftinih,a s 3 g. garancije...(nemojte preporučit vivax,jer mi se od njega kosa diže)

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Smretko kaže...

Ima bolje 2 solucije samsung 42F5000 oko 3700 se krece cijena full hd,led,100Hz sa odlicnom podrskom reprodukcije svega preko usb-a ili harda, ili LG 42LA6130 isto full hd,led,100Hz i ima ti 3d ako ti je potriban ugl cijena mu je u technomarketa trenutno 3999 kn tako da prije bi nesto od ovo dvoje uzea nego sony.

http://www.technomarket.hr/products/09128823/lg-42la6130 ako je to ova televizija uzimam je sviđa mi se, samo ne mogu nikakao nači tehnomarket bih, kad ga kliknem na karti otvori mi se bugarski tehnomarket, pa ako može tko da linka tehnomarket bih

dejanceeeeeeeeee
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Je to je taj tv pogrijesit neces nimalo....a sta se tice technomarketa u bosni nisan upoznat jeli ga ima uopce tamo i imaju li svoju stranicu.

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Nema tehnomarket u bih googlao sam, ista tv u nas je skuplja 400 maraka(1600kuna) jedino sam ovo našao samo je ekran manji ali je 400H https://www.technoshop.ba/proizvod/952/lg_cinema_screen_3d_smart_tv_32la660s.html

 

dejanceeeeeeeeee
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

http://www.brodomerkur.hr/hr/50/televizori/ evo neka netko predloži tv odavde,limit je 2500kn...hitno molim prijedloge,sutra kupujem!!!

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Molio bih nekog upučenog da predloži tv do max. 6000 kn.Nekak sam trenutno više za plazme.

Zanima me velika dijagonala 127 ili 130 cm i po mogučnosti da je full hd.

Ako za taj iznos mogu naći lcd sličnih karakteristika možda se na koncu odlučim za njega.

Kolko čujem da je među plazmama Panasonic ok a prolazi i LG, a za lcd-e nemam nekih informacija.

 

Glavna namjena filmovi .Smart tv funkcije me ne peru posebno ,kao ni 3D

"Why flying?Cose for tennis or football you need only one ball."
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Nije pravi topic ali da pitam, kupio sam LG 42LA6130  ima li potrebe za updatom softvera i šta se dobiva sa tim?

dejanceeeeeeeeee
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

softver se sam updejta ako je tv spojen na mrežu

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

evo kupio sam(tj nisam ja nego ta žena...) kupila je grundig ({#})...bio joj je zadnji dan za zamijeniti jedan predmet koji joj ne odgovara za nešto drugo....

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

što grundig nije kvalitetna marka?

premišljam se da uzmem ovoga:

http://www.elipso.hr/audio__video/tv/GRUNDIG-32VLE4322BF/

 

nisam toliko upoznat sa novim tv-ima, pa ako bi preporučili neki do 3.000, ako je moguće volio bi da bude 1920x1080, hdmi i usb konektore.

 

 

 

o/
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

nije stvar što je nekvalitetno nego je ona zapela za grundig zbog zemlje u kojoj se proizvodi...LOL

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?///Lancer Evolution X <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
kivic15 kaže...

nije stvar što je nekvalitetno nego je ona zapela za grundig zbog zemlje u kojoj se proizvodi...LOL

Jos da je crveni, gde bi sreci bio kraj...

10 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
daniel.hajdinjak666 kaže...
kivic15 kaže...

nije stvar što je nekvalitetno nego je ona zapela za grundig zbog zemlje u kojoj se proizvodi...LOL

Jos da je crveni, gde bi sreci bio kraj...

a ono,ona kupuje sve sto je njemacko xD a bili su samsung,lg,philips,al ne ona hoce grundig xD

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?///Lancer Evolution X <3
12 godina
protjeran
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Grundig je dio Beko koncerna, znaci Turska. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice