SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom mehaničk

poruka: 15
|
čitano: 2.232
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom mehaničk".
15 godina
offline
SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom mehaničk

32GB tvrdi disk? U kojem smo mi stoljeću? Pa to je možda dovoljno za winxp. Imam u službenom latpopu 120GB SSD i to je minimalno danas za osnovne stvari, windows, office i par manjih programa.

Osobno, ne bih kupovao ispod 255 GB ništa, a to je ovdje maksimum.

 
5 3 hvala 0
16 godina
offline
SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom mehaničk

Vrlo slicna? Slicna kojim kapacitetima? Nije ista cijena ako se usporedi 500 GB, 1 TB ili nesto osmo. Npr. 500 GB diskovi su oko 70 eura a TB oko 75. Oni budu vjerojatno usporedili sa 500 GB najskupljim mehanickim diskom na svijetu.

Hvale se cijenom a nju skrivaju ko zmija noge.

 

256 GB im je najveci disk a po meni je to najmanji koji se danas isplati kupit. Kupit ispod 256 ili 250 GB je bacanje novaca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 14:33 (NEW_MAN).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom mehaničk

kad bolje promislim, braćo i sestre, načiniti mehanički tvrdi disk je vrhunac tehnologije općenito (jednako mehanike kao i fizike i elektronike) dok je SSD, da prostite, pizdin dim svakoj firmi koja handla s čipovima. zbog čega su onda SSD-i skuplji, kad za to ne postoji ama nikakvo opravdanje?

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
offline
SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom mehaničk

Ako je cijena usporediva s mehaničkim diskovima model od 256 GB bi trebao koštati oko 450 kn. Nekako sumnjam.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom meha
NEW_MAN kaže...

Vrlo slicna? Slicna kojim kapacitetima? Nije ista cijena ako se usporedi 500 GB, 1 TB ili nesto osmo. Npr. 500 GB diskovi su oko 70 eura a TB oko 75. Oni budu vjerojatno usporedili sa 500 GB najskupljim mehanickim diskom na svijetu.

Hvale se cijenom a nju skrivaju ko zmija noge.

 

256 GB im je najveci disk a po meni je to najmanji koji se danas isplati kupit. Kupit ispod 256 ili 250 GB je bacanje novaca.

 

ako stvarno cijena bude ista,evo prilike za ssd raid 0 , tako da bi ovo moglo bit zanimljivo 

15 godina
offline
Re: SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom meha
Mandor kaže...

32GB tvrdi disk? U kojem smo mi stoljeću? Pa to je možda dovoljno za winxp...

- dovoljno je.. za npr tablet/mob/PC bez gaminga i DL polovice neta..

.... ali da, slažem se.

 

Ajar kaže...

.kad za to ne postoji ama nikakvo opravdanje?

 ..

- postoji, najvažnije, tržište. APP, dok cijena prolazi, to je OK cijena. Jednako ako kad izgori neko selo s epox.smolama.. pa skoči cijena RAMa (mada ih vozaju na brodu dok potpaljuju gustiš..).

 

OK, vijest, jasno da je novinari prenose.. ali WTF, glavna stvar u vijesti je upravo cijena (nije SSD, nije kapacitet itd. jer je to sve već viđeno, dok upravo cijenu po GB reklamiraju). .. kao slično? Što je slično, npr 3,1$ je slično 1,3$ da to je vrlo slično... što je slično s cijenom, font? Možda je i SSD sličan ostalim diskovima, onako pravokutnjasti, plosnat, .. ili sličnost staje na cijeni?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom meha
dabar_solta kaže...
NEW_MAN kaže...

Vrlo slicna? Slicna kojim kapacitetima? Nije ista cijena ako se usporedi 500 GB, 1 TB ili nesto osmo. Npr. 500 GB diskovi su oko 70 eura a TB oko 75. Oni budu vjerojatno usporedili sa 500 GB najskupljim mehanickim diskom na svijetu.

Hvale se cijenom a nju skrivaju ko zmija noge.

 

256 GB im je najveci disk a po meni je to najmanji koji se danas isplati kupit. Kupit ispod 256 ili 250 GB je bacanje novaca.

 

ako stvarno cijena bude ista,evo prilike za ssd raid 0 , tako da bi ovo moglo bit zanimljivo 

 Imal sam raid sa dva SSD-a sve dok nije jedan krepal. Razlike u brzini nema jer kod tih brzina i loadanja vise HDD nije usko grlo nego procesor i hrpa podatka koju mora obraditi.

15 godina
offline
SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom mehaničk

Cijena HDD-a po GB je debelo ispod 1 kn.

Znači da ovaj mališa od 32gb ne bi nikako trebao biti skuplji od 50 kn.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom meha
uuY kaže...

Cijena HDD-a po GB je debelo ispod 1 kn.

Znači da ovaj mališa od 32gb ne bi nikako trebao biti skuplji od 50 kn.

 

 

 Čim je disk manji to je cijena po gb veća.

Zato i imamo okvirno cijene sad 320 gb hdd za 400 kn (rijetko ali još ih se da nać), 500 gb za 480 kn a 1tb za 580 kn.

Razlika cijene po gb je već i u tim primjercima prilično velika.

Tako će sgurno biti i kod ovih SSD-ova. A sobzirom da hdd ova kapaciteta ispod 320 tj već i ispod 500 je problem nać, možda uspoređuju cijene s onima koje su ti diskovi imali kad su se zadnji put prodavali (barem ovi veći) pa bi cijene mogle biti npr 32 gb za 200 kn, 256 gb za 600 kn.

A takve cijene baš i ne zaslužuju takav naslov, međutim...sve to samo nagađamo, baš me zanima što će na kraju ispast od svega toga.

Ali mislim da u slučaju da 250 gb model bude u nekom rangu cijene 500 gb hdd-a da bi to mogao biti jako dobro prihvaćen model.

Ali više od svega toga veseli sama činjenica da su konačno počeli makar pričat o tome, što znači da čak i ako ovo bude razočaranje svejedno možemo kroz neko relativno kraće vriejme konačno očekivati da se cijeen ssd-a stvarno spuste blizu cijenama HDD-a.

9 godina
protjeran
offline
Re: SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom meha
NEW_MAN kaže...

 Imal sam raid sa dva SSD-a sve dok nije jedan krepal. Razlike u brzini nema jer kod tih brzina i loadanja vise HDD nije usko grlo nego procesor i hrpa podatka koju mora obraditi.

 ?? detaljnije objašnjenje? ćisto sumljam da ima smisla dat 500 dolara za hardware raid controller sa današnjim procesorima i ćipsetima.

15 godina
offline
Re: SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom meha
miki1981 kaže...
uuY kaže...

Cijena HDD-a po GB je debelo ispod 1 kn.

Znači da ovaj mališa od 32gb ne bi nikako trebao biti skuplji od 50 kn.

 

 

 Čim je disk manji to je cijena po gb veća.

Zato i imamo okvirno cijene sad 320 gb hdd za 400 kn (rijetko ali još ih se da nać), 500 gb za 480 kn a 1tb za 580 kn.

Razlika cijene po gb je već i u tim primjercima prilično velika.

..

- dobar pokušaj 'zaokruživanja', ali već u startu prevelik promašaj s cijenom (20-30%), 500gb je cca 350-380kn (pa i 2.5" čak jeftiniji od 3.5"), dok su SSdovi 60GB (žganjac serija, brzine usporedive s floppyem i upitne garancije) takve cijene, bolji kreću od 450..

- flash diskovi 32GB su od 100-200kn (ovino o brzini), diskova takve cijene nema (30/32GB).

- gornji primjer je daleko bolji, jer tekst kao reklamu upravo spominje cijenu po GB, ne po komadu. Tad bi stvarno recimo 120GB trebao koštati cca 100kn..

Trenutno je 4-8x razlika u korist HDDa po GBu. Koju sličnost tad najavljuje SD ovom serijom? Bar neka približno-okvirna-odokativna cijena?.. npr 32GB za 200kn? To u odnosu na već spomenute 60GB dostupne kod nas (a naše cijene su više od 'pravih') jedino donosi veću brzinu, ne nižu cijenu. Tj ako bi cijena bila niža tad bi npr 60GB trebao biti cca 300kn, 120GB 400kn itd..

 

Dali će npr 256GB biti 500kn ili manje? 200kn? Vidjet ćemo..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom mehaničk

Ako stvarno bude jeftino, biti će idealno za osvježiti kakvi netbook koji je došao s mehaničkim diskom, a baterija mu je još dobra.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom mehaničk

kostat ce ovaj od 240gb koliko vec oko 600-700kn

u rangu mehanickih hd su rekli,to moze biti cijena u rangu WD Caviar Black

~^iGoR~
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom meha

Trenutno je 793,12 kn - 250 GB Samsung EVO na Amazonu. Danas u 12:00 bude na akciji i mozda deset ili dvadeset eura jeftinije.
500 GB je 1342,5kn a za pola sata bude na akciji i isto tak mozda deset ili dvadeset eura snizeno, mozda padne na 1200 kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 9:19 (NEW_MAN).
15 godina
neaktivan
offline
Re: SanDiskova Z400s serija SSD-ova s cijenom meha

Slažem se, ništa ispod 240-256Gb, jednostavno nema smisla...iako, da sam sebi vratim lopticu, nedavno sam ugradio 128Gb u stari laptop i preporodio sam se ! Imam još 30ak Gb prostora, dakle vrti se samo Win7 sa par fajlića na desktopu a sve ostalo je na eksternom disku i to letiiiiiiiiiiii.

I to, moram biti iskren, Samsung SSD je No.1

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice