Seagate, Hitachi ili WD?

poruka: 74
|
čitano: 14.628
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Seagate, Hitachi ili WD?

Koji disk od ova tri: WD Caviar Black 640GB

                               WD Caviar Black 500GB

                               Seagate Barracuda 7200.12 500GB

Testirani su u novom bagu. Mislim da je ovaj prvi najbolji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Seagate, Hitachi ili WD?
ale329 kaže...

Mislim da je ovaj prvi najbolji.

 ja ne mislim ja znam da je ovaj 1. najbolji :D
90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Seagate, Hitachi ili WD?
mihax kaže...
ale329 kaže...

Mislim da je ovaj prvi najbolji.

 ja ne mislim ja znam da je ovaj 1. najbolji :D
 Sigurno je takav poredak. Nema nikakve sumnje tko god može nek kupi WD 640 black ili blue, pa tek onda dolaze u obzir druge solucije.
AMD 7750 BE (3,4 GHz), Scythe kama cross, Gigabyte GA-M720-US3, Zotac 9800GTX+, 4GB DDR2 6400, WD 640 GB, Chieftec 550W i zvuk 2+1 Altec Lansing.
15 godina
offline
Seagate, Hitachi ili WD?

WD Blue serija je dosta tiša od Black serije a nije puno sporija, pa ako je nekome bitnija tisina i povoljnija cijena  Blue je najbolji izbor.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Seagate, Hitachi ili WD?

Evo ja ti imam WD od 120 GB, Seagate od 320 GB i Samsung od 1 TB. Takodjer sam poredao od najstarijeg prema novijima. WD imam vec dugo vremena i nikad problema, Seagate sam kupio prosle godine i sve radi super, a Samsung sam uzeo nedavno i on je samo za storage posto puno skidam pa mi se ne da stalno prziti. Uglavnom nikad nisam imao problema sa WD-om jer sam imao i jednog starijeg od ovog trenutno i on radi danas pa bi ti njega preporucio.

Kućište: Coolermaster CosmosS/ PSU: Corsair TX650W/ MB: Asus P5Q Pro/ CPU: Intel C2D E8500/ GPU: XFX Nvidia GTX 260 black edition/ Memorija: 3X 1GB KINGMAX PC6400/ Monitor: Samsung T200/ HDD 1. WD 120 GB, 2. Seagate 320 GB, 3. Samsung 1 TB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Seagate, Hitachi ili WD?

Mene zanima jedan Eksterni HDD od 1TB, a da nije preskup. Što kažete na ovaj http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_108&products_id=6049

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 11:38 (gamer4ever).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Seagate, Hitachi ili WD?
Pixel kaže...

WD Blue serija je dosta tiša od Black serije a nije puno sporija, pa ako je nekome bitnija tisina i povoljnija cijena  Blue je najbolji izbor.

 

Nije istina, bar ne sa modelima od 1TB.....Blue nije nista tisi od Black serije...zato sam si i ostavio dva komada WD Caviar Black-a od 1 TB.

Black je bolji odabir definitivno.....mogu reci testovi sta hoce (makar ih nisam citao vec pisem iz iskustva i onoga sto sam vidio i "cuo") kada sam ih imao kod kuce i imam ih jos uvijek.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
RE: Seagate, Hitachi ili WD?
gamer4ever kaže...

Mene zanima jedan Eksterni HDD od 1TB, a da nije preskup. Što kažete na ovaj http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_108&products_id=6049

 

ADM: WD Caviar Black, 1TB    699 kn

Links: External Case Sharkoon, 3,5'', USB 2.0, s-ata, crno    189 kn

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Sve zajedno 890 kn i imas daleko bolji vanjski disk od navedenog.

 

Eventualno ako ti se ne svida kuciste uzmi si neko drugo i to je to. Osobno imam navedeno kuciste i odlicno je......bar meni.

 

 

P.S.

 

Izvinjavam se na duplome postu.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Seagate, Hitachi ili WD?

Možeš li mi dali link i kako bih to funkcioniralo?

︻デ═一
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2010 18:01 (gamer4ever).
14 godina
offline
RE: Seagate, Hitachi ili WD?
gamer4ever kaže...

Možeš li mi dali link i kako bih to funkcioniralo?

Ako pitas mene......

 

Kupis onaj s-ata HDD i samo ga stavis u tu ladicu i to je to....

Ladicu spajas sa USB-om ili kako se vec spaja sa kompom i to je to...imas bolji HDD za manje love...ili isto love no daleko bolji hard imas u kucistu.

 

WD caviar Black, 1TB....ADM -> sada je 720 kn

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_179&products_id=5911

 

Kuciste za taj HDD:

 

Sharkoon Rapid case, 3.5''....Links - 189 kn

........................................................................................................................................

 

Naravno izaberes si bilo koji 3.5'' eksterni case....koji ti pase tj. koji ti se najvise svida....meni je bio dobar ovaj Sharkoon pa sam ga kupio.

 

Sa Sharkoonom dobijes mali odvijac, otvoris ga, stavis u njega s-ata hdd, zasarafis ga i to je to.....gotovo za max 5 min.

 

 

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
neaktivan
offline
Seagate driver sata za Asus K8N

Naime ne mogu instalirati Win XP Sp3 jer mi je nakon botanja monitor crn i instalacija se ne pokreće. Vjerujem da su mi potrebni sata driveri za matičnu. Molio bih jdje ih pronači i kako ih instalirati te pokrenuti instalaciju XP-a. Nemogu ni formatirati jer se ništa nakon botanja ne pokreće / Inače Vista se instalira normalno na isti disk/.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: wd... ali koji?
mihax kaže...

odlucil sam se za wd... ovak... ali koji... ocu od 500 gb... ima kakvih vrsti medu wd...? preporucite mi koji...

 

Crni kavijar uzmi, jer 5 godina garancije je ipak 5 godina garancije i tu su ostali jednostavno inferiorni.
Puno stvari u životu nije sigurno, no tvrda stolica uvijek je sranje.
15 godina
offline
RE: wd... ali koji?
The Man kaže...
mihax kaže...

odlucil sam se za wd... ovak... ali koji... ocu od 500 gb... ima kakvih vrsti medu wd...? preporucite mi koji...

 

Crni kavijar uzmi, jer 5 godina garancije je ipak 5 godina garancije i tu su ostali jednostavno inferiorni.

Da. Mislim da je WD(Western Digital) trenutno najbolji i najkvalitetniji proizvođać hard diskova. Jednostavno ako se bira neki hard i nije vam bitan toliko novac onda obavezno uzmite WD disk.

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 10:48 (Jack Sparrow).
15 godina
neaktivan
offline
Seagate, Hitachi ili WD?
To vrijedi za crni kavijar samo. Ostale zamzung F3 rastura, a rasturao bi i crni kavijar da nije tih 5 godina jamstva. Jedno mi nikako nije jasno zašto još uvijek nema SSD-ova s jamstvom od 5 godina? Mislim, zar su baš toliko loši i toliko jako degradiraju kroz vrijeme da je proizvođačima riskantno davati jamstvo duže od 2 godine. Očito to ipak još nije to, jer da dam 1500+ kuna na nešto što nakon 2 godine ako mi rikne mogu samo bacit u smeće nema ni 3% veze sa zdravim razumom. Nikako to ne razumijem i ne kužim ZAŠTO?
Puno stvari u životu nije sigurno, no tvrda stolica uvijek je sranje.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2010 12:37 (The Man).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice