Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.362
|
čitano: 14.166.315
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel se taj LG može montirat na zid? To trebam dodatno kupit nosač za njega? I jel jamstvo samo 2g?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Legantus kaže...

Jel se taj LG može montirat na zid? To trebam dodatno kupit nosač za njega? I jel jamstvo samo 2g?

 Svaki se da montirati na zid, moraš kupiti nosač, koliko vidim VESA 200x200:

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/3c5c18bf

 

 

 

Zavisi gdje kupuješ, u Sancta Domenici ima 5g.:

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-50um7450.html

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LeskiRM kaže...

Ljudi, moze neka preporuka televizora za mog starog, nekaj do 2500kn, max 3000kn ak se isplati. Veličine do 49", da podržava nadolazeći format jer trenutno ima prastari CRT tv i veli da bi si kupil neki LCD 

 Predpostavimo da gleda dosta navečer u mračnijoj sobi, direktno ispred TV-a:

 

Samsung 50RU7172, VA 60Hz edge LED:

https://www.nabava.net/search.php?q=50ru7172

 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/d8981920

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 16:56 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Došao u saturn.de uzeti xf9005 za 680 € , rasprodani svi primjerci na kraju uzeo LG OLEDB9 ispao me 990 € valjda je to ok cijena ili ?

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pronašao sam ovog Philipsa za dosta manje novaca nego u SD, a onda sam našao i ovoga iz manje serije u SD.

Kako se ponasa taj Saphi ili je mozda pametnije proteći se do Android TV-a? Također ako imate bolji izbor u otprilike toj velicini, otvoren sam za prijedloge...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima. Trebam se odluciti za kupovinu jednog od smart tv-a u cjenovnom rangu cca 350-400e. Volio bih dobiti što bolje za ovu cijenu. Na 1. mjestu mi je kvalitet slike i zvuka, a kod smart OS da radi brzo i pouzdano (stabilno) tj. ta stabilnost mi je bitnija od recimo nekog brda aplikacija i sl.. Izdvojio sam par modela pa bih vas zamolio da mi preporučujete:

Samsung UE43NU7092UXXH TV (NU7022, RU7172, RU7172.. uglavnom iz serije 7xxxx)
Philips 43PUS6503 4K (ili sličan iz serije)
Toshiba 43UL2A63DG
LG 43UM7000PLA
Sony 43WD755BAEP

Philips i Toshiba su najpovoljniji i idu čak malo i ispod budžeta, ovaj Sony je ako se ne varam malo stariji model i nije 4K, ali zato mu je cijena (za Sony brand povoljna od novijih Sony), a LG i Samsung su neka sredina. Šta najviše preporučujete i kako biste ih poredali od 1 do 5.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 22:13 (sencci).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam uzeo samsung  50" RU7172 za 2900 kn, ,sve što očekivam od tv sam dobio.Sa slikom sam zadovoljan u svim uvjetima,you tube u full hd rezoluciji glatko vrti iako mi je brzina ispod 7 mbs

Kao što je neko već napisao,većina korisnika će sa ovim televizorima biti  zadovoljna.

Negdje sam pročitao da i prošlogodišnja NU 7100 i ovogodišnja RU baš i nije neka razlika,te da su gotovo isti tv,pa uzmi što nađeš povoljnije.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 22:39 (Cesare).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cesare kaže...

Ja sam uzeo samsung  50" RU7172 za 2900 kn, ,sve što očekivam od tv sam dobio.Sa slikom sam zadovoljan u svim uvjetima,you tube u full hd rezoluciji glatko vrti iako mi je brzina ispod 7 mbs

Kao što je neko već napisao,većina korisnika će sa ovim televizorima biti  zadovoljna.

Negdje sam pročitao da i prošlogodišnja NU 7100 i ovogodišnja RU baš i nije neka razlika,te da su gotovo isti tv,pa uzmi što nađeš povoljnije.

 

 OK. Uglavnom od ovih koje sam nabrojao i meni se čine Samsung i LG najboljim rješenjima (iako ne bježim ni od ostalih) Eh sad, koji od ova dva.. Za sada jedan glas ide za Samsung.. (hvala na preporuci) 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pasko kaže...
deckard kaže...
VladimirLem kaže...

LG OLED55B97LA OLED 139cm vs SONY KD-65XF9005 164cm. Oba 1000 eura, bi li vi radije OLED ili 25 cm veću dijagonalu?

Ja sam prošle godine u ovo vrijeme inicijalno kupovao 65" XF9005, završio na kraju s 55" C8. Ne bih se više vraćao na led lcd taman da više ne imao televizor.

 kakav pobogu lcd

samo OLED

Nakon Plazme jedino sto valja imao dvije godine 55B7 sad sam na 65C9

Vrh

Ja sam još na plazmi, nikako da ubjedim ministra financija (Žena naravno) da zamjenimo tv, i dok se nisu OLED-i spustili cjenom ispod 1500 eur za 55" nisam imao ni izbora jer LCD niti u ludilu ne kupim, niti u jednom obliku (IPS, QLED...) jer moja Samsung plazmica ima bolju sliku i ljepšu crnu od večine LCD koji se danas prodaju. Uglavnom zanima me zašto si zamjenio B7 za C9, samo zbog veličine ekrana ili je još kakav razlog. Uz to zanima me dali vidiš razliku u kvaliteti slike B7 vs C9.... za image retention te neću ni ispitivat jer sam na plazmi naviknut na to, tako da mi to nije problem.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cesare kaže...
Negdje sam pročitao da i prošlogodišnja NU 7100 i ovogodišnja RU baš i nije neka razlika,te da su gotovo isti tv,pa uzmi što nađeš povoljnije.

 

 Mogao si jedino pročitati kako nisu isti, tj. stariji NU su svjetliji.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz svima !

 

Zanima me Philips 65PUS6554. Na akciji u Pevecu 4.400,00kn

 

Misljenje,savjet, drugi tv do 5.000,00 kn

 

Sad imam Samsung 6 seriju (49).

 

Udaljenost od tv-a 6 metara.

 

Puno vam hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Interesuje me koja je razlika (ako ima značajne razlike u kvaliteti slike i zvuka, rada i pouzdanosti u ovoj klasi) između LG-jeve serije (7****) i Samsungove serije (7****)?
Što se tiče smart OS, negdje sam citao da je LG WebOS čak i ponajbolji (navodno najjednostavniji i najstabilniji od svih smart OS?! ako je istina), ali i da Samsungov Tizen ne zaostaje mnogo. Da li je ipak u prednosti Samsung u smislu kvaliteta slike i zvuka, Tizen dovoljno dobar da konačan izbor bude Samsung u ovom cjenovnom rangu? Gdje je u svemu ovome Philips?
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 

 Zavisi gdje kupuješ, u Sancta Domenici ima 5g.:

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-50um7450.html

 

 Pogledaj ti molim te neke od "značajki" uređaja 

 

 
 

Što se tiče jamstva 2+3 daje LG za svaki LED tv kupljen do sutra (2.prosinca) , registriran do 31.12.

ne znači da samo Santa daje dodatno osiguranje. 

 

https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2019-jesen

 

trčite još danas po LG LCD jer sutra više nema.... +3 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 10:20 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sencci kaže...
Interesuje me koja je razlika (ako ima značajne razlike u kvaliteti slike i zvuka, rada i pouzdanosti u ovoj klasi) između LG-jeve serije (7****) i Samsungove serije (7****)?
Što se tiče smart OS, negdje sam citao da je LG WebOS čak i ponajbolji (navodno najjednostavniji i najstabilniji od svih smart OS?! ako je istina), ali i da Samsungov Tizen ne zaostaje mnogo. Da li je ipak u prednosti Samsung u smislu kvaliteta slike i zvuka, Tizen dovoljno dobar da konačan izbor bude Samsung u ovom cjenovnom rangu? Gdje je u svemu ovome Philips?

 pročitaj malo zadnjih desetak stranica...

zar misliš da svakome tko pita treba po stoti put opisivati jedno te isto ?!

ljudi, malo se potrudite sami...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Malo je frka s vremenom jer black friday se bliži kraju ;)
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako sam dobro upratio Samsungova serija 71** ima VA panel, dok 70** je IPS, dok ovi LG (i ostali koje sam ja nabrojao) su svi IPS. Možda je onda najbolje izbor jedan od ovih Samsung sa VA iz serije 71**?
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka smart tv-a 80 cm ekran, neka ok marka, cijena 1500 - 2000 

tv je za roditelje tako da ne treba nista posebno 

 

moze preporuka više modela 

 

 

https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue32n5302akxxh-fullhd-smart-hdr10-led-televizor-p624839

 

jel ovo ok ? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 10:31 (AnteZizicMVP).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG UM7000 serija nema bluetooth, znači nije kompatibilan s magic remotom i bežičnim slušalicama. Bar sam tako iz specifikacija iščitao. 7100 i dalje svi imaju bluetooth.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gil kaže...

LG UM7000 serija nema bluetooth, znači nije kompatibilan s magic remotom i bežičnim slušalicama. Bar sam tako iz specifikacija iščitao. 7100 i dalje svi imaju bluetooth.

 Da, UM7000 je međumodel bez bluetootha.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sencci kaže...
Ako sam dobro upratio Samsungova serija 71** ima VA panel, dok 70** je IPS, dok ovi LG (i ostali koje sam ja nabrojao) su svi IPS. Možda je onda najbolje izbor jedan od ovih Samsung sa VA iz serije 71**?

 Da, IPS odnosno PLS. Ako trebas za tamniju prostoriju onda VA RU71xx/74xx/80xx. LG VA je najnize 50UM7450 ili 60UM7100.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 11:44 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AnteZizicMVP kaže...

Može preporuka smart tv-a 80 cm ekran, neka ok marka, cijena 1500 - 2000 

tv je za roditelje tako da ne treba nista posebno 

 

moze preporuka više modela 

 

 

https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue32n5302akxxh-fullhd-smart-hdr10-led-televizor-p624839

 

jel ovo ok ? 

 

 

 Ili LG 32LM6300

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+32lm6300

 

Oba su IPS/PLS FHD smart.

 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, molim pomoć.. uštekao sam usb stick s mkv filmom i srt  titlovima, titlovi istoimeni kao i film. Film radi, ali ne učitava titlove. TV je Samsung 55RU8002. Sorry na offtopicu.. da ne otvaram novu temu..

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod mene uredno ucita titlove. Naziv titlova mora biti jednak nazivu filma i to je to. Imam 65ru8002

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
sencci kaže...
Interesuje me koja je razlika (ako ima značajne razlike u kvaliteti slike i zvuka, rada i pouzdanosti u ovoj klasi) između LG-jeve serije (7****) i Samsungove serije (7****)?
Što se tiče smart OS, negdje sam citao da je LG WebOS čak i ponajbolji (navodno najjednostavniji i najstabilniji od svih smart OS?! ako je istina), ali i da Samsungov Tizen ne zaostaje mnogo. Da li je ipak u prednosti Samsung u smislu kvaliteta slike i zvuka, Tizen dovoljno dobar da konačan izbor bude Samsung u ovom cjenovnom rangu? Gdje je u svemu ovome Philips?

 pročitaj malo zadnjih desetak stranica...

zar misliš da svakome tko pita treba po stoti put opisivati jedno te isto ?!

ljudi, malo se potrudite sami...

 Ode ti za RAMBOX-om....

I nadalje.. opet kažem da je LG IPS bolji izbor za prosječnog korisnika od Samsunga...

 

TELJEVIZOR  je ta cijela ta neka čudna kutija a ne samo panel...

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 15:05 (Zver).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru. Nažalost, nisam našao ni jedan ni drugi. Uzeo LG 43UM7450. Vidim da sam možda zeznuo malo zbog IPS-a, ali generalno sam zadovoljan s telkom. Gleda se u dnevnoj, starci uglavnom, slabo u mraku. Fino pegla ove HD i SD kanale što je najbitnija stavka.

 

Ovo je moj prvi doticaj s Web OS-om i naspram mog Sonya s Android TV-om, ovo je miljama bolje i primjerenije. Jednostavan, brz, nenametljiv OS, app-ovi su isto strašno brzi.

 

Mislio isto da će Magic Remote bit banana, kompliciran i neintuitivan ali je zapravo odličan. Nadam se da će bar potrajat tolko kolko ima garanciju i bit ću zadovoljan.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Radi ipak. Preselio sam film i titlove u root sticka, skratio naziv i izbacio silne _ i . iz naziva. Također, nisam pokrenuo film iz pop-upa koji iskoči kad umetneš stick nego preko izbornika otišao na "veze" i tamo pokrenuo. Nešto od ovog bio je očito problem. Budem istražio.. uglavnom, sad uživam u filmu! Hvala na potvrdi da mora raditi..

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

Jel ovaj Sony tv vrijedi 3000 kuna? KD55XG7096BAEP

 

Bit će sad u četvrtak na akciji pa me živo zanima jel išta valja, pošto nigdje nema recenzije malo mi je sumljivo.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ted Mosby kaže...

Hvala na odgovoru. Nažalost, nisam našao ni jedan ni drugi. Uzeo LG 43UM7450. Vidim da sam možda zeznuo malo zbog IPS-a, ali generalno sam zadovoljan s telkom. Gleda se u dnevnoj, starci uglavnom, slabo u mraku. Fino pegla ove HD i SD kanale što je najbitnija stavka.

 

Ovo je moj prvi doticaj s Web OS-om i naspram mog Sonya s Android TV-om, ovo je miljama bolje i primjerenije. Jednostavan, brz, nenametljiv OS, app-ovi su isto strašno brzi.

 

Mislio isto da će Magic Remote bit banana, kompliciran i neintuitivan ali je zapravo odličan. Nadam se da će bar potrajat tolko kolko ima garanciju i bit ću zadovoljan.

Ako već nisi, isključi razne Eco/eye strain opcije, te za noć koristi "Cinema" mod. Probaj i voice search, radi na hrvatskom ;-) (tipa "prognoza vremena za XYZ...").

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 22:46 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Bok,

 

Jel ovaj Sony tv vrijedi 3000 kuna? KD55XG7096BAEP

 

Bit će sad u četvrtak na akciji pa me živo zanima jel išta valja, pošto nigdje nema recenzije malo mi je sumljivo.

 https://www.displayspecifications.com/en/model/720518f5

 

VA 60Hz ali najniža serija i nije Android već bazični "smart" (nema trgovine aplikacija...), jedino što je 55", znači jeftini "veliki TV".

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 22:43 (Mad Ant).
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Ako netko vidi prije ponoći :) dvoumim se između sljedećeg:

 

LG UHD TV 55UM7610PLB za 4230kn

Sony TV KD-55XG8096 za 4390kn

 

To je otprilike cifra do koje sam mislio ići, možda ako se isplati bih uzeo

LG 55SM8200PLA za 4900kn

 

Ili nešto drugo? Udaljenost do tv-a je oko 4 metra pa možda dolazi i veće u obzir. Radije bih IPS mada bih prvenstveno navečer gledao filmove, jer me brine ipak slika po danu, a i kut gledanja.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice