MS-DOS 4.0 sada je otvorena koda i dostupan svima

poruka: 4
|
čitano: 1.539
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MS-DOS 4.0 sada je otvorena koda i dostupan svima".
8 godina
offline
MS-DOS 4.0 sada je otvorena koda i dostupan svima

Što znači Multitansking DOS??? Što je tu bilo multitasking? 

 

Dali je on mogao imati pokrenut naprimjer text editor poput Edit i još dodatno sučelje kad bi htjeli još nešto upisivati u DOS a da ne zatvaramo textualni editor? 

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
MS-DOS 4.0 sada je otvorena koda i dostupan svima

Kliknuo sam pre par dana na YT na demonstraciju od 20-ak sekundi, koliko sam video (moram priznati da nisam bio posebno pažljiv), mogao si imati više pokrenutih aplikacija i prebacivati se između njih pomoću prečice na tastaturi.

 

Treba napomenuti da ova multitasking verzija DOS-a 4.0 nije ono što je kasnije objavljeno i ostalo poznato kao DOS 4.0. Verzija koja je zapravo otišla u produkciju nema multitasking i, ako je tačno ono što sam pročitao, nije zasnovana na istom kodu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MS-DOS 4.0 sada je otvorena koda i dostupan sv
Na mom prvom PC-u, 286 iz 90. imao sam originalni DOS 4.01 s licencom. Nije imao multitasking.
Ali postojao je programčić SideKick koji je znao raditi u pozadini i mogao si ga uvijek pozvati nekom prečicom na tipkovnici (Ctrl-Shift i još nešto). Bio je neka vrsta pomoćnog programa: kalkulator, text editor, kalendar, lista taskova... Bilo je to baš negdje 90/91/92.
Sjeća li se tko?
Life is jazz. Play it cool.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2024 13:36 (Macumba).
Moj PC  
0 0 hvala 1
MS-DOS 4.0 sada je otvorena koda i dostupan svima

prva riječ da sam čuo da je DOS podržavao multitasking. Iako da budem iskren koristio sam ga samo da pokrećem igrice, i upišem "win" (koji je pokretao windowse 95 ako se ne varam) tako da o DOSu nemam skoro pa nikakvo znanje.

 

možda sam još nešto pokretao, tko će ga znati ... autoexec.bat?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2024 23:39 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice