Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.600
|
čitano: 14.359.745
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mikael1 kaže...

Pozdrav,

 

50'' ili 55''

 

Namjena Antena, Satelit, Streaming, IPTV + eventualno gaming tu i tamo (ne kupujem zbog gejmanja).

 

Max cijena... aj neka bude do 700-800 €

 

TCL 55C805

Hisense 55U6K

TCL 55C645

SAMSUNG QE50Q60CAU

 

Ili neki Philips? LG možda QNED jer je sad akcija u Elipsu?

 Od svih ovih bi ti preporučio ovaj C805, imaš ga u SD-u za 750€, a sa produljenjem gare na 5 g. ispadne 825€, po meni to i nije loše ali ako ti se ne da još dati 75€ za petogodišnju garu samo zbog straha od kvarova nije uopće problem. Vrlo dobar TV i po speckama i po kvaliteti slike, pogotovo za streaming appove.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 7:12 (Vavoom).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebati ću neki 40" TV za starce, što jeftinije, ali da ima 5 godina garancije za svaki slučaj. Ima neki proizvođać da nudi trenutno takvu promociju za jeftinije modele? Vidim da Grundig ima trenutno. Znate li za još koji?

 

 

EDIT: Završilo je za Grundig, zakasnio sam.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 7:31 (Hexfire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
c805 prije 2mj je koštao 600eura to mu i je realna cijena
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hexfire kaže...

Trebati ću neki 40" TV za starce, što jeftinije, ali da ima 5 godina garancije za svaki slučaj. Ima neki proizvođać da nudi trenutno takvu promociju za jeftinije modele? Vidim da Grundig ima trenutno. Znate li za još koji?

 

 

EDIT: Završilo je za Grundig, zakasnio sam.

 Nije završilo:

 

https://grundig5.com/hr/grundig?type=1

 

https://www.nabava.net/televizori/grundig-43-gfu-7800-b-televizor-cijena-43-110-cm-led-full-hd-ultra-hd-142563551

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Mikael1 kaže...

Pozdrav,

 

50'' ili 55''

 

Namjena Antena, Satelit, Streaming, IPTV + eventualno gaming tu i tamo (ne kupujem zbog gejmanja).

 

Max cijena... aj neka bude do 700-800 €

 

TCL 55C805

Hisense 55U6K

TCL 55C645

SAMSUNG QE50Q60CAU

 

Ili neki Philips? LG možda QNED jer je sad akcija u Elipsu?

 Od svih ovih bi ti preporučio ovaj C805, imaš ga u SD-u za 750€, a sa produljenjem gare na 5 g. ispadne 825€, po meni to i nije loše ali ako ti se ne da još dati 75€ za petogodišnju garu samo zbog straha od kvarova nije uopće problem. Vrlo dobar TV i po speckama i po kvaliteti slike, pogotovo za streaming appove.

 

55C805 699 eura u HGspotu sa dodatnom garancijom. 

marching up and down the squaaare
18 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imas Philips MiniLED PML9008 za 619eura mislim da je bolja opcija od tcl c805 za 700eura
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Hvala kolega, nisam skužio da ima u kutu opcija perioda. 

 

Jer na webshopovima gdje sam vidio je svugdje pisalo do 31.01.2024.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odlična cijena za 55 Lg G2 OLED s 5 godina tvorničkoga jamstva na ekran.

合氣道
 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
imas Philips MiniLED PML9008 za 619eura mislim da je bolja opcija od tcl c805 za 700eura

 

Zašto?

Ima hrpa recenzija za TCLC805 i više manje su sve iste (vecinom pozitivne za omjer cijena/kvaliteta).
Za PML9008 nema recenzija uopće.

Iskreno, volim Philips jer imam Philips Hue svjetla po dnevnom, tako da mi je fora kad ih spojim s TV-om, ali to mi nije dovoljno dobar razlog da spucam 600-800 Eura na novi TV.

 

Ugl, the point is... u čemu je bolji od drugih navedenih? Iskreno me zanima jer nemam pojma. Stvarno bih volio dobiti neko mišljenje ili činjenice prije nego popeglam karticu...

 

EDIT:

Philips ima Saphi OS? Iskustva? Čitam da nema npr. Disney+ u aplikacijama.

 

Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 11:35 (Mikael1).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa onda je LG C3 bolji izbor od tog G2, a isto imaš 2+3 godine jamstva, a čak ga pronađeš i po jeftinijoj cijeni

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mikael1 kaže...

Za PML9008 nema recenzija uopće.


 Ma da...

合氣道
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
filipblazek kaže...

Pa onda je LG C3 bolji izbor od tog G2, a isto imaš 2+3 godine jamstva, a čak ga pronađeš i po jeftinijoj cijeni

 

LG na G2 daje puno jamstvo 5 godina na burn in.

Nikakve 2+3 opcije.

 

Ok, C3 ima DTS podršku..

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 11:54 (Zaporožac).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Mikael1 kaže...

Za PML9008 nema recenzija uopće.


 Ma da...

 

Evo moje isprike. Na našem jeziku nema, osim na Bug.hr članak na koji se trebam pretplatiti da bih ga pročitao.
U ovoj temi apsolutno nema spomena o tom modelu (barem tražilica ne izbacuje nijednu).
Također, nisam našao, (možda nisam dobro gledao?) nijednu usporedbu s konkurentnim modelima.

Dobio sam dojam da se u ovoj temi da objektivno i kritičko mišljenje o modelima. Zato sam i pitao.

 

Uglavnom, evo, stvarno me zanima mišljenje zašto je PML9008 bolji od konkurentna u istom cjenovnom rangu brandova TCL, Samsung itd...
Pogotovo Saphi OS za koji nemam blage veze ni kakav je, ni koje aplikacije ima/nema (tipa Disney+, KODI...). S Android/Google ili Tizen više manje znam što dobijam. Saphi mi je nov (meni osobno).

 

Hvala unaprijed na odgovoru.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mikael1 kaže...
Uglavnom, evo, stvarno me zanima mišljenje zašto je PML9008 bolji od konkurentna u istom cjenovnom rangu brandova TCL, Samsung itd...

Pogotovo Saphi OS za koji nemam blage veze ni kakav je, ni koje aplikacije ima/nema (tipa Disney+, KODI...). S Android/Google ili Tizen više manje znam što dobijam. Saphi mi je nov (meni osobno).

 

Hvala unaprijed na odgovoru.

Ne znam po čemu je bolji i na koje modele u istom cjenovnom rangu misliš. 

合氣道
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Mikael1 kaže...
Uglavnom, evo, stvarno me zanima mišljenje zašto je PML9008 bolji od konkurentna u istom cjenovnom rangu brandova TCL, Samsung itd...

Pogotovo Saphi OS za koji nemam blage veze ni kakav je, ni koje aplikacije ima/nema (tipa Disney+, KODI...). S Android/Google ili Tizen više manje znam što dobijam. Saphi mi je nov (meni osobno).

 

Hvala unaprijed na odgovoru.

Ne znam po čemu je bolji i na koje modele u istom cjenovnom rangu misliš. 

 

Ako nemaš pojma koja je bila svrha odgovaranja uopće? I moja baba zna upisati "PML9008 review" u google. Nadam se da nisi kao i ona što vjeruje svemu što pročita na internetu...(da, ovo je lagani oksimoron jer na internetu tražim mišljenje, ali više cijenim mišljenje ekipe s foruma nego portala koji ponekad imaju plaćene recenzije)
Sorry, ništa osobno, ali eto, stvarno bih volio čuti/pročitati mišljenje nekog tko zna.

(a modele koje uspoređujem sam naveo par postova iznad, nije teško bilo mišem zaskrolati, ne?)

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mikael1 kaže...
Ako nemaš pojma koja je bila svrha odgovaranja uopće? I moja baba zna upisati "PML9008 review" u google. 

Dečko, nije ti dobro.

Iznad zahvaljuješ na linku za review, a sad odjednom i tvoja baba zna.

Ti nisi znao.

 

Lijepo sam te pitao na koje modele misliš, jer nisi ti toliko bitan da bih prvo proučavao što si ti napisao, da bih ti odgovorio.

 

Nego, evo sad sam pogledao i TCL 55C805 je avion za to Philips smeće, bolji je od svih navedenih.

 

Zadovoljan ?

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 12:17 (Zaporožac).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Mikael1 kaže...
Ako nemaš pojma koja je bila svrha odgovaranja uopće? I moja baba zna upisati "PML9008 review" u google. 

Dečko, nije ti dobro.

Iznad zahvaljuješ na linku za review, a sad odjednom i tvoja baba zna.

Ti nisi znao.

 

Lijepo sam te pitao na koje modele misliš, jer nisi ti toliko bitan da bih prvo proučavao što si ti napisao, da bih ti odgovorio.

 

Idemo naučiti čitati s razumijevanjem...
"Unaprije hvala na odgovoru" se odnosi na budući odgovor. Na linku ti zahvalio nisam.
Modele koji me zanimaju sam naveo u postu iznad. Krivo sam pretpostavio da nisi samo bezveze se išao praviti pametan i dati mi link na google search, nego da si, eto, i stvarno želio pomoći.
Jako mi je žao što činjenicu da ne znaš odgovoriti na pitanje maskiraš s pasivno agresivnim vrijeđanjem ("Dečko, nije ti dobro"). Netko se ustao na lijevu nogu?

Pa eto, s obzirom da mi od pomoći nisi, a ne želim više trošiti tvoje dragocjeno vrijeme, molim te da zaobiđeš moje pitanje. Vjerujem da netko zna nešto više od nas dvojice o konkretnoj temi.

Ne mislim se s tobom dalje raspravljati tako da hvala unaprijed na razumijevanju. Vjerujem da ćeš razumjeti  ;)

 

 

Hvala na odgovoru. I isprike na ovom gore precrtanom. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 12:23 (Mikael1).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Odlična cijena za 55 Lg G2 OLED s 5 godina tvorničkoga jamstva na ekran.

  Sve G serije imaju po defaultu 5god jamstva.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Odlična cijena za 55 Lg G2 OLED s 5 godina tvorničkoga jamstva na ekran.

 Ovo je stvarno super cijena, prije bi ovo uzeo nego C3 iskreno.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

za tu lovu se zna nac c3 ali od 65"

 

ja sam isto razmisljjo dali  55" g3 ili 65 c3, i presudio c3 jer ne montiram na zid

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gemmy kaže...

za tu lovu se zna nac c3 ali od 65"

 

ja sam isto razmisljjo dali  55" g3 ili 65 c3, i presudio c3 jer ne montiram na zid

 Pa 100-150 E je stalak, nije to neki novac kad vec kupujes TV za takve pare.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kako kome

ali ako gledas taj tv na akciji, onda pratis cijene da stedis, i ta cifra je jos 10% cijene

ja bi radije 10" veci tv za istu cijenu, osim ako ti ne treba bas svijetliji tv.

 

btw ta garancija na panel nije bas bajna jer se mora platiti rad i prijevoz ili tako nesto, pa ako se pokvari panel, nije skroz besplatno

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 13:30 (Gemmy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gemmy kaže...

za tu lovu se zna nac c3 ali od 65"

 

ja sam isto razmisljjo dali  55" g3 ili 65 c3, i presudio c3 jer ne montiram na zid

 samo što oni tu spominju g2, a ne g3..po specifikacijama c3 bolji nego g2..ja mislim kupiti c3 65", samo što trenutno nigdje nema ispod 1700 eura, i mislim ga montirati na zid, pa mi sad nije ovo jasno što si napisao jer nosač treba kupiti i za c3 i za g3, ili ne?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da G serija nema stalak pa ga moras montirati a C serija ima stalak pa ne moras ali mozes.... Ja sam C1 montirao na zid.... 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hexfire kaže...

 Hvala kolega, nisam skužio da ima u kutu opcija perioda. 

 

Jer na webshopovima gdje sam vidio je svugdje pisalo do 31.01.2024.

 A ja bi ti preporučio da za te pare poviriš LG UR7800, također sa mogućnosti produljenja gare na 5 g., a puno kvalitetniji od tog Grundiga/Beka, ima i daljinac s ogromnim tipkama šta je idealno ak ti starci imaju ogromne prste, a slika je isto vrlo dobra za te pare obzirom da će ga koristit samo za naše TV kanale, tu i tamo Netflix, 100% nećeš pogriješiti s njim.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 21:56 (Vavoom).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Hexfire kaže...

 Hvala kolega, nisam skužio da ima u kutu opcija perioda. 

 

Jer na webshopovima gdje sam vidio je svugdje pisalo do 31.01.2024.

 A ja bi ti preporučio da za te pare poviriš LG UR7800, također sa mogućnosti produljenja gare na 5 g., a puno kvalitetniji od tog Grundiga/Beka, ima i daljinac s ogromnim tipkama šta je idealno ak ti starci imaju ogromne prste, a slika je isto vrlo dobra za te pare obzirom da će ga koristit samo za naše TV kanale, tu i tamo Netflix, 100% nećeš pogriješiti s njim.

 Čovjek treba što jeftinije, model je u startu 50 eura skuplji i još treba dati 40 eura za to produljenje garancije (osiguranje)...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Mikael1 kaže...

Pozdrav,

 

50'' ili 55''

 

Namjena Antena, Satelit, Streaming, IPTV + eventualno gaming tu i tamo (ne kupujem zbog gejmanja).

 

Max cijena... aj neka bude do 700-800 €

 

TCL 55C805

Hisense 55U6K

TCL 55C645

SAMSUNG QE50Q60CAU

 

Ili neki Philips? LG možda QNED jer je sad akcija u Elipsu?

 Od svih ovih bi ti preporučio ovaj C805, imaš ga u SD-u za 750€, a sa produljenjem gare na 5 g. ispadne 825€, po meni to i nije loše ali ako ti se ne da još dati 75€ za petogodišnju garu samo zbog straha od kvarova nije uopće problem. Vrlo dobar TV i po speckama i po kvaliteti slike, pogotovo za streaming appove.

 Ja sam ga bio platio cca 540€ i taman toliko vrijedi, nakon vracanja sam uzeo QN85 za cca 750€ tako da mislim da dati toliko para za C805 nema nikakvog smisla. 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,
ponosni sam vlasnik LG C8 i sad mi treba još jedan TV. Naravno išao sam istraživat koji je sad nasljednik i koliko vidim to je C3. Kako će se Tv se najviše koristit za Kodi tu sad dolazim do problema jer mi se neda kupovat još i box, pa onda još jedan daljinski to mi sad samo probleme stvara. Ti daljinski se gube, a niti nemam mjesta za box jer će TV ić na zid u sobi.
Ozbiljno razmišljam o nekom TVu sa Andoidom pa sam došao tražit savjet koji TV bi bio u rangu LG C3, a da ima Android?

tnx

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uzmes sony, ili firestick i koristis njegov daljinski kao main, tako ja na svom LG tvu uopce ne koristim daljinski drugi. a i sa main daljinskim mozes raditi na FS malo je response jedino sporiji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
balck2x11 kaže...

Pozdrav ekipa,
ponosni sam vlasnik LG C8 i sad mi treba još jedan TV. Naravno išao sam istraživat koji je sad nasljednik i koliko vidim to je C3. Kako će se Tv se najviše koristit za Kodi tu sad dolazim do problema jer mi se neda kupovat još i box, pa onda još jedan daljinski to mi sad samo probleme stvara. Ti daljinski se gube, a niti nemam mjesta za box jer će TV ić na zid u sobi.
Ozbiljno razmišljam o nekom TVu sa Andoidom pa sam došao tražit savjet koji TV bi bio u rangu LG C3, a da ima Android?

tnx

 Neki Sony vjerojatno, to će ti kolege preporučiti. Samo sam ti htio napomenuti da recimo FireTV stick uštekaš direktno u HDMI port iza TV-a pa ga niti ne vidiš. I vjerojatno će ti raditi brže i bolje nego bilo koji AndroidTV. Jedino što je dodatni daljinski, ali ako ćeš koristiti samo KODI onda daljinski koji dolazi s TV-om praktički možeš zanemariti. Ili ćeš s daljinskim od TV-a upravljati FireTV-om. I to bi trebalo funkcionirati. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice