Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.527.654
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

epidemija,ha ha

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Na nekom LG forumu za pametne televizore u slučaju takvih bubica, ili ako nešto blokira, app. se smrzne i sl., savjetuju to isključivanje iz utičnice to nazivaju "soft reset", meni uspjelo na NanoLED LGu, kad je jednom Netflix nestao iz izbornika i app. trgovine 🙃
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

dobro je znati za te stvari

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

da prijavim sličan problem, Sony TV u pitanju.. nije se uopće htio upaliti - isključen iz struje i onda proradio.. i tako jedno tjedan dana, svaki dan za prvo paljenje.. od onda opet normalno

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Sony Bravia KDL50W805B. 9-10 godina star. Ne da se ugasiti na daljinski te se često i ponovno upali samostalno nakon gašenja na tipku.

 

Zna li netko u čemu bi mogao biti problem? Pričao sam s jednim servisom, sumnjaju na MBO.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 23:04 (softwaremaniac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ovako kako pišeš bih prije rekao da ti je tipka na daljinskom sva "sljepljena" i potrošena pa da malo hvata a malo ne.

 

Kako se ponaša kad ga gasiš na tipkovnici od tv-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

To sam i ja mislio, ali sam se upalio i nakon gašenja na tipku na TV-u.

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da ga možda ne pali neki risiver preko HDMI-a? Jesi probao vraćati na tvorničke? Koji je SW gore?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Samo jedan receiver je spojen i taj je spojen već 4 mjeseca skoro. Problem se događa zadnjih mjesec dana.

 

Nisam vraćao na tvorničke. Tizen.

9 mjeseci
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
softwaremaniac kaže...

Samo jedan receiver je spojen i taj je spojen već 4 mjeseca skoro. Problem se događa zadnjih mjesec dana.

 

Nisam vraćao na tvorničke. Tizen.

iskopčaj napajanje (kabel iz struje) na par minuta, ako to ne pomogne probaj iskopčati sve što je spojeno u TV osim napajanja, pa vidi dešava li se opet isto.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2023 12:42 (millennial).
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probao i to. Pomaže kratkoročno, pa počne opet.

10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kad ga ugasiš tipkom na TV-u to je isto kao da si ga ugasio daljinskim...dakle kad ugasiš TV makni daljinski na mjesto odakle nema domet do TV da bi bio siguran da nije do tvog daljinskog .

14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probao. Upalio se iako je daljinski bio van dometa.

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nije ti to Tizen. Probaj vratiti na tvorničke i ako ne pomaže vidi kako se ponaša kad je iz njega iskopčan vanjski prijemnik...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

... nisam slučajno napisao ".....tvog daljinskog" .

Meni se to dešavalo ima 20-tk god. sa susjedom koji je meni palio TV sa svojim daljinskim od VHS video-rekordera :) ...a znam i za slučaj gdje se čovjeku palio TV kad bi palio klima uređaj.

12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Bok,

 

Već sam pisao u drugoj temi al ovdje se ponavljam čisto zbog kvara tv-a...

 

 

Telka(LF652V43) je počela zezati pa nez dal da je popravljam il ne...

Najgore je to što je jedna od zadnjih 3D televizija a ja nisam ni pogledao neki 3D film na njoj pa bi je volio ostaviti na životu ako me neće puno koštati i da napokon nabijem te cvikere na glavu 😅

 

Uglavnom, jutros vidim da je probila jedna leća(fotke priložene ⬇️)

 

 

Gdje je nabolje uzeti diode ako se sam upustim u tako nešto?

Iako nez koliko je to pametno 😁

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 1:23 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
To mi izgleda kao da je otpao "difuzor" koji se nalazi direktno na diodi, pa se sad svjetlost ne raspršuje pravilno.
Možda bi bilo dovoljno samo otvoriti i zalijepiti ga nazad?

Ja sam za burazov TV uzimao gotove trake sa aliexpressa, nisam mijenjao diodu po diodu. Lakše, samo spojiš konektor i ne riskiraš da će neka druga krepati uskoro.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, to ti je otpao difuzor, možeš ga zaljepiti natrag (odnosno, kad budeš rastavio ćeš vidjeti da svi padaju, pa ćeš sve morat ljepiti), ali izgubit ćeš hrpu vremena a s obzirom na starost tv-a upitno je i u kakvom su stanju diode i koliko je života u njima ostalo, pa najbolje promijeniti sve led trake.

 

Ovaj model koji si napisao nije model tv-a, model ti piše na naljepnici iza na tv-u. Trake pronađi na aliexpressu

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav ekipa,

Imam tv Hisense H50A6140, u 1.mjesecu 2024 bude star 5 godina, kupljen u elipsu te plaćeno dodatno jamstvo preko osiguranja Uniqa (2+3).
Jučer su se pojavile vertikalne linije u svakakvim bojama a zvuk je radio normalno, gašenje i paljenje nije pomagalo tako da sam odmah ispunio obrazac od osiguranja i poslao ga, danas dođem s posla o Tv normalno radi, ima netko iskustva o kojem se kvaru radi pošto imam još par mjeseci jamstva.

Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ista slika na mom H55B7500 tj. vertikalne linije u bojama koje se pomiču a zvuk ima i kod mene ali se ne vraća na normalnu sliku. Provjerio sam spojeve flat kablova sa MBO na T-Con i sa T-Con na ekran ali nije pomoglo. Vidio video na You Tube pa selotejpom prekrio par pinova donjeg desnog izlaza kabla i dobio normalnu sliku sa tim da mi se nakon 15min slika odozdo prema gore kvari .

Neznam da li je do T-Con ili do elektronike na flatu prema LED panelu a garancija mi istekla .

 

ps: Kad odspojim donji desni flat sa T-Con i uklj. TV imam normalnu sliku na lijevoj polovici ekrana

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 17:42 (AF139).
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
kratos091 kaže...
To mi izgleda kao da je otpao "difuzor" koji se nalazi direktno na diodi, pa se sad svjetlost ne raspršuje pravilno.
Možda bi bilo dovoljno samo otvoriti i zalijepiti ga nazad?

Ja sam za burazov TV uzimao gotove trake sa aliexpressa, nisam mijenjao diodu po diodu. Lakše, samo spojiš konektor i ne riskiraš da će neka druga krepati uskoro.

 

tiki kaže...

Da, to ti je otpao difuzor, možeš ga zaljepiti natrag (odnosno, kad budeš rastavio ćeš vidjeti da svi padaju, pa ćeš sve morat ljepiti), ali izgubit ćeš hrpu vremena a s obzirom na starost tv-a upitno je i u kakvom su stanju diode i koliko je života u njima ostalo, pa najbolje promijeniti sve led trake.

 

Ovaj model koji si napisao nije model tv-a, model ti piše na naljepnici iza na tv-u. Trake pronađi na aliexpressu

 

Ajme da, tek sad vidim što sam prepisao 🫠

Vidio tamo LF i kopirao kao da ne propustim neku oznaku 😂

Uglavnom, radi se o 42LF652V.

 

Osim aliexpressa, nemam gdje drugo uzeti?

I kako provjeriti da uzimam prave trake da pašu na moj tv?

Napisao na aliexpressu i izbacuje razne modele televizora al moj ne vidim.

 

Najgore je to što trake nisu toliko stare, u servisu prije koju godinu platio trake s rukama nekih 1000kn i bilo je tragova i dalje pa je stavljao druge kasnije, tako da, dvaput se mijenjali(bar mi je tako rečeno) :)

 

Ova 3 sam gledao i na fotografijama su neke kraće neke duže, pa nez koje su za moj tv...

Plus je što se može iz Poljske naručiti pa ne putuje pre dugo :)

 

https://a.aliexpress.com/_ms4pbkq

 

https://a.aliexpress.com/_mOqrSPg

 

https://a.aliexpress.com/_mrXGXIa

 

 

P.S. Nije teško za zamijeniti? 😅

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 20:11 (Chriss).
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Hm, da, tako su i burazu naplatili 400kn, a kad sam otvorio, samo zalemljene jedna-dvije "nove" LEDice. I to odrezan dio neke druge trake i stavljen preko ove.

3 trake sam platio 13$.

Ako si imalo vičan sličnim poslovima, stvarno nije teško.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 21:21 (kratos091).
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
kratos091 kaže...
Hm, da, tako su i burazu naplatili 400kn, a kad sam otvorio, samo zalemljene jedna-dvije "nove" LEDice. I to odrezan dio neke druge trake i stavljen preko ove.

3 trake sam platio 13$.

Ako si imalo vičan sličnim poslovima, stvarno nije teško.

 

Pa i nije baš da sam prije čačkao po elektronici al mogao bi probati 😅

 

Samo nez jesu li ove koje sam linkao za moj uređaj ili ne, što misliš?

14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Ne bih rekao.
Evo u naslovu za ove stoji točno tvoj model:
https://a.aliexpress.com/_mNXgvB8

Ima tutoriala po youtube-u, pogledaj par prije nego kreneš.
Samo polako i strpljivo, bez pretjerane sile pri otvaranju, pazi da ne pokidaš plastične kopče.
Slikaj si kako je što izgledalo prije nego nešto odspojiš.
Pazi na raspored slojeva ekrana (možda zalijepi trakom da se ne razbjezi sve).
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
jura249 kaže...
Pozdrav ekipa,

Imam tv Hisense H50A6140, u 1.mjesecu 2024 bude star 5 godina, kupljen u elipsu te plaćeno dodatno jamstvo preko osiguranja Uniqa (2+3).
Jučer su se pojavile vertikalne linije u svakakvim bojama a zvuk je radio normalno, gašenje i paljenje nije pomagalo tako da sam odmah ispunio obrazac od osiguranja i poslao ga, danas dođem s posla o Tv normalno radi, ima netko iskustva o kojem se kvaru radi pošto imam još par mjeseci jamstva.

Hvala

 Ekran

AF139 kaže...

Ista slika na mom H55B7500 tj. vertikalne linije u bojama koje se pomiču a zvuk ima i kod mene ali se ne vraća na normalnu sliku. Provjerio sam spojeve flat kablova sa MBO na T-Con i sa T-Con na ekran ali nije pomoglo. Vidio video na You Tube pa selotejpom prekrio par pinova donjeg desnog izlaza kabla i dobio normalnu sliku sa tim da mi se nakon 15min slika odozdo prema gore kvari .

Neznam da li je do T-Con ili do elektronike na flatu prema LED panelu a garancija mi istekla .

 

ps: Kad odspojim donji desni flat sa T-Con i uklj. TV imam normalnu sliku na lijevoj polovici ekrana

 Nije ti to t-con, panel je neispravan

Chriss kaže...
kratos091 kaže...
To mi izgleda kao da je otpao "difuzor" koji se nalazi direktno na diodi, pa se sad svjetlost ne raspršuje pravilno.
Možda bi bilo dovoljno samo otvoriti i zalijepiti ga nazad?

Ja sam za burazov TV uzimao gotove trake sa aliexpressa, nisam mijenjao diodu po diodu. Lakše, samo spojiš konektor i ne riskiraš da će neka druga krepati uskoro.

 

tiki kaže...

Da, to ti je otpao difuzor, možeš ga zaljepiti natrag (odnosno, kad budeš rastavio ćeš vidjeti da svi padaju, pa ćeš sve morat ljepiti), ali izgubit ćeš hrpu vremena a s obzirom na starost tv-a upitno je i u kakvom su stanju diode i koliko je života u njima ostalo, pa najbolje promijeniti sve led trake.

 

Ovaj model koji si napisao nije model tv-a, model ti piše na naljepnici iza na tv-u. Trake pronađi na aliexpressu

 

Ajme da, tek sad vidim što sam prepisao 🫠

Vidio tamo LF i kopirao kao da ne propustim neku oznaku 😂

Uglavnom, radi se o 42LF652V.

 

Osim aliexpressa, nemam gdje drugo uzeti?

I kako provjeriti da uzimam prave trake da pašu na moj tv?

Napisao na aliexpressu i izbacuje razne modele televizora al moj ne vidim.

 

Najgore je to što trake nisu toliko stare, u servisu prije koju godinu platio trake s rukama nekih 1000kn i bilo je tragova i dalje pa je stavljao druge kasnije, tako da, dvaput se mijenjali(bar mi je tako rečeno) :)

 

Ova 3 sam gledao i na fotografijama su neke kraće neke duže, pa nez koje su za moj tv...

Plus je što se može iz Poljske naručiti pa ne putuje pre dugo :)

 

https://a.aliexpress.com/_ms4pbkq

 

https://a.aliexpress.com/_mOqrSPg

 

https://a.aliexpress.com/_mrXGXIa

 

 

P.S. Nije teško za zamijeniti? 😅

 Tko zna šta su ti radili i što ćeš naći unutra, ako je netko već prčkao svakako uzmi nove trake.

Ti gledaš trake za 43" model, ove što ti je kratos izgledaju da su to te.

 

kratos091 kaže...
Hm, da, tako su i burazu naplatili 400kn, a kad sam otvorio, samo zalemljene jedna-dvije "nove" LEDice. I to odrezan dio neke druge trake i stavljen preko ove.

 Da, hoće to tako kad se nosi nekom fušeru...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

tiki Hvala na odgovoru, pretpostavljam da ekran lagano krepava uzevši u obzir da je dan nakon proradio sam od sebe i trenutno radi, osiguranje kaže da ga nosim na servis i pošaljem im izjavu servisera o kvaru kako bi mogli dalje postupiti.

Vidim na netu da je ovlašteni serviser za Hisense televizore MR servis, muči me jedino da ako im ga sad odnesem na detektažu budu mi javili da TV radi jer realno trenutno i radi ili mislite da mogu trenutno detektirati i napisati da je neispravan?

Neznam jel mi pametnije nositi odmah na servis pa naglasiti da imam taj problem  ili čekati dok ne krepa totalno pa onda nositi?

 

Ps. zovem servis cijeli dan da ih to pitam ali nitko se ne javlja.

 

Hvala unaprijed!

 

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Odnesi i prosljedi im slike - vjerojatno su već imali takav kvar i znaju da ekran zna ponekad raditi normalno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
kratos091 kaže...
Ne bih rekao.
Evo u naslovu za ove stoji točno tvoj model:
https://a.aliexpress.com/_mNXgvB8

Ima tutoriala po youtube-u, pogledaj par prije nego kreneš.
Samo polako i strpljivo, bez pretjerane sile pri otvaranju, pazi da ne pokidaš plastične kopče.
Slikaj si kako je što izgledalo prije nego nešto odspojiš.
Pazi na raspored slojeva ekrana (možda zalijepi trakom da se ne razbjezi sve).

 

Da, ja budala upisao 43.

 

Hvala puno ❤️

 

 

tiki kaže...

 Tko zna šta su ti radili i što ćeš naći unutra, ako je netko već prčkao svakako uzmi nove trake.

Ti gledaš trake za 43" model, ove što ti je kratos izgledaju da su to te.

 

 

Ma da, kad je kratos linkao svoje skužio sam da sam upisao 43 🙃

6 mjeseci
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo ukratko, imam Samsung uhd ue43ru7172u, 2019 godina.Ekran otisao u roku godine, izvrsena zamjena u garanciji, radio do prije tjedan dana.Kompletan tv softverski zamrzava, smrdi mi na maticnu, ali cinjenica je da je pocelo tjedan dana prije nego je izveo automatska azuriranja. Inace nemogu uci u servisni mod i izvrsiti reset, tv otvorio, ispitao napajanje, sve ok. Pa ako netko ima neku ideju sta bi moglo biti. Mozda je samo insinuacija ali me taj zadnji update toliko podsjeca na ona Appleova azuriranja gdje dolazi do usporavanja uređaja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz svima,imam problem sa Samsung tv Tu7172.

Na ps4 pro,povremeno se ugasi pa upali Game mode ili Nacin igre.

Kupio sam hdmi 2.0 malo je bolje al opet u 3h igranja najmanje jednom se to desi.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice