Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 486.955
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
C1 55” 4 sarafa M8..ne bojim se niceg..

Tvoj tv ima 18,9kg 

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
vrinho kaže...

Da je gore neki tv za 2000 kn onda me nebi ''paranoja'' prala ali ovako bar mirno spavam 

Jeftiniji su sarafi nego tv u konacnici,bolje je bit pametan nego se pravit pametan 🥂

Ja sam takodjer usarafio svih 8 u zid

5 godina
online
Sve o televizorima

Kad sam kupio nosac u januaru mjesecu dobio sam tiple za zid i dobio sam 3 ili 4 seta vijaka za tv razlicitih duzina....Na tvu je koliko se sjecam pisalo koji vijak ide a mozda sam isao od najduzeg pa gledao koji najduzi moze ici u tv. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Meni je ovo inace prvi tv na zidu i mislim da od sada zelim drzat bilo koji novi tv na zidu,kakva je situacija kod vas ostalih?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
unchosen one kaže...

Navodno ti M8 vijci mogu podnijeti puno težine pa je Samsungu prihvatljivo ići na tu dubinu. Još sam ih poprilično pritegnuo.

Ali opet mi nije svejedno... 214cm TV i 40 kg, a da ne spominjem cijenu 

 

Još mi se jedna zanimljiva stvar desila. TV je blago savijen. Reklamirao sam i kažu da ne bi trebalo utjecati na rad

TV radi normalno i ne skuži se da je savijen ako se baš detaljno ne gleda sa strane.

Sancta Domenica mi je dala produženo jamstvo na 5 godina iz tog razloga. 

 

Pazite kod TV-a većih dijagonala, veće su šanse da se savinu/oštete u transportu.

 

Edit: uploadane slike zakrivljenosti ekrana

 

Moje mišljenje je da tražiš podhitno novi TV. Bezobrazno je uopće da ti nisu to ponudili odmah jer se radi o skupom modelu i nemoj si dopustiti da toleriraš ičiji fušeraj. 

 

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Samo na zid montiram,puno bolje od stavljanja na neku policu,btw moj C1 i ima samo 4 rupe za nosac..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Samo na zid montiram,puno bolje od stavljanja na neku policu,btw moj C1 i ima samo 4 rupe za nosac..

 

imas 55 ili 65?

 

zanima me koliko je udaljenost od donjih sarafa za nosac do ruba tv-a .na 65" modelu... 

5 godina
online
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Samo na zid montiram,puno bolje od stavljanja na neku policu,btw moj C1 i ima samo 4 rupe za nosac..

 Standardni vesa nosaci imaju 4 rupe. Kolega gore je pricao o rupama na nosacu bna strani koji se montira na zid.....Nisac-tv 4 rupe. Nosac-zid puno rupa ;)

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Moj trenutni je na zidu, a i slijedeći sigurno bude. Prvenstveno jer ga često mičem ovisno gledam li s kreveta ili iz fotelje.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Jeftiniji su sarafi nego tv u konacnici,bolje je bit pametan nego se pravit pametan 🥂

Ja sam takodjer usarafio svih 8 u zid

 i osam guma bolje podnosi teret nego četiri, pa za osobni auto nećeš gledat kako stavit osam

ne pravim se pametan nego kažem da su četiri tiple za tv više nego dovoljne

14 godina
online
Sve o televizorima

Kod mene su dvije tiple i dva šarafa i ništa se nije pomaknulo za desetak sekundi 5.5 potresa 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima

prije ćeš izvuć vesa mount iz televizora, nego četiri tiple iz zida

i što sad, treba biti 'pametan', pa raskopat televizor i ubacit još šaku šarafa, to je ionako par kuna 

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mislim da mi je i u zidu nosac sa 4 rupe!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sve o televizorima

Kad sam kupovao nosač za tv, planirao sam da svi budući tv-i koje ću imati budu na njemu tako da sam uzeo overkill nosač za tadašnji tv (65")

Nosač kojeg sam linkao prije: https://manhattanproducts.eu/products/manhattan-en-universal-lcd-full-motion-large-screen-wall-mount-461221

može podnijeti do 80kg i 100" tv. podesiv je, mogu izvući tv do 62 cm od zida što se pokazalo korisnim kad je trebalo nešto spojiti/odspojiti na tv-u.

 

S trenutnom samsung grdosijom od 40 kg srećom ne trebam to izvlačenje jer ima One connect box - samo jedan kabel od tv-a do te kutije, u nju spajaš sve.

A i ne želim ga premještati previše zbog prije spomenutih razloga 

 

Kad kupujete nosač, ako prostor to dozvoljava, idite na jači koji može nositi veće tv-e, makar vam nije potreban. Možda jednom dobro dođe.

Guns dont kill people... lasers do
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Panasonic je uistinu klasa za sebe i podsjetnik na vremena kada su Japanci drmali tv svijetom i zasto su.

Nazalost Koreanci su ih unistili nizom cijenom proizaslom iz niza faktora,isto danas Kinezi rade Koreancima.

 

Nadam se da Panasonic priprema i QDoled model pa da vidimo sto ti paneli mogu u pravim rukama.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Panasonic je uvjek bio tatamata sto se TV tice,ubiti sve sto je od potrosacke elektronike proizveo bilo je odlicno!
Jos mi sline naviru kad je frend dobio VHS recorder od Panasonica sa flopdown vratascima na djelu di se kazeta stavljala,a na njemu upravljacka ploca,slika i zvuk bez premca za to doba!
Dolby stereo..ufff..tad je pocela moja zanimacija za dobru sliku i zvuk!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Panasonic je uvjek bio tatamata sto se TV tice,ubiti sve sto je od potrosacke elektronike proizveo bilo je odlicno!
Jos mi sline naviru kad je frend dobio VHS recorder od Panasonica sa flopdown vratascima na djelu di se kazeta stavljala,a na njemu upravljacka ploca,slika i zvuk bez premca za to doba!
Dolby stereo..ufff..tad je pocela moja zanimacija za dobru sliku i zvuk!

Ja imam jos uvjek u Hr Panasonic Viera plazmu,to ostaje dok se ne pokvari ❤️

Sto se tice izrade ta Viera je tenk

13 godina
offline
Sve o televizorima

Megatama, ti si sigurno doregistriran za komentare vijesti, daj im malo pojasni u komentarima recenzije C2 da njemacka tradicionalno voli duple tjunere i slicno 😉

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

E ovo ja fantastican razvoj situacije za sve nas koji imamo novije televizore,pogotovo olede,qdolede isl 🥂🥂

 

Visok framerate u filmovima ali uz zadrzan izgled filmicnosti

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1658730938

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...

Megatama, ti si sigurno doregistriran za komentare vijesti, daj im malo pojasni u komentarima recenzije C2 da njemacka tradicionalno voli duple tjunere i slicno 😉

Nisam jos stigao pogledat,dosao na godisnji u Hr pa na sve strane 😃

5 godina
online
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

E ovo ja fantastican razvoj situacije za sve nas koji imamo novije televizore,pogotovo olede,qdolede isl 🥂🥂

 

Visok framerate u filmovima ali uz zadrzan izgled filmicnosti

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1658730938

 Mozda i pogledam Titanic po prvi put.....

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

Megatama, ti si sigurno doregistriran za komentare vijesti, daj im malo pojasni u komentarima recenzije C2 da njemacka tradicionalno voli duple tjunere i slicno 😉

Nisam jos stigao pogledat,dosao na godisnji u Hr pa na sve strane 😃

 Ma i ja sam na Korculi u divljini, nema sanse da radim komparacije i slicno na mobitelu po 40°C 😎

 

BTW recenzija:

 

https://www.bug.hr/recenzije/lg-oled55c2-provjerena-kvaliteta-28377

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 12:02 (Mad Ant).
12 godina
offline
Sve o televizorima

Ponukan komentarima o svjetlini LG C2 u odnosu na C1 (u recenziji C2 na ovom portalu), da malo komentiram svjetlinu svog C1 nakon cca. 9 mjeseci posjedovanja.

 

Kad sam ga doveo doma, pogotovo nakon Samsung QLED-a, svjetlina na C1 je bila faktor koji me najviše razočarao. Razlika je bila dosta primjetna u odnosu na QLED i bio sam razočaran TV-om u tom pogledu. Čitao sam na više mjesta, uključujući i na ovom forumu, da se svjetlina na OLED-u povećava tokom vremena, nakon što prođe određeni period "uhodavanja" panela. Iskreno, nisam pretjerano vjerovao u to i mislio sam da se uvrh glave radi o placebo efektu.

 

Drago mi je reći da sam bio totalno u krivu - nakon nekoliko mjeseci rada, svjetlina je, po mojoj osobnoj percepciji, skočila cca. 25-30%. Kad se sjetim kakav je panel bio na početku i kakav je sada, razlika je nebo i zemlja. Trenutno ne mogu reći da ima neke velike razlike između QLED-a i C1. Možda se najveća razlika može vidjeti u agresivnijem radu ABL-a na C1, no čak je i taj mehanizam "olabavio" u zadnjih nekoliko mjeseci. Ne znam da li je do softverskog updatea ili nečeg drugog.

 

U svakom slučaju, once you go OLED, you never go back.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2022 10:15 (greysaint0).
 
6 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...

Ponukan komentarima o svjetlini LG C2 u odnosu na C1 (u recenziji C2 na ovom portalu), da malo komentiram svjetlinu svog C1 nakon cca. 9 mjeseci posjedovanja.

 

Kad sam ga doveo doma, pogotovo nakon Samsung QLED-a, svjetlina na C1 je bila faktor koji me najviše razočarao. Razlika je bila dosta primjetna u odnosu na QLED i bio sam razočaran TV-om u tom pogledu. Čitao sam na više mjesta, uključujući i na ovom forumu, da se svjetlina na OLED-u povećava tokom vremena, nakon što prođe određeni period "uhodavanja" panela. Iskreno, nisam pretjerano vjerovao u to i mislio sam da se uvrh glave radi o placebo efektu.

 

Drago mi je reći da sam bio totalno u krivu - nakon nekoliko mjeseci rada, svjetlina je, po mojoj osobnoj percepciji, skočila cca. 25-30%. Kad se sjetim kakav je panel bio na početku i kakav je sada, razlika je nebo i zemlja. Trenutno ne mogu reći da ima neke velike razlike između QLED-a i C1. Možda se najveća razlika može vidjeti u agresivnijem radu ABL-a na C1, no čak je i taj mehanizam "olabavio" u zadnjih nekoliko mjeseci. Ne znam da li je do softverskog updatea ili nečeg drugog.

 

U svakom slučaju, once you go OLED, you never go back.

 

To o ulezavanju panela sam ti ja pisao,ipak mi je ovo treci oled pa znam kako to funkcionira.

Pisao sam takodjer da je G1 itekako primjetno svijetliji sad nego out of box,djelomicno je utjecao i jedan update jer se bas kuzio skok u nitsima instant nakon updatea plus klasika sa ulezavanjem oled panela.

 

Oledi su sad dosli do razine da uistinu mogu bit masovno prihvaceni,unaprijedjeni paneli,nize cijene itd.

 

 

11 godina
offline
Sve o televizorima

Btw upravo upalio svoju staru,vjernu Panasonic Vieru u Hr ❤️

Radi,radi i radi...pravi tenk tv tehnologije.

1080p ekran ali ok je za Ps Pro,Xbox  one X i NS koje imam ovdje 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Btw upravo upalio svoju staru,vjernu Panasonic Vieru u Hr ❤️

Radi,radi i radi...pravi tenk tv tehnologije.

1080p ekran ali ok je za Ps Pro,Xbox  one X i NS koje imam ovdje 🥂

 

Daj se odi kupat 😎

 

Ja npr. nisam toliko primjetio nakon cca 8 mjeseci na 65" C1, ali nisam toliko koristio kontinuirano, pa nije ni cudo. Ali nikad mi nije falilo s obzirom da je 65" pa nema veze. TV je bonbon ionako 😉

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Btw upravo upalio svoju staru,vjernu Panasonic Vieru u Hr ❤️

Radi,radi i radi...pravi tenk tv tehnologije.

1080p ekran ali ok je za Ps Pro,Xbox  one X i NS koje imam ovdje 🥂

 

Daj se odi kupat 😎

 

Ja npr. nisam toliko primjetio nakon cca 8 mjeseci na 65" C1, ali nisam toliko koristio kontinuirano, pa nije ni cudo. Ali nikad mi nije falilo s obzirom da je 65" pa nema veze. TV je bonbon ionako 😉

Nismo na moru,kontinentalni dio.

Pada kisa mogu se okupat u lokvi kad se nakupi 😁

 

Pokrenuo AC Odyssey na Xbox X i da....tu se kuzi ogromna razlika naspram 4k na G1 uz XsX....plus 60fps vs 30.

Bas je....neigrivo 😁

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Btw upravo upalio svoju staru,vjernu Panasonic Vieru u Hr ❤️

Radi,radi i radi...pravi tenk tv tehnologije.

1080p ekran ali ok je za Ps Pro,Xbox  one X i NS koje imam ovdje 🥂

 

Daj se odi kupat 😎

 

Ja npr. nisam toliko primjetio nakon cca 8 mjeseci na 65" C1, ali nisam toliko koristio kontinuirano, pa nije ni cudo. Ali nikad mi nije falilo s obzirom da je 65" pa nema veze. TV je bonbon ionako 😉

Nismo na moru,kontinentalni dio.

Pada kisa mogu se okupat u lokvi kad se nakupi 😁

 

Pokrenuo AC Odyssey na Xbox X i da....tu se kuzi ogromna razlika naspram 4k na G1 uz XsX....plus 60fps vs 30.

Bas je....neigrivo 😁

 Ja jos uvijek odbijam dovuci PC do dnevne, a i bolje jer cu onda "morat" iskesirat za novi 42" monitor 😂

11 godina
offline
Sve o televizorima

Imate u City center one u Samsung djelu cini mi se Elipsa izlozen Samsung S95B u 55 i 65inch i imaju drukciji Samsung demo nego u Njemackim shopovima.

Ovdje se puuuno bolje vidi kakva je slika itd tojest mogucnosti.

Mogu rec da se raised blacks uopce ne kuze u tom raznom sadrzaju unutar demoa i slika je spektakl u rangu najboljih oleda sto sam vidio do sad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Prvi put da je top end Samsung QLED dobio ovako nisku ocjenu ako se dobro sjecam....

Kao sto sam vec pisao vjerujem da je ovo zadnja godina gdje LCD modeli dobivaju velik fokus u high end djelu trzista.

Panasonic se kompletno fokusirao na svoje oled modele vec prije par godina i lcd imaju samo za low/medium segment,Sony sad ima qdoled i oled a iduce godine vjerovatno i rgboled u ponudi,LG bolje da ni nema LCD modele koliko su losi,Philips se takodjer reklamira kroz svoje oled modele itd itd.

Na kraju LCD ostaje u rukama Kineza koji su se krenuli fokusirat na high end trziste po pristupacnijim cijenama....sa mjesovitim rezultatima do sad.

 

 

https://www.avforums.com/reviews/samsung-qn95b-qe65qn95b-4k-neo-qled-tv-review.19992/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice