Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.434.099
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Ako ispunjava minimum requirement, ide...mislim da ti triba 2gb rama minimum i proc na 1ghz...za drajvere nemam pojma, samo znam da stari windowsi nemaju drajvere za novi hardver, obrnuto valjda nije slucaj....ali ako imas ravno 2gb rama i uzmes 64 bitnu desetku, to ce ti bit na knap...za sve sto budes pokretao ce se kopat po swap fajlu na disku i rad ti moze biti dobrano usporen zbog toga...ako budes imao problema, imas ovdje na forumu par likova koji rade drajvere bas za takve slucajeve, genericke mislim...softwaremaniac je jedan od njih, ako se ne varam...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 23:53 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ima 3gb rama al stavit cu 4. Proc je 2 ghz tak da s te strane bi trebalo stimat. Znaci samo su driveri upitni
i nogom u guzicu je korak naprijed
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Koje su najbolje postavke vezano za Windows Update. Ovaj 1809 mi je izgledao sje*ao totalno, CS GO igram normalno, kad pocinje lag kao da je ping visok, a zapravo nije, FPS konstantno 45+, na sve to i CS 1.6 sa prijateljima koju rundu odigramo, slučaj isti.

Sreca pa nisam obrisao Windows.old folder, pa se mogu vratiti na raniju verziju. Dakle, koje su najbolje postavke da izgbjegnem ovakve zaje*ancije u budućnosti, tek poslije da mogu birati hoću li instalirati update...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Pricekaj jos malo, danas bi trebali patchevi...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
MrRango kaže...

Koje su najbolje postavke vezano za Windows Update. Ovaj 1809 mi je izgledao sje*ao totalno, CS GO igram normalno, kad pocinje lag kao da je ping visok, a zapravo nije, FPS konstantno 45+, na sve to i CS 1.6 sa prijateljima koju rundu odigramo, slučaj isti.

Sreca pa nisam obrisao Windows.old folder, pa se mogu vratiti na raniju verziju. Dakle, koje su najbolje postavke da izgbjegnem ovakve zaje*ancije u budućnosti, tek poslije da mogu birati hoću li instalirati update...

Ti bar možeš ući u CS 1.6 na 1809, ja ne mogu ni to. 😀

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
crodrot kaže...
Ekipa kakav je win10 sa starijim komponentama. Konkretno me zanima kako bi isao na hp6710b. Driveri i to

 Neki dan sam instalirao zadnje win10 na prastari Lenovo office kompjuter (otuda priča o kupovini ključa). Uglavnom, taj je kompjuter originalno došao s Vistom, ima Core2 procesor (zaboravio sam koji) i 2 GB  memorije. Mislim da je iz 2006 godine. Iznenadio sam se kako radi. Kompjuter je namjenjen babi pa nisam instalirao na njega ništa osim Office 365 paketa, Chromea i codeca. Nikave dodatne drivere nisam morao instalirati.  Kompjuter leti kao avion.

私は考える時間が必要です
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

-svi OSevi već +desetljeće imaju identične minimum requiremetnse.. : 512MB RAM, SSE2-cpu, nx, .. dok se za grafiku uzima npr aero=dx90c ili ogl1.2(jedan nešto).. pošto je HW identičan za windows, linux, mac-osx.. ista osnova, bios, isti su requirementsi, kompatibilnost itd.

-korisnik koristi aplikacije, npr browser, tad je za korištenje npr 512MB jednostavno premalo za današnje potrebe-appse/bahatost, app određuje realne requirementse, browser, igra, mso-acad.. i kad vidimo da mobitel ima npr 4core/2gbram i više.. tad je jasno što je danas minimum za normalno korištenje.

-drugi problem je support, npr XP je mrtav (mada je soft vječan, XP može raditi diućih milijardu godina.. i koji dan duže), beskoristan ako ne radi nešto što korisnik treba, npr browser, igra, poslovno bankarstvo itd. Pošto je MS vlasnik koji nikad neće izbaciti npr dx11+ za xp .. jasno je da je za takvu igru/app neupotrebljiv. Jednako bi bio motor auta za koji nemamo gorivo. Win7 je upotrebljiv, jer pokriva period polovnog-starijeg računala i 99% postoji driver, ali za novi HW je problem/upitno, tad preostaje w10. Linux, OSX.. ista stvar. Izuzetci za neke specifične potrebe su izuzetci (ne vrijede kao pravilo za većinu/prosjek/normalno korištenje... ili kućni&poslovni juzeri kao Perica&Štefica).

 

-na računalo staro recimo 10g može se instalirati bilo koji OS, jer ima drivere.. i osim par procesora (npr atom) zadovoljava requirementse, dok je količina rama izmjenjiva (može se dodati do potrebnog minimuma, tj malo je matičnih koje ne podržavaju +2-4GB.. ako i postoji to je izuzetak i neće još dugo ostati ispravna dok je u laptopu problem fizičko mjesto-utor i kapacitet pojedinog modula). Pošto su mbo-cpu-ram ugl zadovoljavajući kriterij, pošto su svi hdd sata, lako je čak ugraditi ssd i osjetno ubrzati 'disanje' (više nego s jačim cpu..) to znači da 99% računala može manje-više zadovoljiti pa čak i iznenaditi 'kako dobro radi'.. kao primjer iznad.. :)

 

ali, računalo s preslabom grafikom je preslabo.. danas browser koristi GPU, laptopi su u pravilu najslabija kategorija za GPU.. (osim 'gamerskih'.. a vijek trajanja-kvarenja im je već istekao..) dok se na prosječnom desktopu može dodati (ovinso koja verzija chipseta+bios.. kompatibilnost pciex i napajanje..) za laptop to nije izvedivo (ok, može i to, ext.gpu.. spada pod izuzetak). Tad je većina poluupotrebljiva, npr za gledanje YT klipića.. ili ovisi kako koji, za gaming nisu bili ni u ono vrijeme, još manje za današnje igre.. ali ako se pravilno podesi i ako su očekivanja-želje realne (znati što može, koja igra, surfanje..) tad je moguće koristiti. Može i prosječna linux distra, još manje problema jer je 90% da će raditi sve outofbox (driveri) i lako je probati neku live distru pa odabrati no većina se ipak vrati na win. .. i tad je samo dilema w7-10?.. trebalo bi biti stvar izbora, ''ali''.. ipak je tad logičnije probati w10, jer je noviji, supprot (dok se za w7 gasi..) pa i licenca-key/cijena.. jer w10 može normalno raditi i bez aktivacije, pa ako radi tad korisnik može kad poželi pribaviti key i aktivirati. Problem koji je tad s nekim starijim (time i slabijim, već istrošenim) računalom je npr disk, napajanje.. koje u trenucima installa, defraga, updatea.. kao stari auto, crkne.. jer je previše od jednom. Zato starije-slabije treba 'znati' dozirati opterećenje, obaviti jedno po jedno, ne sve od jednom (što novo može, jer ima resurse kao ram i snagu.. i novo je). Često se npr hdd raspadne upravo nakon installa novog OSa, tako bi se i stari auto na dugom putu.. ali ako se stane i odmori može .. laptope treba paziti, hlađenje-napajanje, jer sve stari, gubi efikasnost, time manja snaga uz veću potrošnju a potrošnja je temperatura.. i tad se disk 'skuha'.

 

-pa sad ohrabreni ... :)) krenite u install starih računala, mogu ona još, ali ne čudite se ako nakon tog imate kvar, jer kad nešto radi tad se i kvari, stari. Ako ne radi, tad je beskorisno. Ako radi i korsnik može nešto koristiti tad je korisno-upotrebljivo uz realna očekivanja čak i OK. S druge strane, novo je od 2000kn (jače, novo-garancija..) pa pripaziti koliko se isplati ulagati u pojačavanje kao ram i disk.. jer lako sve završi u smeću ili neće zadovoljiti potrebe.

 

-zato prije nego se tog primite, provjerite requirementse appsa koje planirate koristiti, ne OSa jer to je 'isto'. + dodajte neku zalihu ne baš minimum, jer zahtjevi rastu (ne padaju). Requirementse za svaku app možete izgooglati.. i kod izbora OSa računajte da se support za staije kad-tad gasi, npr od ovog ljeta za banking je minimum ie11 (to eliminira svaki stariji OS kao npr XP, ako npr banking u neko vrijeme postavi minimum npr ie12.. koji OS je tad izbor? To će npr ubiti w7 ili možda više ne možete pronaći driver na str.proizvođača..). Često je w10 (jer MS to želi, forsira) lakši izbor tj nema izbora.. nego jedini izbor :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Još pola sata, pa ćemo vidjeti što nam je Microsoft pripremio za danas.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ridealong kaže...

Još pola sata, pa ćemo vidjeti što nam je Microsoft pripremio za danas.

Nadogradnja je i službeno vani. 

 

October 9, 2018—KB4464330 (OS Build 17763.55)

7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

Vidio sam u nekoj temi da se dosta piskaralo o problemima djeljenja mapa u mreži. Microsoft napušta takvu politiku i zato je sve kompliciranije djeliti datoteke na taj način. Danas sam imao job u jednoj firmi par računala upogonoti i share funkcije kroz onedrive tako dobro rade da nema potrebe se mučiti više starim rješenjima. Nebitno je u kojem accountu je win jer se onedrive može unlinkati sa tog računa i upariti sa bilo kojim drugim ms ili google accountom a da win ostane u svom računu. Tako uz office365 dodje 1 tb prostora, revision history..  i sve to tako glatko odprve dela pa čemu više kemijati share permisionsima, homework grupama, public networkom i sl....

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Nadogradnja je i službeno vani. 

 

October 9, 2018—KB4464330 (OS Build 17763.55)

 

De ti zaviri kroz prozor jel ima vani koja zbunjena pankerica,,,,lako za win nadogradnju kaj je vani...

 

 

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

instalirao patch, ne vidim amantebe niakvu promjenu...osim sto mi je tixati pokusao napraviti sumnjivu konekciju po prvi put otkad ga koristim u zadnje tri godine...mcafee ga je sprijecio...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

Vidio sam u nekoj temi da se dosta piskaralo o problemima djeljenja mapa u mreži. Microsoft napušta takvu politiku i zato je sve kompliciranije djeliti datoteke na taj način. Danas sam imao job u jednoj firmi par računala upogonoti i share funkcije kroz onedrive tako dobro rade da nema potrebe se mučiti više starim rješenjima. Nebitno je u kojem accountu je win jer se onedrive može unlinkati sa tog računa i upariti sa bilo kojim drugim ms ili google accountom a da win ostane u svom računu. Tako uz office365 dodje 1 tb prostora, revision history..  i sve to tako glatko odprve dela pa čemu više kemijati share permisionsima, homework grupama, public networkom i sl....

To je dobro rješenje za one koji imaju brz i neograničen internet, ali nikako za one koji imaju spor i/ili ograničeničeni internet. Datoteke se prvo trebaju prenijeti na OneDrive, pa zatim skinuti. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 19:26 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

To je dobro rješenje za one koji imaju brz i neograničen internet, ali nikako za one koji imaju spor i/ili ograničeničeni internet. Datoteke se prvo trebaju prenijeti na OneDrive, pa zatim skinuti. 

 

Da, u pravu si. No s druge strane nemožemo sjediti na dve stolice. Današnja računala , smartphoni i sl su posve nezamislivi bez internet usluga. Znači tko se god koristi tim uredjajima, osnovni preduvjet je internet infrastruktura ( džabe ti ferari usred šume ) a danas fakat net više nije skup, nit fiksni nit mobilni....  Tendencija je da će sve više toga ići u cloud, tako da tko nije spreman pratiti tehnološke pravce preostaće mu doma mp3 player pa bu se tim zabavljal ..  

 

 

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Problem s Task Managerom još uvijek nije riješen. 🙄

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 19:55 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Rečeno je kako će ovo ažuriranje riješiti problem s prikazivanjem krivog korištenja CPU-a u Task Manager-u. Kod mene i nakon instalacije ažuriranja, problem je i dalje prisutan.

 

Ima kakvi info za nas koji smo prošli tjedan kroz wu povukli 1809 i koji nemamo nikakvih problema ?

 

😐

 

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
Marko :D kaže...

Rečeno je kako će ovo ažuriranje riješiti problem s prikazivanjem krivog korištenja CPU-a u Task Manager-u. Kod mene i nakon instalacije ažuriranja, problem je i dalje prisutan.

Ima kakvi info za nas koji smo prošli tjedan kroz wu povukli 1809 i koji nemamo nikakvih problema ?

 

😐

Šanse su dosta velike da imaš ovaj problem. Otvori Task Manager, radi nešto da ti malo skoči korištenje CPU-a i napravi screenshot.

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

 

Šanse su dosta velike da imaš ovaj problem. Otvori Task Manager, radi nešto da ti malo skoči korištenje CPU-a i napravi screenshot.

 

Daj malo opiši problem. Misliš na ovu gornju cifru cpu zauzeća da nije jednaka zbroju svih vrijednosti ispod nje,,,,ili...??

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Točno to. Gore pokazuje stvarno korištenje CPU-a, a dolje (po aplikacijama) pokazuje krivo.

 

To je jedini bug na koji sam naišao, sve ostalo radi bez ikakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 20:23 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Točno to. Gore pokazuje stvarno korištenje CPU-a, a dolje (po aplikacijama) pokazuje krivo.

 

To je jedini bug na koji sam naišao, sve ostalo radi bez ikakvih problema.

 Ja nemam problema, ali sam uradio clean install pa sad.. 

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Točno to. Gore pokazuje stvarno korištenje CPU-a, a dolje (po aplikacijama) pokazuje krivo.

 

To je jedini bug na koji sam naišao, sve ostalo radi bez ikakvih problema.

 

Nevidim tu nikakvi problem, bar kod mene. I task manager i Killswitch pokazuju identične rezultate ( ne naravno u milisekundu jer time refresh im nije identičan , no globalno se poklapaju rezultati ).

A neznam za to kaj ti tvrdiš kako bi se to detaljnije provjerilo.... View se refresha svaku sekundu ( ili sl ) i ti u gornjem redu vidiš zbroj od predzadnjeg ciklusa ( jer je to view zbroja iz zadnjeg ciklusa ) a dolje vidiš view iz zadnjeg ciklusa.....  Neznam jesi me skonto, no da možeš vratiti vrijeme unatrag tj ekran unatrag, ti bi na zadnjem ekranu vidio gornji broj koji se nepoklapa sa zbirom doljnjih brojeva jer je zbroj ubiti zbroj brojkica iz prethodnog ekrana.....

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ako neko ima problema sa instaliranjem najnovijeg updatea (October 9, 2018—KB4464330 OS Build 17763.55 - to je ovaj kojeg je MS pustio danas nakon zaustavljanja nadogradnji na 1809 i koji bi trebao ispraviti bugove), treba prije njeg instalirati Servicing stack update for Windows 10, version 1809: October 9, 2018 kojeg imate ovdje (KB4465477) u zavisnosti od verzije win10 koju imate.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 21:36 (morrisoN).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
Marko :D kaže...

Točno to. Gore pokazuje stvarno korištenje CPU-a, a dolje (po aplikacijama) pokazuje krivo.

 

To je jedini bug na koji sam naišao, sve ostalo radi bez ikakvih problema.

 

Nevidim tu nikakvi problem, bar kod mene. I task manager i Killswitch pokazuju identične rezultate ( ne naravno u milisekundu jer time refresh im nije identičan , no globalno se poklapaju rezultati ).

A neznam za to kaj ti tvrdiš kako bi se to detaljnije provjerilo.... View se refresha svaku sekundu ( ili sl ) i ti u gornjem redu vidiš zbroj od predzadnjeg ciklusa ( jer je to view zbroja iz zadnjeg ciklusa ) a dolje vidiš view iz zadnjeg ciklusa.....  Neznam jesi me skonto, no da možeš vratiti vrijeme unatrag tj ekran unatrag, ti bi na zadnjem ekranu vidio gornji broj koji se nepoklapa sa zbirom doljnjih brojeva jer je zbroj ubiti zbroj brojkica iz prethodnog ekrana.....

Po screenshotu se vidi da je i kod tebe prisutan problem. Pusti KillSwitch, gledaj Task Manager; gore piše 26%, a sveukupan zbroj (po aplikacijama) je manji odnosno ne odgovara tih 26%.

 

I ne, tih 26% je bilo u tom trenutku, a ne sekunda prije. Prati malo duže i vidjet ćeš kako nema nikakvog kašnjenja već da Task Manager pokazuje krivo korištenje CPU-a po aplikacijama. 

Ako se i radi o nekakvom kašnjenu, to je opet bug jer bi zbroj trebao odgovarati ukupnom postotku.

 

Taj bug je ekipa iz Microsofta potvrdila i riješen je u slow ringu Insidera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 22:28 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

@marko

 

Nijedan softver nije savršen. To kaj ti navodiš da je "problem" , je samo jedan od tisuća bugova koji su prisutni u windowsima, od posve beznačajnih ( npr da se frame nekog butona nepoklapa sa rubom slijedećeg menija, ili npr da su fontovi izmiješani u dubljim sučeljima, pa do vrlo opasnih bugova koji će u krivim rukama biti opako zloupotrebljeni... I to će se uvjek vrtiti ukrug, izdaće se nadogradnja koja će neke probleme rješiti ali će prouzročiti nove, i tu si niti ti niti ja nemremo pomoći. Op sistem je prekompleksan, sastavljen od desetaka tisuća modula koje rade razne develop ekipe i to je nemoguće izvesti a da bi bilo savršeno. Savršen može biti neki extra mali kod koji obavlja neki osnovni zadatkić, no kad bi takvih par tisuća savršenih softvera probao ukalupiti u nekaj kompleksnijeg opet bi dobio kupus.

 

Pomiri se da je os pun bugova, da se nikad to nebu rješilo, i nadaj se da sve ostane na razini koja ti neutiče na rad. Ti onomad reče da su tvoje glavne apk browser i player, što znači da bug sa krivim prikazom brojkica u tasku niti na koji način nenarušava tvoje uobičajeno korištenje računala....

 

Kaj bi ti zaključio o nekome da ti veli kako čeka doma nadogradnju, i non stop secira po osu ...? Pa jbm miša, da čovjek tvojih godina nemre korisnije utrošiti vrijeme.... Ak ti fale ideje, lako ti preporučimo razne vidove traćenja vremena....moš sa ihushem tući po prasetini u nekom lovačkom rogu, ili se sa andyem šuljati oko gorstakove pećine.....hehheeee

 

😀

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Znam ja da ni jedan softver nije savršen, no ti si rekao kako je kod tebe sve u redu, a ja sam ti dokazao da je problem prisutan i kod tebe. 😁

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Slažem se s Markom, ovaj bug je dosta iritantan, kad želiš vidjeti što ti konkretno znoji CPU. I ne mogu vjerovati da indijci to nisu riješili kroz update...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

 

@marko

 

Nijedan softver nije savršen. To kaj ti navodiš da je "problem" , je samo jedan od tisuća bugova koji su prisutni u windowsima, 

 

 Malo je jadno da nakon tolikih godina postojanja Windowsa i bogzna koliko zakrpa OS ima ovakav bug. Za to stvarno nema opravdanja.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Svi griješimo....

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Što još nisu stavili full iso 1809 s ovim novim updateima? MCT je još 1803. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Jesu pustili ponovno 1809 da se moze nadogradit u Windows Update-u?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice