Plazma vs LCD

poruka: 124
|
čitano: 49.293
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Plazma vs LCD

Zanima me vase misljenje i preporuka

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Za sto ces ti primarno koristiti taj TV, za gledanje DVD, gledanje "obicne" televizije (kabelska...itd.) ili sto?

16 godina
offline
RE: Plazma vs LCD

obicni TV + PS3 + LCD ili plasma?


jesti i spavati
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Ako ces koristit samo za gledanje tv-a i videa onda je plazma bolja jer bolje prikazuje boje i ima veći kut gledanja , a ako bi spajao na pc i radio, onda definitivno lcd, pošto lcd ima veću rezoluciju i dobro podnosi statične slika (nema burn-in efekt) 

16 godina
offline
RE: Plazma vs LCD

tv i dvd bih gledao (jednom i max tv kad ne bude promasaj)

16 godina
offline
RE: Plazma vs LCD

Imam Panasonic plazmu onu prvu sto su izasle sa vrlo vrlo lijepim dizajnom, i stalak. Iako sam u to vrijeme bio newbie na kvadrat nisam niti cuo za burn in efekt prije tih 4-5 godina... no ta plazma do dan danas radi savrseno. Cak igre na xbox360 izgledaju odlicno. Sad da uzimam uzeo bi opet Panasonic i to iz 2 razloga, odlicne specifikacije slike i dizajn dakako je jos uvijek odlican.

Da ne zaboravim patentirani zvucnici ugradjeni u plazmu imaju sirinu od samo 1 cm, a daju odlican zvuk.

Danasnje Panasonic full HD plazme nude nevjerojatnih 68,7 milijardi boja !

To bi bio prvi izbor, drugi da imam love uzeo bi Pioneer, no iako 60-setak tisuca kuna cujem da imaju gadan problem sa burn in efektom. Moram priznat da to nisam cuo niti za jednu Panasonic plazmu iz Viera serije (ne znaci da nema). Ali slika na Pioneer plazmi je naravno odlicno, no ne bih se usudio reci izvan klase. Panasonic jako dobro parira.

Treci po redu izbor bi pao na Sony. Druge ne bih spominjao jer mi se ne svidjaju specifikacije, slike itd.

16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

hmm...

Kad smo vec kod toga, prije nekoliko brojeva je BUGu bio test LCD vs plazma.. lol :D


Sad, hmm... sto se tice kvaliteta slike plazma ti je 2x bolja od LCDa - mada neki (jako) skuplji lcd-ovi pruzaju priblizan efekat. Jos jedna stvar koja govori za LCD je dugotrajnost, oni su inace trajniji od plazmi, ali opet, i kad plazmu kupis moci ces je gledati cca5godina+ bez gasenja, sto je cca10+ godina za normalnog smrtnika koji ne visi samo za tv-om... a tad ce izici vec ultra meda holodeck TV :D


"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Sad zavisi kako si to sebi zamislio, ako želiš baš veeeliki ekran i imaš prostora, onda definitivno plazmu jer dobiješ veću dijagonalu za isti novac. Još jedna stvar, obrati pažnju na sve opcije koje ti se nude uz plazmu ili lcd, ono jeli ima ugrađen turner, koja sve sučelja ima za spajat vanjske uređaje i sl. 

Obrati pažnju na specifikacije uređaja kao što su: kontrast, svjetlina, rezolucija i sl. (više je uvijek bolje). Isto tako, same specifikacije ne garantiraju kvalitetu. Ako ne želiš promašit, najbolje je da pogledaš uređaj u radu prije nego što ga kupiš. 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Slazem se da je plazma bolje bolja za TV programe, ali jedino ako mislis dosta gledati i obicni zemaljski analogni signal jer je na LCD-u slika u tom slucaju jako losa i neprirodna.

Ukoliko ces koristiti iskljucivo DVD, HD, digitalni stelitski ili DVB-T signal na ulazu, ipak bih dao laganu prednost LCD-u.

Ja sam imao prilike raditi sa oba tipa TV-a i prvi puta sam se sa plazmama susreo jos tamo 90-tih godina kad su bile jako rijetke i jako skupe. LCD-ovi se tada prekticki nisu jos ni spominjali. Od toga vremena oba su tipa televizora postigla ogroman napredak sto se tice kvalitete slike i prikaza boja i tu nema nekih velikih razlika kad je obican TV program u pitanju. Sve je stvar osobnog ukusa i to bi na kraju i trebalo prevladat kod izbora.

Ono sto mene osobno odbija od plazme sa cisto inzinjerskog stajalista je kompleksnost izrade, veliko zagrijavanje i puno veca podloznost kvarovima nego kod LCD-a. Stoga bi moj izbor ipak bio LCD televizor. Prije par godina bih se mozda i dvoumio, ali mislim da su danas LCD matrice ipak u prednost, kako tehnoloski, tako i kvalitetom slike.

 

 

16 godina
offline
RE: Plazma vs LCD

tesko je kupiti tv za odredenu namjenu.... koristio bih ga za ove stvari koje koristim i obicni.

16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

za obicnu namjenu definitivno plazma, LCD uzmi jedino ako ces ga koristit i kao monitor


Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Što se mene tiče plasma je definitivno najbolji izbor za TV. 107 ekran više i nije toliko skup...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

107 cm LCD je moj izbor...recimo Sony Bravia...


Beer: Helping ugly people have sex since 1862!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Moj savijet kad god me netko pita slicno pitanje je: odi u ducan di imaju izlozenu hrpu telki i pogledaj kaj ti se najvise dopada.

 

Slika je najbitnija stavka kod telke ali isto tak bitna je i cijena. Pitanje je da li kupiti super telku za 20 000kn i strepiti kaj bu ak krepa ili kupiti nekaj jeftinije (reda 5 - 6000kn) i zaboli te. Moras bit svjestan da je danas 90% robe teski srot (pogotovo ovo kaj se prodaje kod nas jer je striktno delano za nase - istocno trziste).

 

Ak ti lova nije neki velik problem predlazem da to bude najnovija generacija LCDa, full HD sa DVBT. Za cca 18000 mozes dobit najnoviji Samsung sa LED backlightom i kontrastom koji ide cak do 1 : 1000000 (milion) !

Jako obrati paznju na velicinu telke. 42" je ogromno i zahtjeva veliku sobu. 32 - 37" je idealna velicina za nase stanove. Plazme od 32 ne postoje.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
Drazen kaže...

 

 

  Moras bit svjestan da je danas 90% robe teski srot (pogotovo ovo kaj se prodaje kod nas jer je striktno delano za nase - istocno trziste).

 




Ma daj mi to malo pojasni??Hoces reci da oni imaju proizov za istocno trziste i zapadno?Mislim da si malo fulao, jedina razlika je u tome koji paket jezika ce biti u meniu TV

 

 

Istra ti Materina
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
RAUL kaže...
Drazen kaže...

 

 

 

  Moras bit svjestan da je danas 90% robe teski srot (pogotovo ovo kaj se prodaje kod nas jer je striktno delano za nase - istocno trziste).

 




Ma daj mi to malo pojasni??Hoces reci da oni imaju proizov za istocno trziste i zapadno?Mislim da si malo fulao, jedina razlika je u tome koji paket jezika ce biti u meniu TV

 

 


Vrlo jednostavno. Odi u ducan i pogledaj tocnu oznaku nekog televizora (ne samo model) i upisi u Google. Za taj model dobil bus stranice na bugarskom, rumunjskom i tak dalje. Za usporedbu pogledaj ova dva linka:

Sony HR:

http://www.sony.hr/view/ShowProductCategory.action?site=odw_hr_HR&category=TVP+32-40+Sony+BRAVIA+TV

 

Sony DE:

http://www.sony.de/view/ShowProductCategory.action?site=odw_de_DE&category=TVP+32-40+Sony+BRAVIA+TV

 

Vidis razliku kak se kod nas prodaju stari modeli i to odredjeni tipovi?

Sjeti se tuzbe za Ariel.

 

Ja osobno jako razmisljam otic u Austriju po telku. Doci ce me nesto skuplje ali cu sigurno mirno spavati (kupnja vani vrijedi samo za skupe proizvode).

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
igy kaže...

Zanima me vase misljenje i preporuka


Svakako LCD. Plazma je staklasta i smeta joj svjetlo za gledanje, a i rezolucije su manje na plazmama.
Neki dan sam kupio Sony Bravia LCD 102cm i prezadovoljan sam.
16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

LCD. Imam Sharpov LCD full HD i PS 3 i uživancija je igrati u full HD.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Ne znam plazma ili lcd ?

Ja imam lcd Philips..HDMI, DVB, cak ima i ambinet light..super stvar..bez greške..

A ti birajBelji se

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
NixHR kaže...
igy kaže...

Zanima me vase misljenje i preporuka


Svakako LCD. Plazma je staklasta i smeta joj svjetlo za gledanje, a i rezolucije su manje na plazmama.
Neki dan sam kupio Sony Bravia LCD 102cm i prezadovoljan sam.



Koji Sony?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Mislim da se toliko ne može pogriješiti prilikom izbora LCD-a ili Plazme koliko kod izbora konkretnog proizvođača. Tako recim oko netko želi da kupi Plazmu može da bira između Pioneera, Panasonica i Hitachija a ako želi LCD onda Sony-a, Philipsa i Sharpa ostalog nema i ako tako bude kupovao neće pogriješiti.

Džaba vam razglabanje oko tehnologija kad kupite neku fuš plazmu od Beko-a ili LCD od bog-te-pito kojeg proizvođača.

Također treba naglasiti da neki proizvođači imaju širok spektar proizvoda od ničeg posebnog do vrhunskih televizora (Recimo Sony) dok neki proizvođači imaju samo i samo kvalitetu (recimo Pioneer)

Svi imaju svoje tehnologije poboljšanja slike pa nemate potrebe da se zaljetate sa recimo Bravijiom (dotična se ne može mjeriti sa recimo PerfectPixel+ tehnologijom kod Philipsa ili da ne govorim o Pioneerovom ISF C^3).

Što se tiče samih tehnologija stvari su sledeće. Naime Plazma se skoro usavršila do krajnjih granica dok na LCD-u recimo stvari ima na pretek i u budućnosti (pogotovo sada sa dinamičkim pozadinskim osvjetljenjem) će LCD-ovi prestići Plazmu (Već su sada u nekim segmentima i prestigli). Plazma se ponaša kao skup malih fluorsentnih sijalica i tako direktno ne može konkurisati oštrini LCD-a dok živim i jarkim bojama itekako može nadmašiti LCD-ove.

Možda i najvažnija stvar prilikom kupovine, naime dijagonala. Full HD kod Plazme počinje tek sa 50" što je previše za prosječne sobe dok Full HD na LCD-u može se naći i na 40" dijagonali pa čak i 32". Ko god je vidio kako Full HD radi na 32" usporedno sa 50" zna o čemu govorim.

Moja preporuka je LCD posebno Sony X serije. Za 15 hiljada kuna dobije se nenadmašan dizajn i slika koju može rijetko ko viditi da je lošija i od najsskupljih Plazmi. Opet Philipsovi Aurea LCD-ovi nešto su posebno ali sa jednom ogromnom manom: astronomskom cijenom, dok recimo Pioneer-ova serija KURO priča je za sebe. VIERA je također dobra.

Pozdrav.

16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Kad se kupuje tako skupi TV, mora se gledati i u bućnost, zato jer dat 10k kuna nije mala stvar.

Ako ti treba uber velik televizor za gledanje TV programa, onda možeš bit dosta siguran sa plazmom, ali ako hoćeš manji ekran (15'' do 40''), onda bi trebao uzet LCD.

Činjenica je da je sve više LCD-a na tržištu i da sve više proizvođača radi LCD-e, tako da im cijene dosta brže padaju.

LCD-i imaju veću rezoluciju na istima diagonalama tako da su pogodniji gamerima.

Sad kad su praktički mane od oba dvije tehnologije dosta ispravljene (gut gledanja (lcd), ghosting (plazma), vijek trajanja (plazma)), jedino što treba gledat je za što ti treba TV.

Kad skupim neku lovu, kupujem si LCD (imam doma ps3) :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
lp_chandler kaže...

Sad kad su praktički mane od oba dvije tehnologije dosta ispravljene (gut gledanja (lcd), ghosting (plazma), vijek trajanja (plazma)), jedino što treba gledat je za što ti treba TV.

 

Serem  ja po ovim proizvođačima što deklariraju podatke, pola od toga se može mačku o rep obesiti. Gledao sam recimo ovaj kut gledanja, deklariraju recimo 178° i kad sam vidio kako to izgleda u praksi razočarao sam se. Sa toliko tupim uglom jedva da se obrisi slike mogu vidjeti čak i sa dosta manjim uglom, sve muljanje.. stvar je još gora sa kontrasom ,neki proizvođači mjere u potpunom mraku pa dižu cifre i po nekoliko hiljada a opet drugi mjere u ne baš potpuno zamračenoj sobi pa ti misliš da ova od 8000:1 je bolja 16 puta od recimo neko koja se deklarira 700:1. Isto tako još gora je stvar sa vremenom odziva. Samsung ti nabije 2ms dok Sony stavi 8ms ili 16ms a ti misliš bolji Samsung. Jedino relevantan podatak koji se stvarno može realno uzedi jeste svjetlinaizmerena u kandijima [Cd].

Ali si u pravu kad kažeš da su obje tehnlogije dosta napredovale i to je tačno.. Danas koji god TV uzmeš od 5 hiljada maraka sigurno da ćeš dobiti vrhunski proizvod.

Eto pozz od mene, sa LCD-om (još ako je full HD) spojen na PS3 sigurno nećeš pogriješiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 16:25 (Maranello).
16 godina
offline
Plazma vs LCD

dosta stvari je ispravljeno kod LCD-a, a kod plasme, da ne nabrajam sve, npr. burn-in,kut gledanja...Prednost LCD-a je sto ima vecu rezoluciju, a prednosti plasme su osvjetljenost,kontrast...Jedina mana za LCD je po meni loša "noć"(tko god ima LCD zna sto govorim,barem bi trebao),na LCDu su noći presvijetle za razliku od plasme u koje su "normalne", a 70% posto filma(vecine filmova) je snimano po noži(tj. radnja u filmu se odvija po noći) tako da, to nekad zna biti iritanto...i ruzno izgleda...dakle, moj izbor je plasma, jer sam vlasnik jedne i prezadovoljan sam, jedino sto je reza mala,ali to ne smeta jer rijetko kad spajam komp na nju,a i kad ga spojim imam super sliku jer mi reza bude 720p(grafa ima encoder:) tak da...


HR_The_SinCr0
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Da, crna boja se dosta loše prikazuje na LCD zato jer je njima potrebno pozadinsko osvljetljenje, tako da uvijek dio svjetla prođe između pixela.

Ali to je problem samo kad je full crna slika. U filmovima je rijetko kad "pitch black"

16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Noviji LCD-ovi imaju dinamičko pozadinsko osvjetljenje tako da se jedan dio slike osvjetljuje, ili slabije osvjetljuje a neki djelovi ne. I takvi LCD-ovi skoro dostižu Plazme. O OLED-u ovaj put neću puno ali ako masovno zaživi LCD-ovi će debelo prestići plazmu. Što se tiče svjetline slike tu su dosta LCD-ovi u prednosti barem kad je riječ o gledanju slike u toku dana (ljeti da ne govorim). Ko god ima veliki prozor (pogotovo ako je prozor iza gledaoca a tv ispred) zna kako je teško gledati tako filmove. Puštanje roletni pomogne, ali ako postoji i mala šipa da svjetlost prođe stvar itekako postaje iritantna na tv-u. Dosta sam filmova pogledao ljeti dok pada kiša i znam o čemu govorim. Isto tako je i naveče u bolje osvjetljenoj sobi, pogotovo ako gleda sa društvom i tako to. Tu su LCD-ovi u prednosti.

A što se tiče Kino doživljaja tu su Pioneerove plazme pogotovo iz serije KURO najdalje otišle, ali opet i sa zamorom u očima je problem ukoliko se KURO gleda u mrklom mraku. Tu je opet sa svojim ambijentalnim osvjetljenjem Philips najdalje otišao. Mislio sam da je stvar marketinški orenuta sve dok nisam pogledao.. uuu slika je strahota ali takav LCD košta ko vrhunska Pioneerova plazma i još ostane para za jedan dobar LCD u kuhinji.

Sve u svemu cijela se ova priča oko LCD vs. Plazma svodi na "Koliko para toliko muzike", izdvojite li recimo oko 20.000 Kuna za TV, šta god da uzeli debiće te vrhunski proizvod.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD
Maranello kaže...

Mislim da se toliko ne može pogriješiti prilikom izbora LCD-a ili Plazme koliko kod izbora konkretnog proizvođača. Tako recim oko netko želi da kupi Plazmu može da bira između Pioneera, Panasonica i Hitachija a ako želi LCD onda Sony-a, Philipsa i Sharpa ostalog nema i ako tako bude kupovao neće pogriješiti.

Džaba vam razglabanje oko tehnologija kad kupite neku fuš plazmu od Beko-a ili LCD od bog-te-pito kojeg proizvođača.

Također treba naglasiti da neki proizvođači imaju širok spektar proizvoda od ničeg posebnog do vrhunskih televizora (Recimo Sony) dok neki proizvođači imaju samo i samo kvalitetu (recimo Pioneer)

 

Svi imaju svoje tehnologije poboljšanja slike pa nemate potrebe da se zaljetate sa recimo Bravijiom (dotična se ne može mjeriti sa recimo PerfectPixel+ tehnologijom kod Philipsa ili da ne govorim o Pioneerovom ISF C^3).

 

Što se tiče samih tehnologija stvari su sledeće. Naime Plazma se skoro usavršila do krajnjih granica dok na LCD-u recimo stvari ima na pretek i u budućnosti (pogotovo sada sa dinamičkim pozadinskim osvjetljenjem) će LCD-ovi prestići Plazmu (Već su sada u nekim segmentima i prestigli). Plazma se ponaša kao skup malih fluorsentnih sijalica i tako direktno ne može konkurisati oštrini LCD-a dok živim i jarkim bojama itekako može nadmašiti LCD-ove.

 

Možda i najvažnija stvar prilikom kupovine, naime dijagonala. Full HD kod Plazme počinje tek sa 50" što je previše za prosječne sobe dok Full HD na LCD-u može se naći i na 40" dijagonali pa čak i 32". Ko god je vidio kako Full HD radi na 32" usporedno sa 50" zna o čemu govorim.

 

Moja preporuka je LCD posebno Sony X serije. Za 15 hiljada kuna dobije se nenadmašan dizajn i slika koju može rijetko ko viditi da je lošija i od najsskupljih Plazmi. Opet Philipsovi Aurea LCD-ovi nešto su posebno ali sa jednom ogromnom manom: astronomskom cijenom, dok recimo Pioneer-ova serija KURO priča je za sebe. VIERA je također dobra.

 

Pozdrav.

 

 
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 2:25 (gogi).
16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Niko ne spominje Samsungove LCD-ove...jesu li oni dobri?pristupačni su cijenom pa zato pitam?koji su modeli dobri kod njih u recimo klasi 32"?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plazma vs LCD

Nitko ne spominje i ja nesto gledamSmijeh.

Posjedujem jedan Samsungov LCD 36"inchni model i mogu reci da sam zadovoljan.

 

Sto se tice reprodukcije Dvd -a i igranja video igara konkretnopreko PS3 tu nemam prigovora.

Displej ponekad koristim i kao monitor i mogu reci da je izvrstan u toj ulozi.

 

Kvaliteta slike tv programa varira i to je razumljivo jer rezolucija tv signala je 720 x 576 pixela

i svaki pad kvalitete signala se lakse vidi na displeju vece rezolucije.

Sve u svemu odlican omjer cjene i kvaliteta..

 

Prijatelj mi posjeduje plazmu i nije zadovoljan.

 

Licno mislim da su LCD televizori generalno superiorniji od plazmi.

 

No strpimo se dok ne zazive AMOLED displeji.

Gledao sam Samsungov demo ove tehnologije i preformanse displeja su fantasticne.

 

 

 

You take the blue pill and the story ends.
You wake in your bed and you believe
whatever you want to believe.

You take the red pill and you stay
in Wonderland, and I show you how
deep the rabbit-hole goes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 4:14 (limun).
16 godina
neaktivan
offline
Plazma vs LCD

Na kraju što onda uzeti za gledanje signala kabelske (otprilike kvaliteta digitalnog) i povremeni PS3? (Namjeravam igrati F1 na tome)

 

Naravno, nemam namjeru platiti 20,000 kn.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice