Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.434.225
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

povremeno se pojavi ponešto i za Win7... bit će, samo sve manje i manje...

9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Kad završi podrška za windowse 10 2025, jel će nakon toga Windows 10 i dalje dobivati updejte sigurnosne i zakrpe kroz windows update.. Ili neće ni to biti.

 Ne moraš brinuti oko toga, Linux zajednica se veseli novim članovima.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Kad završi podrška za windowse 10 2025, jel će nakon toga Windows 10 i dalje dobivati updejte sigurnosne i zakrpe kroz windows update.. Ili neće ni to biti.

 Onda će se preći na Winse 11, jer će bit "ispolirani" a boriti ćemo se oko Windowsa 12. 

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Naletio na ovaj video i uistinu sam ZGROŽEN Microsoftovom "krađom" naših podataka!!!

 

EDIT: Jedino šo mi pada na pamet da ublažiš situaciju je "dual-boot Linux and Windows"

link

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 10:41 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Naletio na ovaj video i uistinu sam ZGROŽEN Microsoftovom "krađom" naših podataka!!!

 Ništa novo - svi nas "kradu"... jer kad se priključiš na internete (povežeš se na Wi-Fi ili mobilne podatke) "pristao" si na njihova pravila

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Naletio na ovaj video i uistinu sam ZGROŽEN Microsoftovom "krađom" naših podataka!!!

 

EDIT: Jedino šo mi pada na pamet da ublažiš situaciju je "dual-boot Linux and Windows"

link

Sad će ekipa reći "paaaaa... i Google skuplja isto". Iako je ta tvrdnja točna, Google ti, za razliku od Microsofta, daje mogućnost da zaustaviš prikupljanje podataka. Microsoft ti ne daje taj izbor, već automatizmom sve prikupljaju, a tebi ostaje opcija da te podatke ručno brišeš unutar postavki korisničkog računa. Ti bi doslovno svakodnevno morao ići tamo i brisati prikupljeno, jer eto, Microsoft ti ne daje pravo izbora.

 

Vrijeme bi bilo da se Microsoftom pozabavi malo EU, jer već se dugo nije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2023 21:17 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

zna li ko zašto windows 10 na shutdownu radi spinup na hard diskovima?
nema ih šta koristit ni dirat jer isti hard diskovi su ext4 windows je tu ko dual boot zlu ne tribalo.

 

guglanjem san naleti na isti prijavljen bug za intel rapid storage tech koji ne koristim(am4), i par postova di se opravdavaju kako mora nešto zapisat na disk al u mom slucaju to nema smisla.
izgleda da je ipak bolje imat stari komp sastrane sa win a dual boot zaobic.

 

hvala na info.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
dabar_solta_V2 kaže...

zna li ko zašto windows 10 na shutdownu radi spinup na hard diskovima?
nema ih šta koristit ni dirat jer isti hard diskovi su ext4 windows je tu ko dual boot zlu ne tribalo.

 

guglanjem san naleti na isti prijavljen bug za intel rapid storage tech koji ne koristim(am4), i par postova di se opravdavaju kako mora nešto zapisat na disk al u mom slucaju to nema smisla.
izgleda da je ipak bolje imat stari komp sastrane sa win a dual boot zaobic.

 

hvala na info.

Ako ti je uključen fast startup, to je miks hibernacije i gašenja računala da bi se kasnije brže pokrenulo. Tada sprema podatke iz RAM-a na disk tako da su spremni za učitavanje u memoriju.

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

zna li ko zašto windows 10 na shutdownu radi spinup na hard diskovima?
nema ih šta koristit ni dirat jer isti hard diskovi su ext4 windows je tu ko dual boot zlu ne tribalo.

 

guglanjem san naleti na isti prijavljen bug za intel rapid storage tech koji ne koristim(am4), i par postova di se opravdavaju kako mora nešto zapisat na disk al u mom slucaju to nema smisla.
izgleda da je ipak bolje imat stari komp sastrane sa win a dual boot zaobic.

 

hvala na info.

Ako ti je uključen fast startup, to je miks hibernacije i gašenja računala da bi se kasnije brže pokrenulo. Tada sprema podatke iz RAM-a na disk tako da su spremni za učitavanje u memoriju.

 1ssd su linuksi a windowsi su na 2 ssdu a svi hardovi su ext4 tako da nema šta spremat na mehanicke diskove. ovo je nekakav bug.
fast startup je ugašen. cacka sam nešto po power options ali nemam ideja kako zabranit windowsima da se diraju hddova.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nema to veze imao ti 50 SSD-ova na kojima su Windowsi ili i još 10 HDD-ova, Windows čačka po svemu, ne možeš ga ograničit na jedan disk. Tako je oduvijek bilo i uvijek će biti. A zašto? To treba pitati Microsoft.

 

Windows nekada ne zna ni razlikovat SSD od HDD-a, pa u pozadini zna automatski izvršit defragmentaciju SSD-a koja nije nimalo potrebna. I to je najbolje isključiti.

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sta windows ima cackat po ext4 disku kojeg ne moze uopce prepoznat, tj ne vidi particiju?
ne postoji mehanizam koji bi dopustia ikakvo spremanje podataka na disk kojem os ne vidi datotecni sustav, prema tome cemu spinup? i zašto 1 po jedan dok ih sve ne probudi samo da bi ih ugasi sekund nakon?

nije "to tako uvjek bilo", tu pitam da rjesim to, odgovor ti nema smisla.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
dabar_solta_V2 kaže...
sta windows ima cackat po ext4 disku kojeg ne moze uopce prepoznat, tj ne vidi particiju?
ne postoji mehanizam koji bi dopustia ikakvo spremanje podataka na disk kojem os ne vidi datotecni sustav, prema tome cemu spinup? i zašto 1 po jedan dok ih sve ne probudi samo da bi ih ugasi sekund nakon?

nije "to tako uvjek bilo", tu pitam da rjesim to, odgovor ti nema smisla.

 -kreni od tog da griješiš.. u razmišljanju, svaki os vidi disk, particije.. nešto sasvim drugo je ima li podršku-driver za neki FS, dok svi imaju za fat32 i svoj nativni kojeg os traži za rad-sysparticiju..

-želiš li da win korisit ext particiju tj FS instaliraj driver (naravno da postoji..).

 

-kod paljenja-gašenja automatika-rutina obavlja razne taskove, inicijalizira, provjerava i zapisuje logove stanja.. to je normalno. + ostale postavke, appsi, antivirus i sl. koji osim osa mogu sve to a to je za svako računalo-juzera različito tj ne znamo što sve imaš i kako je podešeno pa do tog da je moguć i malware ili nešto deseto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

MS planira staviti AI copilot i na win 10. klik

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Još smeća u Windowsima! Jupiiii!

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Poz zanima me dali Windows 10 ima sličan "alat" kao što je bio ComboFix za Windows 7? 

Da s nekim alatom "očistim" komp...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Setings >System >Storage >Temporary files >.....Remove files

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

Poz zanima me dali Windows 10 ima sličan "alat" kao što je bio ComboFix za Windows 7? 

Da s nekim alatom "očistim" komp...

 

AF139 kaže...

Setings >System >Storage >Temporary files >.....Remove files

 To nije baš to što je Gale tražio...

"ComboFix is a program, created by sUBs, that scans your computer for known malware, and when found, attempts to clean these infections automatically. In addition to being able to remove a large amount of the most common and current malware, ComboFix also displays a report that can be used by trained helpers to remove malware that is not automatically removed by the program."

 

Ako sumnjas da imaš neki malware onda imas par opcija:

Norton power eraser

HitmanPro

Kaspersky Virus Removal Tool

 

Proskeniraj pa javi šta su našli

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

sorry.. prije ovog posta gledao problem za očistiti nepotrebno u win10 pa lupio glupost.

A u vezi ovog možda naj brže može i sa free Adwcleaner , samo skine i starta

https://www.malwarebytes.com/adwcleaner

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

ComboFix? To još postoji. Što je sljedeće, TrendMicro HijackThis?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

ComboFix? To još postoji. Što je sljedeće, TrendMicro HijackThis?

Postoji 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...
Marko :D kaže...

ComboFix? To još postoji. Što je sljedeće, TrendMicro HijackThis?

Postoji 

Ne postoji. Odnosno program je abandonware, ne razvija se više.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2023 10:29 (Marko :D).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ovo će biti fora...

 

link

GAMETAG: ANDIxHR
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2023 10:57 (andi.cro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 mjeseci
offline
Windows 10 - općenito

Moze pomoc, hitno...

Instaliram Win10 na novi laptop koji je dosao gol...


Dosao sam do particija i ovo je ono na što sam naišao

https://ibb.co/qWzvMhG

 

 

Di da instaliram Win a da ne obrišem drivere, tj na kojoj particiji su driveri a sto smijem obrisati?
Jer na koju god od ovih ponuđenih particija kliknem piše mi "Win cant be installed on this partition."

Nikad se nisam susreo s ovako čudnim rasporedom.

Vamonos carajo hijos te putas!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Taj link ne radi....

9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Možeš izbrisati sve particije.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Ovo će biti fora...

 

link

 Zna li se kad dolazi.... piše "uskoro" a kad je to uskoro.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Ovo će biti fora...

 

link

 

Imao to stavljenu u jednoj virtualci...bezveze...a i cini mi se da ide neka konekcija prema Kini (zasto?).

Imas cistac (isto sto i Storage Sense), pa onda update Win Defender-a te skeniranje i takve neke nepotrebne stvari...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice