Indija gradi prvi mikroreaktor na bazi torija

poruka: 7
|
čitano: 5.204
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Indija gradi prvi mikroreaktor na bazi torija".
7 godina
offline
Indija gradi prvi mikroreaktor na bazi torija

Sve OK, ali na prvoj slici Rolls-Royce closed-cycle Brayton mikro reaktor, a na drugoj američki HTRE-3 nuclear powered jet engine iz 1960-tih. Kakve to veze sa člankom ima? Kao nemaju za sad baš ništa za pokazat pa da stavimo popratne slike koje su vezane uz pojam "nuclear"? 

 
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Indija gradi prvi mikroreaktor na bazi torija
Možda se varam ali nekad sam ubrao info da reaktori na torij kao gorivo slabo niču iz razloga što nemaju nus proizvoda za nuklearno oružje pa su više-manje "neisplativi"
Moj PC  
7 0 hvala 1
8 godina
offline
Indija gradi prvi mikroreaktor na bazi torija

Problem s torijem je da on nije sam po sebi fisibilan! Torij-232, koji je jedini prirodni izotop, zahvatom neutrona prelazi u proatkinij, a potom u fisibilni uranij-235. Torij nije dakle nuklearno gorivo nego sirovina za nuklearno gorivo. Problem su dakako neutroni, koji je najbolji izvor za njih? Najbolji bi izvor bila upravo termonuklearna reakcija (nuklearna fuzija), pa stoga njezino spominjanje u kontekstu ovog članka nije bez veze. 

 
5 0 hvala 7
3 godine
offline
Re: Indija gradi prvi mikroreaktor na bazi torija

Izvor neutrona bi mogli biti i nuklearni izomeri.

15 godina
offline
Indija gradi prvi mikroreaktor na bazi torija

a kad torijevsko "blagostanje" završi, zamijene ih laburisti. a monarhistički "imperij" i dalje sanja o svojoj slavi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Indija gradi prvi mikroreaktor na bazi torija
Usput zna li netko kako je u susjednoj Kini, oni su prije nekoliko godina počeli graditi torijske elektrane?
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2024 16:02 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Indija gradi prvi mikroreaktor na bazi torija
ajimerej kaže...
Usput zna li netko kako je u susjednoj Kini, oni su prije nekoliko godina počeli graditi teorijske elektrane?

 TMSR-LF1 - Wikipedia

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice