Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.393
|
čitano: 14.193.928
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@Anđeo bez falinge

To što su ti napisali od Lg-ja,  mislim, da je malo smješno..Što se tiče tih Hz su za Evropu 50 i 100hz, a za Američko tržišče je 60 i 120 Hz..Jer je za Evropu drukčiji tvsignal što se tiče Hz:) A svi televizori UJ serije imaju 50Hz osvežavanje panela.. Jedino serija SJ ima 100Hz osvežavanje panela. A sami Hz što se tiče True motiona je druga priča..I što se još tiče RGBW panela se razlika vidi, ako gledaš sa preporučene" udaljenosti, a ako gledaš recimo televizor veličine 55" sa 5 metara, pa nečeš baš vidjet razliku. Ali mislim, da češ teško gledat televizor veličine 55" sa takve udaljenosti.. Ja ti ne pišem nešto na pamet, jer ipak svaki dan gledam te televizore.. Ali nemoj me shvatiti pogrešno", dobar je taj Lg, ali kao što sam napisao ja osobno bi radije uzeo koji drugi brend sa RGB panelom. Još što se tiče specifikacija tog Lg-ja.

 

 

Našao sam mail iz LG Hrvatska.

Ovaj LG Europe koji je napisan na inglišu i koji još detaljnije objašnjava da taj tv ima 100 Hz sam vjerojatno pobrisao. 

Ne mogu ga naći u folderu LG TV u gmailu.

Ti dakle znaš bolje od tih ljudi je li panel 50 ili 100 Hz ?!

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 22:53 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroVandal kaže...

spojiti HTPC sa gtx1050ti na njega i gledam sve preko toga cak ni Tuner mi netreba 😂 ali 4k da.

Nemislim previse love davat posto sam ovog Samsunga dosta platio pa nakraju na cca 4 godine vec ima problem tako da do cca. 600Eura i 55" najmanje.

Nasao sam ovaj LG jel to ok? Nisam nesto zahtjevan sto se TV-a tice

https://www.otto.de/p/lg-55uj635v-led-fernseher-139-cm-55-zoll-4k-ultra-hd-smart-tv-36-monate-garantie-629414837/#variationId=629414838-M36

Nizak input lag što ti je dobro za igre...

OK tv..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vi koji imate LG webos 3.5 i max tv..postoji li način preko neke aplikacije da se aktivira max tv, da se ne mora koristiti daljinski i max tv prijemnik?
Sry na offtopic.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Veljo99 kaže...

Pozdrav ekipa. Nisam neki preveliki znalac i čitam vaše komentare pa lagano učim.... kupujem TV za veču dnevnu sobu, dakle u obzir dolazi sve preko 160cm i cijena do 10 000 kn.  Dakle, što veći ekran, što kvalitetnija slika, android...:))) Hvala puno!!!

Ja bi ti preporučio taj model:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Ili taj stariji model Sonya.

 

https://www.nabava.net/televizori__240/sony-televizor-kd-65xd7005baep-65-165-cm-led__24978951

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
razor1234 kaže...

Zna netko koji je panel u novom sony 43xf8577, na display specification pise edge led, a ne znam je li to va ili ips?

I kakav je po specifikacijama naspram proslogodisnje 90 serije?

 Ovogodišnji modeli serije XF8505, če imat IPS panele.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
razor1234 kaže...

Zna netko koji je panel u novom sony 43xf8577, na display specification pise edge led, a ne znam je li to va ili ips?

I kakav je po specifikacijama naspram proslogodisnje 90 serije?

 Ovogodišnji modeli serije XF8505, če imat IPS panele.

 Meni to kao laiku ne znači ništa što ima IPS, ako dobrom elektronikom i software-om riješe dubinu crne i širinu palete ostalih boja.

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@millo

Pa donekle je istina što si napisao.. Pored panela je isto tako važno, da ima televizor i odličan slikovni procesor:) Najvažnije je, kako su sami algoritmi posloženi na procesoru..

Ovdje su danas najbolja što se toga tiče, Philipsov procesor P5 i Sonyev X1 Extreme procesor. Ali ipak treba reči, da ni sa najboljim zatemnenjem i procesorom ipak ne možeš dobit kontrast i prikaz crne kao na VA panelima, ali možeš dobit sve ostalo bolje..Recimo od ostrine slike, prikaz boja, pokretnu resoluciju, veoma dobar prikaz svih sadržaja itd.. A što se tiče Sony modela XF 8505, je ipak sa zada malo" preskup:)

 
0 3 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebao bih pomoć u vezi kupovine. Namjeravam uzeti PS4 Pro (pretplatu za isti) te neki TV. Osim igranja na PS4 Pro, TV bih koristio i za gledanje programa na EON-u, i možda poneka aplikacija (Youtube, Netflix ili nešto slično).

Ne zanima me tv sa top postavkama tj. čija je cijena značajno iznad prosjeka, a kvaliteta nije toliko iznad, nego sam za neki optimalni (best buy) izbor. Stoga su moguće korekcije cijene na gore ili na dole.

TV bih gledao sa udaljenosti nekih 2,5 metara (mada su po potrebi moguća i odstupanja -0,3 metra te +0,5 metra).

Našao sam Panasonic TX-49EX600E za nekih 600 Eura sa 5 godina garancije.

Pitanja su:

*Jesam li uzeo „stari“ / „nekompatibilni ili ne toliko kompatibilni sa ovim što želim“ model? Ima li neki bolji (za ovo što mi treba) izbor TV-a od navedenog?

*Za ovo što mi treba i za udaljenosti koju gledam, da li je 49“ ok ili je bolji izbor 55“ ili nešto treće?
*Kako odavno nisam imao PS, zanima me trebam li uzimati neke dodatne kablove (ili nešto drugo) koji će povezati PS4 i TV te omogućiti kvalitetan prikaz ili sve dođe u kutiji sa PS4?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Ovdje su danas najbolja što se toga tiče, Philipsov procesor P5 i Sonyev X1 Extreme procesor. 

sony x1 možeš uspoređivati jedino s panasonicovim hcx+ procesorom, pilips je tu tek nižerazredna marka

već x1 extreme je nedostižan za pilipsovu kramu, a novi sony x1 ultimate kinezi mogu samo sanjati

 

naravno, sad ćeš nas obasuti tonom recikliranog pilipsovog marketinga...

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi, može preporuka za TV.

 

Trebam nešto jednostavno, prvenstveno za gledanje filmova, poželjno bi bilo i smart funkcije da se može spojiti na net, USB i čitanje standardnih formata filmova skinutih preko torrenta. Što se veličine tiče, recimo da je za gledanje s 3-4 metra, znači ne treba nešto preveliko. Rang para ~3.000 kn.

 

Pitanje je gdje bi preporučili kupovinu, u kojoj trgovini?

 

I koji model?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
garfield1 kaže...

Ovdje su danas najbolja što se toga tiče, Philipsov procesor P5 i Sonyev X1 Extreme procesor. 

sony x1 možeš uspoređivati jedino s panasonicovim hcx+ procesorom, pilips je tu tek nižerazredna marka

već x1 extreme je nedostižan za pilipsovu kramu, a novi sony x1 ultimate kinezi mogu samo sanjati

 

naravno, sad ćeš nas obasuti tonom recikliranog pilipsovog marketinga...

 Neču ti ništa objašnavat, itd.. Jer ionako nema smisla:)) Pa ako bi ti počeo objašnavat, ne bi znao o čemu je riječ..

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Niža klasa kineski VA panela je škart!

 

problemi s kvalitetom Philips televizora PUS6262 nisu neuobičajeni.

Očigledno, mnogi nesretni korisnici vraćaju ove televizore zbog previše sporog rada ili čak zbog neuspjeha. Ako vjerujete mojim sugovornicima, ima tjedana kada se čak i svaki drugi televizor prodaje u ovoj seriji vraća u trgovinu. Naravno, ona se vraća u jednu svrhu - zamijeniti drugi model, obično natjecanje.

 

Kao što možete vidjeti, nisam jedini koji je imao problema s neuspjehom Philips 50PUS6262 televizora. U odnosu na gore navedeno, nije lako stvoriti jednoznačno mišljenje o ovom modelu. Tako ću pokušati formulirati dva mišljenja za dvije različite skupine potrošača.

 

 

Philips 50PUS6262 Test

http://www.tvtest.pl/philips-50pus6262-test/

 

 

49PUS6412 Test

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/philips-49pus6412-p43175/test.html

 

 

 
3 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...

Trebao bih pomoć u vezi kupovine. Namjeravam uzeti PS4 Pro (pretplatu za isti) te neki TV. Osim igranja na PS4 Pro, TV bih koristio i za gledanje programa na EON-u, i možda poneka aplikacija (Youtube, Netflix ili nešto slično).

Ne zanima me tv sa top postavkama tj. čija je cijena značajno iznad prosjeka, a kvaliteta nije toliko iznad, nego sam za neki optimalni (best buy) izbor. Stoga su moguće korekcije cijene na gore ili na dole.

TV bih gledao sa udaljenosti nekih 2,5 metara (mada su po potrebi moguća i odstupanja -0,3 metra te +0,5 metra).

Našao sam Panasonic TX-49EX600E za nekih 600 Eura sa 5 godina garancije.

Pitanja su:

*Jesam li uzeo „stari“ / „nekompatibilni ili ne toliko kompatibilni sa ovim što želim“ model? Ima li neki bolji (za ovo što mi treba) izbor TV-a od navedenog?

*Za ovo što mi treba i za udaljenosti koju gledam, da li je 49“ ok ili je bolji izbor 55“ ili nešto treće?
*Kako odavno nisam imao PS, zanima me trebam li uzimati neke dodatne kablove (ili nešto drugo) koji će povezati PS4 i TV te omogućiti kvalitetan prikaz ili sve dođe u kutiji sa PS4?

 Nije loš taj Panasonic, ali što se tiče EON aplikacije je ne podržava..Jedino ako češ gledat preko telefona ili preko kompjutera.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

Niža klasa kineski VA panela je škart!

 

problemi s kvalitetom Philips televizora PUS6262 nisu neuobičajeni.

Očigledno, mnogi nesretni korisnici vraćaju ove televizore zbog previše sporog rada ili čak zbog neuspjeha. Ako vjerujete mojim sugovornicima, ima tjedana kada se čak i svaki drugi televizor prodaje u ovoj seriji vraća u trgovinu. Naravno, ona se vraća u jednu svrhu - zamijeniti drugi model, obično natjecanje.

 

Kao što možete vidjeti, nisam jedini koji je imao problema s neuspjehom Philips 50PUS6262 televizora. U odnosu na gore navedeno, nije lako stvoriti jednoznačno mišljenje o ovom modelu. Tako ću pokušati formulirati dva mišljenja za dvije različite skupine potrošača.

 

 

Philips 50PUS6262 Test

http://www.tvtest.pl/philips-50pus6262-test/

 

 

49PUS6412 Test

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/philips-49pus6412-p43175/test.html

 

 

Evo još dva testa za model 6262 i 6412 sa različitim panelima.. Moram ovdje reči, da naravno nije vrhunski televizor, ali  dobar" u tom rangu.. I što se tiče vračanja neznam gdje si dobio tu informaciju, jer ti mogu kazat iz prve ruke, da baš nije tako kao što si napisao.. Dečki znam, da očete deskriditirat Philips televizore, ali neznam zašto toliko laži:))

Pa i nešto ljudi na tom forumu je kupilo te televizore, pa su veoma zadovolnji.. A, da dobijaš vrhunski ili odličan televizor što se tiče kvalitet slike ili same elektronike, se zna, da je to za takve pare nemoguče.. I ako očeš odličan" televizor, onda treba uzet koji viši rang i to govorim za sve brendove ne samo za Philips.. Ali za takve pare, sta ta dva televizora dobra:)

 

https://www.whathifi.com/philips/50pus6272/review

 

http://www.trustedreviews.com/reviews/philips-43pus6262-4k-tv

 

https://www.techradar.com/reviews/philips-43pus6262-43-inch-4k-hdr-ambilight-tv

 

https://hdtvpolska.com/philips-pus6412-test-2017-android-tv-z-ambilight-i-matryca-ips/

http://www.topuptv.co.uk/review-philips-65pus6412-65-4k-uhd-ambilight-smart-tv/

 

Pa i nešto mišlenja kupaca.

 

http://www.mediamarkt.de/de/product/_philips-65pus6412-12-2240505.html

 

https://www.tvstore.nl/product-reviews/787258/philips-50pus6262-ambilight.html

 

https://www.amazon.co.uk/Philips-50PUS6272-05-Ambilight-Freeview/dp/B077M313WZ

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 16:45 (garfield1).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl-50wf665.aspx

Ovo je isto novi full hd sony za 2018.god.Šta reći za ovo? Bi li ovo bila dobra kupovina?Ako neko nešto zna neka napiše.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oliol kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl-50wf665.aspx

Ovo je isto novi full hd sony za 2018.god.Šta reći za ovo? Bi li ovo bila dobra kupovina?Ako neko nešto zna neka napiše.

 Pa za takve pare, dobijaš več dobar 4k televizor:)

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dajte umjesto svađe recite šta da kupim :) (gore post objašnjava situaciju)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pogledaj si TCL U43P6006
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
this donk kaže...

dajte umjesto svađe recite šta da kupim :) (gore post objašnjava situaciju)

 Za takvu udaljenost bi ti skoro trebao televizor 55" veličine, ali ga za takve pare ne dobijaš:) Ili najmanje veličine 50", pa i tu je teško nači nešto dobro za takve pare.. A veličina 43" ti je sigurno premala.. Tako, da ti jedino preostaje dati još nešto para više ili uzet koji televizor veličine 43".

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala, koji bi onda preopručio ako idem s opcijom 43'', a koji bi preporučio od 50'' da je ok i povoljan (čisto da znam koliko je onda to više para ako idem na tu opciju)?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...

Trebao bih pomoć u vezi kupovine. Namjeravam uzeti PS4 Pro (pretplatu za isti) te neki TV. Osim igranja na PS4 Pro, TV bih koristio i za gledanje programa na EON-u, i možda poneka aplikacija (Youtube, Netflix ili nešto slično).

Ne zanima me tv sa top postavkama tj. čija je cijena značajno iznad prosjeka, a kvaliteta nije toliko iznad, nego sam za neki optimalni (best buy) izbor. Stoga su moguće korekcije cijene na gore ili na dole.

TV bih gledao sa udaljenosti nekih 2,5 metara (mada su po potrebi moguća i odstupanja -0,3 metra te +0,5 metra).

Našao sam Panasonic TX-49EX600E za nekih 600 Eura sa 5 godina garancije.

Pitanja su:

*Jesam li uzeo „stari“ / „nekompatibilni ili ne toliko kompatibilni sa ovim što želim“ model? Ima li neki bolji (za ovo što mi treba) izbor TV-a od navedenog?

*Za ovo što mi treba i za udaljenosti koju gledam, da li je 49“ ok ili je bolji izbor 55“ ili nešto treće?
*Kako odavno nisam imao PS, zanima me trebam li uzimati neke dodatne kablove (ili nešto drugo) koji će povezati PS4 i TV te omogućiti kvalitetan prikaz ili sve dođe u kutiji sa PS4?

 Ako zelis imat EON aplikaciju na Smart TV-u Panasonic ti nije opcija , podrzani su samo Sony , Samsung  i LG i to noviji modeli . Ovdje imas sve podrzane modele pa proberi ako ti je bitno  . 

 Dođe sve potrebno u kutiji sa PS4 , bez brige :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 18:36 (error_666).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim te nabroji mi tri 4k televizora koji su bolji.Nemoj mi spominjat philips.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
oliol kaže...

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl-50wf665.aspx

Ovo je isto novi full hd sony za 2018.god.Šta reći za ovo? Bi li ovo bila dobra kupovina?Ako neko nešto zna neka napiše.

 Pa za takve pare, dobijaš več dobar 4k televizor:)

 Nabroji mi tri -4k televizora koji su bolji.Nemoj spominjat philips.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 18:49 (garfield1).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Zahvaljujem puno na odgovoru.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mini review Panasonic 55EX613 

 

Tek kupljen, lagano testiram. 

Proban onaj materijal sta san vec od prije koristio za test tva. 4K sport, 4K video (elysium), FHD bourne ultimatum, Im a legend itd

 

Slika je odlična, boje isto odlične, nisu umjetne. Dosta toga ima za podešavanje.

Zvuk je ok, nema nešto basa, sta se i ne moze ocekivat od tankog lcd-a. Jacina i vise nego dovoljna.

Motion videa su super, nema trzanja, zapinjanja ka u nekih sta san vec testira. I 60HZ je panel. Sve pizdarije su ugasene po defaultu.

Proba san i par LCD test videa sa youtubea.

Lagano probijanje pozadinskog osvjetljenja na par mista (donji livi kut, gornji desni) 

Al skroz malo i vidljivo jedino na skroz crnoj podlozi. Skoro zanemarivo.

 

 

Crna je crna. Nije siva. Imagine Dragons - Thunder video na youtubeu. Probajte

 

Kutevi gledanja dobri. 

 

Aplikacije siromašne, browser, youtube, netflix jedine valjaju. Druge nisan koristija.

Ima usb 3.0, sve radi kako triba...dizajn odličan. Srebrni okvir i noge. 

 Trenutno neman zamjerke osim sta neman ni jednu IPTV aplikaciju pa ne mogu dodat liste itd...

Ako ko zna za nekakvu aplikaciju nek javi. A da ide na panasonic firefoy OS

 

Cijena 5200kn na mall hr

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jesi probao neki SD signal ?
Jel možeš navesti na kojim modelima je skika trzala ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo222 kaže...
Jesi probao neki SD signal ?
Jel možeš navesti na kojim modelima je skika trzala ?

 Jel meni govoriš?

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
markma kaže...

Trebao bih pomoć u vezi kupovine. Namjeravam uzeti PS4 Pro (pretplatu za isti) te neki TV. Osim igranja na PS4 Pro, TV bih koristio i za gledanje programa na EON-u, i možda poneka aplikacija (Youtube, Netflix ili nešto slično).

Ne zanima me tv sa top postavkama tj. čija je cijena značajno iznad prosjeka, a kvaliteta nije toliko iznad, nego sam za neki optimalni (best buy) izbor. Stoga su moguće korekcije cijene na gore ili na dole.

TV bih gledao sa udaljenosti nekih 2,5 metara (mada su po potrebi moguća i odstupanja -0,3 metra te +0,5 metra).

Našao sam Panasonic TX-49EX600E za nekih 600 Eura sa 5 godina garancije.

Pitanja su:

*Jesam li uzeo „stari“ / „nekompatibilni ili ne toliko kompatibilni sa ovim što želim“ model? Ima li neki bolji (za ovo što mi treba) izbor TV-a od navedenog?

*Za ovo što mi treba i za udaljenosti koju gledam, da li je 49“ ok ili je bolji izbor 55“ ili nešto treće?
*Kako odavno nisam imao PS, zanima me trebam li uzimati neke dodatne kablove (ili nešto drugo) koji će povezati PS4 i TV te omogućiti kvalitetan prikaz ili sve dođe u kutiji sa PS4?

 Ako zelis imat EON aplikaciju na Smart TV-u Panasonic ti nije opcija , podrzani su samo Sony , Samsung  i LG i to noviji modeli . Ovdje imas sve podrzane modele pa proberi ako ti je bitno  . 

 Dođe sve potrebno u kutiji sa PS4 , bez brige :)

 

A zar ne mogu otici na taj TV i preko browsera ukucati eon.tv i svoje podatke i onda gledati tako?

 

Dakle pogodio sam optimalan TV za ovo što mi treba i veličinu s obzirom na udaljenost?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice