Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.712.833
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
8 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Moram to riješit preko Store-a izgleda koliko sam našao na netu, samo što sam store disableao kroz group policy

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

umjesto čačkanja gpo i raznih yt savjeta, podesiš opcije koje najnormalnije nude npr predlaganje i automatsku instalaciju.. (bloat-reklame, npr lockscreen adds, show suggestions in start itd..). Opcije su 'srkivene' ali su tu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Hm,mi moze netko reci wth is going on here? Shortcut ikonica je zamijenjena X-om.

 

Nisam instalirao nikakav softver,komp je radio cijelu noc jer sam prebacivao neke podatke i ujutro me ovo doceka. To bio neki update nocas il se meni nesto zbrkalo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
izvone kaže...

Hm,mi moze netko reci wth is going on here? Shortcut ikonica je zamijenjena X-om.

 

Nisam instalirao nikakav softver,komp je radio cijelu noc jer sam prebacivao neke podatke i ujutro me ovo doceka. To bio neki update nocas il se meni nesto zbrkalo?

 EVO

Da, JA lično i osobno !
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
izvone kaže...

Hm,mi moze netko reci wth is going on here? Shortcut ikonica je zamijenjena X-om.

 

Nisam instalirao nikakav softver,komp je radio cijelu noc jer sam prebacivao neke podatke i ujutro me ovo doceka. To bio neki update nocas il se meni nesto zbrkalo?

 

A da nemaš instaliran hard disk sentinel ? 

Meni je pred neki dan sjebao ikone jer sam išao gledat stanje diskova, sve ikone diskova su bile bijele, probao sve moguće što sam našao na net i ništa nije pomoglo dok nisam unistalirao pa nanovo instalirao hard disk sentinel i nakon toga sam ga sterao u 100 krca iz sistema.

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

-može biti update (a koji powerjuzer tad ostavi PC, w10 (automatika) i nada se 'sreći' idućeg jutra..?) .. no postavke defaultnih updatea su 3-ujutro, powerjuzer to zna i ne ostavlja tad takve taskove... :)

.. koristan hint, pomaknuti update u dnevno-radno-kraće vrijeme, npr 12:00-12:30 i sl. ovisi o juzeru i životnim ciklusima, navikama, taskovima.. tad se s jednom brigom manje može ostaviti preko noći bez iznenađenja ujutro.

 

-nije zbrljavljeno sve (druge ikone su OK), tako da nije do OSa, iconcache i sl. nego klasičan owerlay indikator. .. a čega? pa to powerjuzer mora znati, tj soft koji ima, postavke, sve je soft. Nagađati jel to sentinel, cc, malware, greška, prekid synca.. ili nešto treće.

-možda je kraće nabrajati što nije? Nije ništa novog jer u gornjem linku je tema iz 2015te, tako da to eliminira winver kao razliku npr 1709.. a pošto su konkretne ikone povezane s cloudom, upravo to je prvo logično mjesto za traženje. Sync-backup-cloud i prekid do kojeg je došlo. Soft koji to radi +postavke +ostali toolsi koje korisnik ima. Tu negdje je odgovor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi


100% je do disk sentinel.
Nisam ni krivio OS.
Kao i u 99% slučajeva software+juzer=problemi :)
Kasnije sam se sjetio šta sam krivo napravio.(MOŽDA)
Pošto je bila free verzija disk sentinela pa i istekla jer ne pamtim kad sam ga zadnji put pokrenuo, palo mi je odma na pamet da ga brišem iz sestema čim vidim stanje diskova, a pri pokretanju on čačka ikone ako to negdje u samom programu ne onemogućiš, a ja sam napravio grešku što ga nisam ubio iz task managera pa radio uninstall, nego je pretpostavljam ostao da radi u pozadini dok se radio uninstall i tako da se nešto pobrkalo sa ikonama.
Probao sam sve što se može napravit u vezi repaira ikona i fixao sam nekako na desktopu ikone, no one od svih diskova u "This PC" nikako i bile su bijele trajno, dok se nisam sjetio da jemožda to i skinuo HDS i pokrenuo program, tad su se ikone vratile u normalu, a HDS opravdano ili ne više ne bu u moj sistem heh.

 

14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Imam sentimentela vec dulje vrijeme,bas cu ga kad dodem doma deinstalirat pa cu vidjet.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
honor8 kaže...


100% je do disk sentinel.
Nisam ni krivio OS.
..

 

-nisam ni komentirao u tom smislu.. (moguće nejasno..).

-nego, sve, sav soft, svaki pogotovo sys.soft, može biti uzrok, može skup okolnosti, prekid internet linije.. baš sve što ima veze sa systemom.

-tema je w10, problemi.. koji se tad, odnose na sam win-os, uzroke-fixove, ne na sve ostalo što se pod osom može pokrenuti, npr igre, malware itd. dok su postavke kao npr vrijeme autoupdatea stvar koju korisnik može/treba posdesiti, ovisno o potrebama i računati na to (default, preko noći).

.. samo zaključujem da nije stvar/problem OSa, nego postavki ili svega što se koristi, pa i mogući kvarovi, malware.. neograničeno 'možda'. Santinel je samo jedan od mogućih odgovora, jednako može bilo koji drugi/isti/sličan soft biti uzrok. (opisao si neki trial-demo period.. isto može igra, antivirus itd.. i rezultat može biti jednak, naravno, soft koji se ne bavi petljanjem po systemu ne bi trebao to ni zbrljaviti, no kao zaštita, moguće je svašta..). Banalno, neki cloud/backup nije obavio sync i indikator prikazuje stanje, kao disconnected/nesyncano i sl. moguće da ga neki antivirus ili update prekinuo, moguće.. baš sve, pa i greška OSa, builda, neki novi fičer.. nešto što bi tad trebali kao korisnici naučiti-znati. Pošto se pojavljuje već 2015te, pošto ostatak radi normalno, ne bi rekao da je do OSa. Možda griješim.  :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

I evo na kraju balade moga kompa znaci najgluplje sta je moglo bit...

 

Znaci meni je sve valjalo osim starog hdda a uzrok svega je bio

vjerovali ili ne - mobnitor

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 10 - problemi

Pomagajte drugovi... Naime, Win 10 mi se u zadnjih 3-4 dana 10-ak puta resetira kako bi završio instaliranje zakrpe KB4048953. Međutim, svaki puta nakon restarta dobijem poruku "updates failed to install". Nikakav error code mi ne daje, nego se ponovno downloada i pokušava instalirati... s istim rezutatom.

 

Pokušao sam prema nekim uputama s weba zaustaviti Windows Update Service, počistiti Update cache, pa ručno instalirati zakrpu, ali ni tada je ne instalira uspješno. Ima li netko ideju što da radim? Malo me nervira što mi komp 3 puta dnevno skida isti update i resetira se. Hvala.

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Zasto nisi jos updejtao Windows na Version 1709 tzv. Fall Creators Update?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi

Ne daju mi, gle 

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Jel piratski Windows 10? Što ti kaže kad odeš Settings -> Update & Security -> Activation? Jesi li kojim slučajem onemogućio Windows Update?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 20:33 (Marko :D).
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi

Sve legalno, Windows Update radi, sve do sada instalirao kako treba, samo ovaj update neće.

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Probaj nadogradit preko Media Creation Toola.

16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi

"Windows 10 Enterprise nije dostupan u alatu za stvaranje medija" 

 

Edit: privremeno sam ugasio automatski update dok ne dođem na red za (Fall) Creators Update... ništa drugo očito ne pomaže.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 21:24 (izith).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
izith kaže...

Ne daju mi, gle 

 

 -problem nije problem nego fičer... i odgovor ti je u samoj obavijesti (kao i markov link..), tj to je posao admina enterpsiea+servera.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Napravio sam clean install, ali i dalje dobijam BSOD nakon šta podignem laptop iz sleep modea. Uglavnom ga dok je upaljen poklopim jer ću ga ubrzo opet trebat, pa ga ne gasim skroz i kad ga opet otvorim pojavi se BSOD mozda jednom u 30 puta.

minidump

 

https://ufile.io/wr8ms

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Windows 10 - problemi

hebem ti updejte da ti hebem....

 

nakon jesenskog dodatka na windoze odjednom mi je prestao raditi ai suite od asusove ploče, deinstaliram ga i instaliram friško sa asusove stranice zadnju verziju za win 10

traži restart i odjednom pizdarija, usb-ovi pocrkali, miš i tipkovnica ne rade, osim u biosu... safe mod također nula bodova, miš i tipkovnica ne rade

 

ima li tko ideju kako aktivirati miš i tipkovnicu (ona opcija sa hands-off u biosu ne radi)

 

EDIT:

vratio se na prijašnju verziju, srećom da sam se ranije naučio pameti i radim restore point prije svakog većeg updejta

našao sam i način kako instalirati ai suite nakon jesenskog updejta (navodno radi - link), pa ću probati 

 

EDIT 2:

ponovio jesenski update windoza, skinuo asus ai suit verziju za svoju matičnu, tiknuo na zipu unblock, pokrenuo launcher kao admin, instalirao preko stare verzije i sad s updejtom sve ferecera kako je i bilo

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 15:40 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
izith kaže...

Pomagajte drugovi... Naime, Win 10 mi se u zadnjih 3-4 dana 10-ak puta resetira kako bi završio instaliranje zakrpe KB4048953. Međutim, svaki puta nakon restarta dobijem poruku "updates failed to install". Nikakav error code mi ne daje, nego se ponovno downloada i pokušava instalirati... s istim rezutatom.

 

Pokušao sam prema nekim uputama s weba zaustaviti Windows Update Service, počistiti Update cache, pa ručno instalirati zakrpu, ali ni tada je ne instalira uspješno. Ima li netko ideju što da radim? Malo me nervira što mi komp 3 puta dnevno skida isti update i resetira se. Hvala.

 

 

djigibao kaže...
Zasto nisi jos updejtao Windows na Version 1709 tzv. Fall Creators Update?

 

Ja sam imao sličan problem sa 1709 zakrpom i jedino je pomoglo ovo sa linka https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO i to tek od 3 puta.

10 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav

 

Znači imam problem sa wifi-om...

Instalirao sam drivere od usb-sticka.Zatim sam u postavkama rutera stvaio wifi na ON.

 

Kada dole udem nemam drugu ikonu koja bi trebala biti za wifi niti sa strane nemam tu opciju...

 

 

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Nisi napisao dal koristiš laptop ili desktop računalo. Ako koristiš desktop morao bi priključiti usb wireless karticu.

Plehani vikleri
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Koristim destkop računalo...Pa spojio sam ovaj USB stick u komp.

This time next year we'll be millionaires
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pokušaj odspojiti LAN kabel iz računala. Tada bi se morala pokazati ikona bežične mreže dolje u trayu. Normalno, ako su driveri ispravno instalirani. U Network Connectionsu bi morao vidjeti ikonu kao u priloženoj slici. Tebi je bitno ovo Ethernet i Wi-Fi, ostalo zanemari.

Plehani vikleri
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Boixus Nois PS kaže...

Pozdrav

 

Znači imam problem sa wifi-om...

Instalirao sam drivere od usb-sticka.Zatim sam u postavkama rutera stvaio wifi na ON.

 

Kada dole udem nemam drugu ikonu koja bi trebala biti za wifi niti sa strane nemam tu opciju...

 

 

- spojen si žicom.

- za PC ne postoji (ne vidi ga) wlan adapter, ne radi, ne postoji, neispravan ili nije instaliran driver.

 

Boixus Nois PS kaže...

Koristim destkop računalo...Pa spojio sam ovaj USB stick u komp.

- sve mora biti ispravno, tad kad spojiš bilo što, win-OS reagira, pokuša prepoznati uređaj i instalirati odgovarajući driver. HW bez SW je beskoristan komad plastike-žice.

- u propertiesu systema, vidiš popus uređaja/devicesa, uredno prepoznatih i podržanih (driver) i onih drugih (kvar ili bez drivera) ponekad prepoznat tip uređaja, ponekad unknown..

- ako je stikić ispravan, tad je idući sumnjivac USB port-kontroler i njegov driver kao i problemi koji mogu biti s 2.0-3.0 ili neki treći uređaj koji nešto brljavi na usb kontroleru.. npr disk/printer/miš..

 

- kao korisnik moraš nekako zaključiti gdje je problem, stikić, hw-mbo-usb, os-driver, neki treći uređaj.. tek kad otkriješ uzrok problema, možeš ga otkloniti. npr stikić je nov (i novo može biti neispravno) ili stariji, radi li u drugom računalu, imaš li odgovarajući driver (certificiran, za w10) itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 12:06 (ihush).
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozz ljudi, neznam ako sam pogodio temu, ali ili je nevjerojatno slucajno ili je stvarno win 10 problem.

 

Naime,

nakon Feature update to Windows 10, version 1709 . 

Mouse back button, mi je prestao radit , zapravo, imam g600 od logitech, i u njegovom programu , na koju god tipku reprogramiram back button,

ne radi, dakle nije fizicki kvar.

 

Logitech software je reinstaliran, i dalje problem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 23:26 (Djozaa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Djozaa kaže...

pozz ljudi, neznam dal sam pogodio temu, al ili je nevjerojatno slucajno ili je stvarno win 10 problem.

 

naime, nakon win 10 milenium update, mouse back button, na scroll wheel mi je prestao radit , zapravo, imam g600 od logitech, i u njegovom programu , na koju god tipku reprogramirao back button, ne radi, dakle nije fizicki kvar mousa.

 

logitech software je reinstaliran, i dalje problem.

 

win 10 milenium update? 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ispričavam se, 

 

na Feature update to Windows 10, version 1709 , sam mislio.

 

Negdje sam procitao milenium, negdje Fall Creators Update

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice