Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

poruka: 103
|
čitano: 23.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Nedavno sam ga kupio, napravio par particija ,instalirao windowse na njega i što reći, osjetno je brži od Samsung F1 serije...Manje se grije, skoro je pa nečujan, i trenutačno vrlo, vrlo povoljan (barem u Linksu).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

kupio sam ovaj disk on terabajta i sada me zanima moram li ga prvi put formatirat full ili može i na quick??

In the eyes of a ranger, The unsuspected stranger
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
Kill Frenzy kaže...

kupio sam ovaj disk on terabajta i sada me zanima moram li ga prvi put formatirat full ili može i na quick??

Prvi put se obicno radi Full Format pa onda tak i napravi.Cool

15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

- quick i full, razlika je samo u postojećoj listi bad sectora. Ako predpostavimo da novi disk mora bit ispravan, nema nikakvog razloga za 'čekanje' na full format, isključivo onda kad se treba lista bad sectora 'popratviti'. (scann for bad sector, što je identično naredbi chkdsk /r). Po tome radi se kad imamo problematičan disk. Može i uvjek (ali nije potrebno).

 

usput: Disk je tvornički formatiran za svoj kapacitet. LLF već odavno nije u upotrebi, dok se za 'pravo' (pre)brisanje koristi alat kao DOD...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

malo sam pogledao i vidim da je quick sasvim ok.pozdrav

In the eyes of a ranger, The unsuspected stranger
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
ihush kaže...

- quick i full, razlika je samo u postojećoj listi bad sectora. Ako predpostavimo da novi disk mora bit ispravan, nema nikakvog razloga za 'čekanje' na full format, isključivo onda kad se treba lista bad sectora 'popratviti'. (scann for bad sector, što je identično naredbi chkdsk /r). Po tome radi se kad imamo problematičan disk. Može i uvjek (ali nije potrebno).

 

usput: Disk je tvornički formatiran za svoj kapacitet. LLF već odavno nije u upotrebi, dok se za 'pravo' (pre)brisanje koristi alat kao DOD...

nekad bilo:

 

format C:/u Smijeh (ultimate)

15 godina
offline
RE: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

u = unconditional Namigiva

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Dakle Samsung Spinpoint F3 1 TiB vs 2x Samsung Spinpoint F3 500GiB u RAID 0 polju?

a.k.a. Z[C]onv1ct; I'm gonna train my children to say sudo instead of please.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
ZC_Someone kaže...

Dakle Samsung Spinpoint F3 1 TiB vs 2x Samsung Spinpoint F3 500GiB u RAID 0 polju?

Osjetno bolje performanse 2x500 GB (osjetno bolje od ijednog zasebnog mehaničkog diska na 7200 o/min), uz nešto veće zagrijavanje, buku i potrošnju struje, te malo smanjenu pouzdanost. Ako ti zbog nekog razloga trebaju vrlo visoke performanse čitanja/zapisivanja, definitivno uzmi 2x500 GB. U suprotnom, terabajtni model je i više nego dobar.

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Definitivno druga opcija!

 

E sad, sigurnost podataka?

Ako imaš nešto što nikako nebi smio izgubiti, možeš za to koristiti disk koji sada imaš!?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Najveći udio će siguno zauzimati igre, tj. Steam folder. Možda se nagura na disk(ove) i 100+ igara :). A ostatak prostora će se iskoristiti po potrebi.

a.k.a. Z[C]onv1ct; I'm gonna train my children to say sudo instead of please.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 23:03 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Gledam malo i opciju 2x1TB u raid 0 polju.

U tom slučaju ispada da me 1TB košta oko 420kn, a ak uzmem 2x500GB onda me 1TB košta oko 570kn. Znači teoretski uštedim oko 300kn.

 

Pa dal postoje kakve značajne razlike koje bi trebao uzeti u obzir? Performanse, buka, trajanje diskova...

 

Također dal se trebam brinut zbog 2 dodatna diska u vezi napajanja (MOJ PC)?

a.k.a. Z[C]onv1ct; I'm gonna train my children to say sudo instead of please.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2011 14:23 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
ZC_Someone kaže...

Gledam malo i opciju 2x1TB u raid 0 polju.

U tom slučaju ispada da me 1TB košta oko 420kn, a ak uzmem 2x500GB onda me 1TB košta oko 570kn. Znači teoretski uštedim oko 300kn.

 

Pa dal postoje kakve značajne razlike koje bi trebao uzeti u obzir? Performanse, buka, trajanje diskova...

 

Također dal se trebam brinut zbog 2 dodatna diska u vezi napajanja (MOJ PC)?

 Ako kaniš uzimati 2*500 gb onda uzmi novo napajanje, ovo ti to neće moći držati (pitanje kako sada uopće drži) a ako uzmeš 1 Tb onda ostavi napajanje koje imaš.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
vexx5555 kaže...

 Ako kaniš uzimati 2*500 gb onda uzmi novo napajanje, ovo ti to neće moći držati (pitanje kako sada uopće drži) a ako uzmeš 1 Tb onda ostavi napajanje koje imaš.

 

Da, pa naravno, to je cijelih 8W više (pri R/W opterećenju) nego s jednim diskom, vjerojatno i watt manje jer se navedena vrijednost odnosi na Caviar Black.

16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
ZC_Someone kaže...

Gledam malo i opciju 2x1TB u raid 0 polju.

U tom slučaju ispada da me 1TB košta oko 420kn, a ak uzmem 2x500GB onda me 1TB košta oko 570kn. Znači teoretski uštedim oko 300kn.

 

Pa dal postoje kakve značajne razlike koje bi trebao uzeti u obzir? Performanse, buka, trajanje diskova...

Performanse terabajtnih modela trebale bi biti malčice bolje - naime, oni imaju 32 MB cachea, dok 500-gigabajtni model ima 16 MB cachea.

 

Glede potrošnje struje, terabajtni model troši od 5 do 8 watti, što znači da ti napajanje treba biti sposobno dati još 16 wati. Nije puno, ali opet ni tvoje napajanje nije baš nešto snažno. Izvadiš stari disk pa ti ispadne kao da si dodao samo jedan dodatni disk.

16 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
mbaksa kaže...

Performanse terabajtnih modela trebale bi biti malčice bolje - naime, oni imaju 32 MB cachea, dok 500-gigabajtni model ima 16 MB cachea.

 

Glede potrošnje struje, terabajtni model troši od 5 do 8 watti, što znači da ti napajanje treba biti sposobno dati još 16 wati. Nije puno, ali opet ni tvoje napajanje nije baš nešto snažno. Izvadiš stari disk pa ti ispadne kao da si dodao samo jedan dodatni disk.

A što da kažem, mislio sam već kad sam uzimao 5850 da će mi trebati novo napajanje. Ali i s njom Fortron drži već oko 8 mjeseci bez ikakvih problema.

Uzet ću diskove, pa ak ne će raditi uzet ću vjerojatno Corsair CX600W.

Ionak su G35 i novo napajanje sljedeći na listi za upgrade.

a.k.a. Z[C]onv1ct; I'm gonna train my children to say sudo instead of please.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2011 22:36 (ZC_Someone).
15 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
ZC_Someone kaže...

A što da kažem, mislio sam već kad sam uzimao 5850 da će mi trebati novo napajanje. Ali i s njom Fortron drži već oko 8 mjeseci bez ikakvih problema.

Uzet ću diskove, pa ak ne će raditi uzet ću vjerojatno Corsair CX600W.

Ionak su G35 i novo napajanje sljedeći na listi za upgrade.

umjesto njega dodaj još malo para i uzmi Seasonic 520W, puno bolje napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2011 1:27 (Balvan8).
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Imam jedan problem sa navedenim diskom pa me zanima vaše mišljenje,naime na disku se pojavio "bad block".

 1.Disk je još pod jamstvom pa me zanima priznaje li se to kao kvar?

 2.Na samsungovoj stranici ima neki alat za pregled i popravak bad blocka ali zanima me da li je to netko koristio i da li se obriše sadržaj

    diska pri tome.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

jesi li probao popraviti bad sektore

 

LINK 1

 

LINK 2

Sinu sam dao ime ŠOKRE ! Sad mu je u školi nadimak KREŠO.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2011 0:06 (Bugofil).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Sve je to već isprobano ali u event manageru cijeli niz crvenih uskličnika piše bad block iako nakon check disk i repaira piše između ostalog bad block 0 kb.

Brzim skeniranjem sa HD tune alatom ne pokaže ništa ali sporim pokaže 1 bad block.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
batly kaže...

Imam jedan problem sa navedenim diskom pa me zanima vaše mišljenje,naime na disku se pojavio "bad block".

 1.Disk je još pod jamstvom pa me zanima priznaje li se to kao kvar?

 2.Na samsungovoj stranici ima neki alat za pregled i popravak bad blocka ali zanima me da li je to netko koristio i da li se obriše sadržaj

    diska pri tome.

 

Taj Samsung alat ko i svi ostali, poništi ili zamaskira taj Bad Sector ak je to u pitanju pa se više nece koristit u radu diska uglavnom tu se radi o fizickom oštecenju strukture diska. Obavezno napravi pohranu bitnih podataka, prije tog postupak jer se moze dogodit i događalo se itekak da neki podaci postanu neupotrebljivi nakon kaj je Bad Sector popravljen.{#}

 

Uglavnom pitaj tam di si kupil disk, kaj oni kazu jel to spada pod garanciju ili ne obicno da no kod nas se nikad ne zna jel svi ne priznaju baš sve kaj bi trebali pod garanciju muljaju ak mogu po obicaju.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Ma disk ima više od 700 g  podataka pa me i mrzi sve to prebacivati i nositi disk na reklamaciju pa da mi ga vrati nazad istog, svakako moram prvo kupiti novi disk.

Zato me i zanima da li je netko imao takav problem pa da čujem iskustvo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Evo ja upiknuo dva terabajtna diska i spojio ih u RAID 0. Za sad sam prezadovoljan.

a.k.a. Z[C]onv1ct; I'm gonna train my children to say sudo instead of please.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...
E8500, EP45-DS3, HD4870 GS, DDR 4GB, Corsair TX650, WD 640GB, T220, TERRATEC Cinergy 2400i DT Dual DVB-T tuner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
batly kaže...

Ma disk ima više od 700 g  podataka pa me i mrzi sve to prebacivati i nositi disk na reklamaciju pa da mi ga vrati nazad istog, svakako moram prvo kupiti novi disk.

Zato me i zanima da li je netko imao takav problem pa da čujem iskustvo.

Imam dva Samsungova diska (F1 i F3) i moji nemaju takve probleme. Daj nam screenshot taba Health u HD Tuneu.

 

16 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Da al u magazinRS trenutno nije dobavljivo. Zvao sam ih krajem prošlog tjedna i rekli su mi da trenutno nema, a da na dobavljačevoj listi ništa ne piše kad će opet biti. Imaš i u Protisu po toj cijeni. Al ja sam uzeo u ADMu, tam je komad 450kn.

a.k.a. Z[C]onv1ct; I'm gonna train my children to say sudo instead of please.
16 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
mbaksa kaže...
batly kaže...

Ma disk ima više od 700 g  podataka pa me i mrzi sve to prebacivati i nositi disk na reklamaciju pa da mi ga vrati nazad istog, svakako moram prvo kupiti novi disk.

Zato me i zanima da li je netko imao takav problem pa da čujem iskustvo.

Imam dva Samsungova diska (F1 i F3) i moji nemaju takve probleme. Daj nam screenshot taba Health u HD Tuneu.

 

Također i kod mene situacija kao kod mbakse. Uz Antecovo kućište gotovo potpuno nečujni, relativno brzi (nikad dost brzine kod hdd :) ), nikad problema s njima, prezadovoljan.

15 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Evo u čemu je fora. Piše da je sve ok a pokazuje bad block i to samo na full scanu.

Na quick scanu nema ništa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
batly kaže...

Evo u čemu je fora. Piše da je sve ok a pokazuje bad block i to samo na full scanu.

Na quick scanu nema ništa.

Da, mislim... Sve vidimo iz tvojih screenshotova.. Daj slike samo prozora HD Tunea! Što će ti cijeli ekran? Dakle, ubuduće umjesto da pritisneš samo tipku PrintScreen, drži tipku (lijevi) Alt i onda pritisni tipku PrintScreen. Ili sliku otvori u nekom programu (od besplatnih imaš Paint.Net, GIMP) za uređivanje slika i izreži (crop) samo prozor HD Tunea.

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Imam ga jedno 3-4 mjeseca i prezadovoljan sam mada sam ga prvih par dana mislio reklamirati jer je nenormalno glasno 'grebao' ali

kasnije se stvar sredila sama od sebe,nije ni meni jasno kako.

Inace što se tiće diska,tih je i brz.32MB se stvarno osjete,temperature su pod loadom oko 32C.

Neznam danas za cijene ali tad sam ga uzeo u Protisa za sitno ispod 400 kn dok su u ostalim dućanima primjerci bili debelo skuplji

a razni diskovi (upitne kvalitete) manjeg kapaciteta još i skuplji od navedenog tako da sam prošao dobro.

Ako ko razmišlja o kupovini,moja preporuka.

Potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice