Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 777.035
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne! Nema povratka! Osim ako napravite "Factory reset". U biti, ovo je potpuno legalan način deinstalacije, ali ne potpunog uklanjanja aplikacija! Ovo možete napraviti n bilo kojem mobitelu modernijem datuma proizvodnje! Ovaj način je utoliko bolji, što vam dopušta da "uklonite" što želite, čak i sistemske aplikacije, poput nekih ovdje, stoga treba biti pažljiv,al' opet nije neka greda, jel' opet ako i pogriješite, obični "Factory reset" sve ispravi ( istina i Bog, ne može ispraviti ako ste izgubili neke svoje podatke jer niste pravovremeno napravili backup, al' to je već povezano sa zdravim razumom, tako da...) I da! Na ovaj način ste uklonili i sve "pomoćne" atribute neke aplikacije (privremene datoteke, keš, ...), dakle dobijete baš list OS. Zbog toga je nešto poput ovoga možda najpametnije napraviti tek kad "postavljate" mobitel, prvi puta. Hoću reći, nakon što uđete u OS, napravite sve potrebne autorizacije, nakon toga isključite WiFi i Data konekciju, napravite ovo i potom napravite update, jer baš i nema smisla raditi update nečega i potom to uklanjati, jel' tako?! Eto...
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Trebam pojašnjenje o nekim aplikacijama koje se nisam usudio maknuti:

pm uninstall --user 0 com.miui.analytics
pm uninstall --user 0 com.miui.msa.global

pm uninstall --user 0 com.miui.virtualsim
pm uninstall --user 0 com.miui.vsimcore

pm uninstall --user 0 com.mfashiongallery.emag
pm uninstall --user 0 com.miui.android.fashiongallery

pm uninstall --user 0 com.miui.enbbs
pm uninstall --user 0 com.xiaomi.mipicks

pm uninstall --user 0 com.miui.hybrid.accessory
pm uninstall --user 0 com.miui.hybrid

 

Ja sam unninstal napravio komandom npr. :

adb uninstall --user 0 com.miui.hybrid

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Prve dvije svakako makni. To su xiaomi analitičke. Virtualsim nemam pojma, fashiongallery ti nije gallery aplikacija nego onaj neki wallpaper carousel, enbbs miui forum , mipicks makni, čini mi se da je ovo miui.hybrid onaj directapps(instantapps ili kak se već zove),ona neka ptica u ikoni :D 

 

 

Stavio sam gore pred par postova tool za ovo baš! Nema razloga komplicirati s naredbama i dešifrirati imena paketa kad taj alat sve to napravi u dva klika i sve što brišeš ima "pravo" ime. Makni s tim programom i onaj cleaner i internet browser njihov. https://github.com/Saki-EU/XiaomiADBFastbootTools

 

 

edit: E i kad si se već usrećio s 9.5.19. daj mi molim te provjeri pod settings->search "recents "->Home screen & Recents da li imaš opciju za ugasiti app vault lijevo od home screena?

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 13:46 (protest431).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne vidim u postavkama ovo što si tražio
 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni za par dana dolazi redmi note 5 global version.

 

Jel moze neki mini guide step by step sto trebam napravit da bi maknuo sav taj kineski trash od aplikacija.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa gore par postova iznad ti je čovjek linkao. Inače na globalnoj verziji ne dobiš baš puno smeća kao na kineskoj verziji, ja još nisam išao ni brisati, imam mob 4 dana, ali natjerat ću se.

 

Inače oduševljen sam baterijom, dobivam po 13 sati SoT-a, još sad gazim mobitel naravno, pošto je nov visim na njemu cijelo vrijeme. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Uzeo xiaomi redmi note 5, da malo isprobam taj xiaomi, odličan je za sada

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nazalost danas sam ostao bez svog dugogodisnjeg LG G3 koji je otisao u vjecna lovista (i zao mi ga je i nije jer mu je najveca mana bila jedva 1,5h SOT-a zbog kojeg sam ludio iskreno). Malo sam surfao i po svemu sudeci kao najisplativija opcija do 2000kn mi je se pokazala Note 5 Pro stoga ga sutra kupujem u Linksa za 1899kn 4/64 verzija, neda mi se narucivat preko interneta jer bi me doslo koliko vidim preko 1500kn stoga mi se za tako malu razliku u cijeni neda gnjavit preko web shopova. Procitao sam ured cijelu temu i vidim da vas je vecina odusevljena stoga se nadam da se necu pokajati. Nego bih vas zamolio samo za savjet, koju boju da kupim, crnu, zlatnu ili plavu? Koju ste boju vi kupili? Do sada sam uvijek cijeli zivot kupovao crne/tamne uredjaje te sam se zazelio malo promijene, stoga je moj pik na zlatnu za sad. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aceruser kaže...

Nazalost danas sam ostao bez svog dugogodisnjeg LG G3 koji je otisao u vjecna lovista (i zao mi ga je i nije jer mu je najveca mana bila jedva 1,5h SOT-a zbog kojeg sam ludio iskreno). Malo sam surfao i po svemu sudeci kao najisplativija opcija do 2000kn mi je se pokazala Note 5 Pro stoga ga sutra kupujem u Linksa za 1899kn 4/64 verzija, neda mi se narucivat preko interneta jer bi me doslo koliko vidim preko 1500kn stoga mi se za tako malu razliku u cijeni neda gnjavit preko web shopova. Procitao sam ured cijelu temu i vidim da vas je vecina odusevljena stoga se nadam da se necu pokajati. Nego bih vas zamolio samo za savjet, koju boju da kupim, crnu, zlatnu ili plavu? Koju ste boju vi kupili? Do sada sam uvijek cijeli zivot kupovao crne/tamne uredjaje te sam se zazelio malo promijene, stoga je moj pik na zlatnu za sad. 

 mi 8 se 4/64 bi te dosao isto koliko planiras platit redmija kod nas. .  ali moras preko interneta 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
A i 27% više platiti nego za onaj iz Njemačke ili 40% ako je zlatni sa goldwaya i nije baš u klasi "mala razlika".
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 1:14 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav ljudi. Prije par mjeseci sam kupio xiaomi redmi note 5 PLUS i imam problem s mobitelom. Bio sam oduševljen baterijom i njezinim trajanjem, no u zadnje vrijeme mi baterija preko noći izgubi oko 25 %. Sve se počelo događati od kada sam prešao s VIP pretplate na VIP Prepaid. Može li biti kakve poveznice? Ili je baterija tako brzo krepala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Idi u podesavanja za bateriju i vidi sta ti toliko skine.. :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Najvjerojatnije je do apliiacije koja radi u pozadini i ždere puno baterije. Imas u postsvkama da vidis sto puno zdere baterije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Piše sustav android oko 13 %, a google chrome oko 33 posto. Po noći ne diram Chrome kad spavam. Možda je jednostavno baterija oslabila na tom xiomi mobitelu :/. Star je nekoliko mjeseci, najviše pola godine.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...
Aceruser kaže...

Nazalost danas sam ostao bez svog dugogodisnjeg LG G3 koji je otisao u vjecna lovista (i zao mi ga je i nije jer mu je najveca mana bila jedva 1,5h SOT-a zbog kojeg sam ludio iskreno). Malo sam surfao i po svemu sudeci kao najisplativija opcija do 2000kn mi je se pokazala Note 5 Pro stoga ga sutra kupujem u Linksa za 1899kn 4/64 verzija, neda mi se narucivat preko interneta jer bi me doslo koliko vidim preko 1500kn stoga mi se za tako malu razliku u cijeni neda gnjavit preko web shopova. Procitao sam ured cijelu temu i vidim da vas je vecina odusevljena stoga se nadam da se necu pokajati. Nego bih vas zamolio samo za savjet, koju boju da kupim, crnu, zlatnu ili plavu? Koju ste boju vi kupili? Do sada sam uvijek cijeli zivot kupovao crne/tamne uredjaje te sam se zazelio malo promijene, stoga je moj pik na zlatnu za sad. 

 mi 8 se 4/64 bi te dosao isto koliko planiras platit redmija kod nas. .  ali moras preko interneta 

 Iskreno nisam ljubitelj tih novokomponiranih zubatih uredjaja

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
A i 27% više platiti nego za onaj iz Njemačke ili 40% ako je zlatni sa goldwaya i nije baš u klasi "mala razlika".

 Prijatelju meni treba uredjaj odmah danas u rukama a ne za mjesec dana ili kad vec, s kinezima i carinom se jednostavno nemislim gnjavit. Plus sto cu ovu Hrvatsku skuplju cijenu razvuc na 12 rata po 158kn cini mi se tako da to necu ni osjetiti, a imam u slucaju nuzde i servis ispred nosa tako da je i to drugi plus.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ima ko problema sa pucanjem wifia?
Imao sam ga spojenog na 5ghz i povremeno izgubi vezu. Sad isprobavam 2,4ghz...
Notifikacije (oni kružići na app ikoni) me isto malo zezaju. Za sad sam primjetio da facebook notifikacije malo rade malo ne.
Koristim Nova launcher.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 9:25 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Sad sam napunio taj Xiaomi 5 Plus do kraja i pogledao što troši. Piše sustav android 25 % i andorid 7 % WTF.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Sve 5 ako ti se žuri, a i smatraš da je kupnja na rate dobra kupnja - imaš pravo na to.
Samo Nijemci unutar tjedan dana dostave, a Kinezi isto manje od mjesec dana i garantirano nema carine.
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jedina zamjerka za sad koju imam je kamera tj. video, slike su OK. No dobro ne koristim kameru često pa mi nije ni bitno. Ali, probao sam stock camera app i prilikom snimanja nema baš detalja u tamnijim dijelovima kadra, sve je crnina. Sinuo sam OpenCam da probam snimati u 4K, ali ono što sam dobio je sve samo ne 4K. Probat ću se još igrati s tim da vidim točnije kako stoje stvari, ali eto ipak sam očekivao više od kamere iako sam znao da je to najslabiji dio mobitel...Jer sad sam malo koristio stari iPhone 5S i majke mi bolje snimke proizlaze iz njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ima tko da je naručio prošli tjedan od goldwaya?

 

Po tracking no. u ponedjeljak bi trebao doć u EU, nadam se da ću ga do petka imat u rukama, ne mogu dočekat  

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
megan2711 kaže...

Ima tko da je naručio prošli tjedan od goldwaya?

 

Po tracking no. u ponedjeljak bi trebao doć u EU, nadam se da ću ga do petka imat u rukama, ne mogu dočekat  

Ja narucio prosli petak.

 

Nisam jos ni pogledao gdje je paket jer ocekujem da ce trajat sigurno 15+ dana dok stigne, tako da mi se ni neda gledat gdje je 

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Je li tko rootao navedeni mobitel ?

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Sve 5 ako ti se žuri, a i smatraš da je kupnja na rate dobra kupnja - imaš pravo na to.
Samo Nijemci unutar tjedan dana dostave, a Kinezi isto manje od mjesec dana i garantirano nema carine.

 

Nisam mogao cekat jer sam totalno ostao bez mobitela (prisilno zbog kvara) na 24h, a nisam imao zamjenski i vjeruj nije bas ugodan osjecaj, pogotovo jer mi je se u tom danu 100 cuda dogodilo ko u inat, ali nije sad vazno. Uglavnom kupio sam zlatnu verziju 4/64.

I vec nakon prvog dana mogu dati neke utiske pa krenimo redom. 

 

Prvi minus - zagrijava mi se pakleno e sad je li do toga jer ga ne stedim cijeli dan ili sta vec ali temperature idu i preko 45c koliko vidim i bas je na osjet jako zagrijan.

Drugi minus - meni mu je tako zatrpan da je to cudo, tocnije neke stvari treba bas iscupat trazeci ih u duboko zakopanim postavkama ali nista strasno.

Treci minus - kamera, video kamera, meni licno jako prosjecan dojam, rekao bih ocjena +3 da neispadnem zlocest. 

Cetvrti minus - zvucnik tijekom razgovora mi je nekako dosta tih, kvaliteta glasovnih poziva mi je takodjer onako prosjecna, nista posebno.

Peti minus - katastrofalna pozicija zvucnika, vjecito ga pritisnem rukom ili s cime vec neznam ni sam ali cijeli dan mobitel preokrecem i trazim nekakvu bolju pozu da ga uhvatim dok gledam video ili slicno, uglavnom zvucnik je jak ali mi je uvijek zbog drzanja prigusen.

Sesti minus - netko je spominjao da se dobije fast charger, koliko vidim ja sam dobio obicni jer sam uredjaj morao od nekih 15% do 100% puniti dobra cca 3 sata.

Sedmi minus - maskica koja se dobije u pakiranju mi je nekako prelabava i neobuhvati mobitel onako kako bi ja zelio, nema mi onaj jaci stisak i grip oko mobitela ako me razumijete. 

 

I to je to za sada cini mi se. A sada bih malo i o pozitivnim dojmovima.

 

Prvi plus - Izrada i sami izgled, izgleda po meni premijum, usudio bih se rec da cak i mami poglede na ulici, kaficu, autobusu jer sam vidio danas da ljudi bacaju pogled na njega, e sad je li misle da je iPhone X ili sta vec neznam.

Drugi plus - ekran,  jako je svijetao i citljivost je vrhunska, sam ekran je onako nekakva klasika, nista posebno, rekao bih lcd ko lcd, ali sasvim zadovoljavajuc, bolje nemoze ni da hoce.

Treci plus - na njemu je vec android Oreo 8.1 koliko vidim, svaka cast na brzom updateu. 

Cetvrti plus - nakon punjenja do 100% i koristenja nekih 1h i 10min SOT-a baterija mu je bila na nekih 87%, znaci samo 13% potrosene baterije, svaka cast, ocjena 5+.

Peti plus - ekstremno brz citac otiska prsta i unlock.

Sesti plus - nije me docekalo previse "smeca" na njemu, samo sam par programa deinstalirao, mozda 3 ili 4. 

 

Za prvi dan koristenja to je sve od nekakvih prvih dojmova, mozda sam nesto i zaboravio ali napisat cu kroz koji dan i  ostatak :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 1:02 (Aceruser).
15 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Samo ti navali sa utiscima.

Zahvaljujem unaprijed

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Si stavio zadnji update?
9.5.19? Mnogi na MIUI forumima prijavljuju battery drain I zagrijavanje s njim. Meni radi bez problema na njemu.

Meni od prvog dana hladan da se čudim da li radi. Par h u sutu surfanja, gledanja videa, dopisivanja i mobitel je hladan. Čak ni antutu ga ne zagrije da primjetim. Note4 od Samsunga je bio pećnica prema ovom.

Slažem se za za poziciju zvučnika, no da se naviknuti... No speaker mi ima dosta glasan zvuk. U rangu sa samsung note 4 (bez boosta koji se dao uključiti tokom razgovora).

Charger je 5v2A. Mobitel podržava qc 2 9v ali samo ako ga spojišta na takav charge (testirao sam sa USB metrom i qc 2).
Osobno ne bi to koristio ako puniš preko noći jer nema potrebe a sigurno troši bateriju, ali ako punis tokom dana možeš kupiti qc 2/3 punjač. Ja bi ga ograničio na 1A da mogu... Možda da mu stavim duži kabel :)

Maskica je tu da ti ga zaštiti dok ne dođe prava maskica koju si naručio :)

Meni je original kabel bio loš, grizao je u utoru da sam morao veliku silu upotrijebiti da izvučem. Pa sam si naručio ankerov kabel pa osim što radi kako treba, lijepo i izgleda.


6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Updateaj ga svakako na 9.5.17.  ako već nisi. Ona prva verzija roma koja je došla s njim ga je i meni grijala. Mislim da se i kamera poboljšala kroz updateove. Onaj case koji dođe s njim ne valja ništa,mislim da to neko isto pisao tu;pravac AliExpress i nadi neku bolju. Stvarno su jeftine. Punjač nije qc s njim i ne vjerujem da bi netko rekao da dolazi s njim. Ovisno koliko ti se žuri, preporučio bih da naručiš izvana isto tronsmart recimo ili ugreen quick charge 3.0 punjač ( cca 10 dolara) 

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stigao i meni i naravno vec ispao iz dzepa,srecom pa je maska i kaljeno staklo gore bilo pa je otislo kaljeno i minijaturno ostecenje gume :(

Nego,koju aplikaciju za kameru preporucate ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Si stavio zadnji update?
9.5.19? Mnogi na MIUI forumima prijavljuju battery drain I zagrijavanje s njim. Meni radi bez problema na njemu.

Meni od prvog dana hladan da se čudim da li radi. Par h u sutu surfanja, gledanja videa, dopisivanja i mobitel je hladan. Čak ni antutu ga ne zagrije da primjetim. Note4 od Samsunga je bio pećnica prema ovom.

Slažem se za za poziciju zvučnika, no da se naviknuti... No speaker mi ima dosta glasan zvuk. U rangu sa samsung note 4 (bez boosta koji se dao uključiti tokom razgovora).

Charger je 5v2A. Mobitel podržava qc 2 9v ali samo ako ga spojišta na takav charge (testirao sam sa USB metrom i qc 2).
Osobno ne bi to koristio ako puniš preko noći jer nema potrebe a sigurno troši bateriju, ali ako punis tokom dana možeš kupiti qc 2/3 punjač. Ja bi ga ograničio na 1A da mogu... Možda da mu stavim duži kabel :)

Maskica je tu da ti ga zaštiti dok ne dođe prava maskica koju si naručio :)

Meni je original kabel bio loš, grizao je u utoru da sam morao veliku silu upotrijebiti da izvučem. Pa sam si naručio ankerov kabel pa osim što radi kako treba, lijepo i izgleda.

Tako je, na zadnjem sam updateu 9.15.19. neznam iskreno kako se ponasa na tom updateu jer ni neznam kakvo je stanje bilo na starijoj verziji pa nemam s cime usporedit, nadam se da se ponasa dobro jer mu nekakve mane nevidim, cak je se danas i zagrijavanje smanjilo na minimalu. Znate kako je to kad se kupi novi uredjaj i kad se pocme cackat po njemu dan-dva non stop dok se sve ne podesi i ne sjedne na svoje. Uglavnom prema jucer kada sam ga bio opteretio skidanjem programa i slicno danas je sto se tice zagrijavanja vise nego ok.

 

Sto se tice brzog punjenja, volio bih da sam dobio punjac s njim ali nema veze, ionako ga punim po noci dok spavam tako da nekakva prevelika potreba za njim i nepostoji u mom slucaju (jos ako brzi punjac "trosi" bateriju)  i nemislim ga kupovat za sada. 

 

Za maskicu se slazem, samo privremeno rijesenje definitivno dok ne dodje bolja iako iskreno i nisam preveliki ljubitelj maskica.

 

Evo jos par dojmova.

Prvi minus - definitivno premalen kabel punjaca, da je barem 30cm duzi, iako ih imam doma milijon tako da nije ni vazno.

Drugi minus - s uredjajem se ne dobiju slusalice ali vjerujem da to svi znaju i da to i nije prevelik minus jer vjerujem da vecina vec ima slusalice.

Treci minus - radio FM nema RDS sto me bas zivcira ali s obzirom na trend izbacivanja radia iz novih uredjaja ipak sam zahvalan sto su ga uopce stavili i da je tu. Uz dodatak da se radio moze i snimati sto je takodjer jedan veliki plus.

 

 

A sad jos malo pozitive.

Prvi plus - glazba preko slusalica je bezobrazno glasna, nema teoretske sanse da slusam maksimalno pojacano,  za sasvim jako a normalno slusanje je vise nego dovoljno staviti glasnocu na nekih 70-80%, mozda je i do slusalica, iako i nisu nista posebno, imam nekakve dugogodisnje Sony koje su kostale cca 200kn.

Drugi plus - opet baterija, odusevljen sam, 2h SOT-a je iza mene a baterija je na 71%, nemogu jos da vjerujem iskreno iako sam vec i prije cuo pohvale za bateriju ali uvijek mislis ma nema sanse da je to tako.

Treci plus - ekstremno je brz, sve pohvale, nista nesteka, instalira aplikacije u sekundi. 

Cetvrti plus -  inace mi ovo nije prvi Xiaomi, prije par mjeseci sam majci kupio Redmi 5A, s kojim takodjer imam pozitivna i slicna iskustva iako je dosta jeftiniji nije nista slabiji ili losiji.  Po svemu gledajuc, Xiaomi definitivno zasluzuje naziv kineski Apple. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 13:22 (Aceruser).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Slažem se sa svim, kod mene je note 5 model, nije pro xD

Jedina stvar koja mi je zasmetala je što je bootloader zaključan i da bih ga otključao moram brisat user data pa sam odustao od roota, btw kad ljudi vide stražnju stranu sa duplom kamerom, svi misle da je iph x

Trust nobody, become the best !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice