Excel

poruka: 10
|
čitano: 4.888
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Excel problem.

Imam jedan problem po pitanju Excel-a. Radi se o sljedećem. Ima dva sheet-a. U prvom imam dvije kolone. Prva je radni nalog a druga je datum. Broj radnog naloga u prvom sheet-u se ponavalja više puta ima uz sebe neki datum. U drugom sheet-u je isti slučaj samo kaj se broj radnog naloga ane ponavlja nego ima neki fiksni datum. Znači u prvom sheet-u broj radnog naloga npr 11002 se ponovi dva puta i ima dodjeljeni neki datue, a taj isti broj radnog naloga se ponovi se ponovi i u sheet-u 2 ali samo jedanput. E moje pitanje glasi. Kak bi ja mogel složiti da u sheetu 1 dodam još jednu kolonu i da mi ona pobire datum iz sheet-a 2 za svaki radni nalog i da mi prebaci u sheet 1 taj isti datum za svaki broj radnog naloga, makar se taj broj u sheetu jedan pojavio jedanput, triput, petput. 

 

 

Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel problem.
dodo22 kaže...

 E moje pitanje glasi. Kak bi ja mogel složiti da u sheetu 1 dodam još jednu kolonu i da mi ona pobire datum iz sheet-a 2 za svaki radni nalog i da mi prebaci u sheet 1 taj isti datum za svaki broj radnog naloga, makar se taj broj u sheetu jedan pojavio jedanput, triput, petput.

Kad već nisi postavio primjer evo uputa

Na Sheetu2 imenuj podatke. Na sheetu1 koristi u stupcu "C" VLOOKUP funkciju 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
15 godina
odjavljen
offline
Excel

Da ne otvaram novu temu.

 

Trebam napraviti IF formulu koja će mi podatke iz jedne ćelije prebacivati u ćeliju do nje ako u toj prvoj nešto piše.

 

Znači, u ćeliji B1 se nalazi fjjhfdsgjfhd, taj podatak odlazi u ćeliju C1.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Excel
vexx5555 kaže...

Da ne otvaram novu temu.

 

Trebam napraviti IF formulu koja će mi podatke iz jedne ćelije prebacivati u ćeliju do nje ako u toj prvoj nešto piše.

 

Znači, u ćeliji B1 se nalazi fjjhfdsgjfhd, taj podatak odlazi u ćeliju C1.

C1=B1 , ako u B1 nista ne pise nece ni u C1 i vice versa... jelde {#}

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Excel
drnde kaže...

C1=B1 , ako u B1 nista ne pise nece ni u C1 i vice versa... jelde {#}

 Ali podatak u B1 nije konstantan, a ovaj u C1 koji je prije pisao, mora ostati. Taj novi se onda mora pisati u slijedećoj ćeliji, tj. D1,E1....koliko god ima promjena podataka u B1.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel
vexx5555 kaže...
drnde kaže...

C1=B1 , ako u B1 nista ne pise nece ni u C1 i vice versa... jelde {#}

 Ali podatak u B1 nije konstantan, a ovaj u C1 koji je prije pisao, mora ostati. Taj novi se onda mora pisati u slijedećoj ćeliji, tj. D1,E1....koliko god ima promjena podataka u B1.

bojim se d atu bez nekog programiranja (VBA) ništa.

može neki primjer tablice?

15 godina
odjavljen
offline
Excel

Nema primjera. Sheet kao sheet.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel
vexx5555 kaže...

Nema primjera. Sheet kao sheet.

čudan je mi je tvoj primjer!

uvijek gledam ćeliju npr. A1 i na svaku promjenu u njoj tu izmjenu zapisujem u istom retku, samo se mičem u slijedeći stupac.

ALI, koliko toga može biti, jer Excel nema beskonačno stupaca

ALI, "stalno" nadgledanje je "zahtjevno"

ALI, koji je širi smisao toga?

15 godina
odjavljen
offline
Excel

Smisao toga je što se podaci unose preko VB obrasca, a kako nije moguće da Vb zna gdje će ih upisati , koristim prva dva stupca za upisivanje, a sada treba excel raspodijeliti podatke prema tome gdje ima mjesta.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel
vexx5555 kaže...
Ali podatak u B1 nije konstantan, a ovaj u C1 koji je prije pisao, mora ostati. Taj novi se onda mora pisati u slijedećoj ćeliji, tj. D1,E1....koliko god ima promjena podataka u B1.

 Probaj prilagoditi ovaj Macro svojim potrebama.

Podatak se upisuje u B1 a nakon pritiska na tipku Enter isti se kopira u prvu slobodnu ćeliju s desne strane.

 

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
' kopiranje i trajno pamcenje
' www.ic.ims.hr
   If Intersect(Target, Range("B1")) Is Nothing Then Exit Sub
   If WorksheetFunction.CountA(Range("B1")) <> 1 Then Exit Sub
    If Not IsNumeric(Range("B1")) Then Exit Sub 'ako zelimo omoguciti brojeve i tekst ovu liniju koda uklonimo
   Call unos
End Sub
Private Sub unos()
Dim i As Integer
i = Cells(1, Columns.Count).End(xlToLeft).Column + 1
Range("B1").Copy Destination:=Cells(1, i)
'Range("B1") = ""
Range("B1").Select
End Sub

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice