Hladna fuzija potvrđena?!

poruka: 40
|
čitano: 14.185
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Hladna fuzija potvrđena?!

Mislim da je Rossi običan prevarant! Tehnologiju za pretvaranje plastike u benzin veoma davno su predstavili japanci ali ta tehnologija je i onda a i dana s neisplativa jer se više energije potroši u pretvaranje nego što bi se dobilo prodajom benzina po tekućoj cijeni. Poređenja radi, danas je bolji biznis pretvaranja plastičnog otpada u plastične kašičice za kafe u kafićima (lično sam se uvjerio u to jer jedan moj poznanik ima tu mašinu i radi taj biznis) nego pretvaranja otpada u benzin.

Dalje, Rossi u svojim prezentacijama ili neda detaljnije podatke ili ni on sam ne zna kako njegov izum radi.

Ne znam zašto neko ne izračuna energiju koja se dobije pretvaranjem elementa nikla u bakar. Sve drugo je čisto nagađanje i špekulacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hladna fuzija potvrđena?!
Ikarus01 kaže...

 

 

Ja se duboko nadam da su se svijet i naftaši urotili protiv Rossija i da je četvrta industrijska revolucija na pomolu.

 Nije samo "svijet i naftaši protiv Rossija". Hladna fuzija(LENR) je zabranjena tema na svakom univerzitetu.
Kao, potiče se sve na nove ideje i istraživanje, ali samo odobrenih i oprobanih tema. Rekoh, čini mi

se da nije stvar u nekakvoj zavjeri naftaša, nego najžučnije napade se orkestrira iz naučnog establišmenta.
Dogmatici u nauci ismijavaju i to opetovano i na ad hominem razini, autore bilo kakvih istraživanja u tom smjeru.
Čini mi se, ponajviše zbog svojeg uhljebljenja, ogromnih sredstava za klasičnu fuziju i karijera.

Nisam se toliko za to dosad interesirao(iako mi je energetika struka),
ali eto u jednom danu se lako nađe zanimljivih svari.
Naravno, nebih prejudicirao ništa, ali iskreno tupavi su mi ovi komentari da čisti izvor energije nije dobar
jer bi onda zaposlenici u prljavim postrojenjima i zagađivačima ostali bez posla
(zaboravljajući pritome da se ogromni dio nafte ne korsti kao gorivo nego za plastiku
bojila, i ostale proizvode modernog doba, a ni putnički avioni nemogu voziti na baterije)
ili da to nije hladna fuzija jer proizvodi temperaturu, potpuno ignorirajući što govore enciklopedije
i udžbenici, da je hladna fuzija po definiciji LENR- LOW Energy Nuclear Reaction, i da se to
ne mjeri temperaturom, a "hladna fuzija" su izmislili novinari a ne naučnici.
Drugo mi je zanimljivo kod tog Rossija. Ako je prevarant, zašto se tako amaterski 5 godina gnjavi sa
predstavama javnosti (koja nema para ni zanimanja), što nije napravio podvalu nekakvoj
energetskoj kompaniji, vladinom sektoru i mrknuo pare? Znate, kao stanoviti Fisker?
http://www.jutarnji.hr/-uzeo-pola-milijarde-od-obame--godinama-zivio-luksuz-no-kao-svinja--a-aute-nije-isporucio--/1015347/
Možda je poremećen. Ono, "attention whore" kao Kim Kardashian. No onda to ne objašnjava da su
se sada (što je i povod ovog threada) nakon 3 godine ismijavanja i redikuliziranja tipa, 
u rizik gubitka karijere stavili naučnici sa tri prestižna instituta?
Pa i ti su ljudi pratili i više od nas sve napise o Rossiju, hladnoj fuziji, sve negativnosti, i znaju što bi trebali mjeriti?
Svjesno potvrdili prevaranta? Hm. Ajd, vidjet ćemo. U međuvremenu, koga zanima, malo uz kokice
isplati se pogledati priču sa tim pristupom fuziji i osobne ispovjesti glavnih znanstvenika tog smjera.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Hladna fuzija potvrđena?!
overhaul kaže...
Ikarus01 kaže...

 

 

Ja se duboko nadam da su se svijet i naftaši urotili protiv Rossija i da je četvrta industrijska revolucija na pomolu.

...Naravno, nebih prejudicirao ništa, ali iskreno tupavi su mi ovi komentari da čisti izvor energije nije dobar
jer bi onda zaposlenici u prljavim postrojenjima i zagađivačima ostali bez posla...

Objasni mi samo da ti je kojim slučajem neko 2008.godine rekao da će propast tržišta nekretninama (tačnije kuća) u USA dovesti do globalne ekonomske krize, da li bi opet rekao da je to tupavo?! Tupavo je što su među 10 najvećih svjetskih firmi upravo iz nafnog/energetskog sektora (Exxon Mobile, Chevron Texaco, BP....)? Tupavo je to što je kolaps energetskog diva Enron-a doveo do globalnog potresa na berzama?

Promjene na čistu energiju su neizbježene ali kao u strateškim video-igrama moramo da nakupimo resursa, energije, znanja i magije da bi prešli u sljedeći nivo. Čista energija...da, ali moramo razumjeti da do toga ne može preko noći. To što neki moderni alkemičari pokušavaju je najblaže rečeno hrabro ali zašto jednostavno ne zaštite svoj pronalazak patentom pa neka se svi onda puše?!

16 godina
offline
Re: Hladna fuzija potvrđena?!
phoenix2003 kaže...
overhaul kaže...
Ikarus01 kaže...

 

 

Ja se duboko nadam da su se svijet i naftaši urotili protiv Rossija i da je četvrta industrijska revolucija na pomolu.

...Naravno, nebih prejudicirao ništa, ali iskreno tupavi su mi ovi komentari da čisti izvor energije nije dobar
jer bi onda zaposlenici u prljavim postrojenjima i zagađivačima ostali bez posla...

Objasni mi samo da ti je kojim slučajem neko 2008.godine rekao da će propast tržišta nekretninama (tačnije kuća) u USA dovesti do globalne ekonomske krize, da li bi opet rekao da je to tupavo?! Tupavo je što su među 10 najvećih svjetskih firmi upravo iz nafnog/energetskog sektora (Exxon Mobile, Chevron Texaco, BP....)? Tupavo je to što je kolaps energetskog diva Enron-a doveo do globalnog potresa na berzama?

Promjene na čistu energiju su neizbježene ali kao u strateškim video-igrama moramo da nakupimo resursa, energije, znanja i magije da bi prešli u sljedeći nivo. Čista energija...da, ali moramo razumjeti da do toga ne može preko noći. To što neki moderni alkemičari pokušavaju je najblaže rečeno hrabro ali zašto jednostavno ne zaštite svoj pronalazak patentom pa neka se svi onda puše?!

 O čemu ti čovječe... hladna fuzija je tema - kakvo tržište nekretnina, makroekonomija i politikanstvo.
Sve navedeno ima sasvim druge razloge, hipotekarni krediti, hedge fondovi i bubble mešetarenje su potpuno druga tema.
::::
Stvar je inače patentirana pod imenom LENR, no nažalost u americi od jednog patent trolla, pa se trenutačno vode pravne bitke
da se ospori trolanje, ali postoji i patent sa konkurentnim rješenjem, također obećavajućim,
bez potrebe za vanjskim napajanjem na bazi cirkonijevog dioksida i vodika od Dr. George Mileya. 
 ...No moguće da je "problem" i dublji. Američko ministarstvo obrane je izgleda potiho
u poslu sa cijelim tim poljem istraživanja dosta odmaklo, pa odatle vjerojatno i
one izjave znanstvenika iz NASAe, čiji Langley istraživački centar
već nudi najam patenta za LENR na službenim stranicama!
...a evo npr.  Space and Naval Warfare Systems Center je napravio
ovo, Spawar1stGenCFCell
::::::::::
I da, glede  E-Cata, ljudi neprestano spominju tog inžinjera
Rossija, on jest promotor, no glavni autor je profesor Sergio Focardi (uz  Francesca Piantellija i druge) sa univerziteta
u Bologni, i voditelj je nacionalnog instituta za nuklearnu fiziku.
On na nikal vodikovim egzotermalnim reakcijama radi od 1992.
Rossi je krenuo 2007. u promicanje rezultata postignutih i objavljenih u naučnoj publicistici još 1994.
Evo priče o svemu iz usta prof. S. Focardia u TED-u. (captions ima engleski prijevod)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Hladna fuzija potvrđena?!

Slušaj! Bilo kakav vještački poremećaj u poslovnom sistemu danas izaziva velike neprijatnosti na berzama. Šta bi ti uradio da ostaneš bez posla a da ti u zamjenu daju kućni E-Cat?!

Zašto ne gledaš ovo sa objektivne strane? Koliko je uglednih profesora širom svijeta potvrdilo da je E-Cat jedna prevara i da će se razotkriti unutar godinu dana?!

Ponavljam...Fizičarima je veoma lako izračunati energiju koja se (eventualno) dobije pretvaranjem jezgre jednog elementa u drugi. Zašto to Rossi nije uradio i začepio usta svima? Matematika ne laže!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hladna fuzija potvrđena?!
overhaul kaže...
phoenix2003 kaže...

 

 Da, hm, no neznam, istina, ovaj tip iz NASAinog youtube videa stvarno izgleda kao prevarant (čim sjedi pored iMaca, mora bit),
ali ima lijepi video sa svemirskim brodovima i nekakvu kutijicu, i sve a ti samo riječi bez slikica.
Glasam za njega :)

http://www.e-catworld.com/2012/02/statement-by-dr-joseph-zawodny-on-lenr/

 

http://indico.cern.ch/getFile.py/access?resId=3&materialId=slides&confId=177379

CERN je ipak analizirao mogući izvor energije. Zaključak je da Rossi nikada nije odao tajni sastojak/aditiv koji je koristio u eksperimentu i da nikada nije dopušteno neovisno testiranje uređaja.

13 godina
online
Hladna fuzija potvrđena?!
Pratim tu Rossijevu sapunicu već godinu dana i jedino što mogu reći je da je bolja od Sulejmana.
A za vjernike i skeptike još jedan link: http://www.e-catworld.com/2013/05/swedish-rd-company-elforsk-ab-comments-positively-on-e-cat-report/
Uglavnom, čeka se E-Cat u Pevecu! Do tada je sve na akademskoj razini.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hladna fuzija potvrđena?!
Antropofob kaže...

Uglavnom, čeka se E-Cat u Pevecu! Do tada je sve na akademskoj razini.

 Hehe da, ali da te ispravim zasad je prije akcije u konzumu i pevecu sve još u privatnoj beta fazi:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
online
Hladna fuzija potvrđena?!
Damn, nikako da se skinem sa tog talijanskog Sulejmana, maknuo sam ecatworld s RSS feeda, al mi je iskočio na drugim feedovima.
http://www.forbes.com/sites/markgibbs/2013/05/24/the-e-cat-testing-team-real-or-ringers/
BTW, respect OP-u na popularizaciji te tematike u Lijepoj našoj!
 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Hladna fuzija potvrđena?!
phoenix2003 kaže...

Zaključak je da Rossi nikada nije odao tajni sastojak/aditiv koji je koristio u eksperimentu i da nikada nije dopušteno neovisno testiranje uređaja.

Tajni sastojak?

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice