Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.117
|
čitano: 13.277.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imao

Svakakvih bisera ima

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uzas...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decko zna znanje. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
evo meni npr 10tkn je malo, za te pare dobijem led svjetla + tempomat + 17ke i jos ostane nesto...

da mogu dat 20tkn, e onda ne bi razmisljao

 

A jbga, treba poslozit prioritete, ali ja generalno usporedujem s drugim modelima u kojima je DSG obicno dosta skuplja nadoplata. Npr. u Polu, Golfu, Octaviji je 14-15tkn doplata, u Passatu preko 20tkn.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
energyman kaže...

Da se nadovežem još malo na remap. Koga bi odabrali: Citius, Muha, Sedox ili Revo? Rangirani su prema cijeni od manje prema većoj. 

 Ovisi o autu tj marki.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav tempomat? Ako je obicni, a da se mora nadoplatiti uz monte carlo onda je to stvarno lopovski napravljeno. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

10tkn nadoplate za DSG u bilom kojem auto je jeftino. Ne znam dal ga se u bilo kojem drugom modelu VAG grupacije moze dobit za manje.

 evo meni npr 10tkn je malo, za te pare dobijem led svjetla + tempomat + 17ke i jos ostane nesto...

da mogu dat 20tkn, e onda ne bi razmisljao

 Sori, al nisi nabrojao nista sto ne mozes naknadno stavit. I svijetla i tempomat i 17ke se mogu naknadno stavit po volji. Bolje uzet nesto sto se ne moze/tesko promjenit.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi, jel može neka preporuka/komentar za automobil do oko 2k eura max.

 

Znaci najbitnije je da je Dizel, veličina manje bitna, mada je poželjno da ima 4/5 vrata radi praktičnosti.

 

Student sam, pa bi gledao da je što manji potrosac, i da je u toj cijeni registriran bar do kraja 7. mj. Ako nije regan, onda budžet pada na 10 000kn. Jel se isplati šta takvo uzimat? Plin je isto opcija, ali mi je plin i to sve velika enigma, ne znam koliko je to pouzdano, koje marke plin gledati i to :S

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za 2k eur mozes samo krampa kupiti. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Bitno je da prođe na tehničkom sljedeće dvije registracije. Ionako ga nebi radio puno kilometara (preko 8000 nikako)

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

Ljudi, jel može neka preporuka/komentar za automobil do oko 2k eura max.

 

Znaci najbitnije je da je Dizel, veličina manje bitna, mada je poželjno da ima 4/5 vrata radi praktičnosti.

 

Student sam, pa bi gledao da je što manji potrosac, i da je u toj cijeni registriran bar do kraja 7. mj. Ako nije regan, onda budžet pada na 10 000kn. Jel se isplati šta takvo uzimat? Plin je isto opcija, ali mi je plin i to sve velika enigma, ne znam koliko je to pouzdano, koje marke plin gledati i to :S

 

 

 Golf 3 1.9 tdi 90 ks. Da se nac regan i s klimom i netrul za te novce

#fsb
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

Bitno je da prođe na tehničkom sljedeće dvije registracije. Ionako ga nebi radio puno kilometara (preko 8000 nikako)

 

Znaci radis max. 8000 (rijecima OSAM TISUCA) kilometara, ali najbitnije je da je dizel. Bez uvrede, ali to je cisti debilizam. Riskiras da kupis auto u losijem stanju i s vecim potencijalnim problemima radi ustede od max. 1400kn na godisnjoj razini (racunajuci da benzinac trosi prosjecno 9, a dizel 7l/100km i uz danasnje cijene goriva te 8000km godisnje).

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 17:25 (gamer34).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Auto kupujem ja, a roditelji će tenkirat. Gledam da mi put autom bude jeftiniji od autobusa (sa presjedanjem) koji me izađe 50 + 40kn u jendom smjeru, plus što izgubim i vremena na čekanje, a autom bi drugom rutom imao 90km

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sve razmišljam da prodam svog 406 2.0 HDi iz sličnog razloga.

Trenutno radim manje od 10k km godišnje, do posla imam 3km, do grada, kafića, dućana itd. isto ispod 5km. Nema mi smisli mučit ga. Mislim, ima nešto otvorene ceste, ali većinom su kratke relacije.

 

Koliko bi realno vrijedio taj auto?

230k km, 2002. godina, nikad problema s njom, ok, prije mjesec dana mi je napukao branik jer sam se sa 10km/h zabio, pa to moram riješiti. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma ja sam puno i rekao, 90km nedjeljom 90km petkom i tu i tamo nekud vikendom, ovdje bi ionako stajao večinu vremena. Samo da izdrži 3 godine koliko još studiram i to je to

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa!

Trebao bih par sugestija da polako počnem skupljati informacije jer kroz neko kraće vrijeme (cca 2-3mj) planiram uzeti ''novi'' auto.

Naime imam trenutno alfu 147 1.9 jtd.Auto mi je generalno ok i zadovoljan sam unatoč pričama rekla kazala od ljudi koji nikad nisu ni sjeli u navedeni auto a kamoli ga posjedovali.

E sad,razlog zamjene auta je jer mi alfa ima 3 vrata i postao mi je premali(gepek,zadnja klupa).U obzir dolazi sve osim karavana jer mi nije potreban.Nekako sam najviše gledao Alfu 159 i Opel Astru J CDTI sa Cosmo opremom.Dakle kao što vidite i dalje bih ostao na dizelskom motoru.Nekakva moja očekivanja od budućeg auta su minimum 120 ks,6 brzina(putujem svaki dan autocestom) te pristojan obrtni moment.Auto bih koristio kombinacija grad-otvorena cesta-autocesta.Jedna stvar što mi isto smeta kod trenutne Alfe 147 je da je dosta neudoban po rupama a živim u Petrinji gdje kopaju ceste nonstop i pune su rupetina pa moram vozit kao po jajima pa mi isto igra ulogu udobnost auta.Kao što vidite alfa je limuzina a astra hatchback pa nisam pretjerano izbirljiv po tom pitanju te sam otvoren za sve opcije.Volio bih ako netko ima drugu preporuku modela također čuti koji bi se najviše isplatio.

Da rezimiramo;6 brzina,minimum 120 ks,pristojan obrtni moment,5v obavezno,naglasak na nešto ''sportskiju''(ne pada mi drugi opis na pamet) vožnju,koliko toliko prihvatljivi troškovi održavanja,servisa,itd. sa placom od 5000 kn,godina proizvodnje što mladje to bolje,cijena 6-7000 eura.Evo i link dva navedena auta za primjer;ASTRA      ALFA      

                                                                                                                                                                                                               

                                    

 

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 18:15 (big_guy).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

Auto kupujem ja, a roditelji će tenkirat. Gledam da mi put autom bude jeftiniji od autobusa (sa presjedanjem) koji me izađe 50 + 40kn u jendom smjeru, plus što izgubim i vremena na čekanje, a autom bi drugom rutom imao 90km

 Pogledaj BlaBla ako putujes vikendima i tako to. Nije losa stvar, ako ti je do troskova i nije problem vozit nekog.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Astru J gledati napravljenu poslje 2012 jer tada je 1.7cdti dobio jace dizne i softver pa bolje ide, a i to je Faceliftan model tako da su sranja vecinom rijesena i ljepse izgleda. EcoFlex modele ne gledaj jer im jedan grijac kosta 1000kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 18:30 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

Auto kupujem ja, a roditelji će tenkirat. Gledam da mi put autom bude jeftiniji od autobusa (sa presjedanjem) koji me izađe 50 + 40kn u jendom smjeru, plus što izgubim i vremena na čekanje, a autom bi drugom rutom imao 90km

 

A popravlja ga tko?

Stvarno moj dobronamjerni savjet je da gledas nekom malog pouzdanog benzinca, tipa Punto, Clio i slicno. Za 15tkm ih nades bez problema u odlicnom stanju i registrirane. Clio je pogotovo dobar jer ne hrda previse, a 1.2 benzinac slovi kao izuzetno pouzdan. Punto je takoder ok, ali koliko mi je poznato zastita lima je nesto losija. 1.2 benzinac je takoder odlican i poznat kao mali potrosac. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja prodajem šogorov 307SW 2.0HDI 100kw 2005g 205tkm 10 dana dosad i nijedna jedina ponuda.A auto fakat vrlo dobar,cijena 29000kn i ništa

Tako da nzm hoces moci dobiti 2000€

Jer kod nas jednostavno osim švaba teže ide

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Ja sve razmišljam da prodam svog 406 2.0 HDi iz sličnog razloga.

Trenutno radim manje od 10k km godišnje, do posla imam 3km, do grada, kafića, dućana itd. isto ispod 5km. Nema mi smisli mučit ga. Mislim, ima nešto otvorene ceste, ali većinom su kratke relacije.

 

Koliko bi realno vrijedio taj auto?

230k km, 2002. godina, nikad problema s njom, ok, prije mjesec dana mi je napukao branik jer sam se sa 10km/h zabio, pa to moram riješiti. 

Slicne relacije imam i ja, zbog tog razloga sam presretan sto sam uzeo 1.4 t(f)si.

Prezadovoljan sam perfomansama/potrosnjom, preporod u odnosu na atmosferskog benzinca.

Imam doma jos 2 dizela, i oni nikako nisu za takve rute.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@ivanoile Leon 1P1 ako ti to šta mijenja :)
http://www.youtube.com/radiopulsfm
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Ja sve razmišljam da prodam svog 406 2.0 HDi iz sličnog razloga.

Trenutno radim manje od 10k km godišnje, do posla imam 3km, do grada, kafića, dućana itd. isto ispod 5km. Nema mi smisli mučit ga. Mislim, ima nešto otvorene ceste, ali većinom su kratke relacije.

 

Koliko bi realno vrijedio taj auto?

230k km, 2002. godina, nikad problema s njom, ok, prije mjesec dana mi je napukao branik jer sam se sa 10km/h zabio, pa to moram riješiti. 

 Ista situacija ko kod mene, cak isti auto.. onda ga jednom provozas 250 km u komadu i tek se onda pokaze kolko je zapravo dobar, udobnost i jako tih motor..

nemres dobit nis za njega(1500-2000 eura) a dobar je auto, djelovi su jeftini i tesko da ces potrefit nesto u dobrom stanju za te pare pa cak i benzinca.. ne znam, kad provozam nekog benzinca nije to to, nema tog ubrzanja i osjeti dosta kad sjedi vise ljudi u autu a cim pipnes jace gas potrosnja osjetno veca.. jedino sto mi je dobro je ta mirnoca kad ga upalis.. ako ti pezo nije razjebana krama mozda ti je najbolje samo blindirat egr i vozit a tu i tam kad je prilika malo jace vozit da se kolko tolko ispuse.. cak ni grijanje nije problem na kratke relacije jer ima brzo grijanje 2-3 min i puse toplo..

 

najradije bi turbo benzinca s nekom umjerenom potrosnjom al jbg kad nemres nac nis za te pare, prvo najjeftinije sta sam naso je bravo 1.4 t-jet, a za ove 1.4 tfsi ne znam bas jer svugdje seru po njima i problemima s lancem..ak znate jos neki napisite

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 20:58 (domac5).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže... 

Slicne relacije imam i ja, zbog tog razloga sam presretan sto sam uzeo 1.4 t(f)si.

Prezadovoljan sam perfomansama/potrosnjom, preporod u odnosu na atmosferskog benzinca.

Imam doma jos 2 dizela, i oni nikako nisu za takve rute.

 Benzinci sa direktnim ubrizgavanjem pate od istog problema kao i dizeli samo u manjem omjeru, a to je da se naslage necistoca nakupe na usisu, injektorima, EGR-u itd. ako se samo voze kratke relacije pa bude sranja. Kod GDI to moze uzrokovati pucanje klipova oko karika. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 21:08 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
nul-3 kaže...

Auto kupujem ja, a roditelji će tenkirat. Gledam da mi put autom bude jeftiniji od autobusa (sa presjedanjem) koji me izađe 50 + 40kn u jendom smjeru, plus što izgubim i vremena na čekanje, a autom bi drugom rutom imao 90km

 

A popravlja ga tko?

Stvarno moj dobronamjerni savjet je da gledas nekom malog pouzdanog benzinca, tipa Punto, Clio i slicno. Za 15tkm ih nades bez problema u odlicnom stanju i registrirane. Clio je pogotovo dobar jer ne hrda previse, a 1.2 benzinac slovi kao izuzetno pouzdan. Punto je takoder ok, ali koliko mi je poznato zastita lima je nesto losija. 1.2 benzinac je takoder odlican i poznat kao mali potrosac. 

To mogu potvrditi, Pouzdan i zivahan(za 40kW) posto ima dosta agresivnu getribu. Jedino mu je malo elektronika upitna.

Konkretno na jednom primjerku se lampica random pali, a gresku ne baca na OBD2, ne rade kontrole iza volana za radio i ekran za radio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 21:21 (CroNk3r).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
energyman kaže...
@ivanoile Leon 1P1 ako ti to šta mijenja :)

 REVO onda.  (za sva VAG vozila REVO je po meni dobar izbor)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 21:24 (ivanoile).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Opet ja sa nekim pitanjem :D :D ne zamjerite...

Kako ide naknadna ugradnja tempomata, i koji su uslovi da bi mogao ugraditi isti. Da li je potrebno samo zamijeniti/dodati rucicu ili ima jos neka kvaka. U pitanju je kao sto sam stranicu ranije pisao Audi A3 2002. 1.9TDI 96kW automatski mjenjac. 

Da li se isplati ovako ugradnja tempomata, da li moze biti kakvih problema i koliko je sigurno, nisam se do sad susretao sa tempomatom nikako.

 

Hvala unaprijed.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vjerojatno nije problem ugraditi,ali trebat ces programiranje/kodiranje

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne bi ni radio na svoju ruku, imam u okolini vise automehanicara i autoelektricara, pa bi vidio sa njima da to odrade, vec reko da malo istrazim prije eventualne kupovine i ugradnje, neki savjet nesto korisno...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MrRango kaže...

Opet ja sa nekim pitanjem :D :D ne zamjerite...

Kako ide naknadna ugradnja tempomata, i koji su uslovi da bi mogao ugraditi isti. Da li je potrebno samo zamijeniti/dodati rucicu ili ima jos neka kvaka. U pitanju je kao sto sam stranicu ranije pisao Audi A3 2002. 1.9TDI 96kW automatski mjenjac. 

Da li se isplati ovako ugradnja tempomata, da li moze biti kakvih problema i koliko je sigurno, nisam se do sad susretao sa tempomatom nikako.

 

Hvala unaprijed.

 Kupis rucicu tempomata, drugu plastiku oko nje sta ide, mislim da se zavojnica netreba mijenjati. Provesti instalciju do kompa i kodiranje

#fsb
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice