Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.537.473
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
SimeKZ kaže...

Imam jedan LG 42LB58OV kojem je riknulo pozadinsko. Gledam sad pi Aliu te led trake pa bi se bacio u pisao da ga probam ozivit.

 

Koliko je to zahtjevan posao i na kaj treba pazit?

 

nije toliko zahtjevno koliko moraš pazit da slučajno ne oštetiš panel prilikom rastavljanja (kao što se meni desilo recimo zbog sekunde nepažnje) - preporuka je da imaš nekoga uz sebe dok to radiš da ti može pomoći kod dizanja i stavljanja panela sastrane (pripremi široku radnu površinu, veću od samog panela i na nju stavi nekakvu dekicu ili nešto mekano da zaštitiš panel)

 

najviše vremena ćeš izgubiti na rastavljanju da dođeš do lampi/led traka, pazi kako skidaš onaj difuzor/papir da ti se ne pokida...

najbolje bi ti bilo da pogledaš koji video o tome na youtubeu, ako nema za točno tvoj model - sigurno ima za neki srodan ili jako sličan... tamo ćeš vidjeti kako privremeno selotejpom "spojiti" sve layere ispod panela kako ih ne bi morao jednog po jednog vraćati natrag već sve odjednom...

 

neke od tih traka s alije imaju obrnuti polaritet od originala (kod mene je to bilo riješeno običnim okretanjem konektora kabla koji spaja lampe s matičnom pločom, nekad treba prelemiti polove)

 

ugl. pain in the ass je to rastavljanje jer se pola toga drži i na šarafima i na onim "klipsama" za koje ne znaš točno gdje su pa moraš krumpirat nekom karticom/šarafcigerom kao kad otvaraš mobitel

 

ps: dobro vidi na Aliji da uzmeš trake koje pašu na tvoj model (većinom neke pašu na više modela TV-a iste veličine, bar kod LG-a koliko sam vidio za svoj)

 

sretno

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 9:01 (60nine).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice