Električni RAV4 vozi Teslin motor

poruka: 17
|
čitano: 4.409
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električni RAV4 vozi Teslin motor".
16 godina
neaktivan
offline
Električni RAV4 vozi Teslin motor

Nadam se da će hrvati imat popust na ovaj auto s obzirom na ime motora. {#}

http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/lzgr/
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Električni RAV4 vozi Teslin motor

A tamo na onom pokazivaču...nacrtan benzin i kaže puno rezervar a u textu piše ide na struju...kako je to moguće?!

*_helper_* msn: dinkecc@windowslive.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor
DinPa_KoVel kaže...

A tamo na onom pokazivaču...nacrtan benzin i kaže puno rezervar a u textu piše ide na struju...kako je to moguće?!

  bugovci stavili krivu sliku

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
16 godina
neaktivan
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor
DinPa_KoVel kaže...

A tamo na onom pokazivaču...nacrtan benzin i kaže puno rezervar a u textu piše ide na struju...kako je to moguće?!

Pogledaj pored ikone za benzinsku pumpu. Utikač za struju.

mind_challenge kaže...
DinPa_KoVel kaže...

A tamo na onom pokazivaču...nacrtan benzin i kaže puno rezervar a u textu piše ide na struju...kako je to moguće?!

  bugovci stavili krivu sliku

Nisu.

http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/lzgr/
15 godina
offline
Električni RAV4 vozi Teslin motor

@lzgr

zbilja izgleda kao ikona za gorivo ako se gleda izdaleka. Hvala na informaciji

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor

Ma tko tu koga?? Toyota je još 1997 imala električni RAV4 i imao je domet od 80-120 milja. Proizveli su samo oko 1500 vozila (svi proizvedeni primjerci su bili odmah pokupovani), a od tog broja jos 700 ih vozi po Americi.

Čim se promijenio zakon u Californiji o emisiji štetnih plinova, Toyota je prekinula prodaju i postojećim vlasnicima nisu dozvolili produžavanje leasinga.
Tako da ne vjerujem da će i ovaj RAV4 imati neku sličnu sudbinu kad se slegne prašina oko električnih automobila i cijene nafte. Na žalost, naftni lobi je prejak da bi dopustio veći zamah elektromobilima. Nikome nije u interesu da se ljudi voze za skoro ništa novca, dok god netko može zarađivati na tome.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor
lzgr kaže...

Nadam se da će hrvati imat popust na ovaj auto s obzirom na ime motora. {#}

 

"...Nikola Tesla was born on July 10, 1856 in Smiljan, Lika, which was then part of  the Austo-Hungarian Empire, region of Croatia. His father, Milutin Tesla was a Serbian Orthodox Priest and his mother Djuka Mandic was an inventor in her own right of household appliances..."

 

Znači i rođen u Hrvatskoj (zapravo u Austro-Ugarskoj), ali podrijetlom Srbin. Možda bi susjedi trebali onda imati popust lol

15 godina
neaktivan
offline
Električni RAV4 vozi Teslin motor

Ne razumijem zašto u tu "mrcinu" od auta, koja i u klasičnoj verziji na fosilna goriva ima 1400 kg, stavljaju električni motor i i sve još pretovare preteškim baterijama, pa se onda svi čude kako je autonomija samo 160 km. Prave električna vozila, a namjerno ih sabotiraju u startu. Da su naprimjer napravili električni Yaris bilo bi to prema današnjim mogućnostima električnog pogona sasvim prihvatljivo vozilo. Još da je i normalnije cijene u rangu današnjih automobila na klasično gorivo i eto hita na tržištu!

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Električni RAV4 vozi Teslin motor

Električni auto koji se ne može napuniti u 10 minuta do 80% kapaciteta, nema smisla. Da mu je autonomija 800km, onda vrijeme punjenja ne bi bilo presudno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Električni RAV4 vozi Teslin motor

Ma živim za to da dođe vrijeme električnih auta ("I Have a dream...":).

Za sada su najveći problem baterije: kapacitet, dužina punjenja, veličina, masa...

I ja isto mislim da naftni lobiji koče taj razvoj. Ali kako je sve manje nafte i sve jači pritisak tržišta mogli bi uskoro (za 10-20 godina) očekivati automobile koji bi cijenom bili prihvatljivi nama običnim smrtnicima. Besplatna energija (Sunce-struja-baterije) problem je jedino onima koji zarađuju na prirodnim resursima pretvarajući ih u skupu struju ili gorivo.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor
Micek kaže...

Ma živim za to da dođe vrijeme električnih auta ("I Have a dream...":).

Za sada su najveći problem baterije: kapacitet, dužina punjenja, veličina, masa...

I ja isto mislim da naftni lobiji koče taj razvoj. Ali kako je sve manje nafte i sve jači pritisak tržišta mogli bi uskoro (za 10-20 godina) očekivati automobile koji bi cijenom bili prihvatljivi nama običnim smrtnicima. Besplatna energija (Sunce-struja-baterije) problem je jedino onima koji zarađuju na prirodnim resursima pretvarajući ih u skupu struju ili gorivo.

Stisnuo bih ti TU i TD ali ne mogu oba dvoje pa neću niti jedno.

TD bih ti stisnuo zato da su najveći problem baterije. Ne, baterije su problem ali glavni/najveći je problem industrija nafte.

Svi vidimo da je sve manje nafte i po tome što cijene svako dnevno rastu. Tako da je već Amerika(Chevrolet) izumio Chevrolet Volt koji je električni automobil ali isto tako ima generator (naravno na naftu) koji puni baterije. - znači nije 100% električni. Dok je Nissan izumio 100% električni Nissan Leaf koji će u Europi koštati oko 30,000 eura ipak previše tako da bi se ovih 10-20 godina do električnih automobila s prihvatljivom cijenom moglo malo smanjiti na nekih recimo 5-10 godina čak i manje jer s cijenom oko 200,000 kn neće biti baš previše zaiteresiranih.

 

Ugl. se slažem s tobom.

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2011 9:44 (nick54312).
14 godina
protjeran
offline
Električni RAV4 vozi Teslin motor
Problem elektricnih automobila su baterije i po meni je to najveci problem.za punjenje vam treba samo jaka struja,a nju moze isporuciti HEP(samo je upitna cijena).
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor
Toni93 kaže...
Problem elektricnih automobila su baterije i po meni je to najveci problem.za punjenje vam treba samo jaka struja,a nju moze isporuciti HEP(samo je upitna cijena).

Mene pa vise muci kapacitet i to da moras nakon nekog vremena promijeniti te baterije koje kostaju ko novi auto.

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
14 godina
protjeran
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor
luka_cro kaže...

Mene pa vise muci kapacitet i to da moras nakon nekog vremena promijeniti te baterije koje kostaju ko novi auto.

baterije su veliki minus EV.nista na EV nemam nekog velikog servisa osim tih baterija a ni to nije nesto veliko

 

 

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
16 godina
protjeran
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor
Kristijan kaže...

Ma tko tu koga?? Toyota je još 1997 imala električni RAV4 i imao je domet od 80-120 milja. Proizveli su samo oko 1500 vozila (svi proizvedeni primjerci su bili odmah pokupovani), a od tog broja jos 700 ih vozi po Americi.

Čim se promijenio zakon u Californiji o emisiji štetnih plinova, Toyota je prekinula prodaju i postojećim vlasnicima nisu dozvolili produžavanje leasinga.
Tako da ne vjerujem da će i ovaj RAV4 imati neku sličnu sudbinu kad se slegne prašina oko električnih automobila i cijene nafte. Na žalost, naftni lobi je prejak da bi dopustio veći zamah elektromobilima. Nikome nije u interesu da se ljudi voze za skoro ništa novca, dok god netko može zarađivati na tome.

 Imali su zato što je tadašnji zakon zahtijevao određeni broj ZEV-a na tržištu, što je bilo na štetu proizvođača. Ni današnji volt ne bi izašao niti bi ga itko kupio da nije namjenskog kredita proizvođaču, poreznih olakšica kupcima i velikog pritiska koji radi Obama. Naftni lobi koji bi djelovao u smislu ograničavanja alternativnih goriva je glupost. Vlade i privatni istraživači diljem svijeta troše milijarde na istraživanja, ali dobiti takve enormne količine energije jeftinije od ispumpavanja nafte i plina ili iskapanja uglja iz zemljine kore nije baš tako trivijalno kao što se čini. U tank prosječnog automobila stane 500 kWh energije koja se natoči iz kanistra za par minuta. Ništa poznato čovjeku nije ni blizu tome i tako će još dugoooo ostati.

15 godina
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor
Egregični kaže...

...

Naftni lobi koji bi djelovao u smislu ograničavanja alternativnih goriva je glupost. Vlade i privatni istraživači diljem svijeta troše milijarde na istraživanja, ali dobiti takve enormne količine energije jeftinije od ispumpavanja nafte i plina ili iskapanja uglja iz zemljine kore nije baš tako trivijalno kao što se čini...

Elektroautomobili su bili izumljeni prije više od 100 godina (link). Od tada su ljudi bili i na mjesecu i na dnu oceana. Ne mogu se složiti s time da znanost nije mogla usavršiti tehnologiju sredstava prometa (koja bi omogućila da se parkiram u garažu i priključim auto na punjač od nekoliko akumulatora koji su se napunili uz pomoć vjetra ili Sunca). Znanost, da bi bila funkcionalna, treba financiranje. A veliki dio financija dolazi od ljudi koji imaju moć. Dio te moći je stečen upravo pretvaranjem resursa u energiju. I sada će isti moćnici dozvoliti da im neki novi izvor energije oduzima bogatstvo? Sumnjam. Pa zašto se Tesla nije obogatio kao jedan od najvećih umova? Zašto nije dovršio projekte besplatne energije iz atmosfere? Kao da ga nisu sputavali tadašnji kapitalisti kojima je najvažniji osobni dobitak.

Međutim, kako raste pritisak javnosti a samim time i nekih Vlada u svijetu, automobilska industrija je prisiljena tražiti zamjenu za naftu kao gorivo (koje postaje sve skuplje). Postoji i tehnologija da se dovoljno energije uskladišti i za dulja putovanja (link). A zbog globalizacije informiranja danas  postoji i i svijest ljudi o tome. Samim time što su ljudi na svojoj koži počeli osjećati posljedice globalnog zagrijavanja.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
16 godina
protjeran
offline
Re: Električni RAV4 vozi Teslin motor
Micek kaže...

Pa zašto se Tesla nije obogatio kao jedan od najvećih umova? Zašto nije dovršio projekte besplatne energije iz atmosfere? Kao da ga nisu sputavali tadašnji kapitalisti kojima je najvažniji osobni dobitak.

 

Tesla nije zaradio zato što ga nije zanimao novac. On je imao patent za naizmjeničnu struju koji je za onda debelih 50.000 USD prodao Westinghousu plus postotak od svakog kilovata. Kada je ovaj zapao u probleme u ratu s Edisonom, Tesla je podrapao ugovor i spasio WH i svijet, ali nije sebe. Doduše, u to vrijeme je imao dovoljno novca pa mu takva galantnost (ali i osvetoljubivost prema lopovu edisonu) nije bila problem u tom trenutku. Čovjek je osim izumiteljskog genija bio i sanjar pa umjesto da se bavi praktičnim stvarima i zarađivanjem novca barem toliko da ima za daljnja istraživanja, sve što je imao, uključujući i vlastiti kredibilitet, spiskao je na bežični prijenos energije - pokazalo se da je ipak znatno praktičnije rastegnuti tisuću kilometara žice nego se zajebavati s požarima i stometarskim munjama. I kad smo kod bežičnog prijenosa - kasnije je otkrivena supravodljivost - prijenos el. energije bez ikakvih gubitaka - te štetnost jakih elektromagnetskih polja na zdravlje pa je očito da je Tesla bio na krivom putu.

 

Međutim, kako raste pritisak javnosti a samim time i nekih Vlada u svijetu, automobilska industrija je prisiljena tražiti zamjenu za naftu kao gorivo (koje postaje sve skuplje). Postoji i tehnologija da se dovoljno energije uskladišti i za dulja putovanja (link). 

 

Osim što je navedeni A2 kasnije izgorio u požaru te nema dovoljno dokaza da su te baterije sposobne izdržati uvjete u automobilima i dovoljan broj punjenja/pražnjenja (metal hidridnim baterijama je to bila prva i najveća mana, ne znam koliko su točno daleko otišli, ali mi je simptomatično što ih nekoriste veliki igrači), nema u njemu ništa posebno - fali mu još uvijek dvostruko više kapaciteta uz trostruko manju težinu. Kroz jedno desetljeće ili dva, imat ćemo takve baterije, to je sasvim sigurno, a do tada će i benzin biti na 30 kn, a kwh na 20 :(

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice