Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

poruka: 78
|
čitano: 12.417
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Sa_Stilom kaže...

200Mbps/100Mbps - Optika, TV, Telefon - 35€/mj - Zagreb, ne znam šta ovi pričaju...

 

Na mobitelu imam 125/70Mbps 4G, isto ne vidim problem...?

 

Komadi sigurno dlake bacaju na tebe kad im kazes za optiku

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

Mislim da ću se morati požaliti Iskonu malo... Imam, kako ga zovu, paket 20-50, ali nisam doživio da mi je prešlo 20... Evo najsvježiji rezultat

 

http://www.speedtest.net/result/6523038227.png

 

Prije sam imao Iskon TV koji je trošio dio bandwidtha, no to sam u prvom mjesecu odjavio jer mi je bio već pun kufer repriza, aukcija, skladišta i kamionđija na ledu.... Mada sam prilično siguran da je bilo sasvim dosta lufta i onda. U starom stanu samo imao 5 mbit paket i ako bi ugasio STB DL bi mi skočio za cca 2 mbit. No tu se to nije događalo.

 

Dodatni razlog što mislim da su to oni limitirali na 20 mbit je to što mi susjed kat iznad kaže da on ima 50 mbit i da od kada je VDSL-a u iskonu mi možemo imati 50 mbit, a čovjek radi u iskonu tako da... A i za taj VDSL sam se načekao, upišem adresu za provjeru i kaže OK, upišem broj telefona (koji je na toj adresi) i kaže da ne može. Nakon što sam ga pitao za to prvo se čudio i onda kada sam nakon koji mjesec probao broj najednom može VDSL...

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Bravo Zagreb,bravo.Mi smo Hrvatska,ne Zagreb.
15 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Dann3R kaže...
Bravo Zagreb,bravo.Mi smo Hrvatska,ne Zagreb.

 

Upravo to...živio sam u Zagrebu (u Dubravi) 24 godine i tamo je optika povučena prije 5 godina (još su mi ostavili oko 5 m kabla ispred dvorišta - ima se može se). 

Sad sam u okolici Zagreba i tu imam HT bakar iz '42. Nisam se pomaknuo predaleko, ali i to malo što jesam je dovoljno da me vratilo u vrijeme početka ADSL-a u RH...jer tu mi je negdje prosječna brzina.

 

Al to ti je mentalitet "JA imaaaam 50meeegi, što vi lažete da vi nemate?" *udarac u vlastito čelo letvom*

 

origin: mrxa
13 godina
offline
Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

meni su sada na drugoj lokaciji gdje mi je stan podignuli (odnosno mjenjali su kablove) te sada imam 20mbps....kod nas na otoku je tih 20mbps vrh vrhova te možemo biti prezadovoljni...

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Solo761 kaže...

Mislim da ću se morati požaliti Iskonu malo... Imam, kako ga zovu, paket 20-50, ali nisam doživio da mi je prešlo 20... Evo najsvježiji rezultat

 

http://www.speedtest.net/result/6523038227.png

 

Prije sam imao Iskon TV koji je trošio dio bandwidtha, no to sam u prvom mjesecu odjavio jer mi je bio već pun kufer repriza, aukcija, skladišta i kamionđija na ledu.... Mada sam prilično siguran da je bilo sasvim dosta lufta i onda. U starom stanu samo imao 5 mbit paket i ako bi ugasio STB DL bi mi skočio za cca 2 mbit. No tu se to nije događalo.

 

Dodatni razlog što mislim da su to oni limitirali na 20 mbit je to što mi susjed kat iznad kaže da on ima 50 mbit i da od kada je VDSL-a u iskonu mi možemo imati 50 mbit, a čovjek radi u iskonu tako da... A i za taj VDSL sam se načekao, upišem adresu za provjeru i kaže OK, upišem broj telefona (koji je na toj adresi) i kaže da ne može. Nakon što sam ga pitao za to prvo se čudio i onda kada sam nakon koji mjesec probao broj najednom može VDSL...

Prevara je što je paket od 20 do 50 MB/s.

Po zakonu ti moraju isporučiti najmanje 70% od donje ponuđene brzine a ta je kad izračunaš 14 MB/s tako da se možeš žaliti upravi vodovoda, na žalost.

Da, JA lično i osobno !
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Anđeo bez falinge kaže...

Prevara je što je paket od 20 do 50 MB/s.

Po zakonu ti moraju isporučiti najmanje 70% od donje ponuđene brzine a ta je kad izračunaš 14 MB/s tako da se možeš žaliti upravi vodovoda, na žalost.

 To nije nikakva prevara već je paket sastavljen tako da su brzine temeljene na realnim uvjetima. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
dado16 kaže...
nasa je ponuda zapravo super, usporedivao sam strane zemlje i nas, al je problem sto samo Zagreb ima optiku...kod nas je jeftinije imati 200 mbps brzinu nego u Njemackoj, Americi, Francuskoj,Svicarskoj itd...ali to je samo nekih 30% ljudi u hrvatskoj koji imaju pristup optici...

 Zanemarujes i ti i vecina ostalih da ni u Zagrebu optika nije dostupna u valjda 90% kucanstava. Dostupna je u nekoliko kvartova i jako sporo se siri. Evo ja sam u Zagrebu pa nemam niti Bnet, i sumnjam da cu ga i dobiti ubrzo, iako mi je stao doslovno na 10 metara od kuce pred cca 3 godine... (Šestine)

15 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Minneyar kaže...
dado16 kaže...
nasa je ponuda zapravo super, usporedivao sam strane zemlje i nas, al je problem sto samo Zagreb ima optiku...kod nas je jeftinije imati 200 mbps brzinu nego u Njemackoj, Americi, Francuskoj,Svicarskoj itd...ali to je samo nekih 30% ljudi u hrvatskoj koji imaju pristup optici...

 Zanemarujes i ti i vecina ostalih da ni u Zagrebu optika nije dostupna u valjda 90% kucanstava. Dostupna je u nekoliko kvartova i jako sporo se siri. Evo ja sam u Zagrebu pa nemam niti Bnet, i sumnjam da cu ga i dobiti ubrzo, iako mi je stao doslovno na 10 metara od kuce pred cca 3 godine... (Šestine)

 I to stoji...Jbg 

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Anđeo bez falinge kaže...

Prevara je što je paket od 20 do 50 MB/s.

Po zakonu ti moraju isporučiti najmanje 70% od donje ponuđene brzine a ta je kad izračunaš 14 MB/s tako da se možeš žaliti upravi vodovoda, na žalost.

 

Po meni, ako paket reklamiraju 20 - 50 mbps onda bi mi brzina trebala i varirati u tom rasponu. Tim više što mi susjed radi u Iskonu i kaže da on kat iznad ima 50 mbps...

 

A mogu se žaliti upravi vodovoda tako da otkažem priključak i prijeđem na drugog providera, nisam lancima vezan za Iskon. Čak i pokućni internet od tele2 bi mi dao veću brzinu od ovoga, a za iste pare.

7 godina
offline
Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

Dajte onda i clanak sa brzinom mobilnog neta, nemojte samo lose stvari o hr... Po brzini 4g interneta smo 7. u svijetu sa 35mbit, bar po opensignal mjerenjima iz prve polovice ove godine.. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
JozoBozo121 kaže...
To nije nikakva prevara već je paket sastavljen tako da su brzine temeljene na realnim uvjetima. 

Kako raspon od 20 do 50 MB/s nije prevara, još uz zakon da ti mogu po tome isporučiti i 14 MB/s ?

Dakle, mogu staviti i od 20 do 100 MB/s i ljudi se pomame , potpišu dvogodišnji ugovor i kifla, dobiju 14 MB/s

Neka lijepo stave cijenu za 20, 30 40 i 50 MB/s pa ćeš vidjeti šou kad počnu pucati linije jer ne mogu isporučiti dogovoreno.

Solo761 kaže...

Po meni, ako paket reklamiraju 20 - 50 mbps onda bi mi brzina trebala i varirati u tom rasponu. Tim više što mi susjed radi u Iskonu i kaže da on kat iznad ima 50 mbps...

 

A mogu se žaliti upravi vodovoda tako da otkažem priključak i prijeđem na drugog providera, nisam lancima vezan za Iskon. Čak i pokućni internet od tele2 bi mi dao veću brzinu od ovoga, a za iste pare.

Reklamiraju 20 do 50 i ti imaš 20 i što se žališ ?!

Dobio si što si potpisao.

Da bi susjed koji radi u Iskonu imao 50 ti moraš imati (budi sretan 20)

A, prijeći na drugog providera možeš uvijek ako nisi pod ugovorom i dostupan ti je, taj drugi.

BNet je trenutno najisplativiji ali oni se furaju uglavnom na velika stambena naselja sa neboderima gdje jeftino mogu provući kabal.

Ulice gdje moraju kopati od kuće do kuće ih ne zanimaju.

Da, JA lično i osobno !
13 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Ja na T-comu oduvijek, sto zbog nedostupnosti drugih sto zbog stabilnosti. Bas me zanima da li ce biti sta od ovih najavljenih radova optike po ZGu... Do tada ce 30mbita biti dovoljno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Solo761 kaže...

Mislim da ću se morati požaliti Iskonu malo... Imam, kako ga zovu, paket 20-50, ali nisam doživio da mi je prešlo 20... Evo najsvježiji rezultat

 

http://www.speedtest.net/result/6523038227.png

 

Prije sam imao Iskon TV koji je trošio dio bandwidtha, no to sam u prvom mjesecu odjavio jer mi je bio već pun kufer repriza, aukcija, skladišta i kamionđija na ledu.... Mada sam prilično siguran da je bilo sasvim dosta lufta i onda. U starom stanu samo imao 5 mbit paket i ako bi ugasio STB DL bi mi skočio za cca 2 mbit. No tu se to nije događalo.

 

Dodatni razlog što mislim da su to oni limitirali na 20 mbit je to što mi susjed kat iznad kaže da on ima 50 mbit i da od kada je VDSL-a u iskonu mi možemo imati 50 mbit, a čovjek radi u iskonu tako da... A i za taj VDSL sam se načekao, upišem adresu za provjeru i kaže OK, upišem broj telefona (koji je na toj adresi) i kaže da ne može. Nakon što sam ga pitao za to prvo se čudio i onda kada sam nakon koji mjesec probao broj najednom može VDSL...

 Meni je npr bila brzina 50/10 nekoliko tjedana, isto iskon... To je jos bio skuplji paket bas 50/10. Tjedan dana nakon sto sam taj ukljucio su uveli taj fleksibilni 20-50 paket po dosta nizoj cijeni. Naravno, kontaktirao sam korisnicku podrsku mogu li preci na taj model, i naravno da su rekli da ne jer sam kao vec potpisao za ovo.

 

Medutim za 2 tjedna mi je brzina odjednom pala na 30/10... Nakon nekoliko tjedana prepiske/ razgovora s Iskon podrskom ustanovili su da "infrastruktura ne podrzava vise od 30 mbit", iako im ja cijelo vrijeme tumacim da sam IMAO i radilo mi je na 50/10. Posto je 30 mbit manje nego sto je bilo minimalno propisano u mom 50/10 paketu, barem su me prebacili na taj 20-50 fleksibilni pa placam 30ak kn manje nego sto sam placao 50/10. I dalje nemam pojma zasto mi je sad dostupno samo 30/10 (sto se u meduvremenu jos spustilo na cca 25/10), a imao sam duplo vise prije.

16 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Kada bi se u tablicu unio podatak KN/Mbps sigurno bismo bili u top 5.
Govorilo se svašta o povećanjima brzina još uoči ulaska u EU, ali očito korisnici ne pritišću dovoljno...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Minneyar kaže...

 Meni je npr bila brzina 50/10 nekoliko tjedana, isto iskon... To je jos bio skuplji paket bas 50/10. Tjedan dana nakon sto sam taj ukljucio su uveli taj fleksibilni 20-50 paket po dosta nizoj cijeni. Naravno, kontaktirao sam korisnicku podrsku mogu li preci na taj model, i naravno da su rekli da ne jer sam kao vec potpisao za ovo.

 

Medutim za 2 tjedna mi je brzina odjednom pala na 30/10... Nakon nekoliko tjedana prepiske/ razgovora s Iskon podrskom ustanovili su da "infrastruktura ne podrzava vise od 30 mbit", iako im ja cijelo vrijeme tumacim da sam IMAO i radilo mi je na 50/10. Posto je 30 mbit manje nego sto je bilo minimalno propisano u mom 50/10 paketu, barem su me prebacili na taj 20-50 fleksibilni pa placam 30ak kn manje nego sto sam placao 50/10. I dalje nemam pojma zasto mi je sad dostupno samo 30/10 (sto se u meduvremenu jos spustilo na cca 25/10), a imao sam duplo vise prije.

 

 Sve mi izgleda da se ni ne moram truditi sa pokušajem kontaktiranja...

 

I sve si nekako mislim da otkantam iskon i uzmem tele2 pokućni net. Jedina razlika je što ne bi imao telefon kojega i koristim samo kada me starci zovu. Samo moram naći nekoga tko ima tele2 da vidim da li u stanu uopće imam signala i kakav je. Sa mobitelom sam na t-com-u i u stanu imam 2G, 3G ima 1-2 crtice i više ne radi nego što radi, a pred ulazom u zgradu full signal. Vjerojatno je do lokacije antene pa sa jedne strane imam pokrivanje, a sa druge sam blokiran. Pa da ne bi ispalo tako i sa tele2.

 

Anđeo bez falinge kaže...
Reklamiraju 20 do 50 i ti imaš 20 i što se žališ ?!

Dobio si što si potpisao.

Da bi susjed koji radi u Iskonu imao 50 ti moraš imati (budi sretan 20)

A, prijeći na drugog providera možeš uvijek ako nisi pod ugovorom i dostupan ti je, taj drugi.

BNet je trenutno najisplativiji ali oni se furaju uglavnom na velika stambena naselja sa neboderima gdje jeftino mogu provući kabal.

Ulice gdje moraju kopati od kuće do kuće ih ne zanimaju.

 

Prodam ti fićeka, brzina je od 50 do 1000 km/h. Ali ti budi sretan ako imaš 50... Iskreno, nikada nisam shvaćao takvu logiku, reklamiramo ti od do, a ti budi sretan što imaš minimum od reklamiranog. Bez uvrede, ali smatram da je takav mentalitet jedan od uzroka stanja u državi, "znam da su svašta pričali, ali moramo biti sretni da smo dobili barem mrvicu".

A i tih 20-50 smatram da će varirati u ovisnosti o opterećenju, ne biti fiksno. I da, znam da je to bio sarkazam, ali ovo je dsl, nema tu "da bi susjed imao 50 morali su tebi uzeti. Svatko ima svoju paricu, kod kabelskog neta je share-an bandwidth (barem nekada bio). Ai ne mogu se izvlačiti na centralu jer mi je upravo on rekao da je centrala tu blizu, na par sto metara, pa zato bez problema ide 50 mbps.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2017 11:12 (Solo761).
6 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Anđeo bez falinge kaže...
Reklamiraju 20 do 50 i ti imaš 20 i što se žališ ?!

Dobio si što si potpisao.

Da bi susjed koji radi u Iskonu imao 50 ti moraš imati (budi sretan 20)

A, prijeći na drugog providera možeš uvijek ako nisi pod ugovorom i dostupan ti je, taj drugi.

BNet je trenutno najisplativiji ali oni se furaju uglavnom na velika stambena naselja sa neboderima gdje jeftino mogu provući kabal.

Ulice gdje moraju kopati od kuće do kuće ih ne zanimaju.

 

Prodam ti fićeka, brzina je od 50 do 1000 km/h. Ali ti budi sretan ako imaš 50... Iskreno, nikada nisam shvaćao takvu logiku, reklamiramo ti od do, a ti budi sretan što imaš minimum od reklamiranog. Bez uvrede, ali smatram da je takav mentalitet jedan od uzroka stanja u državi, "znam da su svašta pričali, ali moramo biti sretni da smo dobili barem mrvicu".

A i tih 20-50 smatram da će varirati u ovisnosti o opterećenju, ne biti fiksno. I da, znam da je to bio sarkazam, ali ovo je dsl, nema tu "da bi susjed imao 50 morali su tebi uzeti. Svatko ima svoju paricu, kod kabelskog neta je share-an bandwidth (barem nekada bio). Ai ne mogu se izvlačiti na centralu jer mi je upravo on rekao da je centrala tu blizu, na par sto metara, pa zato bez problema ide 50 mbps.

 Jbga, to je problem, ti možeš poduzimat što želiš ali on se ugovorm ograđuje od svih tvojih pritužbi, čista matematika pripada li broj 20 u [20,50], odgovor je pripada, on se jednostavno ogradi ugovorom i to je to 

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
chutac kaže...
I to sve za 135 kuna mjesečno(internet i TV) 

 Koji provider?

 

EDIT: Bnet, čovjek odgovorio kasnije u temi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 0:00 (Quaresma).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice