Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.382
|
čitano: 14.187.967
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja jutros u podrum po meso kad ugledah stari crt sonyjev. Pokraj njega zapakiran SNES i Sega master system 2. Mislim si kako mi je super bilo. vga reza i 30 boja na ekranu. Ah koja vremena.

Danas svi sove i razlikujemo 50 nijansi sive na TV-u.Prepoznajemo pixele na razini molekula. Pa sto se to desilo u medjuvremenu?

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spacecraft kaže...

Ja jutros u podrum po meso kad ugledah stari crt sonyjev. Pokraj njega zapakiran SNES i Sega master system 2. Mislim si kako mi je super bilo. vga reza i 30 boja na ekranu. Ah koja vremena.

Danas svi sove i razlikujemo 50 nijansi sive na TV-u.Prepoznajemo pixele na razini molekula. Pa sto se to desilo u medjuvremenu?

 8 bitni neostvarni dječački san.

 

Dečki koji je ekvivalent EU modela Samunga nu8000un ?

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000

 

Koliko vidim ima jedan od jbnijih input lagova i koristio bih ga kao drugi monitor....

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 14:27 (DarthMarkus).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,
da li zna netko gdje se može nabaviti jeftina matična ploča za LG plaszmu 42 PJ 350 - P2/3 series? Jer u servisu traže 1900 kn, ili kažu da nabavim od neke druge stare.
Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...

       Dečki koji je ekvivalent EU modela Samunga nu8000un ?

 

 UE55NU8000 (kod nas NU8002)

 

UE55NU8000

 

Ali taj ima 8-bit + FRC panel dakle nije pravi 10-bitni što je za seriju 8 Samsunga čudno i neočekivano. U međuvremenu se pojavio NU8070 koji ima 10-bitni panel, kod nas će taj ići najvjerojatnije pod imenom NU8072. Po cijenama koje se mogu naći u EU malo je skuplji u odnosu na NU8000 i sigurno je bolja opcija.

 

UE55NU8070

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 15:40 (Flagship).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku nekog tv-a, bilo bi dobro da je Android gore i da podržava 4k, odnosno da ga kupim sad i sljedećih 10 godina sam na miru ako ne krepa. Sjedim na 3 metra od mjesta gdje bi bio tv, mišljenja sam da bi 55' bilo možda previše na tu udaljenost, ali nisam u tim vodama pa se kužim. Što se tiče cijene, ne bih dao više od 5k kuna. Ty

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
DarthMarkus kaže...

       Dečki koji je ekvivalent EU modela Samunga nu8000un ?

 

 UE55NU8000 (kod nas NU8002)

 

UE55NU8000

 

Ali taj ima 8-bit + FRC panel dakle nije pravi 10-bitni što je za seriju 8 Samsunga čudno i neočekivano. U međuvremenu se pojavio NU8070 koji ima 10-bitni panel, kod nas će taj ići najvjerojatnije pod imenom NU8072. Po cijenama koje se mogu naći u EU malo je skuplji u odnosu na NU8000 i sigurno je bolja opcija.

 

UE55NU8070

 A taj 8070 bi trebao imati isti "niski " input lag ili ???

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa kako na Samsung UE40F6320 vidit koliko je vremena radila,i btw TV je na prodaju ako ima itko zainteresiran nek se javi na PM!

 

Uopce ne znam koju da cijenu stavim?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blade18 kaže...

Molim preporuku nekog tv-a, bilo bi dobro da je Android gore i da podržava 4k, odnosno da ga kupim sad i sljedećih 10 godina sam na miru ako ne krepa. Sjedim na 3 metra od mjesta gdje bi bio tv, mišljenja sam da bi 55' bilo možda previše na tu udaljenost, ali nisam u tim vodama pa se kužim. Što se tiče cijene, ne bih dao više od 5k kuna. Ty

 Meni je osobno android najgora opcija na tvu, ali svatko bira sto mu pase.

za tri metra ti 55” nikako nije preveliko, to je taman. Na tri netra se 65” gleda u 4k za pravi ugođaj.

Dobarr 55” tv za tu cijenu jako teško, pričekaj kraj godine kad su rasprodaje pa neki samsung ili sony koji nisu iz pocetne serije,

tcl(serija 5 i 6) i hisense mogu biti dobre alternative

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 7 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blade18 kaže...

Molim preporuku nekog tv-a, bilo bi dobro da je Android gore i da podržava 4k, odnosno da ga kupim sad i sljedećih 10 godina sam na miru ako ne krepa. Sjedim na 3 metra od mjesta gdje bi bio tv, mišljenja sam da bi 55' bilo možda previše na tu udaljenost, ali nisam u tim vodama pa se kužim. Što se tiče cijene, ne bih dao više od 5k kuna. Ty

 Ako gledas SD kanale 55" je previse za 3 metra a za 1080p i 4K nije previse. I nemoj kupovati ove Philipse koje Garfield preporuca jer oni ne traju ni 5 godina a kamo li 10 godina koliko ti planiras da ti traje. Trazi nesto od Sonya, Samsunga, LGa ili Panasonica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 19:45 (Binac6).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
Blade18 kaže...

Molim preporuku nekog tv-a, bilo bi dobro da je Android gore i da podržava 4k, odnosno da ga kupim sad i sljedećih 10 godina sam na miru ako ne krepa. Sjedim na 3 metra od mjesta gdje bi bio tv, mišljenja sam da bi 55' bilo možda previše na tu udaljenost, ali nisam u tim vodama pa se kužim. Što se tiče cijene, ne bih dao više od 5k kuna. Ty

 Ako gledas SD kanale 55" je previse za 3 metra a za 1080p i 4K nije previse. I nemoj kupovati ove Philipse koje Garfield preporuca jer oni ne traju ni 5 godina a kamo li 10 godina koliko ti planiras da ti traje. Trazi nesto od Sonya, Samsunga, LGa ili Panasonica.

 Prestani več sa tim lažima oko Philips televizora:) Jer nemaš nikakvih informacija oko kvarova, za razliku od mene:)) A ako smo več kod trajanja, preko 5 godina danas ne izdrži nijedan televizor pa svejedno na proizvođača..!

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

Ekipa kako na Samsung UE40F6320 vidit koliko je vremena radila,i btw TV je na prodaju ako ima itko zainteresiran nek se javi na PM!

 

Uopce ne znam koju da cijenu stavim?

Ugasi TV pa pritisni na daljinskom INFO, MENU, MUTE, POWER pa idi na opciju SVC i tu ima Panel display time i broj sati koliko je radio.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Prestani več sa tim lažima oko Philips televizora:) Jer nemaš nikakvih informacija oko kvarova, za razliku od mene:)) A ako smo več kod trajanja, preko 5 godina danas ne izdrži nijedan televizor pa svejedno na proizvođača..!

 Stari moj, non stop te smajliće lijepiš di ih ne treba i onda hoćeš da te netko smatra ozbiljnim??? Ne bih prihvatio tvoj savjet ni da kupujem žvakaće. Od svih ti si ovdje najgori neprijatelj Philipsa samo to ne kužiš očito.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
drummond kaže...
garfield1 kaže...

 Prestani več sa tim lažima oko Philips televizora:) Jer nemaš nikakvih informacija oko kvarova, za razliku od mene:)) A ako smo več kod trajanja, preko 5 godina danas ne izdrži nijedan televizor pa svejedno na proizvođača..!

 Stari moj, non stop te smajliće lijepiš di ih ne treba i onda hoćeš da te netko smatra ozbiljnim??? Ne bih prihvatio tvoj savjet ni da kupujem žvakaće. Od svih ti si ovdje najgori neprijatelj Philipsa samo to ne kužiš očito.

 I te kako me ljudi shvataju ozbilnjim, za razliku od nekih na tom forumu.  A što se tiče mojih savjeta, ni ne trebaš prihvatiti..! Pa normalno, da se neče svima sviđat moje preporuke jer nisu svi ljudi isti.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
drummond kaže...
garfield1 kaže...

 Prestani več sa tim lažima oko Philips televizora:) Jer nemaš nikakvih informacija oko kvarova, za razliku od mene:)) A ako smo več kod trajanja, preko 5 godina danas ne izdrži nijedan televizor pa svejedno na proizvođača..!

 Stari moj, non stop te smajliće lijepiš di ih ne treba i onda hoćeš da te netko smatra ozbiljnim??? Ne bih prihvatio tvoj savjet ni da kupujem žvakaće. Od svih ti si ovdje najgori neprijatelj Philipsa samo to ne kužiš očito.

 I te kako me ljudi shvataju ozbilnjim, za razliku od nekih na tom forumu.  A što se tiče mojih savjeta, ni ne trebaš prihvatiti..! Pa normalno, da se neče svima sviđat moje preporuke jer nisu svi ljudi isti.

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je je vidim kako te smatraju ozbiljnim, znaju tko si i šta si, pročitana knjiga kako ovdje tako i na drugim forumima. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
drummond kaže...

Je je vidim kako te smatraju ozbiljnim, znaju tko si i šta si, pročitana knjiga kako ovdje tako i na drugim forumima. 

 Ako si tako pametan, onda mi objasni tko sam i šta sam..

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips  

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 20:13 (drummond).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
drummond kaže...

Philips  

 To što si ti sada stavio, je na razini jednog 5 godišnjeg djeta.. Ali mislim, da ni nemaš dosta više..

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo se tješi. Philips je postao chinese junk, dosta mi je bilo nekoliko viđenih u zadnjih nekoliko mjeseci da bih mogao dati ocjenu a ti se postavi na trepavice s lažima koje širiš o ''najboljem'' philipsu. Bitch please 

Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
drummond kaže...

Samo se tješi. Philips je postao chinese junk, dosta mi je bilo nekoliko viđenih u zadnjih nekoliko mjeseci da bih mogao dati ocjenu a ti se postavi na trepavice s lažima koje širiš o ''najboljem'' philipsu. Bitch please 

A druge nisi vidio baš Philipsa.. A što se tiče Kineza, izgleda uopšte nemaš pojma.. Jer, da bi imao pojma o tv tehnologiji ne bi pisao takve gluposti.. Evo šta kažu stručnjaci..

Still, it is interesting to observe that Chinese TV manufacturers are at the forefront of TV hardware innovation ahead of popular brands such as Samsung and Sony.

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajde si u sloveniju te svoje ''stručne'' pričice za malu djecu prodavati. Nisu svi kinezi u rangu smeća, ali philips spada u taj koš. Lik tamo blizu mene kupio jednog neznam model ali preko 6 soma dao za njega, ono smeće laga ko blesavo. Rekao mu šta to ne zamjeniš, veli on meni pa lijepa su mi ova svjetla iza šta svjetle. mialim si pa imaj si ga onda tupko, jebote takav tv Bio sam početkom prošlog mjeseca u Elipsu i usput malo gledao televizore. LG, Samsung, Hisense i Philips u istom cjenovom rangu i Philips mi bio najgori po pitanju kvalitete slike. Baš sam se pitao o čem ovaj janez s buga priča:D Ajd ima lijepa svijetla iza RR

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 21:01 (drummond).
Moj PC  
6 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
volegradele kaže...

Ekipa kako na Samsung UE40F6320 vidit koliko je vremena radila,i btw TV je na prodaju ako ima itko zainteresiran nek se javi na PM!

 

Uopce ne znam koju da cijenu stavim?

Ugasi TV pa pritisni na daljinskom INFO, MENU, MUTE, POWER pa idi na opciju SVC i tu ima Panel display time i broj sati koliko je radio.

 Jel to sva 4 odjednom trebam pritisnut?Uglavnom nista mi ne pokazuje kad to napravim!

Isprike,uspio sam doc do menua! Hvala

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 21:25 (volegradele).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš čitam na WhatHiFi da će Philips oled 903 serija imat Bowers&Wilkins sustav. Pa jebote. Kaj je je, oledi su im vrhunski al uz upitnu kvalitetu naravno a istu cijenu kao i LG. 

 

Btw, nakon koji mjesec korištenja Samsung MU8002 mogu reć da je telka odlična, bar za novce koje sam ja dao za nju a nisu bili velki. 

 

Najveća zamjerka, voice command. Moram po par puta izgovorit dok ne skuži kaj pričam. Na Sonyu je to puno bolje radilo bilo engleski ili hrvatski, svejedno, prepoznavao je sve iz prve. Samsung se dosta muči, možda je čak izostanak Androida ključan pošto je Sony Google itd. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Binac6 kaže...
volegradele kaže...

Ekipa kako na Samsung UE40F6320 vidit koliko je vremena radila,i btw TV je na prodaju ako ima itko zainteresiran nek se javi na PM!

 

Uopce ne znam koju da cijenu stavim?

Ugasi TV pa pritisni na daljinskom INFO, MENU, MUTE, POWER pa idi na opciju SVC i tu ima Panel display time i broj sati koliko je radio.

 Jel to sva 4 odjednom trebam pritisnut?Uglavnom nista mi ne pokazuje kad to napravim!

 Nije sva 4 odjednom nego fino ugasis TV pa usmjeris daljinski prema ugasenom TV-u i pritisces pojedinacno po redoslijedu koji sam iznad naveo i nakon toga ce ti se TV upaliti i prikazati servisni menu. Onda ides na SVC i tu imas broj sati rada.

 

EDIT: Vidim da si uspio. A nista, tu smo i da jedni drugima pomognemo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 21:32 (Binac6).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali to isto vrijedi i za Sony Braviu tv!? ( KD-43XE7005 ). Thx!

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 22:00 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Baš čitam na WhatHiFi da će Philips oled 903 serija imat Bowers&Wilkins sustav. Pa jebote. Kaj je je, oledi su im vrhunski al uz upitnu kvalitetu naravno a istu cijenu kao i LG. 

 

Btw, nakon koji mjesec korištenja Samsung MU8002 mogu reć da je telka odlična, bar za novce koje sam ja dao za nju a nisu bili velki. 

 

Najveća zamjerka, voice command. Moram po par puta izgovorit dok ne skuži kaj pričam. Na Sonyu je to puno bolje radilo bilo engleski ili hrvatski, svejedno, prepoznavao je sve iz prve. Samsung se dosta muči, možda je čak izostanak Androida ključan pošto je Sony Google itd. 

Philips model 803 i 903, če biti najbolja OLED televizora na tržišču, pored Sonya AF9.. A što se tiče upitne kvalitete, ne nasedaj raznim antipropagandnim izjavama određenih ljudi..

Kod nas imamo još televizor 6501 koji je izložen več 2 godini..A radi 12 sati dnevno, pa sad izračunaj koliko je to radnih sati..Ti to nečeš kod kuče pogledat za 5 godina, a još uvijek radi bez ikakvog problema..Pa i ostali Philips televizori modeli 2017.. Tako, da neznam kako mogu određeni ljudi ovdje, tako, da lažu ljudima i šire dezinformacije..!

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 22:13 (garfield1).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...
Flagship kaže...
DarthMarkus kaže...

       Dečki koji je ekvivalent EU modela Samunga nu8000un ?

 

 UE55NU8000 (kod nas NU8002)

 

UE55NU8000

 

Ali taj ima 8-bit + FRC panel dakle nije pravi 10-bitni što je za seriju 8 Samsunga čudno i neočekivano. U međuvremenu se pojavio NU8070 koji ima 10-bitni panel, kod nas će taj ići najvjerojatnije pod imenom NU8072. Po cijenama koje se mogu naći u EU malo je skuplji u odnosu na NU8000 i sigurno je bolja opcija.

 

UE55NU8070

 A taj 8070 bi trebao imati isti "niski " input lag ili ???

 Isti IL, kvalitetniji je panel unutra. Kod nas je trenutačno UE55NU8002 oko 8000tkn, NU8072 će biti skuplji pa treba pričekati kad se pojavi i kod nas pa vidit koliko je to kunica na kraju.

 

A onaj nesretni EDigital ima dobru cijenu, 7700 za UE55NU8502, taj ima 10-bitni panel, najniži IL ali je curved model. Da je s ovom cijenom u nekom drugom dućanu tipa S-Domenica ili slično to bi bila ok kupnja.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

KINESKI filips nikad nije bio, nije ni sada a neće nikada biti najbolji oled. Pored Sony, Panasonica a naravno i glavnog za panele LG nitko neće kupovat KINESKI tv

 
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

KINESKI filips nikad nije bio, nije ni sada a neće nikada biti najbolji oled. Pored Sony, Panasonica a naravno i glavnog za panele LG nitko neće kupovat KINESKI tv

 Biče biče najbolji vidječeš i sam..A što se tiče kupnje itekako kupuju Philips olede.. Kod nas, se sada veoma dobro prodaje model 873..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice