Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revoluciji, a

poruka: 273
|
čitano: 24.503
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revoluciji, a".
13 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
PzKpfw kaže...

Zašto, Katolička Crkva radi sve kontra kako ju je učio njezin Učitelj?

 

A tko bi bio učitelj, Isus? Lik koji je stoki omogućio da čini zlo i kriminal, izmoli 2 očenaša, ostavi neku pinku popu i zasluži si mjesto u raju?

Po meni jedan od top 3 najzaslužnijih za patnju u svijetu. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
online
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij

@nine

 

Ma, da, On, Isus. Stalno se pozivaju na Njega, a rade kontra sve njegovog učenja.

Isus se nije miješao u politiku svojega doba, te je čak svojem najboljem učeniku rekao da odlazi od njega, rekao mu čak da je Sotona, kada je htio se ići obračunati sa Rimljanima.

A, ovi naši katolici, samo deru, li ga, deru po politici.

Uopće, ih ne zanima, samozatajnost, dobra djela u tišini, poniznost, mjenjanje sebe kao čovjeka i tako dalje....

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
13 godina
offline
Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revoluciji, a

ne volim ovog autora, ali ima par zanimljivih stvari u tekstu koje se tiču udžbenika vjeronauka za 8. razred.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s-kristom-u-auschwitz/920148.aspx

 

evo jedan noteable citat: "Previše znanja i tehnološkog napretka je štetno ( fino stoji u udžbeniku koji se koristi u školskoj ustanovi), znanje kvari ljude i štetno je jer ljudi više ne trebaju boga."

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Mislim da ovaj zadnji citat ne ostavlja mjesta sumnji da vjeronauku nije mjesto u školi, i da osim što zauzima resurse koji bi se mogli koristiti za poboljšanje stem znanja, još i aktivno radi protiv toga.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...

ne volim ovog autora, ali ima par zanimljivih stvari u tekstu koje se tiču udžbenika vjeronauka za 8. razred.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s-kristom-u-auschwitz/920148.aspx

 

evo jedan noteable citat: "Previše znanja i tehnološkog napretka je štetno ( fino stoji u udžbeniku koji se koristi u školskoj ustanovi), znanje kvari ljude i štetno je jer ljudi više ne trebaju boga."

 

 

To je zapravo točno. Znanje bez kvalitetne percepcije o tome što isto može i koje su mu posljedice je opasno. Zapravo se radi o postulatu da opasan alat daješ u ruke djeci koja isti ne razumiju. Da banaliziram, djeci ne damo da voze aute, ili da se igraju sa oružjem i sl.

Ovaj drugi dio koji govori o "trebanju Boga" je također teško preneseno značenje koje se vraća na percepciju posljedica uporabe onoga što mislimo da znamo te koje kada razložimo dolazi se do jasne poruke kako vam u komunikaciji sa Bogom ne trebaju posrednici poput Crkve, pa se isto baš ne razlaže.

 

Ja osobno sam pobornik znanja ali uz jasnu i potpunu porcepciju istoga. Volim nukleranu energiju i genetski inižnjering, ali tek kad smo dorasli posljedicima, a ne, kao što se obično dešava, uz rapidno monetiziranje jedva pravilno stečenih znanja pa onda imamo katastrofe. Nuklearke lete u zrak, otpad bacamo u more, trujemo se "lijekovima" i pesticidima, pa se onda izvlačimo na "nedgovornost" što je posve u skladu sa gore navedenim citatom.

 

Zapravo sam htio komentirati glavni tekst jer me tema zanima. Smatram da jest problem što djeca po školama i fakultetima imaju premalo doticaja sa trenutnim praktičnim postignućima, no puno veći problem od istoga je što ih se ne uči da misle.

"misliti" je širok termin, no u konačnici se svodi na interdisciplinarnost. Nemreš biti fah idiot, moraš se naučiti analizirati, skupljati i razumjevati raznovrsne podatke i njihove raznovrsne odnose, obrađivati ih znati dokazati najbolja riješenja, znati se motivirati. To su puuuuuuno bitnija znananj koja naši profesori imaju svaku mogućnost prenesti djeci. Problem je što to rade samo rijetki profesori, većina nije zainteresirana.

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
PzKpfw kaže...

Hm, ....

 

- Crkva je bahata i živi na proračunskim parama.....

 

Nakon ovoga tvoga poduzega posta,puno mi je stvari jasnije.Jasno opisujes da si manjina među nama,vjerujes u ono sto ti je nametnuto,nisi kriv-tako su te ucili!Da si stariji,ne bi tako pricao o ratu i povjesnim cinjenicama koje si izvukao iz Wikipedije.Ali ok,to je tvoje vjerovanje i kao manjina se boris za njega.

Ali ja te pitam,pa sto onda glumiš?Sto u svome avataru imaš znak Hrvatskoga kluba,sto nick ima PzKpfw naziv umjesto KV,SU,IS....?

Stari moj,prije ste nam branili ici u crkvu(ne ti,mlad si,ali tvoji),necete vise!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
16 godina
online
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Milka30 kaže...
PzKpfw kaže...

Hm, ....

 

- Crkva je bahata i živi na proračunskim parama.....

 

Nakon ovoga tvoga poduzega posta,puno mi je stvari jasnije.Jasno opisujes da si manjina među nama,vjerujes u ono sto ti je nametnuto,nisi kriv-tako su te ucili!Da si stariji,ne bi tako pricao o ratu i povjesnim cinjenicama koje si izvukao iz Wikipedije.Ali ok,to je tvoje vjerovanje i kao manjina se boris za njega.

Ali ja te pitam,pa sto onda glumiš?Sto u svome avataru imaš znak Hrvatskoga kluba,sto nick ima PzKpfw naziv umjesto KV,SU,IS....?

Stari moj,prije ste nam branili ici u crkvu(ne ti,mlad si,ali tvoji),necete vise!

Po čemu je on manjina?

Što mu je to nametnuto?

Činjenice o ratu i povijesti skupljaš u crkvi?

Zašto ne bi imao išta hrvatsko u avataru?

Gdje je to bilo branjeno ići u crkvu?

 

Same idiotarije bez smisla...

12 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Old Iggy kaže...

Po čemu je on manjina?

Što mu je to nametnuto?

Činjenice o ratu i povijesti skupljaš u crkvi?

Zašto ne bi imao išta hrvatsko u avataru?

Gdje je to bilo branjeno ići u crkvu?

 

Same idiotarije bez smisla...

Manjina je to sto je ateist.

Pošto nije sudjelovao u domovinskome ratu,znao bi pravu istinu,a ne ono sto mu je nametnuto.

Ne,nego sam prozivio!

Mala opaska.

Za vrijeme Jugoslavije.

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
16 godina
online
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Milka30 kaže...
Old Iggy kaže...

Po čemu je on manjina?

Što mu je to nametnuto?

Činjenice o ratu i povijesti skupljaš u crkvi?

Zašto ne bi imao išta hrvatsko u avataru?

Gdje je to bilo branjeno ići u crkvu?

 

Same idiotarije bez smisla...

Manjina je to sto je ateist.

Pošto nije sudjelovao u domovinskome ratu,znao bi pravu istinu,a ne ono sto mu je nametnuto.

Ne,nego sam prozivio!

Mala opaska.

Za vrijeme Jugoslavije.

 

Kako znaš da je manjina? Imaš statistiku? (Hint, službeni statistički podaci nemaju nikakve veze sa stvarnošću).

Biti ateist je osobni odabir, kao i biti Hrvat. potpišeš papir i jesi ili nisi.

Zašto bi sudjelovao u DR i znao istinu? Dapače, sudjelovanje u DR ne znači ništa i predstavlja problem subjektivizma (i to govorim iz prve ruke). Problemi, zločini, stvari koje baš i nismo smjeli raditi - ljudi koji su prošli DR (a posebno ako ne znaju misliti svojom glavom) to negiraju.

Nisi jedini koji je proživio, dapače.

Za vrijeme bivše države nije bilo zabranjeno po pitanju religije - ništa. Mogao si ići na vjeronauk, rješavati sakramente, sve.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Kad netko tako očito laže, kao ova izjava da je bilo zabranjeno ići u crkvu, kad ima tako iskrivljenu percepciju da zabranu pobačaja ne smatra nametanjem crkvenog nauka svima, onda je teško voditi ozbiljnu raspravu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 2
10 godina
protjeran
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij

Zabrana pobacaja daleko nadmašuje religijski okvir. Osobno mislim da nitko nema moralno pravo donijeti odluku o ubojstvu neduzne jedinke. Traženje razloga koji bi opravdali pobacaj je isto nemoralno. Kaj ako se razlozi koji bi opravdali pobacaj utvrde tek u npr cetrvrtoj djetetovoj godini, budemo i tada to dijete ubili ? Žrtva silovanja ? Pa jel to nerodeno dijete krivo za to pa da se mora usmrtiti...

Postoje domovi, usvajanja djece...znaci nemora majka to dijete odgajati ako ne zeli ili ne može...

Eventualno možda kod izuzetno teskih medicinskih problema i sl....
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Zigota nije jedinka, a i sam kažeš da bi u izuzetnim situacijama mogli dozvoliti. Dakle sve je pitanje dogovora do kojeg trenutka i pod kojim okolnostima to može biti dozvoljeno. Nitko ne kaže da pobačaj treba biti dozvoljen u osmom mjesecu, ali nije prihvatljiva ni apsolutna zabrana.

No gore je jasno rečeno da se to protivi crkvenom nauku, a taj razlog nikako ne može biti argument u zakonodavnoj diskusiji. To je nametanje religijskih stavova svima i o tome sam govorio.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 1 hvala 0
10 godina
online
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij

@Milka30

 

Vjernik sam, al' to je moja osobna stvar, te to je između mene i Boga.

A, ne između mene i Markićke, ili nekog drugog fanatičnog katolika kao što je onaj ideolog Mosta- I. Relković, kojem je Markička bila predebela, pa je pronašao Petrova za manekena svoje frakcije, kako bi se u javni prostor gurao radikalan smjer u kršćanstvu, a to je Opus Dei.

Vi, ratoborni katolici jako volite lijepiti etikete, te crtati svijet u vašem crno-bijelom aspektu, gdje je sve što nije po mišljenju Crkve i vas rigidnih katolkića, djelo Sotone.

E, da, taj Escriva je jako volio Franca, te je Opus Dei se baš lijepo razvio u okrilju Francove strahovlade.

 

Gle, ja sam dinamovac, te imam simbol Dinama u svojem avataru, jer me to najbolje opisuje. Dinamo je hrvatski klub, al' je on po svojem statutu otvoren svima onima koji jednostavno žele navijati za njega. Bio on Srbin, komunist ili gay. To je jednostavno tako. 

BTW, među BBB im i Židova, komunista i Srba. 

Međutim, na čelu Dinama je čisti psihopat Zdravko Mamić, koji se fura na veliko katoličanstvo, a psuje kao sindikati kočijaša, te krade na sve strane. A, sam je izjavio da svaki dan priča sa Marijom, Bogom, i kaj ti je znam već...svakoga tko mu ne paše proziva ga Sotonom, komunjarom, jugoslavenčinom i tako tome....sve, kao što i radi, dobar katolik po mjeri Ž.Markić. Crkvenjaci jako vole Mamića, jer im daje pare, kao i HDZu...

A, navijači-malo jači, koji to žele promijeniti su udbaši, orjunaši, četnici, komunjare i kaj ti je sve već znam....prepušteni su sami sebi.

 

Vi, nesretnici, banda katolička ne bute mi određivali kako ću je živjeti....

To su primjerice htjeli četnici u ovom posljednjem ratu, pa su dobili metak u glavu...

Isto, kao i ustaše u WW II, pa su od partizana dobili kaj su zaslužili...

 

 

Znam, da vas katolike bune moja razmišljanja, al' zašto jednostavno jahati onako kako vi koji imate problem sa samim sobom, želite da razmišljamo mi ostali.

Zakaj, ne pomažete u nekoj karitavinoj udruzi, te tako živite svoje kršćanstvo, nego želite proračunske pare, da bi velečasni imali 5000 somova kune plače, da bi uhljebili vaše pravovjerne "Hrvate-katolike" na državne jasle. Nešto, kao onaj velešasni buraz od Sanadera koji je zapošljavao ljude u HACu. Vi, radite sve kontra učitelja Isusa. Tako su i apostoli oko njega mislili da će on biti novi židovski kralj, a oni ministri oko njega.

Zakaj, ponavljate takvu grešku, zašto ne želite trpiti sa Kristom, nego samo želite profitirati na račun toga Boga koji je visio na Križu?

 

Nick mi je na ovom forumu PzKpfw, jer sam puno igrao Panzer General II(kasnije Panzer Corps, između ostalog....), a da nije bilo Bug časopisa, ne bi se navukao na wargaming.

Volim Panzer, volim povijest, volim Bug, volim ovaj forum i biti na njemu, al' ne idem u crkvu, te ne želim biti vaša korisna budala za vaše niske strasti.

I, sada vi dolazite ovdje i stalno provocirate sukob, jer vas nitko ne šljivi

Isusek, ona tko ga nije htio slušati, jednostavno je pustio na miru. Al' vi derete li ga, derete...

 

 

Hm, moji svi su iza WW II išli u crkvu, iako se to branilo i govorilo kontra toga. Crkve su općento iza toga drugoga Velerata bile pune po cijeloj Europi....

I, moji ti sigurno nisu branili da ideš u crkvu. 

 

Smrt fašizmu, sloboda Dinamu!

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
16 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
captain_soap_McTawish kaže...
Floki kaže...
Ali vaša kuknjava se svodi na to da nas bacite na marginu društva kao što smo bili prije 1990, e to ne može, to su vaši očevi i djedovi radili našima, a vi nama nećete

 Dakle zagovaranje sekularizacije je bacanje na marginu društva? Očito sam bio u pravu kad sam rekao da bi ti najradije uveo teokraciju.

 

U modernim društvima religija dobiva sve manje značaja i petljanje crkevnih institucija u svjetovni život se smatra nedopustivim. Nitko ti ne brani pravo na vjeru i življenje u skladu s njom (dok se god ne kosi s zakonima države), no njezino nametanje drugima je nešto što je nedopustivo. Ako ti težnje da se crkvu istjera iz područja gdje joj nije mjesto smatraš marginaliziranjem, onda si ekstremist koji želi klerikalizaciju. U tom slučaju ti se ispričama zbog one rasprave o progesivnosti i klerikalizacija. Bio si u pravu, to zaista jesu parole "aparata" koji želi vjeru istjerati iz sfera u kojima joj nije mjesto.

 

Ti te pojmove vidiš negativno isto kao što kriminalac pojmove zakon, red, pravni sustav i sl. vidi negativno. To su inače "parole" pod kojim se kriminalcima sprječava djelovanje i oduzima sloboda kretanja. No razlika da ostatak društva, za razliku od kriminalca, njegov progon vidi kao nešto pozitivno. Tako je i kod tebe, ti bi da tvoja skupina vlada i nameće svoja pravila drugima, pa svako sputavanje toga vidiš kao progon. No isto kao što kriminalac mora shvatiti da društvo ne tolerira njegovo ugrožavanje ostatka ljudi, tako i ti moraš shvatiti da knjiga koju si napisali čobani prije par tisuća godina i muškarci koji vole nositi haljine ne mogu samo na temelju nametati ostatku društva svoj teror.

 

Nitko "vam" ne brani da živiš u skladu sa svojim svjetonazorom, no ne možeš samo na temelju toga svjetonazora nametati to ostalima i onda kad te u tome sprječavaju kukakti kako te marginaliziraju. To je isto kao da ja osnujem svoju religiju koja se moli ventilatorima, i onda se žalim da me marginaliziraju kad odbiju zahtjev da ranojutarnja zahvala ventilatorima bude obvezna za sve.

 Opet si pobrkao lončiće kao kod one izjave da si siguran da komunisti i fašisti nikad nisu surađivali. Osim što si tada pokazao zavidno neznanje povijesti, sada pokazuješ zavidno neznanje osnovnih političkih pojmova demokratskog društva i izvrćeš stvari sa glave na rep.

 

Načelo odvojenosti države i crkve ili načelo sekularnosti znači da sva tri stupa državne vlasti u procesu donošenja svojih odluka nemaju reviziju niti supremaciju nikakvog tijela crkvene vlasti. To u zakonodavstvu jest tako i po tom načelu mi sekularna država već jesmo, što potvrđuje naša kompatibilnost sa EU zakonodavstvom, čiji smo član.

 

Demokratska država po definiciji jest skup građana kojima je ona servis, čije potrebe uvažava i koji je financiraju. Ustavna prava slobode građana i slobode vjeroispovijesti također se moraju uvažavati.

Dakle, država zato i vrši popis stanovništva da bi na osnovu rezultata mogla kvalitetno odgovoriti potrebama građana, od ekonomskih do svjetonazorskih, od tud je i set pitanja kakav jest.

 

Što se tiče vjerskih pitanja, država je servis građanima na par područja.

Proglašava vjerske praznike za državne shodno strukturi vjeroispovijesti.

Financira vjerske zajednice uz ostale svjetonazorske udruge svih vrsta.

Dopušta vjersku službu u bolnicama i zatvorima kao i dušebrižništvo u vojsci i policiji.

Organizira vjeronuk u školama.

 

Nijedno od ove četiri stavke nije u koliziji sa načelom sekularnosti jer ni jedno od njih ne zadire u donošenje političkih odlluka

Druga stavka koju problematizirate nije ni u koliziji sa načelom ravnopravnosti jer vjernici sukladno udjelu u stanovništvu plaćaju poreze, a država financira i udruge svih svjetonazora po načelu svi plaćaju sve. Čak udio financiranja udruga premašuje financiranje crkve.

Četvrta stavka koju problematizirate ne narušava načelo ravnopravnosti jer je vjeronauk dragovoljan izborni predmet koji se odnosi isključivo na vjernike.

 

Po svemu što si napisao ti ne koristiš samo vokabular bivšeg sustava borbenog ateizma, nego i retoriku, a iskauzuješ namjeru da primjenjuješ i njihova rješenja, što te definira kao zagovornika diktature.

Što se tiče hrvatskih zakona, ja sam taj ovdje koji ih brani i zagovara, a ti si taj koji ih ne prihvaća i dovodi u pitanje, pa si upravo ti taj koji ima refleks mržnje na zakone baš poput kriminalca iz te tvoje gornje priče.

13 godina
offline
Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revoluciji, a

Fascinantno, uspjeli ste u ovu temu uvući vjeronauk, vjeru, crkvu, ateizam, bivšu državu, ljudske slobode i .... Još čekam ustaše i partizane pa da slika bude kompletna. I onda se čudimo raspravama u Saboru.

 

Vjeronauk ni na koji način ne utječe na kvalitetu/nekvalitetu školstva u HR. Možemo raspravljati o tome da li mu je mjesto u školi ili ne. Na kvalitetu/nekvalitetu školstva utječu drugi parametri:

  • neadekvatni uvjeti (nedostatak učionica i opreme)
  • neadekvatni programi, sam format škole i način prenošenja znanja na djecu nije se bitno mijenjao od polovice prošlog stoljeća
  • ne postoji strategija kako i na koji način podići obrazovni sustav na viši nivo, ne postoji procjena troškova podizanja na viši nivo (samo se laprda o tome kako je to skupo)
  • učitelje/nastavnike/profesore se dovodi u situaciju da sve ovisi o njihovu entuzijazmu i samoeduciranju

 

To su problemi našeg školstva a ne dimne bombe tipa vjeronauk na koji se svi zalijepe. Osobno smatram da je prirodnije vjeronauk održavati u sklopu crkve ali poznajem dosta roditelja kojima je draže da je u sklopu škole (prvenstveno zbog logističkih razloga - razvažanje djece).

Stručnjak za odmaganje...
 
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Floki kaže...

.

 Opet si pobrkao lončiće kao kod one izjave da si siguran da komunisti i fašisti nikad nisu surađivali. Osim što si tada pokazao zavidno neznanje povijesti, sada pokazuješ zavidno neznanje osnovnih političkih pojmova demokratskog društva i izvrćeš stvari sa glave na rep.

 ....


Po svemu što si napisao ti ne koristiš samo vokabular bivšeg sustava borbenog ateizma, nego i retoriku, a iskauzuješ namjeru da primjenjuješ i njihova rješenja, što te definira kao zagovornika diktature.

Što se tiče hrvatskih zakona, ja sam taj ovdje koji ih brani i zagovara, a ti si taj koji ih ne prihvaća i dovodi u pitanje, pa si upravo ti taj koji ima refleks mržnje na zakone baš poput kriminalca iz te tvoje gornje priče.

 Nije, već si totalni neznalica u svemu. Počevši od prirodnih znanosti pa sve do značenja sekularizacije. Ti si zadrti desničar i ne da mi se više prepucavati s tobom.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Nedostatak učionica je direktno vezan uz vjeronauk, koji zauzima upravo te učionice, koje su namijenjene edukaciji, a ne religijskoj indoktrinaciji.

Način edukacije na vjeronauku - zahtjev da se informacije prihvaćaju nekritički, isključivo na temelju autoriteta - je upravo suprotan onome što se zahtijeva u stemu.

Dakle vjeronauk itekako šteti obrazovanju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Visak kaže...
Nedostatak učionica je direktno vezan uz vjeronauk, koji zauzima upravo te učionice, koje su namijenjene edukaciji, a ne religijskoj indoktrinaciji.

LOL

Imaš li ti nekoga tko ide u školu? Ja imam školarca i djeca imaju 2 sata tjedno vjeronauka. Na koji način bi ti oslobodio učionice izbacivanjem vjeronauka? Vodi računa o tome da djeca moraju imati određeni broj sati tjedno (različito od nižih ka višim razredima). OK je imati stav i argumentirano raspravljati o nečemu ali čemu ispaljivati ovakve gluposti.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Pa tih dva sata umjesto vjeronauka mogu imati nešto drugo, edukativno. Dva sata tjedno nije malo ako se upotrijebi za nešto korisno, a za ta dva sata očito ima dovoljno učionica i vremena u školskom rasporedu. Suludo je u školu utrpati priče o pretvaranju vode u vino i hodanju po vodi, a onda reći da nema dovoljno učionica za poboljšanje nastave kemije i fizike.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
captain_soap_McTawish kaže...
Floki kaže...

.

 Nije, već si totalni neznalica u svemu. Počevši od prirodnih znanosti pa sve do značenja sekularizacije. Ti si zadrti desničar i ne da mi se više prepucavati s tobom.

Nje, nje, nje... Zadrti desničar, tralala, trlji, brlji... A što si ti onda? Zadrti ljevičar?

Visak kaže...
Nedostatak učionica je direktno vezan uz vjeronauk, koji zauzima upravo te učionice, koje su namijenjene edukaciji, a ne religijskoj indoktrinaciji.

Način edukacije na vjeronauku - zahtjev da se informacije prihvaćaju nekritički, isključivo na temelju autoriteta - je upravo suprotan onome što se zahtijeva u stemu.

Dakle vjeronauk itekako šteti obrazovanju.

Da, evo 90% mladih ljudi (od broja koji su ga pohađali) od 90-tih kada se uveo vjeronauk (ne znam točno kada) su oštećeni i vjerski indoktrinirani. I zakinuti i ne postižu ništa zbog indoktrinacija na satovima vjeronauka. Pa jeste li vi pri sebi? Vi i svi ostali koji dijele takve stavove.

Očekivano je da u određenim školama i kod određenih vjeroučitelja je na satu opuštenije ili pak strože, ali na vjeronauku se uči i o drugim religijama (doduše ne puno), a ne uči se ništa loše i ne prisiljava se učenike da to što uče bezuvjetno prihvaćaju. I k tome, u većini slučajeva je taj predmet predmet koji podiže prosjek jer je dosta lagan.

 

Moje referiranje na 20. stoljeće je iz sljedećih razloga:

 

1. Tvrdite li (forumaši ateisti) često da je religija kočnica napretka čovječanstva?

2. Tvrdite li i to da kada ne bi bilo religije, ne bi bilo ratova i ubijanja, tj. bilo bi puno manje?

3. Uzdižete li znanost (koja se kosi sa tako lošim i ograničavajućim religijama)?

 

1. U 20. stoljeću je stvarno ostvaren OGROMAN i BRZ razvoj u svim poljima znanosti i tehnologije. Također je to razdoblje bilo razdoblje u kojem su se dogodila 2 Svjetska rata i masa drugih ratova. A zbog povećanja kvalitete života je povećan i broj stanovnika, pa su shodno tome (i velikim tehnološkim napretkom u naoružanju) ratovi postali puno krvaviji i sa više žrtava. Dakle, kroz to razdoblje je ostvaren velik tehnološki napredak i život je puno poboljšan, ali isto tako je bilo puno iznimno krvavih ratova i sukoba. Sukobi se nastavljaju i danas u nekih drugim okolnostima i žarištima, a napredni smo.

 

2. Samo jedna riječ - KOMUNIZAM. Ogromne žrtve nisu možda posljedica samog ateizma, ali religije su u takvome uređenju bile zapostavljenje i nepoželjne. Je li bilo u tim zemljama bajno?

 

3. Znanost ne treba pretjerano glorificirati, ali je treba cijeniti i isto tako cijeniti trud onih ljudi koji su to omogućili (svijetu, nama svima lakši i zanimljiviji život) kroz svoj rad i predanost. Puno dobra je iz toga proizašlo, ali i puno zla. Tu se najviše referiram na oružje i sve ono što se može upotrijebiti u loše svrhe. 2 Svjetska rata su također "iznjedrila" puno tehnoloških i medicinskih postignuća koja su nam olakšala život. To je tako. Život je u suštini siv. Ima dobrih, ali i loših strana. I zato vam nema smisla uzdizati ateizam. Religije možda nestanu (i to jedno veliko možda), ali zbog prirode stvari, toka života i "kockica" koje su se slagale kroz svo ovo razdoblje, puno znanstvenika su bili vjernici i što onda? Doprinijeli su svijetu i - odlično!

16 godina
offline
Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revoluciji, a

Izzy za tebe imam samo jednu riječ, pa je malo potraži po knjigama ili internetu:

 

SEKULARIZAM 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Izzy kaže...
Visak kaže...
Nedostatak učionica je direktno vezan uz vjeronauk, koji zauzima upravo te učionice, koje su namijenjene edukaciji, a ne religijskoj indoktrinaciji.

Način edukacije na vjeronauku - zahtjev da se informacije prihvaćaju nekritički, isključivo na temelju autoriteta - je upravo suprotan onome što se zahtijeva u stemu.

Dakle vjeronauk itekako šteti obrazovanju.

Da, evo 90% mladih ljudi (od broja koji su ga pohađali) od 90-tih kada se uveo vjeronauk (ne znam točno kada) su oštećeni i vjerski indoktrinirani. I zakinuti i ne postižu ništa zbog indoktrinacija na satovima vjeronauka. Pa jeste li vi pri sebi? Vi i svi ostali koji dijele takve stavove.

Očekivano je da u određenim školama i kod određenih vjeroučitelja je na satu opuštenije ili pak strože, ali na vjeronauku se uči i o drugim religijama (doduše ne puno), a ne uči se ništa loše i ne prisiljava se učenike da to što uče bezuvjetno prihvaćaju. I k tome, u većini slučajeva je taj predmet predmet koji podiže prosjek jer je dosta lagan.

Ovo nije rasprava je li religija zlo koje treba uništiti, već kako poboljšati znanje školaraca. Vjeronauk u tome ne pomaže, a nepobitno je da troši školske resurse, dakle odmaže.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Izzy kaže...

 ...ne uči se ništa loše i ne prisiljava se učenike da to što uče bezuvjetno prihvaćaju. I k tome, u većini slučajeva je taj predmet predmet koji podiže prosjek jer je dosta lagan.

Na stranu sve one gluposti o ratovima (koje su ionako većinom vodili vjernici), nema gluposti u vjeronauku?

Pitanje moje male u drugom razredu: "tata, gdje su živjeli dinosauri kad Bog još nije napravio svijet"?

Pitanje malog o kolege: "kako su se seksali Sveti Duh i Djevica Marija"?

A takvih stvari imaš na tone.

Uz to, idiot od župnika na misi za početak školske godine govori o čovjeku koji se objesio jer je puno radio. Nakon toga moje me pitaju "tata, jel' da se ti nećeš objesiti?"

O tome kako diže prosjek, kako nema posla oko njega i slično da ne govorim. I jedini je izborni predmet koji je integriran u istoj smjeni, ostali su u drugoj (strani jezik, informatika).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Visak kaže...

Ovo nije rasprava je li religija zlo koje treba uništiti, već kako poboljšati znanje školaraca. Vjeronauk u tome ne pomaže, a nepobitno je da troši školske resurse, dakle odmaže.

 

Ako me sjećanje dobro služi, i ako nisam pobrkao ili zamjenio te sa nekim, ti si navodno sklon argumentima

Pa gle stari, odi na wikicu, npr ovdje:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak:Popis_stanovni%C5%A1tva_u_Hrvatskoj_2011.#Vjerska_pripadnost

 

Argument je taj, da su "resursi" došli od svih onih koji su se izjasnili onako kako su se izjasnili u onoj tamo tablici, po vrlo jednostavnoj logici stvari došlo se do nepobitne situacije da je nauk o vjeri najlakše ukomponirati u sklop redovnog školovanja.

 

Želiš li to promjeniti, želiš li da ljudi drugačije alociraju resurse, da ne budu vjernici, ok. Osnuj udrugu za promicanje odvikavanja od religije i primi se posla, promijeni tablicu, ali bum ti odmah rekel da ti na silu ne ide.

Ovo bulažnjenje o "resursima" koje ionako stvaraju "vjernici" koji su debela većina u ovoj zemlji je notorna glupost i borba sa vjetrenjačama te potpuna besmislica, ma šta god tko mislio o vjeri, njenom statusu i svrhi u društvu.

REALNOST je ta da su ljudi ove zemlje vjernici iz čega proizlazi vjeronauk u sklopu redovnog školovanja.

Točka, kraj raspre. Vjeronauku unatoč školarci i tako zjake prodaju na većini školskih sati. Vjeronauk je najmanji problem, riještiti će se sam po sebi kada se na ostalim satima bude kvalitetno radilo.

 

Ovako se to inače radi ako želiš vjeru izvan škole, pa ako ljudi neće plaćati onda crkva ide baj baj

http://www.lupiga.com/vijesti/kako-se-financira-crkva-u-europskoj-uniji

 

edit:  sukus financiranja

http://www.index.hr/vijesti/clanak/skandinavija-na-udaru-galopirajuceg-sekularizma-norvezani-i-svedjani-masovno-napustaju-crkvu/917680.aspx

edit kraj:

 

Ako hoće, onda jednostavno poštuješ odluke drugih ljudi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 21:22 (Sroljo the second).
13 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Izzy kaže...

a ne uči se ništa loše..

 

osim što im se glava trpa lažima (ateisti krivi za auschwitz LOL), sudeći po onom gore spomenutom udžbeniku za 8. razred..

ali khm laži su zapravo temelj svih religija, tako da ne znam zašto se čudim 

 

Sroljo the second kaže...

To je zapravo točno. Znanje bez kvalitetne percepcije o tome što isto može i koje su mu posljedice je opasno.

 

Ma hajde. Morat ćeš mi bolje argumentirati kako znanje samo po sebi može biti štetno i opasno, jer ovo sve što si naveo sa istime nema nikave veze.

Skrenuo si na primjenu, moralnost, odgovornost, i unovčavanje istoga.

 

Sroljo the second kaže...

pa se onda izvlačimo na "nedgovornost" što je posve u skladu sa gore navedenim citatom.

 

ne bih rekao da je u skladu.. pogledaj naše političare, pokrade, uništi, ode u crkvu, izmoli 2 očenaša i problem solved, duša čist pred bogom.

za istinsku moralnost i duhovnost je vjera apsolutno nepotrebna.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...
Skrenuo si na primjenu, moralnost, odgovornost,

 

Pa time ti se bave religije od kojih dolazi citati koji si izdvojio. Jasno je samo po sebi.

 

13 godina
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Sroljo the second kaže...

Pa time ti se bave religije od kojih dolazi citati koji si izdvojio. Jasno je samo po sebi. 

 

hehehe unovčavanje si u citatu izostavio a mislim da im je to glavna djelatnost 

BTW kao što sam u prošlom postu napisao (a ti si valjda to preskočio), za moralnost i odgovornost su religije nepotrebne.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 21:27 (nine).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže..

hehehe unovčavanje si u citatu izostavio a mislim da im je to glavna djelatnost 

BTW kao što sam u prošlom postu napisao (a ti si valjda to preskočio), za moralnost i odgovornost su religije nepotrebne.

 

Nisam li u postu malo poviše lijepo razložio predmet financiranja? Nisam odrezao "unovčavanje" zato jer mi smeta, nego da istakenm sukus. Moje rezanje ne može promjeniti tvoj originalni post koji svi lijepo vide pa te iskreno ne razmem.

O moralnosti i odgovornosti , potreba ne potreba - imaš li valjanu studiju. Znam da nemaš, tak da bilo bi lijepo da si napisao kako smatraš da nisu potrebne, dokaza nemaš i nekako sumnjam da nisi svjestan koliko je čovjek čudna životinja, posebno ako misli da nema "granica i oganičenja"

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
nine kaže...
 (ateisti krivi za auschwitz LOL), 

 Ako ovo piše u nekom udžbeniku ne znam što čekate i zašto onoga koji je odobrio udžbenik niste već pravno razapeli?

Ovo je klasičan primjer izdvajanja grupacije ljudi koja neumitno vodi ka netrpeljivosti tj. diskriminciji i lijepo je uređena sa:

 

"Zakon o suzbijanju diskriminacije"

 

Dragi moj forumaši, građanska je dužnost da ovakve stvari prijavljujete i tjerate državu da ih procesuira te se uvjerite da je ista procesuirana.

 

Što čekate?

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nalazimo se u četvrtoj industrijskoj revolucij
Sroljo the second kaže...
Visak kaže...

Ovo nije rasprava je li religija zlo koje treba uništiti, već kako poboljšati znanje školaraca. Vjeronauk u tome ne pomaže, a nepobitno je da troši školske resurse, dakle odmaže.

 

Ako me sjećanje dobro služi, i ako nisam pobrkao ili zamjenio te sa nekim, ti si navodno sklon argumentima

Pa gle stari, odi na wikicu, npr ovdje:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak:Popis_stanovni%C5%A1tva_u_Hrvatskoj_2011.#Vjerska_pripadnost

 

Argument je taj, da su "resursi" došli od svih onih koji su se izjasnili onako kako su se izjasnili u onoj tamo tablici, po vrlo jednostavnoj logici stvari došlo se do nepobitne situacije da je nauk o vjeri najlakše ukomponirati u sklop redovnog školovanja.

 

Želiš li to promjeniti, želiš li da ljudi drugačije alociraju resurse, da ne budu vjernici, ok. Osnuj udrugu za promicanje odvikavanja od religije i primi se posla, promijeni tablicu, ali bum ti odmah rekel da ti na silu ne ide.

Ovo bulažnjenje o "resursima" koje ionako stvaraju "vjernici" koji su debela većina u ovoj zemlji je notorna glupost i borba sa vjetrenjačama te potpuna besmislica, ma šta god tko mislio o vjeri, njenom statusu i svrhi u društvu.

REALNOST je ta da su ljudi ove zemlje vjernici iz čega proizlazi vjeronauk u sklopu redovnog školovanja.

Točka, kraj raspre. Vjeronauku unatoč školarci i tako zjake prodaju na većini školskih sati. Vjeronauk je najmanji problem, riještiti će se sam po sebi kada se na ostalim satima bude kvalitetno radilo.

 

 Vjeronauk je u školi zato jer Crkvi to osigurava pristup većem broju djece, nego da moraju ići u crkvu, a ne zato što su vjernici to tražili. HDZ je uz sto drugih stvari i tu izašao u susret Crkvi, a ovi zauzvrat na svim izborima drukaju za njih i sotoniziraju SDP (na predzadnjima su spriječili Most da koalira s njima).

 

Pozivanje na popis stanovništva je logička greška koju uporno ponavljate. Izjašnjavanje o vjeroispovjesti je samo to i ništa više, tu se nitko ne izjašnjava o tome što želi da Crkva dobije, jer takvog pitanja u upitniku ni nema. Brojni vjernici, pa i na ovom forumu, izričito se ne slažu s mnogim stvarima, od vjeronauka, Vatikanskih ugovora, pobačaja, tretmana homoseksualaca, pa nadalje. Svako od tih pitanja je zasebno, ničime dotaknuto u popisu stanovništva, pa se popis sa time ne može povezati.

 

No ovdje govorimo o školi i kako ju poboljšati, što bi se moglo zamjenom vjeronauka nekim prirodoznanstvenim predmetom, no ti veliš da to ne može jer ste vi većina. Dakle nije ti bitno poboljšati školstvo, nego pokazati tko je gazda u selu. Time si ujedno potvrdio sve što sam napisao u prvom postu na ovu temu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice