Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.435.917
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
playjob kaže...

Evo još jedno pitanje po principu tko pita, ne skita.

Instalirao sam nanovo 1803 verziju s posljednjim ažuriranjem (September 26, 2018—KB4458469 (OS Build 17134.320)).

Ažuriranje prije toga zadnjega sam uspio ručno instalirat, skidajući ih preko Windows Update kataloga, ali prethodna ne želi, javljajući mi da nije moguće primijeniti to ažuriranje na moje računalo, pa me zanima jesu li ta sva prethodna ažuriranja objedinjena u ova dva navedena, uspješno instalirana? 

U većini slučajeva u Windows update catalogu imaš dva filea: kumulativni koji je veći i sadrži prethodne zakrpe i deltu koja sadrži samo razlike u odnosu na prethodnu zakrpu i samim time file je manji.

 

Windows 10 monthly delta update package is a smaller file that contains only the fixes for the selected month.
The delta updates are applicable to the computers that have cumulative or delta updates installed for the previous month.

 

Windows 10 monthly cumulative update package is a large file that grows each month because it contains all the fixes for the selected month and all previous months.
The cumulative updates are applicable to the computers that do not have cumulative or delta updates installed for the previous month.

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
playjob kaže...

Vratjeno na 1803, ali i dalje imam tamnu temu.


 Postojala je tamna tema, samo nije imala utjecaja na "obične" win aplikacije, kao npr explorer, nego samo na modern" aplikacije i na dijelove sučelja

 

edit: kolege gore su bili brži, pa je ovaj moj komentar nepotreban :)

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 15:26 (morrisoN).
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ridealong kaže...
playjob kaže...

Evo još jedno pitanje po principu tko pita, ne skita.

Instalirao sam nanovo 1803 verziju s posljednjim ažuriranjem (September 26, 2018—KB4458469 (OS Build 17134.320)).

Ažuriranje prije toga zadnjega sam uspio ručno instalirat, skidajući ih preko Windows Update kataloga, ali prethodna ne želi, javljajući mi da nije moguće primijeniti to ažuriranje na moje računalo, pa me zanima jesu li ta sva prethodna ažuriranja objedinjena u ova dva navedena, uspješno instalirana? 

U većini slučajeva u Windows update catalogu imaš dva filea: kumulativni koji je veći i sadrži prethodne zakrpe i deltu koja sadrži samo razlike u odnosu na prethodnu zakrpu i samim time file je manji.

 

Windows 10 monthly delta update package is a smaller file that contains only the fixes for the selected month.
The delta updates are applicable to the computers that have cumulative or delta updates installed for the previous month.

 

Windows 10 monthly cumulative update package is a large file that grows each month because it contains all the fixes for the selected month and all previous months.
The cumulative updates are applicable to the computers that do not have cumulative or delta updates installed for the previous month.

 

 Savršen odgovor, super, hvala ti!

Edit: Nadam se da je ovo posljednje pitanje, kad instaliram Delta pakete onda mogu stopirat automatski windows update u servisima? Ne želim ni slučajno dobit 1809 verziju u dogledno vrijeme...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 15:39 (playjob).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pukni DisableOSUpgrade key u regedit i blokirat ćeš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
playjob kaže...

 Savršen odgovor, super, hvala ti!

Edit: Nadam se da je ovo posljednje pitanje, kad instaliram Delta pakete onda mogu stopirat automatski windows update u servisima? Ne želim ni slučajno dobit 1809 verziju u dogledno vrijeme...

U postavkama ažuriranja imaš mogućnost da odgodiš instaliranje 1809 sve od 1 do 365 dana.

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

pozz, gdje mogu jeftinije kupiti legit aktivacijski ključ za windows 10 home? da nije sad 400-500 kn? 

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ovako..od kad sam prije par dana ustekao void usb i winsi povukli driver..dobivam par bsodova...prije toga nista..updatao sam na 1809 i freezao mi se u nfs paybacku i dok sam.gledao film....citao za te bsodove da mogu biti i sw i hw greska..hw kao da su rami..ja na plociimam one male lampice za vga hdd ram i cpu..i apsolutno nakon boota nis ne blinka...ssd na kojem.su winsi ima 98% healtha..rami su odvrtili 3 i pol sata memtest bez errora...furmark sam vrtio na gpu 2 sata..bez freeza i crasha..mozda po mojoj procjeni treba nanovo puknut winse ili je mozda psu...sad pitanje vezan mi je win s acc digitalno...jel ve bit sve ok ako prek usb puknem najzadnje winse i kad se dignu logam na macc povuci ce mi opet digitalnu licencu? Nadam se da je sw problem....hvala..bios na mb je f8 i radi tako bez problema ikakvih dok nisam sluse ustekao...driveri od grafe su bili...388..isto bsod do tada nista..sad su ovi novi 410 mislim...

Opet se sad zrusio

Memory menagmet bsod....

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 15:50 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Bug ili feature......?

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 14:30 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-nemaš permisione.. za neke foldere, tad je njihov size=0 dok ne uđeš.. (dobiješ permision, ono, ok-admin..bla-bla), npr win-temp folder, prvi ulazak te odbije-traži dozvolu admina, winbaclup itd..

+ nije isto kojim alatom, filemanagerom gledaš i što gledaš.. tj da je sav soft isti, tad ne bi bpostojale razlike.. postoje razlike, pa i u tome, kako će juzer kojim alatom vidjeti što..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 15:42 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hornet_93 kaže...

pozz, gdje mogu jeftinije kupiti legit aktivacijski ključ za windows 10 home? da nije sad 400-500 kn? 

 

https://windowspro.co.uk/

 

ovdje sam sebi uzeo dva, i treci mi je poklonio netko sa bug foruma...

 

preporucam da kupis win 7 key, jeftiniji je i trebao bi raditi i na desetci (nemam nacina provjerit, ali netko je napisao da radi)

 

ako znas nekog studenta, on ti ga moze dat mukte...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 16:26 (Gorstak79).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hvala, a je imam kakva ogranicenja po pitanju broja instalacija? Npr hoce radit ak napravim reinstall winsa?
What could possibly go wrong?
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

samo jedanput ga tribas ukucat...win naprave aktivaciju, nakon toga win sami povuku broj tvoje maticne svaki reinstall i aktiviraju se automacki...sve dok imas tu maticnu, miran si...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 19:13 (Gorstak79).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Uvale broj u BIOS od matične???
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hornet_93 kaže...

pozz, gdje mogu jeftinije kupiti legit aktivacijski ključ za windows 10 home? da nije sad 400-500 kn? 

 Jučer sa na eBay-u kupio ključ za 2,5 €. E, sada, uvijek postoji opasnost. Pri prvoj kupovina za 2€ nisam dobio kjuč, tako da sam p****u 15 kuna. Pri drugoj kupovini sam dobio ispravan ključ u sekundi. Vjerovatno je moja greška jer nisam dobro proučio prodavača, ali pokrenuo sam povrat. Nadam se da ću dobiti natrag svojih 15 kn, ali ako i ne dobijem, malo ću se stegnuti ovaj mjesec i biti će sve u redu. Nadam se...s novcem nikada dosta opreza...   

私は考える時間が必要です
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

da, takva neka spika je bila, ne znam detalje, u UEFI valjda...

 

To je netko drugi izjavio, nije moja provala :D

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 16:48 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

samo jedanput ga tribas ukucat...win naprave aktivaciju, uvale broj u bios tvoje maticne i to je to, nakon toga win sami povuku broj iz biosa svaki reinstall i aktiviraju se automacki...sve dok imas tu maticnu, miran si...

 

 

 

Ne, nego ID matične ostane pohranjen na Microsoftovim serverima.

7 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nekada davno...na novim laptopovima i picijevima sa predinstaliranim Win 8 i 8.1 (OEM key) neki striček ili teta je uvalila ključ u BIOS (nestalo im valjda onih lijepih naljepnica sa verzijom i ključem).Kažu da se to zove BIOS-based product key

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

original

  ispravak

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
total kaže...

original

  ispravak

 

https://streamable.com/eak0h 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 20:21 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

samo jedanput ga tribas ukucat...win naprave aktivaciju, nakon toga win sami povuku broj tvoje maticne svaki reinstall i aktiviraju se automacki...sve dok imas tu maticnu, miran si...

 -da.

djigibao kaže...
Uvale broj u BIOS od matične???

 -ne, id je na msovom serveru ..

 

igzgd kaže...

Nekada davno...na novim laptopovima i picijevima sa predinstaliranim Win 8 i 8.1 (OEM key) neki striček ili teta je uvalila ključ u BIOS (nestalo im valjda onih lijepih naljepnica sa verzijom i ključem).Kažu da se to zove BIOS-based product key

 -key u biosu je bio samo za w8.. i to oem-predinstaliran.. odustalo se od tog. MS je promijenio sve, pa i oem-retail razliku.. koje često nema, keyevi rade, ms dozvoljava. (pa i clean install korištenjem keya w7-8, ili upgrade mada je freeofer godina odavno prošla).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
djigibao kaže...
Uvale broj u BIOS od matične???

 -ne, id je na msovom serveru ..

 

 Ajd primjeti interpunkcijske znakove nakon Djigijeve rečenice i poveži ih sa tvrdnjom na koju on odgovara pa češ shvatiti da je njegov odgovor sarkazam  

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 22:58 (andi.cro).
5 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

 

 Ajd primjeti interpunkcijske znakove nakon Djigijeve rečenice i poveži ih sa tvrdnjom na koju on odgovara pa češ shvatiti da je njegov odgovor sarkazam  

Lako za interpunkcijske znakove. Neki su propustili divno 'čašćenje' koje su moderatori obrisali

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ufff... kaj je bila neka makljaža???

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

čizis krajst!

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pendula kaže...
Nadam se da ću dobiti natrag svojih 15 kn, ali ako i ne dobijem, malo ću se stegnuti ovaj mjesec i biti će sve u redu. Nadam se...s novcem nikada dosta opreza...  

  

 

Škoti su za tebe male bebe.,,,,,,,

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...
..

 Ajd primjeti interpunkcijske znakove nakon Djigijeve rečenice i poveži ih sa tvrdnjom na koju on odgovara pa češ shvatiti da je njegov odgovor sarkazam  

 -ovo je opća tema, koju (osim nas stalnih..) možda čita i neki slučajni prolaznik.. i tad zaključi svašta.

-bio sarkazam ili interpunkcije, postoji i bios based key, nije potrebno zbunjivati (ne mene, meni ta info nije potrebna, tema ne služi meni-nama, nego 'njima'..). Zato, treba ponekad napisati nešto točno-konkretno-jasno, ne samo spamati jer ne pomaže.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pendula kaže...

 Jučer sa na eBay-u kupio ključ za 2,5 €. E, sada, uvijek postoji opasnost. Pri prvoj kupovina za 2€ nisam dobio kjuč, tako da sam p****u 15 kuna. Pri drugoj kupovini sam dobio ispravan ključ u sekundi. Vjerovatno je moja greška jer nisam dobro proučio prodavača, ali pokrenuo sam povrat. Nadam se da ću dobiti natrag svojih 15 kn, ali ako i ne dobijem, malo ću se stegnuti ovaj mjesec i biti će sve u redu. Nadam se...s novcem nikada dosta opreza...   

Ja bih još tražio i naknadu za duševne boli.

 

Šalu na stranu; većina prodavača šalje ključ u roku od 24 ili 48 sati od kupovine, tako da je potrebno malo pričekati (sve ti piše u opisu proizvoda). Ako ni nakon 24 sata, odnosno, 48 sati ti prodavač nije poslao ključ, javi mu se preko poruka. U slučaju da se ne javlja ni preko poruka, onda tek pokrećeš povrat sredstava.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 11:25 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
Pendula kaže...

 Jučer sa na eBay-u kupio ključ za 2,5 €. E, sada, uvijek postoji opasnost. Pri prvoj kupovina za 2€ nisam dobio kjuč, tako da sam p****u 15 kuna. Pri drugoj kupovini sam dobio ispravan ključ u sekundi. Vjerovatno je moja greška jer nisam dobro proučio prodavača, ali pokrenuo sam povrat. Nadam se da ću dobiti natrag svojih 15 kn, ali ako i ne dobijem, malo ću se stegnuti ovaj mjesec i biti će sve u redu. Nadam se...s novcem nikada dosta opreza...   

Ja bih još tražio i naknadu za duševne boli.

 

Šalu na stranu; većina prodavača šalje ključ u roku od 24 ili 48 sati od kupovine, tako da je potrebno malo pričekati (sve ti piše u opisu proizvoda). Ako ni nakon 24 sata, odnosno, 48 sati ti prodavač nije poslao ključ, javi mu se preko poruka. U slučaju da se ne javlja ni preko poruka, onda tek pokrećeš povrat sredstava.

 Nisam dobio nakon 24 sata, ali sam dobio svoja dva eura nazad. Sada sam sretan kao mala beba...

私は考える時間が必要です
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

mogo's večeron počastit :D

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ekipa kakav je win10 sa starijim komponentama. Konkretno me zanima kako bi isao na hp6710b. Driveri i to
i nogom u guzicu je korak naprijed
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice