Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.362
|
čitano: 14.166.539
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Zar je ovo istina, mislio sam uzet Samsung Q7 s kojim bi igrao preko PC-a u boravku.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domi321 kaže...

 

Zar je ovo istina, mislio sam uzet Samsung Q7 s kojim bi igrao preko PC-a u boravku.

 Ova reklama je takav BS da to nije istina (pogledaj samo komentare ispod), kao što ti na kraju dokazuje i RTINGS mjerenje kroz puno mjeseci:

 

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 

Image retention (ne burn-in) je moguć, čak i na drugim tipovima panela, ali ili nestane sam ili ga TV makne sa ugrađenim pixel refresherom koji sam radi u stand-by modu i slično. To je ono što "kao" vidiš na reklami.

 

Uz sve to i dalje ne bih preporučio OLED za samo igranje jer tu onda stvarno postoji mogućnost za trajni burn-in. Za igranje su najbolji monitori pa tek onda TVi i to samo bolji. Ispod toga je skoro svejedno osim ako neki TV ima preveliki input lag 30ms naviše.

 

Ti možeš slobodno uzeti Q7 za igranje, iako možeš onda i Q6...

 

 

EDIT: najsmješnije je što igraju igru sa relativno malim pomacima na ekranu zbog čega se ne vidi koliko su TV-i loši za igranje. Da su stavili neki FPS pa na 120Hz na metar od očiju pa da vidimo kako će Samsung raditi sa svim filterima i govnarijama koje koriste. Da ne kažem da je blatantno vidljivo kako su drugačije iskonfigurirali OLED.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 14:18 (Mad Ant).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
domi321 kaže...

 

Zar je ovo istina, mislio sam uzet Samsung Q7 s kojim bi igrao preko PC-a u boravku.

 Ova reklama je takav BS da to nije istina (pogledaj samo komentare ispod), kao što ti na kraju dokazuje i RTINGS mjerenje kroz puno mjeseci:

 

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 

Image retention (ne burn-in) je moguć, čak i na drugim tipovima panela, ali ili nestane sam ili ga TV makne sa ugrađenim pixel refresherom koji sam radi u stand-by modu i slično. To je ono što "kao" vidiš na reklami.

 

Uz sve to i dalje ne bih preporučio OLED za samo igranje jer tu onda stvarno postoji mogućnost za trajni burn-in. Za igranje su najbolji monitori pa tek onda TVi i to samo bolji. Ispod toga je skoro svejedno osim ako neki TV ima preveliki input lag 30ms naviše.

 

Ti možeš slobodno uzeti Q7 za igranje, iako možeš onda i Q6...

 Q7 uzimam ponajvise zbog one connect boxa iako ni q6 nije za bacit

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domi321 kaže...

 Q7 uzimam ponajvise zbog one connect boxa iako ni q6 nije za bacit

 Aaa, znači uzimaš stari Q7, novi Q70R nema one connect box...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
love2ml86 kaže...
Mad Ant kaže...

 

Iako je edge iznad direct osvjetljenja gledajuci tehnolosku skalu, zbog blesavog vertikalnog bloominga (pruga kao na onom videu) izgleda losije pa dosta ljudi ili smanji dimming na low ili jednostavno iskljuci cime dobijes efektivno direct led te konfiguriras sliku tako (svjetlija crna ali bez bauljanja slike zbog dimminga).

 

Sada si me totalno zbunio, edge iznad direct osvjetljenja tehnološki, a ja mislio obrnuto, zar nemaju najveće klase TV-a direct LED?

 Ovdje si malo pročitaj i pogledaj.

 

https://ihsmarkit.com/research-analysis/direct-led-backlight-technology-reigns-supreme.html

http://en.tab-tv.com/?p=13915

 

 

 

 

 

 

 

 Jeftini televizori koriste globalno zatamnjenje s direct LED... i to zna biti osjetno lošije od edge LED.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
movie kaže...
edit: samo bih dodao Flagship da B9 ima dvije generacije stariji procesor od C9. Danas kupiti novi tv koji stavlja dvije generacije stariji procesor u tv stvarno nema smisla. Znači ta razlika se vidjela u prošloj generaciji LG oleda a u ovoj će biti još više izražena.

Točnije B9 ima isto novi procesor ALPHA 7 gen. 2

 

Vrlo vjerojatno ćemo uskoro vidjeti neki ozbiljniji test između B9 i C9, ono što i dalje nema smisla je lansiranje B9 u ovome trenutku kad 55C9 je već ispod 1700€ . Da je razlika 500 ili 300 € onda bi još bilo razumljivo ali ovako baš i ne..možda zaista ove godine posljednji put imamo B seriju u ovome formatu. Nekako je baš izgledno da bi novi 48" OLED mogao bit jedini B u 2020:)

 

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
domi321 kaže...

 Q7 uzimam ponajvise zbog one connect boxa iako ni q6 nije za bacit

 Aaa, znači uzimaš stari Q7, novi Q70R nema one connect box...

 Ma debili al pada cijena za stari Q7 pa me boli tuki 😂

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Ako netko ima LG s VA panelom, neka mi se javi na PM.
Zanima me kako ce se isti ponasati u dnevnoj sobi s puno osvjetljenja.
Uzeo bih 50" model UK6950. Gledao bi se s 3m udaljenosti.
Prema negativnim VA komentarima, bojim se da ce to biti ne gledljivo i da cu morati stalno gledati u mraku?!
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BlueMax kaže...
Znam, ali da sam sve napisao opet bi za nešto pasao IPS a za nešto VA.
Dakle, gledati će se sve. Od DVB-T SD-a do 4K blueraya. Uglavnom će se sjediti ispred njega ali treba se vidjeti i sa stola u blagovaonici koji je dosta ukoso. Spajati će se Ps4, Switch, Maxtv i PC. Bit će jako puno gledanja YouTube-a zbog djece.
Eto, sad sve znaš a znaš jednako malo ko prije.
TV je za prijatelja a isti problem sam i ja imao kad sam kupovao. Ja sam se prvo odlučio za VA pa sam ga za par dana zamijenio za IPS zbog puno boljeg kuta gledanja. Mislim da sam pogodio s panelom ali Samsung je imao bolji i brži OS od Sonyjevog Android koji je još dobar kakav je na Philipsu.
Zato i jesam onako postavio pitanje. Što kupiti uzevši u obzir sve vrline i mane jer će se TV koristiti za sve.

 čitam da ti nitko ne odgovara pa onda ovako..

 

imaš solidnih 49/50 modela za manje od 6t kn no svi su 50 hz dok je ovaj samsung ipak korak naprijed, dobar je i za igre 100hz va panel, dobra čitljivost i sa strane..

 

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

https://www.moduldevet.hr/samsung-qled-tv-qe49q65ratxxh-qled-smart?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-49SK8100PLA.AEE/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 20:55 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
x360gamer kaže...
Ako netko ima LG s VA panelom, neka mi se javi na PM.
Zanima me kako ce se isti ponasati u dnevnoj sobi s puno osvjetljenja.
Uzeo bih 50" model UK6950. Gledao bi se s 3m udaljenosti.
Prema negativnim VA komentarima, bojim se da ce to biti ne gledljivo i da cu morati stalno gledati u mraku?!

 Meni nije jasno zašto ideš na va panel od lga, lg ih kupuje, nemas pojma sto ces dobit, lg modeli s va panelima su losiji id konkurencije.

To nikad ne bih kupio, isto kao sto ne bih uzeo lg seriju 6000, losa slika, ocajan kontrast.

U toj cjenovnoj kategoriji Samsung ima modele s boljom slikom.

Zapravo od lga bi jedino oled preporucio, sve ostalo konkurencija generalno nudi bolju sliku za idte novce.

I od kud se sad opet pojavo da va panel ima problema u svijetloj sobi i da je tu ios bolji. Teška glupost i nerazumijevanje problema.

Istina je da ips u svijeoj sobi ne zaostaje toliko za va panelom jer se ne vide toliko njegovi nedostatci, ali se svejedno bide.

Ips panel jedino ako je sirok kut gledanja presudan, ali onda si osuđen na losiju sliku, u svakom drugom slucaju va za istu cijenu, ali ne va od lga (koji ih mora kupovati).

I da ponovimo kontras je prvi i najvazniji parametar kvalitete slike, a onda ide sve ostalo.

 

Ako ti je bitno gledanje u osvjetljenoj pristoriji onda tu gledaj koji panel ima bolje rijeseno hendlanje refleksija i koji moze ici svjetlije da se mori s odsjajem. Ako ti bas sunce ne tuce direktno u ekran onda se ti svski tv tu biti ok.

Inace samsung ima najbolje filtere za borbu protiv refleksije, ali one najbolje ugradjuje tek u jace Q serije.

umjesto ovoj uk6950 s ocajnom slikom i kontrastom, prije big uzeo samsung nu7000 seriju, osim ako ti kao sto sam rekao sirok kut gledanja nije presudan

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Pixel kaže...
x360gamer kaže...
Ako netko ima LG s VA panelom, neka mi se javi na PM.
Zanima me kako ce se isti ponasati u dnevnoj sobi s puno osvjetljenja.
Uzeo bih 50" model UK6950. Gledao bi se s 3m udaljenosti.
Prema negativnim VA komentarima, bojim se da ce to biti ne gledljivo i da cu morati stalno gledati u mraku?!

 Meni nije jasno zašto ideš na va panel od lga, lg ih kupuje, nemas pojma sto ces dobit, lg modeli s va panelima su losiji id konkurencije.

To nikad ne bih kupio, isto kao sto ne bih uzeo lg seriju 6000, losa slika, ocajan kontrast.

U toj cjenovnoj kategoriji Samsung ima modele s boljom slikom.

Zapravo od lga bi jedino oled preporucio, sve ostalo konkurencija generalno nudi bolju sliku za idte novce.

I od kud se sad opet pojavo da va panel ima problema u svijetloj sobi i da je tu ios bolji. Teška glupost i nerazumijevanje problema.

Istina je da ips u svijeoj sobi ne zaostaje toliko za va panelom jer se ne vide toliko njegovi nedostatci, ali se svejedno bide.

Ips panel jedino ako je sirok kut gledanja presudan, ali onda si osuđen na losiju sliku, u svakom drugom slucaju va za istu cijenu, ali ne va od lga (koji ih mora kupovati).

I da ponovimo kontras je prvi i najvazniji parametar kvalitete slike, a onda ide sve ostalo.

 

Ako ti je bitno gledanje u osvjetljenoj pristoriji onda tu gledaj koji panel ima bolje rijeseno hendlanje refleksija i koji moze ici svjetlije da se mori s odsjajem. Ako ti bas sunce ne tuce direktno u ekran onda se ti svski tv tu biti ok.

Inace samsung ima najbolje filtere za borbu protiv refleksije, ali one najbolje ugradjuje tek u jace Q serije.

umjesto ovoj uk6950 s ocajnom slikom i kontrastom, prije big uzeo samsung nu7000 seriju, osim ako ti kao sto sam rekao sirok kut gledanja nije presudan

 Gledam ga radi povoljne cijene.

Samsung ima toliko bolju sliku? Što je s DTS nedostatkom?

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
movie kaže...
Dan1234567890 kaže...

 zašto? C865" je skuplji 1200kn...

Očito postoji razlog. Recimo B8 korsiti stari procesor alpha 7 dok C8 koristi novi procesor alpha 9. Samim time B8 ima neka procesorska ograničenja u odnosu na brži i moderniji procesor u C8. Ispod haube ima još razlika koje idu u korist C8 televizora.

Po meni jedini razlog zašto bi netko prije uzeo C8 nego B8 uz značajniju razliku u cijeni je isključivo dizajn. I to ukoliko je nekome C8 ljepši od B8. Meni je osobno kućište B8 ljepše i praktičnije od C8, no o ukusima se ionako ne raspravlja. Gledao sam po trgovinama B8 pored C8 na mnogim mjestima i u više navrata s istim demo materijalom i nisam vidio nikakve razlike u slici da bih baš rekao da je jedan bolji od drugog. Možda netko nađe kakve osjetne razlike u procesiranju SD ili jako komprimiranih sadržaja, moguće, ali čisto sumnjam da si netko kupi oled televizor i onda gore ganja SD sliku tražeći savršenstvo procesiranja. Na kraju sam uzeo C8 jer je u datom momentu na akciji bio jeftiniji od B8. 1200kn razlike ja osobno ne bih dao za C8, eventualno 100-200 kn kad bi bila razlika i to samo zato jer je C8 viši model od B8 a priznajem sam sebi da nisam do kraja imun na marketinške spike. Gro procesiranja (NR npr.) ionako svatko tko ima entuzijastički pristup gledanju video materijala gasi prilikom prvog namještanja postavki pa onda i razlike među tim modelima padnu na pixelpeeping u laboratorijskim uvjetima.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 9:04 (deckard).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

x360gamer , serija nu7000 ima daleko bolji kontrast, samsung ima dobre procesore i slika je dobra, meni dosta bolja od lg serije 6000.

DTS je vecini potpuno nebitan. 

A i cijene su slicne, nu7000 zna biti i jeftiniji ovisno o akcijama, nisam gledao kakve su sad cijene.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 9:48 (Pixel).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

x360gamer , serija nu7000 ima daleko bolji kontrast, samsung ima dobre procesore i slika je dobra, meni dosta bolja od lg serije 6000.

A i cijene su slicne, nu7000 zna biti i jeftiniji ovisno o akcijama, nisam gledao kakve su sad cijene.

 50UK6950 - 2400 kn

55NU7093 - 2800 kn.

 

Po citanjima, prednosti LGa: OS, daljinac, DTS, BT i navodno puno kompletniji po svemu

Samsung: bolja slika, panel, antirefleksijski sloj

 

Lg je manji, ali jeftiniji, pa tako negdje su cijene s obzirom na velicinu. Iskreno, tesko je naci bilo kakve informacije od LGa za VA panele koje nabavljaju.

Jucer sam prorondao cijeli net i nasao samo na ovom forumu informacije, i ljudi su pretezito bili zadovoljni sa svime + kako kazes, svi su se slozili da ovo sta se pise da se VA ne moze gledati u "normalnim uvjetima dnevne sobe" - nije istina!

Neki su rekli da 50UK6950 (VA) i isiti model od 55" (IPS) jedan do drugoga su gledali u ducanu i da je slika bila neusporedivo bolja na VA panelu.

Najvjerojatnije ih proizvodi sharp - panele za LG, sto nije lose ako je tako.

Naravno, bilo je i nezadovoljnih korisnika.

Uglavnom, kroz 2h cu odluciti na licu mjesta pa javim na sta je pao izbor. Kooliko sam sada prosao po filmovima koje skida, nije da ne mogu zivjeti bez DTS podrske, ako bi stvarno bila kvalitetnija slika.

Ali za sada sudeci da sam zadovoljan s UK6300 koji je losiji od 6950, ocito da nisam neki napredniji korisnik, pa mozda ne bih skuzio niti razliku za Samsung.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izbor je pao na ova dva TV-a:

LG UHD TV 65UM7450PLA - 7.224,15 Kn

LG UHD TV 65UK7550MLA - 7.124,05 kn

UK model je prošlogodišnji, stariji OS, vjerojatno je LG u godinu dana unapredio tehnologiju, ali za razliku od UM modela ima Nano Cell,Local Dimming, DTS Virtual X.

 

Šta uzeti ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobra rasprava oko razlike C8 i B8
https://www.avforums.com/threads/lg-oled-b8-vs-c8-price-to-performance-difference.2206723/

Nešto malo razlike oko svjetline, zvuka i ostalih sitnica. Po meni vrijedi 500 do 1000 kn. Pogotovo ako je nekome C8 ljepši.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
031tt kaže...

Izbor je pao na ova dva TV-a:

LG UHD TV 65UM7450PLA - 7.224,15 Kn

LG UHD TV 65UK7550MLA - 7.124,05 kn

UK model je prošlogodišnji, stariji OS, vjerojatno je LG u godinu dana unapredio tehnologiju, ali za razliku od UM modela ima Nano Cell,Local Dimming, DTS Virtual X.

 

Šta uzeti ?

 Po LG-u novi UM7450 je zamjena za UK6950 ali nije edge već direct led. Znači predpostavimo da je prednost UK7550 full 4K matrica, nanocell, edge.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
031tt kaže...

Izbor je pao na ova dva TV-a:

LG UHD TV 65UM7450PLA - 7.224,15 Kn

LG UHD TV 65UK7550MLA - 7.124,05 kn

UK model je prošlogodišnji, stariji OS, vjerojatno je LG u godinu dana unapredio tehnologiju, ali za razliku od UM modela ima Nano Cell,Local Dimming, DTS Virtual X.

 

Šta uzeti ?

 Ovdje si malo pogledaj. Ali ako češ gledat uglavnom filmove i serije, dobijaš za takve pare osjetno bolje modele drugih proizvođača:)

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-uk7700-vs-lg-um7300/643/822?usage=7318&threshold=0.1

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 12:04 (garfield1).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

Dvojba oko kupnje TV, nakon podosta toga pročitanog, suzila sam izbor na 2 kandidata:

 - samsung q9fn 

 - lg c8

cijenovno su tu negdje, izađe me cca 8300 kn, vrijede li te novce? 

Inače prostor u koji će biti smješten je pun svijetla, prozori po cijeloj dužini dnevnog boravka, zapad. Koliko sam skužila zbog toga bi bolji izbor možda bio q9fn, no malo me brine što puno njih spominje probleme sa agresivnim dimmingom (gašenje zvijezda, blještanje oko titlova, svijetli detalji u tamnim scenama itd.). Namjena, regularni korisnik, zastupljeni svi sektori, ali ni jedan ne odskače. Hm, ili možda imate neku drugu sugestiju koji TV.

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
purple_girl kaže...

Pozdrav!

Dvojba oko kupnje TV, nakon podosta toga pročitanog, suzila sam izbor na 2 kandidata:

 - samsung q9fn 

 - lg c8

cijenovno su tu negdje, izađe me cca 8300 kn, vrijede li te novce? 

Inače prostor u koji će biti smješten je pun svijetla, prozori po cijeloj dužini dnevnog boravka, zapad. Koliko sam skužila zbog toga bi bolji izbor možda bio q9fn, no malo me brine što puno njih spominje probleme sa agresivnim dimmingom (gašenje zvijezda, blještanje oko titlova, svijetli detalji u tamnim scenama itd.). Namjena, regularni korisnik, zastupljeni svi sektori, ali ni jedan ne odskače. Hm, ili možda imate neku drugu sugestiju koji TV.

Hvala!

 

 A da jednostavno kupiš bar nekakve zastore za tu staklenu plohu? Već napola spušteni mijenjaju stvar u korist OLED-a.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
purple_girl kaže...

Pozdrav!

Dvojba oko kupnje TV, nakon podosta toga pročitanog, suzila sam izbor na 2 kandidata:

 - samsung q9fn 

 - lg c8

cijenovno su tu negdje, izađe me cca 8300 kn, vrijede li te novce? 

Inače prostor u koji će biti smješten je pun svijetla, prozori po cijeloj dužini dnevnog boravka, zapad. Koliko sam skužila zbog toga bi bolji izbor možda bio q9fn, no malo me brine što puno njih spominje probleme sa agresivnim dimmingom (gašenje zvijezda, blještanje oko titlova, svijetli detalji u tamnim scenama itd.). Namjena, regularni korisnik, zastupljeni svi sektori, ali ni jedan ne odskače. Hm, ili možda imate neku drugu sugestiju koji TV.

Hvala!

 

 Osim ako vecina gledanja ne bude navecer ili u mraku, za te uvjete je bolji q9fn, to je zaista odlican tv, kao i svaki ima mane, ali te mane nece doci do izrazaja u tim uvjetima, tu se zapravo gube i prednosti oleda. Q9fn ima najbolji antirefleksivni sloj od svih tva i to ces sigurno znati cijeniti u svijetloj sobi, da ne spominjemo da je q9 daleko svijetliji od oleda, q9 ide preko 1500 nits, oled do 900 (ali samo u hdru, u sdru ide do 350 nits).

I oled bi se snasao u toj sobi da ne bude zabune, ali to nisu uvjeti gdje dolazi do izrazaja, tu vlada q9fn.

Samsung je popravio ove neke nedostatke pa vise nisu tolko uocljivi.

koji god da odaberes obadva su vrhunski modeli i imaju odlicnu sliku. Ali da imam takvu sobu uzeo bih definitivno q9fn.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 17:48 (Pixel).
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Pixel kaže...

x360gamer , serija nu7000 ima daleko bolji kontrast, samsung ima dobre procesore i slika je dobra, meni dosta bolja od lg serije 6000.

A i cijene su slicne, nu7000 zna biti i jeftiniji ovisno o akcijama, nisam gledao kakve su sad cijene.

 50UK6950 - 2400 kn

55NU7093 - 2800 kn.

 

 Gdje točno ima 55NU7093 za 2800 kuna da ga idem kupit sada odmah isti tren ? Vidim ga u mall.hr za 3300 kn

11 ima ali si čorav pa nevidiš
0 nema nigdje za 2800
16 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam glasao za prvu opciju samo da kavgu napravim

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio ima desetak dana LG 50UK6470PLC

Možda nekoga zanima taj model.

Bila je akcija u santa domenici, sigurno će ih biti opet jer bio je taj TV i ranije na akciji, 2700 kn za keš i pet godina garancije. Šalju brzo, nikakvih problema.

VA panel, kaže nvidia 60 hz na 4K. dozvoljava i 12 bpc boje, koliko je to stvarno nemam pojma, valjda 10 bit panel je kao podržava HDR 10 pro.
Direct LED tak da ima deblje stražnje kućište pa su mogli smjestiti i bolje zvučnike, jer zvuk je stvarno dobar.
4K jubito HDR klipovi su prekrasni, MAX TV slika sa HD kanalima sasvim pristojna, SD slika domaćih kanal onak gledljiva za silu.
Igranje bez zamjerki osim tipiočnog VA poroblema u tamnim scenama kada se mičeš gamepadom pa vidiš lagano muljanje crne po rubovima objekata, ali to baš treba tražiti pogledom.
Imao sam do sada isto 50" ali 1080p i najviše me brinulo kako će to izgledati full HD igre na 4k ekranu, i tu sam prezadovoljan jer ja sa nekih 3.5 metra ne kužim razliku u odnosu na 4K nativno, a vidim još uvijek izvrsno. Ima razlike ali meni je sa te udaljenosti zanemariva. 
U stavri najviše vidim razliku u 4K i full hd filmovima, fora mi je eksperimentiranje sa trumotionom, ubrzavanje slike na navodno 60 fpsa. Ispočetka fora u filmova pa mi počelo smetati i ugasio, ali nakon kaj sam ugasio počelo mi faliti :D
Moglo bi poslužiti na budućoj konzoli u 30 fps igrama. Inače ta opcija se ne navodi u specifikacijama ali TV ju ima.
Smart dio na TV-u je brz sa dosta popualrnih aplikacija. S obzirom da imam gore spojen PC i MAX TV sa hbo paketom korist ću samo youtube.
Daljinski je standardan, niš posebno. Prijem zemaljskih signala je jako dobar, za razliku od prošlog Grundinga hvata Slovence bez problema.

Tko traži dobar i jeftin (kad je na akciji) TV od 50", brijem da ne bude razočaran. Meni je ovo za 2700 kn ko poklon.

Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ursusc355 kaže...
x360gamer kaže...
Pixel kaže...

x360gamer , serija nu7000 ima daleko bolji kontrast, samsung ima dobre procesore i slika je dobra, meni dosta bolja od lg serije 6000.

A i cijene su slicne, nu7000 zna biti i jeftiniji ovisno o akcijama, nisam gledao kakve su sad cijene.

 50UK6950 - 2400 kn

55NU7093 - 2800 kn.

 

 Gdje točno ima 55NU7093 za 2800 kuna da ga idem kupit sada odmah isti tren ? Vidim ga u mall.hr za 3300 kn

 Corav si, ponudu sam stavio jos prije par dana u odgovarajucu temu, pa i ovdje.

Sancta Domenica u CC1E ima jos danas do zatvraranja ponudu -20% na LG / -30% na Samsung. Taj model s popustom ispada ispod 2800kn.

Eto ti i jedan TD buduci da si poznat po istima, iz samo tebi znanih razloga

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

 Corav si, ponudu sam stavio jos prije par dana u odgovarajucu temu, pa i ovdje.

Sancta Domenica u CC1E ima jos danas do zatvraranja ponudu -20% na LG / -30% na Samsung. Taj model s popustom ispada ispod 2800kn.

Eto ti i jedan TD buduci da si poznat po istima, iz samo tebi znanih razloga

 

 

 Nadamo se vlogu i dobrom revjuu.

11 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
ursusc355 kaže...
x360gamer kaže...
Pixel kaže...

x360gamer , serija nu7000 ima daleko bolji kontrast, samsung ima dobre procesore i slika je dobra, meni dosta bolja od lg serije 6000.

A i cijene su slicne, nu7000 zna biti i jeftiniji ovisno o akcijama, nisam gledao kakve su sad cijene.

 50UK6950 - 2400 kn

55NU7093 - 2800 kn.

 

 Gdje točno ima 55NU7093 za 2800 kuna da ga idem kupit sada odmah isti tren ? Vidim ga u mall.hr za 3300 kn

 Corav si, ponudu sam stavio jos prije par dana u odgovarajucu temu, pa i ovdje.

Sancta Domenica u CC1E ima jos danas do zatvraranja ponudu -20% na LG / -30% na Samsung. Taj model s popustom ispada ispod 2800kn.

Eto ti i jedan TD buduci da si poznat po istima, iz samo tebi znanih razloga

 

 

 Ja ne vidim da košta 2800 kn. Kupujem preko interneta. To što u nekoj zabiti košta 2800 kn mi ne znači ništa apsolutno. Na taj način mogu i ja stavljati akcije koje su kod mene u Đakovu. 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne znam koji je tvoj problem, te ne razumijem prgavost - pogotovo davanje svima na PS4 temi (bar od onih koje ja pratim) TD!
Iskreno, mene to ne dira, ali ne razumijem komplekse.
Nisam ti trebao po 5ti puta ponoviti gdje je popust, ali nisam takav - a hvala je TD zato sto je ZG neka zabit?!
Mogao si uplatiti cijenu TVa + za cevape nekom prijatelju, poznaniku, pa cak i pouzdanom clanu foruma da ti otide danas platiti u SD TV. Jedini uvijet za popust im je bio da netko plati tamo jednokratno, a oni mogu onda i free dostaviti gdje god hoces. Tako sam i sam napravio da nemam problem s transportom.
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Ne znam koji je tvoj problem, te ne razumijem prgavost - pogotovo davanje svima na PS4 temi (bar od onih koje ja pratim) TD!
Iskreno, mene to ne dira, ali ne razumijem komplekse.
Nisam ti trebao po 5ti puta ponoviti gdje je popust, ali nisam takav - a hvala je TD zato sto je ZG neka zabit?!
Mogao si uplatiti cijenu TVa + za cevape nekom prijatelju, poznaniku, pa cak i pouzdanom clanu foruma da ti otide danas platiti u SD TV. Jedini uvijet za popust im je bio da netko plati tamo jednokratno, a oni mogu onda i free dostaviti gdje god hoces. Tako sam i sam napravio da nemam problem s transportom.

 BMU ( boli me uvo )

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
purple_girl kaže...

Pozdrav!

Dvojba oko kupnje TV, nakon podosta toga pročitanog, suzila sam izbor na 2 kandidata:

 - samsung q9fn 

 - lg c8

cijenovno su tu negdje, izađe me cca 8300 kn, vrijede li te novce? 

Inače prostor u koji će biti smješten je pun svijetla, prozori po cijeloj dužini dnevnog boravka, zapad. Koliko sam skužila zbog toga bi bolji izbor možda bio q9fn, no malo me brine što puno njih spominje probleme sa agresivnim dimmingom (gašenje zvijezda, blještanje oko titlova, svijetli detalji u tamnim scenama itd.). Namjena, regularni korisnik, zastupljeni svi sektori, ali ni jedan ne odskače. Hm, ili možda imate neku drugu sugestiju koji TV.

Hvala!

 

Da mi je netko rekao da će se C8 moći nabaviti za 8300kn, heh, možda bih pričekao pola godine i kupio dva . Jedan za koristiti a drugi za rezervu kad prvi dobije ozbiljniji burn-in ili ako se pokvari pa dok je prvi na servisu. O tim je televizorima sve već valjda rečeno. Q9FN je prije bio debelo skuplji televizor od C8, ni sad ih baš nabrzaka ne vidim po cjenicima ispod 10k kn (i to su izložbeni), ali dobro. Uglavnom, za entuzijaste koji većinom gledaju FHD, 4k, HDR, Netflix i sl. s podrškom za sve zamislive audio formate, koji žele top smart TV platformu i vjerojatno najbolji daljinac među telkama te koji znaju malo pripaziti televizor da ne dobije (prerano) burn-in, LG oled (bilo koji, slika je praktički ista u svim modelima izašlim u zadnjih par godina). Ako možeš prijeći preko problema sa slikom koji krase sve LED LCD televizore u većoj ili manjoj mjeri (clouding, bleeding, banding, osjetni pad kvalitete slike pod kutem, efekt prljavog ekrana), ako misliš držati svjetlo ekrana na višim razinama (a vidim da ti je soba puna svjetla pa to ima smisla ako se telka puno gleda i po danu), te za dulje gledanje TV programa koji su puni logoa, semafora, oglasnih traka i sl., uzmeš Q9FN i ne razmišljaš dalje. Bolji LCD za te novce ne postoji, a upitno je da li i za puno veće ima ičeg sličnog. S druge strane ja, recimo, nakon oleda više ne mogu zamisliti gledati doma u LCD ;).

Deckard
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice