Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.361
|
čitano: 14.166.015
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...
Pa jel se kvare OLEDi? Moram priznati da mi nije palo na pamet da je velika razlika između 2 i 5 g. garancije...trenutnu plazmu imam 13g i radi ko prvog dana...tako je bilo i s prijašnjim TV-ima...

I mene zanima zanima ista stvar.

Trenutna LG plazma stara 12 godina.

Gale
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...

Glavno da imaju jamstvo za burn in od 10 g :)

Zbog takvog marketinga ne volim Samsung.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung UE49NU7172 televizor, 49" za 2.465,00 kn. Dali je to dobra cijena, kakav je televizor nisam zahtjevan korisnik bitno mi je da ima Smart tv uglavnom gledam normalne TV kanale možda tu i tamo koji film. Mišljenja?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
senderos kaže...

Samsung vjerovatno i dalje nema podšku za DTS?

 

Koliko je taj DTS bitan, osobno uglavnom gledam 720p i 1080p datoteke, nemam pojma koji je zvučni format, imam Sony w605b, uglavnom otvara sve iako katkad izbaci da ne podržava zvuk i to me nervira, sad nisam siguran koji točno zvučni format ne podržava. No na netu mnogi navode kao veliki problem nedostatak DTS podrške kod Samsunga, da nije toga vjerovatno bih uzeo NU8002.

 Imam ga od 12. mjeseca, još nikad se nisam susreo s tim da nisam imao zvuka zbog DTS-a, a gledam 4k filmove preko usb-a

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...

 Imam ga od 12. mjeseca, još nikad se nisam susreo s tim da nisam imao zvuka zbog DTS-a, a gledam 4k filmove preko usb-a

 ili je upakiran još neki format pa tv preuzme njega ili tv sam konvertira zvuk u njemu prihvatljiv...

jednom sam primjetio da moj Lg u gornjem desnom kutu ispiše da tv ne podržava audio (ne znam je li bilo dva tri formata ili samo jedan) no za sekundu sam dobio zvuk....

 

vjerojatno si imao sreće s bar dva audio codeca, no bilo bi dobro probati izbaciti iz MKV kontejnera sve druge audio formate i ostaviti samo DTS pa onda bi dobili konačni odgovor.

 

napravi to ako ti nije problem pa javi..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 8:25 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ja sam provjerio kod frenda na q7 2018.

Istina je da ne radi ARC passthrough za DTS, niti će enkodirati DTS (što i nema neke svrhe jedino ako imaš neki soundbar).

Ako video ima samo DTS zvuk, normalno radi pcm stereo zvuk.

Sve build in app i ovako puštaju samo dd.

Na zvučnicima od TV ne vidim ni razloga ganjati DTS, nema nikakve razlike u odnosu na DD.

Ako imaš neki setup receiver 7.1 ili 5.1onda te i onako boli kuki jer ćeš prvo ubaciti source u receiver pa onda u TV jer će ti u tom slučaju raditi i Atmos.

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Evo ja sam provjerio kod frenda na q7 2018.

Istina je da ne radi ARC passthrough za DTS, niti će enkodirati DTS (što i nema neke svrhe jedino ako imaš neki soundbar).

Ako video ima samo DTS zvuk, normalno radi pcm stereo zvuk.

Sve build in app i ovako puštaju samo dd.

Na zvučnicima od TV ne vidim ni razloga ganjati DTS, nema nikakve razlike u odnosu na DD.

Ako imaš neki setup receiver 7.1 ili 5.1onda te i onako boli kuki jer ćeš prvo ubaciti source u receiver pa onda u TV jer će ti u tom slučaju raditi i Atmos.

 

 Dakle ako skinem 4k film gdje je dts zvuk (moram priznati da se ne razumijem baš u te audio formate i codece) i gledam taj film na npr. samsung nu8002, neće mi izbaciti poruku da ne podržava zvuk, već će zvuka biti, samo to neće bit dts nego taj pcm stereo zvuk? 

 

Nisam neki audiofil, bitno mi je da ide normalan zvuk na filmu, ne mora biti dts ili šta ja znam šta. To onda i nije veliki minus za taj tv, ako sam dobro shvatio.

13 godina
online
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
senderos kaže...
Grga1984 kaže...

Evo ja sam provjerio kod frenda na q7 2018.

Istina je da ne radi ARC passthrough za DTS, niti će enkodirati DTS (što i nema neke svrhe jedino ako imaš neki soundbar).

Ako video ima samo DTS zvuk, normalno radi pcm stereo zvuk.

Sve build in app i ovako puštaju samo dd.

Na zvučnicima od TV ne vidim ni razloga ganjati DTS, nema nikakve razlike u odnosu na DD.

Ako imaš neki setup receiver 7.1 ili 5.1onda te i onako boli kuki jer ćeš prvo ubaciti source u receiver pa onda u TV jer će ti u tom slučaju raditi i Atmos.

 

 Dakle ako skinem 4k film gdje je dts zvuk (moram priznati da se ne razumijem baš u te audio formate i codece) i gledam taj film na npr. samsung nu8002, neće mi izbaciti poruku da ne podržava zvuk, već će zvuka biti, samo to neće bit dts nego taj pcm stereo zvuk? 

 

Nisam neki audiofil, bitno mi je da ide normalan zvuk na filmu, ne mora biti dts ili šta ja znam šta. To onda i nije veliki minus za taj tv, ako sam dobro shvatio.

 Da tako je.

 

Ovo što je Mad Ant linkao nema veze s problematikom o kojoj se ovdje pište nego kokretno o passthrough ARC....

kao što je i ovaj korisnik ljut što mu ne radi passthrough...

 

this is crazy.... what good is a TV with no DTS.... just wasted over £2500 for nothing... utterly raging.... never buy Samsung again.. utter crooks... all I get is PCM stereo. ..bloody  mad.... I want my money back you conning crooks. .. DTS WAS THE BEST WAY OF TRANSFERRING AUDIO TO AN AV AMPLIFIER... what is going on..... can anyone tell me a make that still uses DTS as this Samsung is unlistenable 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
dmanz kaže...

 Imam ga od 12. mjeseca, još nikad se nisam susreo s tim da nisam imao zvuka zbog DTS-a, a gledam 4k filmove preko usb-a

 ili je upakiran još neki format pa tv preuzme njega ili tv sam konvertira zvuk u njemu prihvatljiv...

jednom sam primjetio da moj Lg u gornjem desnom kutu ispiše da tv ne podržava audio (ne znam je li bilo dva tri formata ili samo jedan) no za sekundu sam dobio zvuk....

 

vjerojatno si imao sreće s bar dva audio codeca, no bilo bi dobro probati izbaciti iz MKV kontejnera sve druge audio formate i ostaviti samo DTS pa onda bi dobili konačni odgovor.

 

napravi to ako ti nije problem pa javi..

 Da, koliko sam vidio u opisu fajlova, postoji nekoliko formata za zvuk (obično 3 od kojih je jedan DTS) pa vjerojatno TV pusti neki od preostala 2.

 

Mogu probat dok uhvatim vremena.

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...
senderos kaže...
Grga1984 kaže...

Evo ja sam provjerio kod frenda na q7 2018.

Istina je da ne radi ARC passthrough za DTS, niti će enkodirati DTS (što i nema neke svrhe jedino ako imaš neki soundbar).

Ako video ima samo DTS zvuk, normalno radi pcm stereo zvuk.

Sve build in app i ovako puštaju samo dd.

Na zvučnicima od TV ne vidim ni razloga ganjati DTS, nema nikakve razlike u odnosu na DD.

Ako imaš neki setup receiver 7.1 ili 5.1onda te i onako boli kuki jer ćeš prvo ubaciti source u receiver pa onda u TV jer će ti u tom slučaju raditi i Atmos.

 

 Dakle ako skinem 4k film gdje je dts zvuk (moram priznati da se ne razumijem baš u te audio formate i codece) i gledam taj film na npr. samsung nu8002, neće mi izbaciti poruku da ne podržava zvuk, već će zvuka biti, samo to neće bit dts nego taj pcm stereo zvuk? 

 

Nisam neki audiofil, bitno mi je da ide normalan zvuk na filmu, ne mora biti dts ili šta ja znam šta. To onda i nije veliki minus za taj tv, ako sam dobro shvatio.

 Da tako je.

 

Ovo što je Mad Ant linkao nema veze s problematikom o kojoj se ovdje pište nego kokretno o passthrough ARC....

kao što je i ovaj korisnik ljut što mu ne radi passthrough...

 

this is crazy.... what good is a TV with no DTS.... just wasted over £2500 for nothing... utterly raging.... never buy Samsung again.. utter crooks... all I get is PCM stereo. ..bloody  mad.... I want my money back you conning crooks. .. DTS WAS THE BEST WAY OF TRANSFERRING AUDIO TO AN AV AMPLIFIER... what is going on..... can anyone tell me a make that still uses DTS as this Samsung is unlistenable 

 

Mislim da je dovoljno shvatljivo iz diskusije na linku. Ne treba valjda crtati. Drugo što "vani" ne postoji gro piratije kao kod nas, pa se oni ni ne zamaraju sa time, već samo BR diskovi i streaming, te puno AV receivera i soundbarova i to im stvara problem kada si kupiš preskupi Samsung QLED i spojiš ga na 5.1 sustav, a dobiješ ili muk ili stereo na dva zvučnika. A ovdje ljude zanimaju jeftinjoze i piratija i bilo kakav zvuk, ne vidim kako će netko pljunuti 10000 kn za Samsungov TV i onda slušati na tim prejadnim zvučnicima PCM stereo...

 

Treća stvar je što su neki ljudi prijavili da im nema zvuka na nekim TV kanalima, koji valjda puštaju DTS only ili štoveć, teško reći sa naše strane.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E pa na jadnim zvučnicima od TV-a tak isti k... da li je 5.1 zvuk ili je stereo.

Ako imaš već br player onda si valjda dovoljno inteligentan da ćeš spojiti sustav brp>receiver>TV i onda nećeš imati problema sa atmosom,a kamo li sa DTS-om.

Ja ne znam zašto se uopće plaši tu ljude sa tim da TV ne dekodira DTS.

Za te novce TV ima najbolju sliku u tom cijenovnom rangu(do 6000kn) i to bez premca.

Sada da li ćeš kupiti NU8000 i neki android box, još bolje Amazon 4k fire stick ili za iste novce poluproizvod sa šugavim IPS ekranom(s kojim na šugavim TV zvučnicima slušaš DTS, neš ti užitka) nebi trebala biti neka dvojba.

 

Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

E pa na jadnim zvučnicima od TV-a tak isti k... da li je 5.1 zvuk ili je stereo.

Ako imaš već br player onda si valjda dovoljno inteligentan da ćeš spojiti sustav brp>receiver>TV i onda nećeš imati problema sa atmosom,a kamo li sa DTS-om.

Ja ne znam zašto se uopće plaši tu ljude sa tim da TV ne dekodira DTS.

Za te novce TV ima najbolju sliku u tom cijenovnom rangu(do 6000kn) i to bez premca.

Sada da li ćeš kupiti NU8000 i neki android box, još bolje Amazon 4k fire stick ili za iste novce poluproizvod sa šugavim IPS ekranom(s kojim na šugavim TV zvučnicima slušaš DTS, neš ti užitka) nebi trebala biti neka dvojba.

 

 Pa ti sam sebe pobijaš u istom postu

 

Ajde odi trolat nekog drugog sa tim mediokritetskim forama.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali je 49" preveliko gledat sa 2 metra?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrkac666 kaže...

Dali je 49" preveliko gledat sa 2 metra?

 Mislim, da bi ti bila veličina 43" idealna.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrkac666 kaže...

Dali je 49" preveliko gledat sa 2 metra?

 Nije ja sa te udaljenosti gledam 55 incha

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, treba mi preporuka 55" 4k tv-a, da je sto kvalitetniji, s obavezno 5 godina garancije, jer ovo ide za roditelje i napravit ce puno radnih sati i 95% vremena ce se na njemu gledati ovaj nas tv program, i normalno da je smart tv, znaci sto jeftinije moguce a ipak da je neka kvaliteta

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maxy0 kaže...

Pozdrav, treba mi preporuka 55" 4k tv-a, da je sto kvalitetniji, s obavezno 5 godina garancije, jer ovo ide za roditelje i napravit ce puno radnih sati i 95% vremena ce se na njemu gledati ovaj nas tv program, i normalno da je smart tv, znaci sto jeftinije moguce a ipak da je neka kvaliteta

 Ovdje imaš..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7596-4k.html

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-55uk6950.html

 

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moze li preporuka za tv max do 1200km  :-D odavno nisam pratio situaciju za televoziore.. pa eto ako moze kakva preporuka :D olx.ba ako sa tog portala moze preporuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DangerousB kaže...

moze li preporuka za tv max do 1200km  :-D odavno nisam pratio situaciju za televoziore.. pa eto ako moze kakva preporuka :D olx.ba ako sa tog portala moze preporuka?

 Ja bi ti preporučio nešto od toga.

 

https://www.olx.ba/artikal/32348795/philips-4k-55-ultrahd-tv-55pus7303-android-pus7303/

 

https://www.olx.ba/artikal/32401318/sony-tv-led-kd49xf7077saep/

 

https://www.olx.ba/artikal/31513763/samsung-led-tv-55-55nu7402-4k-smart-tizen-4-0/

 

https://www.olx.ba/artikal/32498042/tv-panasonic-tx-55fx620e/

 

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav tražim novi tv do 4k kn. Moze bit 55 ili 50 incha. Trenutno imam nekog grundiga od 128cm al je prespor i zvucnici su mu krepali. 

Volio bi bi da ima twitch aplikaciju ili da je bar na androidu. Ovi

 

HISENSE H55A6550 mi se uzivo cinio kao solidan izbor? Ima li mozda neki tcl u tome rangu zA te novce?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 10:29 (Bombilakus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bombilakus kaže...

Pozdrav tražim novi tv do 4k kn. Moze bit 55 ili 50 incha. Trenutno imam nekog grundiga od 128cm al je prespor i zvucnici su mu krepali. 

Volio bi bi da ima twitch aplikaciju ili da je bar na androidu. Ovi

 

HISENSE H55A6550 mi se uzivo cinio kao solidan izbor? Ima li mozda neki tcl u tome rangu zA te novce?

 Sa Androidom imaš ovdje dobra modela:) Dobar izbor je i Hisense ali nema Android ako ti je to važno. A što se tiče TCL Evropskih modela, nisu ništa posebno.. Nisu najbolji kod gledanja SD sadržaja i posebno kod sporta gdje su stvarno loši:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus7303-12-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-74787691

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7303-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67325771

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xf7596-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-61767831

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xf7596baep-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-63961051

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Bombilakus kaže...

Pozdrav tražim novi tv do 4k kn. Moze bit 55 ili 50 incha. Trenutno imam nekog grundiga od 128cm al je prespor i zvucnici su mu krepali. 

Volio bi bi da ima twitch aplikaciju ili da je bar na androidu. Ovi

 

HISENSE H55A6550 mi se uzivo cinio kao solidan izbor? Ima li mozda neki tcl u tome rangu zA te novce?

 Sa Androidom imaš ovdje dobra modela:) Dobar izbor je i Hisense ali nema Android ako ti je to važno. A što se tiče TCL Evropskih modela, nisu ništa posebno.. Nisu najbolji kod gledanja SD sadržaja i posebno kod sporta gdje su stvarno loši:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus7303-12-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-74787691

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7303-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67325771

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xf7596-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-61767831

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xf7596baep-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-63961051

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tako je, a ova dva 60Hz televizora su puno pogodak, pogotovo kod sportskih sadržaja.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cek zar oni Vidaa U nije neki modani Android 7. Jer vidim da ima playstore?
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bombilakus kaže...
Cek zar oni Vidaa U nije neki modani Android 7. Jer vidim da ima playstore?

Smart Vidaa je radio na Android platformi prije, a danas više ne..

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 12:20 (garfield1).
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@dimax

 

Možda neznaš, ali ima razlika između 50 Hz panela što se tiče pokrtetne resolucije:) Jer nije sve važno samo od panela.. Zato sta ovdje najbolja Philips i Sony sa svojim procesorima..

 
0 8 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne znam ima li štogod bolje za te novce. 3289 ti je u Centru Tehnike.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
Ne znam ima li štogod bolje za te novce. 3289 ti je u Centru Tehnike.

 vidim da, ali ne pise nigdje za garanciju kolika im je

http://trakt.tv/user/MjezZza
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta kazete za ovaj novi model bravie sony 65xg8505?

Koliko je bolji od prethodnog modela i ima li nesto bolje od ovog tva do te cifre?

Radi se o ovom modelu.

Malo sam usporedjiva i vidim da je ips,edge lighting,procesor isti kao u modela prije,ne kuzim sta je novo toliko u njemu?

Usporedjujuc neke stvari izgleda mi sony xf9005 bolji izbor mada je stariji model.

 

Jos jedno pitanje oled,qled ili jedna od ovih sonya 65xf9005 ili model iznad?

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 10:23 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice