Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.393
|
čitano: 14.194.027
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Levistej kaže...

Ja baš odlučujem između Phillipsa 55PML9008 i Tcl C805 i mislim da ću rađe ići u smjeru Tcl-a. Previše je horor priča o kvarljivosti novijih Phillipsa na netu, i Tcl ima dulju garanciju. Ima šta bolje do kojih 700 eura?

 Tcl c805 ima VA panel , jedini razlog zašt sam uzeo ipak Philipsa, a što se tiče garancije, Protecta za 44 eura daje extra 3 godine garancije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2024 20:38 (OnTime).
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ima u SD i LG65B3 snižen 40% , besplatna produžena garancija, ispadne TV 1300 eura. Samo za usporedbu, Sony 65X85 je 1200 eura.. 

 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Koja je razlika između Sony 65X85 i X90? Ovaj 90 je sad na akciji ista cijena kao X85 a bez akcije je 700 eura skuplji.. Cijena ako nekoga zanima 1200 eura u Sancta Domenici. Mislim da je u cijenu ukljičeno dodatno jamstvo od 3 godine.

 koje slovo je iza 85 i 90? ako je L, sto bi bilo logicno, onda je razlika primarno u procesoru (ranije serije su se razlikovale i u konceptu pozadinskog osvjetljenja, npr J iz 2021-e)

 

znaci xr je napredniji procesor u odnosu na x1, njegovo hendlanje boje, osvjetljenja i pokreta je korak naprijed u odnosu na x1 (daleko od toga da je, iako vremesan, x1 zastario procesor - xr samo odraduje bolji posao koji se prvenstveno ocituje u boljem motion handlingu ili pak prikazu kako hdr sadrzaju tako i u prikazu slike s inferiornijih izvora). takoder je drasticno povecan broj dimming zona u odnosu na k seriju iz 2022e, makar sony nikad ne specificira tocan broj, no revieweri su npr dosli do zakljucka da x85l ima tek 24 - no nije sve u broju, ima nesto i kako televizor 'gospodari' njima, a tu je sony jos uvijek u prednosti u odnosu na kinesku konkurenciju - naravno po drugoj cijeni.

 

uglavnom, logican izbor je 90, no i 85 ima itekako konja pod haubom za ugodno druzenje u nadolazecim godinama. 

2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja se taman odlucim kupit taj X85 za 1200 eura i onda vidim u SD da je LG Oled 65B3 na akciji i da ispadne 1300 eura. To je dfinitivbo razlika koju mogu pokriti ali ne znam koliko je sad taj OLED bolji onda od ovog Sonya? 

 

Rekao je ovaj u SD i u Elipsu lik da sumnja da ce i za prvenstvo biti biilo koji OLED bas ispod 1300 eura. Bit ce mozda taj B3 za 1200 (ako im ostane jos na zalihama) ili eventualno C3 za 1400 eura kojeg sada prodaju po 1500 eura i dobijes soundbar. 

 

Eventualno ako izađe neki novi OLED onda ovi idu nesto niže od sadašnje akcije ali to nije toliko da se isplati čekati.

 
0 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Dado, predajem se!

2 mjeseca
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

molio bih pomoć oko nabavke.

Ne mogu se rastegnuti više od 43'' i 600 eura.

Gleda se sve (naglasak na 4k) i igra.

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blaugrana kaže...

Pozdrav svima,

 

molio bih pomoć oko nabavke.

Ne mogu se rastegnuti više od 43'' i 600 eura.

Gleda se sve (naglasak na 4k) i igra.

 

Hvala unaprijed!

 Sorry kaj ti se sad javljam ali do 600€ u 43" dijagonali za gameanje nemaš drugog izbora nego TCL C735 ili noviji C645 koji je serija ispod.

 Eventualno Samsung Q60C ali nije baš optimiziran za gameanje; da se možeš protegnuti, onda svakako zemi QN90C ili neku Braviu...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako netko želi kupiti Hisense U7 ili U8, u SD ispadne 1000 eura i gratis dobijes party zvucnik sa 2 mikrofona i kad se prijavis sa računom.na stranicama Hisense hr, dobijes i Hisense aparat za kavu kao.poklon za odabrani model. 

 

Mislim da je to dobar deal ako netko ima dilemu koji TV kupiti, ispadne 65 inch U8 ispod 600 eura (ako gledamo vrijednost aparata i tog zvučnika)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-the-one-55pus8818-12-4k-uhd-led-televizor-ambilight-tv-google-tv-120-hz?src=sug&s=8818

 

Docekao sam ga, 600e smatram pristojnom cijenom za ovaj TVe. Javim dojmove kad stigne.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

Treba mi savjet za kupnju tva, trazim nesto oko 2000€ od 75” nadalje.

Vidim da je u Sancta domenici LG 77C3 sada na 2600€ i jos se dobije neki soundbar za to. Malo mi je izvan budzeta, ali s obzirom na soundbar mogao bih se protegnuti. Jel ima nesto bolje u tom rangu?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rile9 kaže...
Pozdrav,

Treba mi savjet za kupnju tva, trazim nesto oko 2000€ od 75” nadalje.

Vidim da je u Sancta domenici LG 77C3 sada na 2600€ i jos se dobije neki soundbar za to. Malo mi je izvan budzeta, ali s obzirom na soundbar mogao bih se protegnuti. Jel ima nesto bolje u tom rangu?

 Samsung S90C, tri klase bolji tv , 2300 €
https://www.centar-tehnike.hr/tv-oled-samsung-qe77s90catxxh-proizvod-33521/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ehh 3 koplja..pa ne bih se bas slozio!
Samsung ima nesto svjetliji ekran i veci RR(144 vs 120 Hz)..C3 ima Dolby Vision i podrsku za DTS,slika po mom misljenju je nesto prirodnija i smirenija dok je na Samsungu napucana!Web OS po meni bolji od Tizena za koplje i zavrsna obrada samog TV ide na LG stranu!
Da se razumimo razlike u kvaliteti slike su minimalne i ako TV ide u svjetliju prostoriju Samsung bih bio mozda i bolja opcija..za sve ostalo LG!
Sretno s kupovinom!
E da naravno Samsung je jeftinija kako kolega Pixel naveo!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
rile9 kaže...
Pozdrav,

Treba mi savjet za kupnju tva, trazim nesto oko 2000€ od 75” nadalje.

Vidim da je u Sancta domenici LG 77C3 sada na 2600€ i jos se dobije neki soundbar za to. Malo mi je izvan budzeta, ali s obzirom na soundbar mogao bih se protegnuti. Jel ima nesto bolje u tom rangu?

 Samsung S90C, tri klase bolji tv , 2300 €
https://www.centar-tehnike.hr/tv-oled-samsung-qe77s90catxxh-proizvod-33521/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

volegradele kaže...
Ehh 3 koplja..pa ne bih se bas slozio!
Samsung ima nesto svjetliji ekran i veci RR(144 vs 120 Hz)..C3 ima Dolby Vision i podrsku za DTS,slika po mom misljenju je nesto prirodnija i smirenija dok je na Samsungu napucana!Web OS po meni bolji od Tizena za koplje i zavrsna obrada samog TV ide na LG stranu!
Da se razumimo razlike u kvaliteti slike su minimalne i ako TV ide u svjetliju prostoriju Samsung bih bio mozda i bolja opcija..za sve ostalo LG!
Sretno s kupovinom!
E da naravno Samsung je jeftinija kako kolega Pixel naveo!

 Hvala vam obojici, sad je muka na meni da odaberem :D
 I meni se cini Samsung malo bolji po tome sto sa progooglao, iako mi je webOS dosta drazi od Tizena. A i ovaj soundbar me privlaci. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Levistej kaže...

Ja baš odlučujem između Phillipsa 55PML9008 i Tcl C805 i mislim da ću rađe ići u smjeru Tcl-a. Previše je horor priča o kvarljivosti novijih Phillipsa na netu, i Tcl ima dulju garanciju. Ima šta bolje do kojih 700 eura?

 

Ovaj philips ima IPS panel što znači lošiji kontrast u odnosu na 10-bitni VA panel TCL-a, ima manju svjetlinu itd. Rijetko tko kupuje non OLED philips i još bez androida i još bez VA panela u 2024. tak da je najbolje zaobić filipsa

 

Do 700€ je ovaj TCL C805 jedan od best buy 55", a ak dodaš 119€ onda ide i 55C845 koji je top tv te klase.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Ehh 3 koplja..pa ne bih se bas slozio!
Samsung ima nesto svjetliji ekran i veci RR(144 vs 120 Hz)..C3 ima Dolby Vision i podrsku za DTS,slika po mom misljenju je nesto prirodnija i smirenija dok je na Samsungu napucana!Web OS po meni bolji od Tizena za koplje i zavrsna obrada samog TV ide na LG stranu!
Da se razumimo razlike u kvaliteti slike su minimalne i ako TV ide u svjetliju prostoriju Samsung bih bio mozda i bolja opcija..za sve ostalo LG!
Sretno s kupovinom!
E da naravno Samsung je jeftinija kako kolega Pixel naveo!

 Ka o netko tko ima oba panela govorim iz iskustva. 

Dolby Vision za TV koji ide preko 1000 nitsa ne nzači puno jer ne treba raditi tone mapping, DTS na tvu isto besmislen, nikad mi na tvu nije trebao.

Vezano uz sliku,  napucana slika se odnosi na njihove led tve-e  koji su ootb napucani, oled je druga priča, uz to stavi se u movie mod i sve je ok. Znači priča o napucanim slikama ne drži vodu jer se svak itv može podesiti. 

Web os meni isto bolji, ali nakon korištenja oba potbu no mi to nebitrno jer mo treba za prebacit program pokrenut steaming servis , to oba rade jednako.

I razlike S90c i C3 nisu minimalne, kako je netko napisao uzeo C3 i ostao razočaran jer jeočekivao višpe. C3 je odličan TV ali kraj S90 C nema šanse, S90c 77" ima qd oled panel druge generacije, color volume nedostižan za LG i razlika u svjetlini je značajna, c3 jedva ide do 800 nits, ovaj prebaci 1000 nits (panel je isti kao u s95c koji ide preko 1400 nits) Ljudi doslovno rade mod u setupu i prebace ga na s95c mod i imaju preko 1500 nits kome nije bitno jamstvo. Inače ljudi se igraju i ti paneli idu do 2000 nits na <10% , C3 o tome može samo sanjati.

Znači ako se gleda HDR i igra na tvu, Samsung  poprilično bolji. 

I da, QDoled ima čišći panel

I po rtings burn in testu, taj panel od samsunga izgleda nepoderiv je na s95c gdje ga više prže nego u s90c nema nikakvih tragova burn-ina, jedini panel koji je ostao čist

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 15:34 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rile9 kaže...
Pixel kaže...
rile9 kaže...
Pozdrav,

Treba mi savjet za kupnju tva, trazim nesto oko 2000€ od 75” nadalje.

Vidim da je u Sancta domenici LG 77C3 sada na 2600€ i jos se dobije neki soundbar za to. Malo mi je izvan budzeta, ali s obzirom na soundbar mogao bih se protegnuti. Jel ima nesto bolje u tom rangu?

 Samsung S90C, tri klase bolji tv , 2300 €
https://www.centar-tehnike.hr/tv-oled-samsung-qe77s90catxxh-proizvod-33521/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

volegradele kaže...
Ehh 3 koplja..pa ne bih se bas slozio!
Samsung ima nesto svjetliji ekran i veci RR(144 vs 120 Hz)..C3 ima Dolby Vision i podrsku za DTS,slika po mom misljenju je nesto prirodnija i smirenija dok je na Samsungu napucana!Web OS po meni bolji od Tizena za koplje i zavrsna obrada samog TV ide na LG stranu!
Da se razumimo razlike u kvaliteti slike su minimalne i ako TV ide u svjetliju prostoriju Samsung bih bio mozda i bolja opcija..za sve ostalo LG!
Sretno s kupovinom!
E da naravno Samsung je jeftinija kako kolega Pixel naveo!

 Hvala vam obojici, sad je muka na meni da odaberem :D
 I meni se cini Samsung malo bolji po tome sto sa progooglao, iako mi je webOS dosta drazi od Tizena. A i ovaj soundbar me privlaci. 

 Vjeruj mi kao netko tko ima oba panela, Samsun  je daleko potentniji nego lg, meni ovdje kad je riječ o 77" nema apsolutno nikave dvojbe čak da je LG 200€ jeftiniji, dao bih više za S90C 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

 I ja bi opet radije uzeo QD oled nego G2. 

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Levistej kaže...

Ja baš odlučujem između Phillipsa 55PML9008 i Tcl C805 i mislim da ću rađe ići u smjeru Tcl-a. Previše je horor priča o kvarljivosti novijih Phillipsa na netu, i Tcl ima dulju garanciju. Ima šta bolje do kojih 700 eura?

 

Ovaj philips ima IPS panel što znači lošiji kontrast u odnosu na 10-bitni VA panel TCL-a, ima manju svjetlinu itd. Rijetko tko kupuje non OLED philips i još bez androida i još bez VA panela u 2024. tak da je najbolje zaobić filipsa

 

Do 700€ je ovaj TCL C805 jedan od best buy 55", a ak dodaš 119€ onda ide i 55C845 koji je top tv te klase.

 Imam 55PML9008 i kontrast perfektan, boje perfektne, crna boja i tamne scene fenomenalne zbog mini led'a,  imao sam i 65 incha Philips VA u dnevnoj i boje dosta djeluju isprano. Izbjegavam VA panele upravo zbog ispranih boja. Dal se šta promijenilo neznam ali neželim riskirat više. Ips i mini led rula. Za 600 eura PML9008 fenomenalan, OLED prenahajpan i preskup, android mi netreba, davat više od 600 eura je bespotrebno. Ali opet svakome svoje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 15:27 (OnTime).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
blaugrana kaže...

Pozdrav svima,

 

molio bih pomoć oko nabavke.

Ne mogu se rastegnuti više od 43'' i 600 eura.

Gleda se sve (naglasak na 4k) i igra.

 

Hvala unaprijed!

 Sorry kaj ti se sad javljam ali do 600€ u 43" dijagonali za gameanje nemaš drugog izbora nego TCL C735 ili noviji C645 koji je serija ispod.

 Eventualno Samsung Q60C ali nije baš optimiziran za gameanje; da se možeš protegnuti, onda svakako zemi QN90C ili neku Braviu...

 

43C645 s cijenom od 300€ je best buy ak se gleda tv te veličine. C735 je već 2 godine star tv i gotovo nigdje se više nemre kupit. Iz nekog razloga kod nas nije bio dostupan P745/V7A u 43" ili bilo kojoj drugoj veličini (osim 98" no kod tog je veći problem veličina neg cijena  ) no uskoro bi trebala stić dva nova modela u 43" veličini: P755 te bolji C655. Već su u nekim zemljama dostupni.

 

https://www.mediamarkt.es/es/product/_tv-qled-43-tcl-43c655-uhd-4k-aipq-pro-qledpro-dolby-vision-y-atmos-hdr10-negro-1571120.html

 

Naravno najbolji izbor bi bio 42" OLED no to bude teško išlo za 600€, u ovom trenutku kod nas je 42" OLED cca 900€ i nisam ziher da će se to ubrzo promjenit*.

 

* 42" OLED je posebna priča budući da je izrada samog panela dost skuplja u odnosu na 48" ili veće stoga je i konačna cijena tv-a nerijetko ista ili čak skuplja od većih dijagonala. Tek s punim profilom 10.5G LGD tvornice (navodno 2027 ili 2028) moći će se čak 18 komada 42" OLED panela iz jedne plohe proizvest. Sada je to samo 10 komada i puno materijala se mora bacit budući da je iskoristivost jedna od najlošijih odnosno 88% pa ih proizvode MMG tehnologijom samo u paru s 83" što onda donosi i znatno višu cijenu od npr 48"

 

https://wikimovel.com/index.php/Multi_model_glass_display_sizes

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
zuper kaže...

 I ja bi opet radije uzeo QD oled nego G2. 

2000 eura je velika suma za TV i bez 5 godina garancije ga ne bih uzeo.

A Samsung, ne znam zbog čega, skoro nikad ne daje 5 godina jamstva.

Tako da je to još dodatnih 200-300 eura troška.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Pixel kaže...
zuper kaže...

 I ja bi opet radije uzeo QD oled nego G2. 

2000 eura je velika suma za TV i bez 5 godina garancije ga ne bih uzeo.

A Samsung, ne znam zbog čega, skoro nikad ne daje 5 godina jamstva.

Tako da je to još dodatnih 200-300 eura troška.

 Ja govorim o samoj slici i koji mi je bolji.

Koliko je nekome jamstvo prihvatljivo je nesto drugo, moji su svi tvi do sad imali 2g.

G serija isto ima 2g, C3 ima 5g u promociji

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Vavoom kaže...
blaugrana kaže...

Pozdrav svima,

 

molio bih pomoć oko nabavke.

Ne mogu se rastegnuti više od 43'' i 600 eura.

Gleda se sve (naglasak na 4k) i igra.

 

Hvala unaprijed!

 Sorry kaj ti se sad javljam ali do 600€ u 43" dijagonali za gameanje nemaš drugog izbora nego TCL C735 ili noviji C645 koji je serija ispod.

 Eventualno Samsung Q60C ali nije baš optimiziran za gameanje; da se možeš protegnuti, onda svakako zemi QN90C ili neku Braviu...

 

43C645 s cijenom od 300€ je best buy ak se gleda tv te veličine. C735 je već 2 godine star tv i gotovo nigdje se više nemre kupit. Iz nekog razloga kod nas nije bio dostupan P745/V7A u 43" ili bilo kojoj drugoj veličini (osim 98" no kod tog je veći problem veličina neg cijena  ) no uskoro bi trebala stić dva nova modela u 43" veličini: P755 te bolji C655. Već su u nekim zemljama dostupni.

 

https://www.mediamarkt.es/es/product/_tv-qled-43-tcl-43c655-uhd-4k-aipq-pro-qledpro-dolby-vision-y-atmos-hdr10-negro-1571120.html

 

Naravno najbolji izbor bi bio 42" OLED no to bude teško išlo za 600€, u ovom trenutku kod nas je 42" OLED cca 900€ i nisam ziher da će se to ubrzo promjenit*.

 

* 42" OLED je posebna priča budući da je izrada samog panela dost skuplja u odnosu na 48" ili veće stoga je i konačna cijena tv-a nerijetko ista ili čak skuplja od većih dijagonala. Tek s punim profilom 10.5G LGD tvornice (navodno 2027 ili 2028) moći će se čak 18 komada 42" OLED panela iz jedne plohe proizvest. Sada je to samo 10 komada i puno materijala se mora bacit budući da je iskoristivost jedna od najlošijih odnosno 88% pa ih proizvode MMG tehnologijom samo u paru s 83" što onda donosi i znatno višu cijenu od npr 48"

 

https://wikimovel.com/index.php/Multi_model_glass_display_sizes

 

@Vavoom i @Flagship hvala na odgovorima i savjetima.

Dvoumim se između TCL 43C645 i Samsung 43Q60C.

Zanima me da li je pametno još u obzir uzeti Philips 43PUS8088 tj 8818?

Čitam da se Philipsi dosta kvare pa bih molio koju riječ još ako može o tome.

Philips je ravno 600 Eura ali zbog negative oko njih bojim ga se uzeti.

Ako je zaista tako (Philips i kvarenje) tada bih izabrao TCL jer ima Dolby Vision a i jeftiniji je od Samsunga.

 

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 11:11 (blaugrana).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SimeKZ kaže...

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-the-one-55pus8818-12-4k-uhd-led-televizor-ambilight-tv-google-tv-120-hz?src=sug&s=8818

 

Docekao sam ga, 600e smatram pristojnom cijenom za ovaj TVe. Javim dojmove kad stigne.

 Stigao je danas. Pohvale Mall.hr na brzoj dostavi, doslovno dan i pol sam ga cekao.

 

Postavljanje - Odmah vas doceka Google TV i proces postavke, nakon toga philipsov dio. Po meni malo to sve postaje "too much" kod osnovnog paljenja TVa. Al ajde, jednom postavis i to je to.

 

Daljinski - Nema se tu sta puno rec. Jedino bi pohvalio kvalitetan "click" kod pritiska na gumbove i kolicinu gumbova + brojke. Daljinski trazi spajanje na TVe, traje doslovno 3s.

 

UI - Responzivan, brz i otvara aplikacije momentalno. Trenutno u vrcini slucajeva koristim 7g star LG, pa mi je ovo svemirski brod. Android radi ko sat.

 

Slika/Panel - Nisam testirao nase kanale koji salje signal iz kamenog doba. No, slika je odlicna na YTu i Netflixu (moram dignuti na pretplatu kako bi imao 4k). TV automatski prepozna kada je HDR dostupan i to se osjeti. U mracnoj prostoriji odlican prikaz, kada sam dignuo rolete nista posebno se nije dogodilo. Slika po mojem subjektivnom misljenju je odlicna. 

Panel nigdje nema onaj "bleeding", cak imam srece da je uniformno osvjetljeno. Uz igranje sa postavkama, siguran sam da cu dobit i malo bolje crnu. Sve u svemu imao sam srece.

 

Ambilight - Necemo se lagat, uz sliku ovo je ono kaj prodaje Philips TVove. Meni jedno veliko otkrice i nova dimenzija kad se gleda TVe. Stvarno fenomenalan feature.

 

 

Kada udem u stan i montiram na pravu poziciju, onda mogu rec' vise o TVu. Da li sam se zeznuo ili nisam, ja smatram da nisam i da za 600e vise od TVa ne mogu ocekivat.

 

 EDIT: Nakon dobivenih postavki za SD/FullHD sliku, slika je dosta kvalitetnija. Hvala kolegi davorinu na postavkama.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&amp;amp;page=24
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 13:51 (SimeKZ).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
*pixel
Imas LG OLED star par generacija i na temelju njega radis usporedbu to bas i nije fer bez obzira sto ti mislis da se veliki napredak nije desio!
Dolby Vision mora imat jer je to standard,podrska za DTS I passtrue mora imat jer ljubitelji sliku vecinom vole i dobar zvuk,LG je to ispravio i vratio nazad podrsku,Samsung se i dalje pravi pametan!
Po meni Samsung ima osjetno svjetliji ekran i to mu je najveca prednost!
I dalje stojim pri tome da LG ima prirodniju sliku a to i komentari korisnika potvrđuju!
Garancija od 5 godina uvjek dobro dojde,soundbar isto..tako da nije bas jednostavan izbor!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
*pixel
Imas LG OLED star par generacija i na temelju njega radis usporedbu to bas i nije fer bez obzira sto ti mislis da se veliki napredak nije desio!
Dolby Vision mora imat jer je to standard,podrska za DTS I passtrue mora imat jer ljubitelji sliku vecinom vole i dobar zvuk,LG je to ispravio i vratio nazad podrsku,Samsung se i dalje pravi pametan!
Po meni Samsung ima osjetno svjetliji ekran i to mu je najveca prednost!
I dalje stojim pri tome da LG ima prirodniju sliku a to i komentari korisnika potvrđuju!
Garancija od 5 godina uvjek dobro dojde,soundbar isto..tako da nije bas jednostavan izbor!

 Da imam par generacija star lg oled  i kao što si rekao C serija se nije bitno mijenjala, to će potvrditi sve recenzije.  Ali to ne znači da nisam imao prilike vidjeti i novije C serije. I opet tvrdim da je razlika skoro nikakva, nema šanse da bi itko skužio  je li u pitanju  npr C8 , CX ili C3 na temelju slike. Čak je iprocesor slike bio isti  (ista serija) uz minimalni upfgrade. Znači više nego mjerodavno za usporedbu. Čak je C8 još najsvjetliji od C modela bio.

 

DV je zgodan i bilo bi dobro i da ga Samsung ima, ali opet tvrdim, s obzirom na mogućnosti qdoled panela potpuno je nebitan i meni je slika na samsungu bolja nego bilo koji DV na lg oledu. 

 

Razumuijem da imaš LG i ljudi uvjek nastoje braniti/opravdavati svoju kupnju , i ja sam dugo bio pobornik lg-a i davao mu prednost, ali sad moram biti relan i reći da QD oled druge generacije  je jednostavno bolji panel i ti daje samsungu prednost. 

Ja sam jubitelj i dobre slike i dobrog zvuka, imam pravi dolby atmos doma.  Vezano uz DTS , koliko je zaista bitno d ga ima TV ?  Streaming servisi ne koriste DTS , znači potpuno nebitno.  Ako koristiš banjski izvor , npr naki player  i da bi čuo ikakvu prednost DTS-a u odnosiu da DD treba ti dobar AVR i dobri zvučnici, a u tom slučaju spajaš vanjski izvor na AVR , a ne na TV.  Vjerujem da postoje neki rubni slučajevi kad je bitno da tv ima DTS ali u praksi malo ljudi ima koristi od toga.  Naravno da podržavam da bi svaki tv trebao podržavati što više formata. Ali čisto nabrajanje formata samo dsa se ima bez stvarne koristi u praksi nema smisla. Ako ti je DTS presudan nećeš uzeti Samsung i riješeno. 

 Nije stvar samo u svjetlijem ekranu, kad jednom vidiš qd oled reprodukciju boja, color volume, pojedinačni color luminance (koji je za pojedinaćne boje 2-3X veći nego na lg-u) razlika je ogromna (naravno, u HDR-u). 

Audiofil si , pirča se o kabelima koji čine drastične razlike (u praksi večina ne bi skužžila da im kabel zamjeniš drotom s pegle :) ) , pa ljudi drame rade iz toga. Ovdje je razlika velika, lako upčljiva i ponovljiva. 

Nije mi jasno ovo s prisodnijaom slikom, postoje mjerenja, samsung S90C  OOTB ima precizbniju sliku nego Lg C3 Ako se ide na pravu kalibraciju oba se mogu jako precizno podesiti.  Meni Samsung ima prirodniju sliku baš zbog boljeg panela, podesio sam ga da bude precizan (isto kao i LG) , ne volim umjetne i agresivne presete na tvu. 

Da 5 g garancije je plus za C3 , za razliku u cijeni od 200€ kupi se soundbar za samsunga. 

I vezano za komentare, na drugim forumima ,kao i ovdje, 99% ljudi komentira i daje prijedloga i komentare a da TV nikad uživo vidjeli nisu, eventualno manji dio ljudi vidjelo u trgovini na tko zna kojim postavkama. 
Moj dojam je sa stranih foruma u grupama vlasnika TVa-a (znači ljudi koji stvarno imaju te tv-e)  da su mnogi vračali LG i uzimali Samsung jer ima superiorniju sliku. 
1. generaciju QD opeda bi preskočio, 22. generacija je odlična.  Sad za 3. budemo vidjeli , izhleda da je samsung ubacio neki revolucionarni filter na panel koji potpuno poništava refleksije, ali navodno u nekim specifičnim uvjetima ima neke negativne posljedice na sliku.  Moram osobno pogledati da vidim o čemu se radi

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Po meni je to jos mlada tehnologija,veseli me nastavak razvoja i utrke LG-Samsung!

P.s
E da i ne branim ja LG posto ga imam nego sam se samo referirao na “3 klase” bolji uređaj,a razlike u stvarnosti nisu toliko drasticne !
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 12:03 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blaugrana kaže...

@Vavoom i @Flagship hvala na odgovorima i savjetima.

Dvoumim se između TCL 43C645 i Samsung 43Q60C.

Zanima me da li je pametno još u obzir uzeti Philips 43PUS8088 tj 8818?

Čitam da se Philipsi dosta kvare pa bih molio koju riječ još ako može o tome.

Philips je ravno 600 Eura ali zbog negative oko njih bojim ga se uzeti.

Ako je zaista tako (Philips i kvarenje) tada bih izabrao TCL jer ima Dolby Vision a i jeftiniji je od Samsunga.

 

Hvala unaprijed!

 Zašto ne uzmeš TCL 50C805 koji je 600 Eur?

Puno bolji TV i od TCl-a C645 i Samsunga Q60.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Po meni je to jos mlada tehnologija,veseli me nastavak razvoja i utrke LG-Samsung!

P.s
E da i ne branim ja LG posto ga imam nego sam se samo referirao na “3 klase” bolji uređaj,a razlike u stvarnosti nisu toliko drasticne !

 A dobro, nije 3 klase, to ssm figurativno pretjerao, samo sam zelio naglasiti da je primjetno bolji i da meni tu nema nikakve dvojbe :)

Nije bas tako mlsda tehnologije, rafi samsung rgb oled panele vec jako dugo, imaju iskustva. Nov je nacin na koji je panel slozen.

Danas oled vise nije nova stvar , a i pokupili su sigurno dosta od lga i problema koje su imali.

Vec panel druge generacije ispravlja sve probleme koji su bili na prvoj generaciji, a pokazao se izdrzljiviji od wrgb panela.

Meni je to dovoljno da ga idaberem ispred lga , pogotovo kad idu agresivno s cijenom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice