Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

poruka: 13
|
čitano: 2.692
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag".
16 godina
offline
Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

to je to!

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

Svaka čast na ovim člancima u zadnje vrijeme! Ovaj, međutim, nekako je nedorečen: što je na kraju otkriveno na Itokawi i Wildu 2? Što se očekuje drukčije da će Hayabusa 2 otkriti (a da nisu voda i organske molekule, već se zna da ih ima svugdje)?

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 19:47 (DigiMagic).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

Znam da je malo cudno za svemirsku misiju takvo nesto reci, ali ova mi se ipak cini malo kompliciranija.

 

U svakom slucaju zelim im uspjeh i da imaju sto manje gremlina!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

Kad sam pročitao naslov, prvo sam mislio na Suzukijev motor, "Let do asteroida i natrag " sam shvatio kao sinonim za brzinu, mislim si šta su opet oborili rekord na drag racu, otvorim link, kad ono letjelica {#}, nisam znao da se letjelica zove isto kao i motor{#}

 

Suzuki Hayabusa

Trenutno najbrži motor na svijetu

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

Kad čujem glas ovog čovjeka na radiju instant se isključujem iz svih zbivanja oko sebe i slušam kao malo dijete. Obožavam tog lika!

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag
Friday kaže...

Kad čujem glas ovog čovjeka na radiju instant se isključujem iz svih zbivanja oko sebe i slušam kao malo dijete. Obožavam tog lika!

Ima li neku stalnu emisiju? Ako da, na kojem programu i u koje vrijeme?

 

edit: Ispricavam se, nisam procitao odjeljak o autoru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 9:41 (miner).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

Ono što je dosad otkriveno, teško je jednostavno ispričati. To su sve podaci koji se ubacuju u ukupni mozaik saznanja, mozaik koji se neprestano popunjava. Ne očekujemo tako brzo neko dramatično otkriće za obične ljude. Izuzetno je važno detaljno istražiti različiti mineraloški sastav različitih vrsta asteroida. Treba vidjeti odnose između različitih izotopa da bi sve mogli usporediti sa nastankom i naše Zemlje i da bi imali bolji uvid u davne procese evolucije planetarnog sustava. Trebamo vidjeti koji su to minerali koji sadrže vodu i kakva je mogla biti njihova povijest a ne samo da li ima vode. Jedno je registrirati spojeve daljinskim putem a drugo donijeti na Zemlju uzorke i detaljno ih istražiti sa najsuvremenijim instrumentima u laboratoriju. Nećemo se moći obraniti od asteroida ako ne upoznamo struktru i sastav više vrsta tih tijela. I na kraju, jedno je istraživanje daljinskim putem gdje imamo tek opći uvid o površini a drugo je istražiti materijal koji je barem malo ispod površine. Dakle, istraživanja su jako kompleksna. Obično dobijemo više novih pitanja nego odgovora na stara pitanja.  :-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 10:20 (Anter).
15 godina
offline
Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

meni je u svemu tome jedino zbilja dragec što nitko ne prisvaja mjesece/asteroide/komete/štoliveć pa su istraživanja moguća jer nitko ne tuži nikoga "što mu je sletio na kamen", a saznanja postaju (uglavnom) opće dobro. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

Hrana, vutra, čašica rakije i šalica kave, te ovakvi članci. I moj dan je savršen. 

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag
@1BIT Hayabusa je japanski naziv za Sivog sokola (Falco peregrinus).
9 godina
neaktivan
offline
Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

Zbog najavljenog jakog vjetra lansiranje je ponovno odgođeno i biti će najranije u srijedu, 3.12. u 05:22:04 sata po našem vremenu.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag

Hocemo li ikada od japanaca vidjeti ovakve launchpadove? :)

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Hayabusa – 2: Let do asteroida i natrag
Messk kaže...
@1BIT Hayabusa je japanski naziv za Sivog sokola (Falco peregrinus).

https://www.youtube.com/watch?v=IjLursuQ5bQ {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice