Windows 7 tutorijali i trikovi izdvojena tema

poruka: 263
|
čitano: 176.904
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

kad već vidim da spominjete 4 gb rama i 64 bitni os, imam jedno pitanje

 

imam laptop sa 4 gb rama i 64 bitni win 7, al mi win prepoznaje samo 3.79 gb? jel to u redu il šta? jel ne bi trebo prepoznati sva 4 gb? i ak me dobro pamćenje služi, mislim da sam negdje pročitao da je to zbog intergirane grafičke? da/ne? Neodlucan

Atomska bubamara
14 godina
moderator
online
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
jurluk kaže...

kad već vidim da spominjete 4 gb rama i 64 bitni os, imam jedno pitanje

 

imam laptop sa 4 gb rama i 64 bitni win 7, al mi win prepoznaje samo 3.79 gb? jel to u redu il šta? jel ne bi trebo prepoznati sva 4 gb? i ak me dobro pamćenje služi, mislim da sam negdje pročitao da je to zbog intergirane grafičke? da/ne? Neodlucan

zbog grafičke, ona je uzela ostatak

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

jel pametno u biosu isključit integrušu? hoću li time dobit puna 4 gb? nije puno, al čovjeka veseli :D

 

edit: btw, imam i integriranu i hd 5470

 

laptop je msi cx620

Atomska bubamara
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 22:13 (jurluk).
14 godina
moderator
online
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

ma što će ti tih par mb...pogledaj dal u biosu imaš opciju da joj smanjiš memoriju...

mislim da ti u normalnom radu radi integrirana, a kod igre/videa ili što već ova druga...tako da je bolje ostavit ovako...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

@ jurluk,

ispravak, -windows prepoznaje 4, koristi 3.79

-to je rezervirani dio, ne pomaže isključivanje. Nije samo VGA, to si svi sys pozivi. Razlika bi bila samo na 32bitnom do 3.5GB.. (prolistaj malo patch link).

 

edit: .. na notebooku je stanje lošije nego na desktop MBO, zbog ostalih integriranih sitnica, različiti BIOS itd. provjeri TaskManager/resource...

 

edit: da bi se koristilo više, potrebno je da chipset-BIOS podržava više od 4GB, podrazumijeva se 8GB. Ovisno o BIOSu može postojati opcija remapinga, ali je notebooci većinom nemaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 22:37 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

u pravu si, da, installed 4 gb, usable 3.79

ma neću onda ništa dirat, nek ostane kako je

Atomska bubamara
13 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Molim rješenje problema, iako ne znam je li nešto slično ovako bilo jer sam nov.

Kupio novi lap s Windowsima 7 home premium 64 bit. Imam Pinnacle usb pctv usb2

karticu i poželjeh preko nje gledati tv na laptopu, no kad pokušam instalirati instalacijski cd (originalni)

sistem mi javlja grešku administratorskih ovlasti: To install the software, you must have Administator's right.

Please log in as Administrators and start the installation again. Kupljeni proizvod je već ranije bio

registriran na drugom kompu pod XP Windovsima. U čemu je problem?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Desni klik i run as administrator instalacijsku datoteku. Ili probaj u compatibility modu namjestit na win xp.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Probao sam ovo prvo, ali windows 7 ne podržava ovu instalaciju. A ovo drugo ne kužim kako napraviti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Hvala, ipak skužio.

13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

kako na 7-ci da zastitim datoteku da je nemogu drugi brisat :D   Hvallla unaprijed

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
celaa kaže...

kako na 7-ci da zastitim datoteku da je nemogu drugi brisat :D   Hvallla unaprijed

 

Ovim programom.

Piracy lives forever!!!
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Odmah da napomenem da se ne kuzim previse u kompove. Dakle, instalirao sam sedmicu (drugi put da instaliram OS) i manje vi[e je sve ok. Problem je u tome sto na drugom hardu imam sve programe i podatke koji mi trebaju, ali i XP koji sam do sada koristio. Mene zanima kako da taj XP iybri[em sa tog harda, a da pritom ne iygubit ostale podatke. Zapravo, ono sto mi je najbitnije na tom hardu je Opera koja je zapamtila brdo mojih lozinki koje ja ne znam napamet i outlook. Pa, moze li se izbrisati taj XP, a da ne izgubit gore navedeno? I kako da prebacim tipkovnicu na HR? I da li postoji HR jezik ya ovu veryiju sedmice? Hvala!

 

 

7DE 7DE
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Tipkovnicu i LP sam riješio. Još ostaje "problem" sa drugim hardom. Sada sam ga spojio, ali ne znam kako da pokrenem operu, a da mi ostanu lozinke. I ako izbrišem "WINDOWS" hoću li tako izbrisati taj XP koji sam prije koristio na tom hardu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Ipak imam problema sa LP-om. Preko apdejta skinem HR LP i nakon što se skine sam pokrene instalaciju, ali nakon što instalacija završi nema nikakve pomjene. Probao sam i sam skinuti LP (nekoliko puta na raznim lokacijama). Dobijem taj LP u rar formatu i nakon što ga otpakiram dobijem brdo foldera od kojih ni jedan ne prihvaća kao valjani kad pokušam "manualno" promijeniti jezik pod "display language". Rješenje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Ako si instaliral LP kroz update ,ne znači da će ti se Windowsi automatski prebaciti na hrvatski. To moraš sam!

 

Control Panel -> Region and language

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Evo ti za operu.

Za promijenit jezik bi trebalo biti pod region and language>keyboards and languages>display language, odabereš željeni i Apply

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 1:10 (brixy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Ma znam gdje bih ga trebao promijeniti, ali nemam ništa ponuđeno za odabrati. A kada kliknem na "install languages" i kada treba odabrati LP koji želim staviti, prikazuje "fail" koji kod folder otvorio od hrpe foldera koje sam dobio kada sam otpakirao LP. Očito negdje griješim, jer koliko sam shvatio čitajući druge teme, nakon što otpakiram LP trebao bi dobiti jedan fajl, a ja dobijem brdo foldera.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Jel ideš iz update(slika) ili kako, piše ti ultimate ali vidim neka indijanska verzija. Ostaje ti još probati vistalizator, mada nisam siguran kako bi išlo jer nisam još isprobao na sp1

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 1:27 (brixy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
M_dipl. kaže...
mozak3 kaže...

Odmah da napomenem da se ne kuzim previse u kompove. Dakle, instalirao sam sedmicu (drugi put da instaliram OS) i manje vi[e je sve ok. Problem je u tome sto na drugom hardu imam sve programe i podatke koji mi trebaju, ali i XP koji sam do sada koristio. Mene zanima kako da taj XP iybri[em sa tog harda, a da pritom ne iygubit ostale podatke. Zapravo, ono sto mi je najbitnije na tom hardu je Opera koja je zapamtila brdo mojih lozinki koje ja ne znam napamet i outlook. Pa, moze li se izbrisati taj XP, a da ne izgubit gore navedeno? I kako da prebacim tipkovnicu na HR? I da li postoji HR jezik ya ovu veryiju sedmice? Hvala!

Što će ti x64 sustav sa Sempronom i dvije gige rama?

  Ta verzija mi je bila pri ruci i zadovoljan sam kako radi. Istina da je XP koji sam koristio bio spreman za brisanje pa je možda i zato takva razlika, ali kako god bilo ovo mi je nekoliko puta brže. Misliš da bi x86 radio bolje?

brixy kaže...

Jel ideš iz update(slika) ili kako, piše ti ultimate ali vidim neka indijanska verzija. Ostaje ti još probati vistalizator

  Da, probao sam i tako i kao što rekoh, on ga skine i instalira, ali to nakon instalacije nigdje nije vidljivo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
mozak3 kaže...

........

Skrati si muke (i svima nama) ,skini untouched verziju Windowsa ,formatiraj C i instaliraj i sigurno nećeš imati nikakvih problema!

 

I instaliraj 32 bitne Windowse ,jel za tvoj PC je 64 bita overkill!!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 1:31 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Da li se vidi u update history da je instalirano, daj neki ss prije nego ti preporučim nove "normalne" windovse 32bit(x86)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
M_dipl. kaže...

 

Da, slažem se. Ovo je nekakva modana verziju koja ima pitaj boga što unutra. Skini si čisti install sedmice, instalacija traje petnaestak minuta, kad dođeš do desktopa uključi windows update, on će ti povući sve potrebno s neta i sve pet. 32 bitni Windowsi bi ti radili mnogo bolje, i ne treba ti Ultimate, dosta ti je Home Premium, ma i Home Basic.

 

Što je je, W7 je odličan OS i s njime nisam imao nikakvih problema (imam doduše original, ali pretpostavljam da danas ima loadera koji piratsku kopiju čine 100% upotrebljivom).

Jedino šta ultimate podržava promjenu jezika(izravno kroz update)

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 1:40 (brixy).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
M_dipl. kaže...

99 posto dl-ova u ''ponudi'' je Ultimate ,a i tu može lako instalirati i mjenjati LP.

 

I da ,vrlo je lako ''napraviti'' Genuine verziju ,samo treba znati s kojim loaderom!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 1:42 (kizo2703).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
kizo2703 kaže...
mozak3 kaže...

........

Skrati si muke (i svima nama) ,skini untouched verziju Windowsa ,formatiraj C i instaliraj i sigurno nećeš imati nikakvih problema!

 

I instaliraj 32 bitne Windowse ,jel za tvoj PC je 64 bita overkill!!

 

  Zašto jednostavno ako može komplicirano?  {#} Probati ću sa "čistim" 32, ali ne mogu trenutno ništa skidati (hvala te-komovim tehničarima  {#}). Zašto je 64 toliki overkill? Meni se čini sasvim ok kako funkcionira.

brixy kaže...

Da li se vidi u update history da je instalirano, daj neki ss prije nego ti preporučim nove "normalne" windovse 32bit(x86)

  Da, vidi se, ali samo tamo. :D

 

http://imageshack.us/m/98/6466/unledvt.jpg

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
mozak3 kaže...

  Zašto jednostavno ako može komplicirano? {#} Probati ću sa "čistim" 32, ali ne mogu trenutno ništa skidati (hvala te-komovim tehničarima {#}). Zašto je 64 toliki overkill? Meni se čini sasvim ok kako funkcionira.

Kaj je komplicirano?? Sam si sebi zakompiciral život stavljajući na PC neku Über modanu verziju kojoj ne radi barem pola servisa i ko zna kaj još!!

 

Zato jel imaš slab CPU i 2 gb rama!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 1:52 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Pa rekoh da sam jedino to imao pri ruci i da trenutno ne mogu ništa skidati. XP sam morao poslati na neki drugi svijet jer je postao neupotrebljiv, a kako sam htio prijeći na sedmicu, nisam imao izbora osim staviti ovu koja je. Za moje potrebe rijetko kad povuče više od 1gb RAMa, jedino CPU zna nekad "zakucati" na 100%. Ne znam kako bi radio 32, ali ako kažete da je bolji onda ću probati (kada budem moga), iako sam i sa ovim zadovoljan i jedini problem je taj s jezikom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Evo procitao sam cijelu ovu temu i nisam naisao na rjesenje problema..

U privitku mozete vidjet kakav imam komp.. tu je jos i graficka ATI radeon 9550 / x1050 series (128 MB)

Mislim da bi Win7 trebao radit na ovom..

E sad..kad idem gledat film..malo mi steka komp.. ista situacija je kad otvorim folder sa slikama, pogotovo ako mi je ukljucen prikaz slike na Large icons (kao prije "Thumbnails")

 

Pa me zanima jel se moze ovo nekako podesit..da se iskljuce neke funkcije/procesi..da malo rasteretim memoriju il tako nes..   jer znam da sam prije uvijek optimizirao XP po uputstvima koja sam nasao negdje na forumu i uvijek bi nakon instalacije iskljucio masu procesa.. pa jel ima nesto takvo za Win7 ili bi instalacija SP1 eventualno rijesila ovaj problem?

 

Hvala unaprijed {#}

 

Edit: evo instalirao sam zadnje drivere za graficku i sad je puno bolje.. ipak bilo bi dobro da netko napise neke savjete za gasenje nekih procesa.. kao sto ima ona tema za XP

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 19:54 (B-52).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
B-52 kaže...
 

Edit: ... ipak bilo bi dobro da netko napise neke savjete za gasenje nekih procesa.. kao sto ima ona tema za XP

Već u ovoj temi ima dosta savjeta koji mogu pomoći.

Evo ti jedan link pa malo pogledaj. Možda nađeš ponešto korisno.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice