Morski psi grizu podmorske kablove

poruka: 130
|
čitano: 16.410
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Morski psi grizu podmorske kablove".
14 godina
offline
Morski psi grizu podmorske kablove

Čuj ako ja sa 42 godine ne znam tko su i što su morski psi onda bi to bilo žalosno.

 

Ali za razliku od mene mnogi ovdje nisu znali tko su i što su i što mogu delfini.

 

Pa ako ja u šali napišem da su jedina živa bića pametnija od nas. Da sam i ozbiljno to napisao ne bih puno fulao čitajući neke vaše komentare.

 

A TD ne vidim imam to blokirano ne palim se na partizanske zvijezdice. Ako hoćeš dam ti svoje ako ti toliko znače.

 

Sada sam vidi koliko je i to zrelo paliti se na takve forumske statuse.

 

 
1 3 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Morski psi grizu podmorske kablove

Oldy,vidim,poklonici brutalaca ti ne daju mira..{#}

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Morski psi grizu podmorske kablove

Nemoj tako to je većinom naša budućnost.

 

Zgodno je znati i njihova razmišljanja i načine podj.....pardon provociranja. :p

 
1 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Morski psi grizu podmorske kablove
Oldy kaže...

Nemoj tako to je većinom naša budućnost.

 

Zgodno je znati i njihova razmišljanja i načine podj.....pardon provociranja. :p

Crno nam se pise {#} 

16 godina
offline
Re: Morski psi grizu podmorske kablove
duhonja kaže...
Oldy kaže...

Nemoj tako to je većinom naša budućnost.

 

Zgodno je znati i njihova razmišljanja i načine podj.....pardon provociranja. :p

Crno nam se pise {#} 

Da tako je stričeki, crno vam se piše i to na bijelom, i morali bi čitat da ne
ispadate neupućeni:)
http://www.edn.com/electronics-blogs/power-points/4433571/Is-a-shark-biting-your-product-

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Morski psi grizu podmorske kablove

Lako ti je sada biti upućen sa netom ispred nosa.

 

Da ga nema listao bi leksikone. :p

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 2:01 (Oldy).
 
1 4 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Morski psi grizu podmorske kablove
Oldy kaže...

Lako ti je sada biti upućen sa netom ispred nosa.

 

Da ga nema listao bi leksikone. :p

 

 

 

Bože, pa nisi ti tako star kao što ispada dok pišeš tu gluposti. Naime, pišeš 'ko da imaš nekih 82, a ne 42...a zna se da su osamdesetogodišnjaci tu negdje ko šestogodišnjaci. Eto ste tu otprilike po IQ-u. {#} (NHF)

Može zamjena: tvoja riba - moje meso!
16 godina
offline
Re: Morski psi grizu podmorske kablove
Oldy kaže...

Lako ti je sada biti upućen sa netom ispred nosa.

 

Da ga nema listao bi leksikone. :p

 

 

 

A gdje ti čitaš ovu temu naslova "morski psi grizu podmorske kablove"?
Ja na netu. I na tom istom netu imaš podrobnije objašnjenje svega u svezi svega.

Dakle, dapače, u tom i je poanta - sve informacije su nadohvat klika mišem,
a vas par ne želi pročitati i proširiti znanje, nego po svom.
mala ispravka:
Leksikon je prevedeno s grčkog "predmetni rječnik" dakle u njemu su popisani nazivi, pojmovi, imena sa kratkim opisom.
-vjerojatnije je da si mislio na enciklopediju. Ona je po formi korisnija za ovakav, prošireni tip informacija. 
Da, nije me sram, čitao sam i trebam i imam i te "posprdne" stvari iza kojih mora ići taj ":P"
Dapače, dok sam ja studirao (kad nisam bio na fronti) još nije bilo razvijenog interneta,
a kućna računala su bile amige i atariji (još mi ostao uspomena Atari STe u potkrovlju).
ontopic:
bilo bi super imati jeftin prijenosan instrument spojiv na smartphone ili samosvojan koji bi
mogao imati tako fine elektroreceptore kao što ih ima morski pas. Ne samo da bi u okolici
mogli mjeriti električna polja, nego bi tako fini elektroreceptori radili elektrokardiograme
za kakve sad moramo u bolnice na pretrage. (za one lijene čitanja, grčenje mišića i rad neurona je ono što proizvodi
malo električno pražnjenje, zbog toga m.psi imaju te receptore da detektiraju žive organizme 
i zbog toga su razvijeni EEG-da mjere električnu aktivnost ). 
Ovako bi ih imali uvijek i bili bi nam vrhunski u
ranom izvještavanju o opasnosti od nadolazećeg infarkta, moždanog udara, i raznih abnormalnosti
u funkcioniranju kardiovaskularnog i neurološkog sistema). Naravno s obzirom da zrak ne prenosi
električnu struju tako lako kao slana voda(ionizacijom), trebale bi nam neke spojnice na tijelo, ali
osjetljivost senzora u morskom psu je nevjerojatna: detektira razlike potencijala do milijarditog dijela Volta.
Kažu - evo, guglao po netu da se podsjetim, ako su dvije baterije od 1,5V spojene i jedna se isprazni u vodi,
morski pas je to u stanju osjetiti na udaljenosti od preko 1500 KILOMETARA. Nemam pojma kako su to
u praksi isprobali, ali eto, valjda izvedeno iz nekog eksperimenta, pa ekstrapolirano u ovu crticu. 
Ta životinja je ipak 150 milijuna godina gotovo nepromijenjena,
toliko su već tada bili evolucijski fino podešeni i izbalansirani.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Morski psi grizu podmorske kablove

Čovječe znam sve to daj nađi nekog drugog.

 

Ne trpim morske pse i tu je kraj priče za mene. Ne znam zašto si toliko uporan. :p

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 13:43 (Oldy).
 
0 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Morski psi grizu podmorske kablove
Oldy kaže...

Čovječe znam sve to daj nađi nekog drugog.

 

Ne trpim morske pse i tu je kraj priče za mene. Ne znam zašto si toliko uporan. :p

Šta ti imaš trpit morske pse kad ih nisi nikad ni vidio uživo, a vjerojatno ne znaš ni kako izgledaju {#}

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice