Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

poruka: 103
|
čitano: 23.698
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Potpisujem, 440 kn u diskontu 24 u 10 mj prosle godine, tiho....nema nikakvih zamjerki.

15 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Ja kupio prije nešto malo više od godinu dana (13.3)

Cijena : na karticu ! 600 kn u Telebitu.

Trenutno košta samo stotinjak kuna manje na karticu. :D

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2011 18:58 (Mitch).
14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Kupio sam prije par dana ovaj disk, al tek danas sam ga spojio u komp.

Disk grebe kao lud, buka je nepodnošljiva!!

Da ga nosim na servis ili što, ima li neki program s kojim ga mogu istestirati?

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
HDTune, javi šta piše pod karticom : "health"

neznam kako grebe, meni je malo grebo kod formatiranja i onda nikad više
Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

U HD Tune-u je health ok.

Ne znam, disk grebe svako malo, radio  ja išta ili ništa.

Al dok pokrenem recimo Random access u HD Tune-u, počne grebati još glasnije nego inače...

Je li to normalno?

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Daj screenshot benchmarka.

14 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
mbaksa kaže...

Daj screenshot benchmarka.

Sutra budem, sad idem u krpe...

Go ahead. Make my day.
13 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

ja sam svojeg kupio prije cca 2 mjeseca... također cijelo vrijeme grebe ko lud... baš prije kojih tjedan dana je prestao i evo prekjučer opet počeo... možda ima veze s time kako sam ga popunjavao jer sam u tjedan dana nakon kupnje stavio na njega kojih 500gb i nisam ništa previše stavljao na njega do prije tjedan dana i onda se taman polako stišao i evo prekjučer stavio još 200gb i opet počeo grebati...

 

možda je to samo dok ne prođe neko vrijeme pa se malo "razradi"...

 

ne znam kaj bi drugo moglo biti jer ne vjerujem baš da je case kriv... stavio sam ga da radi i izvan kućišta pa se čulo još jače

★★★★★☆
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
nani_cropes kaže...

ja sam svojeg kupio prije cca 2 mjeseca... također cijelo vrijeme grebe ko lud... baš prije kojih tjedan dana je prestao i evo prekjučer opet počeo... možda ima veze s time kako sam ga popunjavao jer sam u tjedan dana nakon kupnje stavio na njega kojih 500gb i nisam ništa previše stavljao na njega do prije tjedan dana i onda se taman polako stišao i evo prekjučer stavio još 200gb i opet počeo grebati...

 

možda je to samo dok ne prođe neko vrijeme pa se malo "razradi"...

 

ne znam kaj bi drugo moglo biti jer ne vjerujem baš da je case kriv... stavio sam ga da radi i izvan kućišta pa se čulo još jače

Ista stvar,neznam zasto ali mi je u pocetku (prvih 10ak dana) glasno grebao.

Kasnije se stišao sam od sebe.

Potpis.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
forzzuk kaže...
nani_cropes kaže...

ja sam svojeg kupio prije cca 2 mjeseca... također cijelo vrijeme grebe ko lud... baš prije kojih tjedan dana je prestao i evo prekjučer opet počeo... možda ima veze s time kako sam ga popunjavao jer sam u tjedan dana nakon kupnje stavio na njega kojih 500gb i nisam ništa previše stavljao na njega do prije tjedan dana i onda se taman polako stišao i evo prekjučer stavio još 200gb i opet počeo grebati...

 

možda je to samo dok ne prođe neko vrijeme pa se malo "razradi"...

 

ne znam kaj bi drugo moglo biti jer ne vjerujem baš da je case kriv... stavio sam ga da radi i izvan kućišta pa se čulo još jače

Ista stvar,neznam zasto ali mi je u pocetku (prvih 10ak dana) glasno grebao.

Kasnije se stišao sam od sebe.

Ovo se tocno i meni dogodilo.Do sada sam mislio da gubim razum od toliko igranja.

14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Izvrtio sam neke testove.

I dalje grebe, al malo slabije nego jučer.

Da ga svejedno odnesem na servis?

 

 

Go ahead. Make my day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 18:08 (oddball).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
oddball kaže...

Izvrtio sam neke testove.

I dalje grebe, al malo slabije nego jučer.

Da ga svejedno odnesem na servis?

Ako to napraviš, mogao bi platiti servis, jer će ti vjerojatno reći da si pokušao reklamirati ispravan proizvod. Tako da si dobro razmisli o tome.

 

Ne znam koliko glasno ti grebe - jesi ga dobro pričvrstio u kućištu? Grebe ti dok bilo što čita? Kad ništa ne radiš s njim, onda je tih? Škakljivo ti je sve to... Ako ti je u Healthu sve u redu, a ostale stvari čini se da su u redu (ovo sa slika), onda će ti ga teško biti reklamirati.

14 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Dobro sam ga zašarafio. Svakih par sekundi "zagrebe", ali čini mi se da slabije nego jučer. Možda se stvarno treba razraditi.

Ako grebanje ne prestane do kraja drugog tjedna, nosim ga na servis...

Go ahead. Make my day.
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Ja sam isto bio blizu toga da ga odnesem reklamirati ali kako se nikako odlučiti,prođe 10ak dana kao šta sam već reakao i disk se stiša sam od sebe.

Isto kućište,jednako zašarafljeno.

Neeznam,pricekaj jos malo pogotovo ako ti je health ok.

Stvarno nisam nigdje cuo da se HDD-ovi 'razrađuju' ali tko zna {#}

Potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

meni grebe samo dok ona lampica na kužištu svjetluca znači vjerojatno samo dok čita nešto... ma sad će ionako doći topliji dani pa ću si pojačat ventove na kućištu (sad su na minimumu) još ako upiknem grafu, teško da će se čuti spinpointovo grebanje kraj tolike buke xD

 

nema šanse da ga sad više vadim iz kućišta... ili diram cca 600-700gb kolko je na njemu... možda se smiri za mjesec-dva..

 

edit:

@forzzuk - to sam tako samo rekao da će se razraditi.. jer radi na principu magnetskog polja al neznam kak točno... pročitao sam na wikipediji pa neću pametovati jer neznam... mogu pretpostaviti da je moguće da ako se to vrti unutar magnetskog polja a možda je protreseno tokom dostave, moguće je da nije više sve balansirano ili centrirano... pa se možda s vremenom to popravi nakon puno okretaja

★★★★★☆
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 19:14 (nani_cropes).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Izvrtio sam jos jedanput benchmark i dobio malo drugacije rezultate (nekoliko postova gore je stari benchmark).

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
oddball kaže...

Izvrtio sam jos jedanput benchmark i dobio malo drugacije rezultate (nekoliko postova gore je stari benchmark).

To ti može ovisiti i o pokrenutim programima (možda tu i tamo neki program, poput onog za indeksiranje u novijim verzijama Windowsa, pristupi disku), zauzeću procesora i sl.

13 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

evo ja sam ovih dana prvi puta uocio grebanje diska na F3 i t oje postalo jako iritirajuce...stavio sam sve ventove na 7V i necujno je racunalo, ali grebanje ubija...svaki klik, proces grebanje ubija...

dali je to normalno, vidio sam dosta ljudi ima taj problem? dali ga mogu reklamirati? dobiti novi ili nesto...

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Nije baš normalno. Kod mene je već godinu u pol i najveću buku stvara kad se pali računalo (spin-up).

Nije 100% nečujan disk, ali ništa posebno da grebe.

Backup važnih podataka i čekajte da crkne...{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

mah skuzio sam u cem je fora bila...

dok sam ovih dana stavljao novi cooler na proc, cisto bezveze sam maknuo sarafice sa njega i stavio onaj clip sto dolazi uz kuciste, te ocito nije bio dovoljno pricvrscen i eto, doslo je do grebanja! sad je opet necujan :)

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Evo danas stavio OS na samsunga, a seagate mi je kao windows backup sad. Išao sam na HD tune benchmark i rezultati benchmarka su užasni:

http://imageshack.us/photo/my-images/688/unledkhm.png/

Sad jel to zato kaj je sad to sistemski disk ili može to bit jer sam išao sa nekim windowsowim programom shrinkat particiju da nemoram prebacivat kojih 500 GB podataka na drugi HDD.

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Imam jedan problemčić s tim diskom: kada ga spojim OS izbacuje hrpu buffer I/O errora. Ima li spasa?

Živio Arch! Živio OpenSource! Dolje Microsoft i zapadne robovlasničko-kapitalističko-naftne vrijednosti!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Je zna tko koliko bi prostora trebalo bit na ovo disku nakon full formating-a, meni prikazuje 931 Gb, zar to nije malo previše da otkine od 1 Tb?!

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
Ivsa kaže...

Je zna tko koliko bi prostora trebalo bit na ovo disku nakon full formating-a, meni prikazuje 931 Gb, zar to nije malo previše da otkine od 1 Tb?!

Ne brini ok je:

 

Novi Zewa Deluxe 3-slojni papiri u od sada u dvije varijante: žuti i breskva papiri su deluxe kvalitete, još mekši i elegantniji.
16 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

TB označava teraBIT a ne teraBAJT.

Pa kad ti kupiš disk od 1TB to ti je preračunato u TiB (terabajte):

 

(1*10^12) / 1024^4 = 0,909 TiB = 931 GiB

 

Druga stvar je što ovi u microsoftu ne znaju kako se po SI sustavu označavaju jedinice za gigabajte, terabajte i sl.

a.k.a. Z[C]onv1ct; I sačmom i nožem, i Gustavom u glavu, za 47thLAC-HBovu slavu
Moj PC  
5 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi

Zanima me jeli ovo bas jedan od brzih diskova,jer imam nekakvih 500kn za potrosit na disk,a minimum je 640Gb.Dosta nisam gledao kako to sve ide,a vidim da ima preporuke od vecine.Neznam kako stoji protiv WD Black u perfomansama i omjeru ulozeno dobiveno.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2011 22:04 (ivanoile).
15 godina
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
ivanoile kaže...

Zanima me jeli ovo bas jedan od brzih diskova,jer imam nekakvih 500kn za potrosit na disk,a minimum je 640Gb.Dosta nisam gledao kako to sve ide,a vidim da ima preporuke od vecine.Neznam kako stoji protiv WD Black u perfomansama i omjeru ulozeno dobiveno.

Racunaj da je nekih 11% sporiji od 2TB WD Black...za 1 TB su tu negdje...

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi
smrad06 kaže...

Evo ovakva je situacija. Dotični Samsung mi je prije par mjeseci riknuo usred formatiranja i naravno nisu ga windači više prepoznavali. Nakon toga je stajao dugo u ladici i danas navečer sam ulovio vremena i bacio ga na sat vremena u zamrzivač zamotanog u vrećicu za meso. Nakon što sam ga izvadio zamotao sam ga u kuhinjski papir kako bi papir odmah upijao kondenzat i ukopčao ga. Dogodile su se dvije stvari. Dobra i loša. Dobra je bila ta da su windači prepoznali hard, a loša je ta što prepoznaju samo 100 MB umjesto 1 TB. E sad me zanima da li je netko od vas izvodio ovakve stvari i koji su vaši rezultati bili. Jesu li diskovi bili potpuno funkcionalni ili vam se dogodio ovakav problem gdje ne prepoznaje puni kapacitet? Unaprijed hvala.

Evo samo da javim ako neko ima problema s ovim diskom i razmišlja o zamrzivaču da je moj nakon što je stajao mjesecima u zamrzivaču izvađen, ukopčan i radi punom parom. Gore vam je i opis problema koji sam imao a ovo je rješenje koje je pomoglo meni što ne znači da će i vama ali možete pokušati {#}

14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Kad je već neko oživio temu evo da i ja pitam, već par dana razmišljam o tom, pa reko zašto da ne provjerim ovdje, uglavnom:

Imam ovaj disk, i rezultati na benchu su OK, min oko 50, maks oko 120, avg, oko 100, i s diskom je sve OK, nikakvih problema što se tiče Windowsa, itd, ali disk je jako bučan, pogotovo kad je pod opterećenjem, znači ne grebe ništa kao u nekim slučajevima nego je jako glasan, u drugom kompu imam par starih IDE diskova i tiši su od ovog, pod opterećenjem zvuk je jako glasan, puno glasniji od ventova kad se vrte na 1600 RPM, uglavnom, običan zvuk kad je disk pod opterećenjem samo je višestruko glasniji, a čak i kad je disk u stanju mirovanja, čuje se "da radi" pošto mi je kompjuter na stolu, smeta mi jako, mislite dal bi ovo prošlo na reklamaciji, kolko znam ovo je jedan od najboljih i među tišim HDD-ima, al zvuk je ne izdrživ, da ga nosim na reklamaciju, dal bi uvažili taj zvuk kao razlog reklamacije, napominjem da je sve ostalo s diskom OK, i znam da je teško da će to proć na reklamaciju i da će mnogi reć trpi, itd, jednostavno taj disk ne bi trebao proizvodit takav zvuk, hvala na odgovorima unaprijed!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Spinpoint F3 1 TB - iskustva,problemi...

Danas sam kupio Samsung f3 1TB, sve lijepo priključio ali mi nema harda u "my computer". Zašto? Kada uđem u bios tamo ga ima, tj. pokaziva mi da je spojen. Kada uđem u postavke c diska i pod opcijom hardver ga ima ali mi ga ne prikazuje na my computer.

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice