Vlada osniva telekom?

poruka: 47
|
čitano: 11.812
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Vlada osniva telekom?

Internet do svakog sela!

 

Ako je vjerovati onome što piše 21.stoljeće od ljeta bismo mogli dobiti jedan državni telekom.
Kao što nekada bijaše Hrvatski Telekom (prodan T-Mobileu).

 

Vlada bi, ako se donese odluka trebala surađivati s HEP-om, HŽ-om te HAC-om te koristiti njihovu postojeću optičku infrastrukturu.

Kako smo već puno puta na forumu raspravljali i sada je potvrđeno da mnoge domaće tvrtke imaju proveden optičke kablove

diljem Hrvatske, koje ne koriste ni približno punom kapacitetu, dakle, dobar dio kapaciteta je neiskorišten.

 

Da ne duljim, imate cijelu vijest gore pa pročitajte.

No, citirao bih samo jedan dio, tj. izjavu Ivice Mudrinića (znate ga svi, predsjednik Uprave T-HT-a, tata naših komunikacija)

"Državne potpore koje mogu ugroziti tržišno natjecanje nisu dopuštene pa osnivanju nove državne tvrtke za veleprodaju treba pristupiti oprezno."

Dosta nam je magle koju taj čovjek prodaje.

 

 

Da čujem vaše mišljenje:

Hoće li ovo funkcionirati i vjerujete li u uspjeh projekta?

 

132 Da, ovo nam treba!
19 Skeptičan sam.
3 Nipošto ne trebam ovo!
8 Suzdržan.
Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. || http://goo.gl/i6Hpi || http://goo.gl/Wqwat || http://goo.gl/w1hZn ||
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 12:45 (sudy_freak).
Moj PC  
6 0 hvala 6
15 godina
offline
Vlada osniva telekom?

Tu se ne misli na telekom operatora za krajnje korisnike, vec za velike korisnike, odnosno na koristenje metro opreme - optickih vodova po Hrvatskoj

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
tnakir kaže...

Tu se ne misli na telekom operatora za krajnje korisnike, vec za velike korisnike, odnosno na koristenje metro opreme - optickih vodova po Hrvatskoj

Nisam baš siguran.
Ili sam pogrešno shvatio vijest i sam prijedlog. Sramim se 

 

No, ako nije za nas, krajnje korisnike, onda "piši, propalo".

Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. || http://goo.gl/i6Hpi || http://goo.gl/Wqwat || http://goo.gl/w1hZn ||
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada osniva telekom?
tnakir kaže...

Tu se ne misli na telekom operatora za krajnje korisnike, vec za velike korisnike, odnosno na koristenje metro opreme - optickih vodova po Hrvatskoj

Kasni se samo 20 godina. Takvu tvrtku trebalo je osnovati prije privatizacije HT-a i izdvojiti u nju SVE centrale i međugradske optičke veze.

 

Ali naravno ,onda ''netko'' u vladi HDZ-a (i još neki ,neimenovani) nebi dobio dobre pare i kasnije imao osiguran posao.

sudy_freak kaže...

Nisam baš siguran.
Ili sam pogrešno shvatio vijest i sam prijedlog. Sramim se 

 

No, ako nije za nas, krajnje korisnike, onda "piši, propalo".

Nama ,krajnjim korisnicima ,ovo sada ne znači ništa.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 15:05 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
sudy_freak kaže...
tnakir kaže...

Tu se ne misli na telekom operatora za krajnje korisnike, vec za velike korisnike, odnosno na koristenje metro opreme - optickih vodova po Hrvatskoj

Nisam baš siguran.
Ili sam pogrešno shvatio vijest i sam prijedlog. Sramim se 

 

No, ako nije za nas, krajnje korisnike, onda "piši, propalo".

Ići prema "malim" korisnicima je suludo. No ući na to tržište s kontrolom magistrala je već nešto, čak i da su samo državne potrebe u pitanju.

13 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
kizo2703 kaže...
tnakir kaže...

Tu se ne misli na telekom operatora za krajnje korisnike, vec za velike korisnike, odnosno na koristenje metro opreme - optickih vodova po Hrvatskoj

Kasni se samo 20 godina. Takvu trvrtku je osnovati prije privatizacije HT-a i izdvojiti u nju SVE centrale i međugradske optičke veze.

 

Ali naravno ,onda ''netko'' u vladi HDZ-a (i još neki ,neimenovani) nebi dobio dobre pare i kasnije imao osiguran posao.

E, ali mi živimo u Hrvatskoj i da se napravilo drugačije (logično), bilo bi čudno.
Ovako je sasvim normalan i uvriježen način prodati državno, oštetiti narod, a za svoju guz1cu zaraditi.

Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. || http://goo.gl/i6Hpi || http://goo.gl/Wqwat || http://goo.gl/w1hZn ||
15 godina
offline
Vlada osniva telekom?

Da, drzava je trebala biti vlasnik infrastrukture te je nju trebala iznajmljivati ISP-ovima. Ovako privatna firma prakticki ima monopol nad jedinom (bitnom) infrastrukturom, pa se sada evo kolju po Zagrebu tko je vlasnik DTK.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Vlada osniva telekom?

Opet? To će naplatiti preko korisnikovih leđa, i zatim prodati nekoj zapadnoj zemlji. Sjeća li se netko koliko je koštalo uvođenje telefonskog priključka tamo '90-tih?

 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vlada osniva telekom?
alankish kaže...

Sjeća li se netko koliko je koštalo uvođenje telefonskog priključka tamo '90-tih?

2500 DM {#} osamdesetih, a nešto malo manje devedesetih.

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 14:35 (Budokai).
13 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Budokai kaže...

2500 DM {#} osamdesetih, a nešto malo manje devedesetih.

Kako koga, moje na selu davnih dana 4000KM.

iclock2much
12 godina
protjeran
offline
Re: Vlada osniva telekom?
zoharbizo kaže...

Kako koga, moje na selu davnih dana 4000KM.

Au p**** {#}

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
13 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Budokai kaže...

Au p**** {#}

S tim da je cale kopao sam kanal od 50M, i jos dao te novce.

Da ne kazem gdje bi ih poslao da su me to trazili {#}

iclock2much
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada osniva telekom?
sudy_freak kaže...

E, ali mi živimo u Hrvatskoj i da se napravilo drugačije (logično), bilo bi čudno.
Ovako je sasvim normalan i uvriježen način prodati državno, oštetiti narod, a za svoju guz1cu zaraditi.

 

tnakir kaže...

Da, drzava je trebala biti vlasnik infrastrukture te je nju trebala iznajmljivati ISP-ovima. Ovako privatna firma prakticki ima monopol nad jedinom (bitnom) infrastrukturom, pa se sada evo kolju po Zagrebu tko je vlasnik DTK.

E ,ali ,ko što rekoh - onda ''netko i još neki'' nebi spremili lijepu pinku u džep!!

 

Evo ti primjer: OIV je lijep i kulturan primjer transparentog izdvajanja firme iz ondašnje RTV Zagreb u samostalnu tvrtku pod državnom upravom prije nego su se uopće bile pojavile privatne televizije i većina današnjih radio stanica.

I svima se pod jednakim uvjetima i cijenama iznajamljuju frekvecije.

 

Ali ,to se vjerojatno dogodilo samo zato jel tu nema velike zarade kao na kablovskim vezama.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 17:17 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada osniva telekom?
zoharbizo kaže...
Budokai kaže...

2500 DM {#} osamdesetih, a nešto malo manje devedesetih.

Kako koga, moje na selu davnih dana 4000KM.

Ako je KM u BiH uveden 1998, onda nije moglo biti "davnih dana", osim ako 14-15 godina računa kao davnih dana :-)

12 godina
odjavljen
offline
Vlada osniva telekom?

Baš me briga ako ako nema nekog poboljšanja za male korisnike. Samo neka država izbije lovu THT-u iz džepa.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Pranja kaže...

Baš me briga ako ako nema nekog poboljšanja za male korisnike. Samo neka država izbije lovu THT-u iz džepa.

Jedino kome će nakraju izbiti lovu iz džepa, su opet mali korisnici.

11 godina
offline
Vlada osniva telekom?

Po meni bi bilo najpametnije da se napravi neki telekom za fiskalne kase jer nam je internet ionako preoterecen i ne daju nam onu brzinu koju placamo.. ( nisam cita sve u temi ako je vec neko spomenuo {#} )

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vlada osniva telekom?

Imam feeling da će to biti projekt sličan ovoj televiziji pošte... Fail.

 

U ovoj našoj državi sve sami monopol. Umjesto da su se osnovala tijela zadužena za upravljanje insfrastrukturom i slično, sve se prodalo jednom vlasniku (da stvar bude i gora, vlasnik je firma koja nije uopće iz Hrvatske) i nastao je monopol.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Swifty kaže...

Po meni bi bilo najpametnije da se napravi neki telekom za fiskalne kase jer nam je internet ionako preoterecen i ne daju nam onu brzinu koju placamo.. ( nisam cita sve u temi ako je vec neko spomenuo {#} )

Telekom za fiskalne kase? {#}

11 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Old Iggy kaže...
Swifty kaže...

Po meni bi bilo najpametnije da se napravi neki telekom za fiskalne kase jer nam je internet ionako preoterecen i ne daju nam onu brzinu koju placamo.. ( nisam cita sve u temi ako je vec neko spomenuo {#} )

Telekom za fiskalne kase? {#}

mozda sam se krivo izrazio.. neki kao posebni internet nesto tipa carnet, al samo za fiskalne kase 

16 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Swifty kaže...

mozda sam se krivo izrazio.. neki kao posebni internet nesto tipa carnet, al samo za fiskalne kase 

A zašto?

Skupo i nepotrebno s enormno malom isplativišću.

12 godina
offline
Vlada osniva telekom?

Bilo bi super kada bi se ovakvo što ostvarilo, nadam se da bi dobili i veće brzine interneta a najviše se radujem uploadu.

Što se tiče T-com-a imali bi 2 Mbit/256 kbit po masnoj mjesečnoj cijeni trvrdeći da je to sasvim dovoljno za surfanje internetom.

 

U jednoj temi smo bili raspravljali kako T-com ulaže milijune kuna u infrastrukturu kojaje očito u "oblaku" i nama nepristupačna, dok na televiziji preko reklama vidim kako su uložili silne novce kako bi naučili penzionere iči na fejzbuk i koristiti ih internetom.

Majke mi
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vlada osniva telekom?
Vrhunac rvacke internet price su oni koji nude 70Mbs net preko usb 2.0 sticka koji ne omogucava brzinu vecu od nekih 35-40Mbs..
A sta ce tek bit s ovim strah me!
TD za glupost
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Laxarus kaže...
Vrhunac rvacke internet price su oni koji nude 70Mbs net preko usb 2.0 sticka koji ne omogucava brzinu vecu od nekih 35-40Mbs..
A sta ce tek bit s ovim strah me!

Jesi malo pobrkao megabite megabajte? :)

14 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Old Iggy kaže...
Laxarus kaže...
Vrhunac rvacke internet price su oni koji nude 70Mbs net preko usb 2.0 sticka koji ne omogucava brzinu vecu od nekih 35-40Mbs..
A sta ce tek bit s ovim strah me!

Jesi malo pobrkao megabite megabajte? :)

Zar nije Mb=megabit, a MB=megabajt? Onda nije ništa zeznuo

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
16 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
power_user kaže...

Zar nije Mb=megabit, a MB=megabajt? Onda nije ništa zeznuo

Nije.

Megabit i megabajt nisu definirani nijednim standardom. Stoga se moraju navoditi punim nazivom.

Na stranu što nema direktne povezanosti između bitova i bajtova, posebno u telekomunikacijama.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2013 21:12 (Old Iggy).
15 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Old Iggy kaže...
power_user kaže...

Zar nije Mb=megabit, a MB=megabajt? Onda nije ništa zeznuo

Nije.

Megabit i megabajt nisu definirani nijednim standardom. Stoga se moraju navoditi punim nazivom.

Na stranu što nema direktne povezanosti između bitova i bajtova, posebno u telekomunikacijama.

 

MB je megabajt

Mb je megabit

Koliko ja znam, to je definirano i jednoznacno odredjeno?

Rvat katolik!
15 godina
offline
Vlada osniva telekom?

Imali smo mi svoj telekom, platili jako puno uvođenje linije, i onda smo taj nas hrvatski telekom prodali stranoj firmi.

 

Sad bi oni opet telekom, pa da opet plaćamo uvođenje ... 

 

Radije nek rade na LTE i na tome se nek baziraju, za to infrastrukturu imaju.

Sad bi oni optiku , e pa za vašu informaciju, kasnite , i to jako puno.

hobi:moj-android.net
 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Vlada osniva telekom?

Kakve se sve gluposti daju pročitati, to je nešto strašno. Kakvo prokleto uvođenje nove infrastrukture???

 

Infrastruktura već postoji a taj telekom bi ju koristi i bila bi pod njegovom kontrolom.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlada osniva telekom?
Old Iggy kaže...

Nije.

Megabit i megabajt nisu definirani nijednim standardom. Stoga se moraju navoditi punim nazivom.

Na stranu što nema direktne povezanosti između bitova i bajtova, posebno u telekomunikacijama.

 

O da, jesu.

IEC 60027 :)

 

Imaš binarnu i decimalnu podjelu, ovisno brojiš li podatke na disku ili kapacitet diska :) ali dobro je poznato što je kilobajt a što je kilobit.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice