Mozak je evolucijski gladan igranja

poruka: 8
|
čitano: 8.828
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mozak je evolucijski gladan igranja".
6 godina
offline
Mozak je evolucijski gladan igranja

znači ja sam normalan...što me vuče želja sa sebi kupim lego kocke a još malo na pola puta do odlaska u vječna lovišta:)

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Mozak je evolucijski gladan igranja
Mogli bi reći da igranje nikad ne prestaje. Ako je posao koji radiš zabavan, onda ti je to kao igra. Voziš svoj auto kao u igrici. Političari vode političke igre. Samo što te odrasle igrice imaju i određene posljedice ako se ne pridržavaš pravila (zakona).
I`m silicon-based life-form
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mozak je evolucijski gladan igranja

a tek seksualne igrice.... mmm-mmmm-mmm....

Ju je je? Je ju je!
8 godina
online
Mozak je evolucijski gladan igranja

Sve bolji članci doktora Bereckog. Jedva čekam sljedeći.

Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Mozak je evolucijski gladan igranja

Neuroni s vremenom razviju i smisao za ratne igre, nažalost.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Mozak je evolucijski gladan igranja

Ja se pitam koliko ovaj pristup učenja djece ima veze za treniranjem modela umjetne inteligencije? Jesu li pedijatri, pedagozi, odgojitelji (sve u muštkom rodu jer se odnosi za zanimanje a ne na osobe) sa svojim znanjem prikladna ekipa za treniranje umjetne inteligencije?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mozak je evolucijski gladan igranja
Ovo je kraj kaže...

Ja se pitam koliko ovaj pristup učenja djece ima veze za treniranjem modela umjetne inteligencije? Jesu li pedijatri, pedagozi, odgojitelji (sve u muštkom rodu jer se odnosi za zanimanje a ne na osobe) sa svojim znanjem prikladna ekipa za treniranje umjetne inteligencije?

 Ne znam na sto se konkretno odnosis, ali da napravimo korak izmedu Transformera/LLMova i AGI nije potreban neki pronalazak u matematici, vec u kognitivnoj znanosti.

 

Kada tocno mozemo konkretizirat kako se ucenje materijalizira izmedu neurona u mozgu, i prenijet to u brojeve, onda cemo moc trenirat neku drugaciju arhitekturu i napravit konkretan AGI (odnosno tocnije, AI koji uci sam).

 

Dobar paper - https://www.nature.com/articles/s41565-020-0722-5

 

 

Tako da da, kljucan je rad izmedu kognitivnih znanstvenika (razliciti poslovi, neki koje si spomenuo), veterinara i AI znanstvenika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 9:04 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Mozak je evolucijski gladan igranja

 Kako bi shvatio linkani Abstact, trebao sam prvo naučiti šta je to memristor - i ostao paf! Čeka na uzbudljiva budućnost! 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice