Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.400.010
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Stavio napokon sve u R5.

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav,

 

Od danas sam postao jako zagrijan za kućište Corsair OBSIDIAN 450D, međutim za sada ga u BiH nisam nigdje našao :/ tako da razmišljam da naručim izvana...

 

Ono što me zanima je...

 

Koje su najbolje/najsigurnije prodavnice informatičke robe u Hrvatskoj, preko kojih mogu online naručiti, a koji robu šalju i u Bosnu i Hercegovinu?

 

Hvala puno unaprijed ;)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav! Trenutno ne radi zalmanova stranica pa ako mozda netko zna dal Noctua nhu14s pase u Z9 plus.

Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Zujko008 kaže...

Pozdrav! Trenutno ne radi zalmanova stranica pa ako mozda netko zna dal Noctua nhu14s pase u Z9 plus.

Unaprijed hvala

 Ovdje kažu da su uspjeli strpati cooler visine 165 mm a toliko ta Noctua ima tako da onda vjerojatno ide.

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Hmmm vidio sam da nhd15 jedva stane a 5mm je nizi, nebi volio kupit kuciste koje nemogu koristit, pa dal da riskiram ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Vodič za odabir kućišta

U14S je visine 165mm s ventom instaliranim i bez njega dok D15 je visine 165 mm s ventom a 160 bez njega, tako stoji na stranici. Sumnjam da netko ima NH-D15 bez ventova instaliranih.

Pričekaj radije da proradi Zalmanova stranica pa da budeš siguran, možda tamo piše.

 

Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Postoji li na Zalman Z3+ kučištu opcija za isključivanje LED osvjetljenja?

(osim rezanja žica)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Dot kaže...

Postoji li na Zalman Z3+ kučištu opcija za isključivanje LED osvjetljenja?

(osim rezanja žica)

NE.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

ima li neke bitne razlike između Raijintek Arcadia, Zalman Z3(+) i Fractal Core 1100? Ako je bitno, koristit će se uz i54440 i r9280. Treba li uz neko od njih kupiti dodatni ventilator ili su sva opremljena dovoljno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ima: kvaliteta izrade, oprema i dimenzije. 

 

S core 1100 se jos nisam uspio pozabaviti, ali sudeci prema Core 1000 kojeg sam imao ne moze biti lose, samo bolje iako su razlike najvjerojatnije minimalne (sitno podignuta kvaliteta izrade, drugaciji eksterijer i usb 3.0 podrska). Medjutim to je vise kuciste za jeftinije konfiguracije ili za nekog tko zeli manju kutiju ukoliko je limitiran prostorom. Ozbiljnije graficke poput r9 280 nebi stavljao u njega jer onda zahjteva micanje hdd baya, nekog postenog modularca da ne smetaju kablovi i dodatni vent na guzu za ispuh. 

 

Z3+ ti je najbolje opremljen od njih: 4x 120mm ventovi, potenciometar (iako nema velike koristi od toga), najvise prostora i dobre mogucnosti sto se tice cable managmenta, filteri za prasinu, plexy stranica ... Uglavnom lako detalje saznas na sluzbenim stranicama: Z3+, 1100, Arcadia

 

Arcadia u odnosu na Z3 ima manje prostora, losiji cable managment, slabiju konstrukciju i dolazi samo 1x120 mm. Imas i slike pa lako dobis dojam kako to izgleda uzivo: Z3, Z3+, Arcadia. Obican Z3 ti dolazi bez plexy-a na bocnoj stranici i s 1x120 mm ventom manje, te imaj na umu da Core 1100 ne prima ATX ploce.

 

 

Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Za kaj služi onaj gumbić s oznakom ventilatora na z3+ ? Ne vidim razliku kad je pritisnut i kad nije

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
LeskiRM kaže...

Za kaj služi onaj gumbić s oznakom ventilatora na z3+ ? Ne vidim razliku kad je pritisnut i kad nije

 Fan controller, kad je stisnut onda ventovi rade full brzinom a kad nije onda rade sporije i tiši su. Morala bi se razlika čuti.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Uzimam novo kučište pa me zanima jel se isplati uzimat Zalman R1 jer nemam previše love . U njega bi također stavio Katanu 4 ili Mugen 4 pa me zanima je li bi to stalo unutra ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Flue kaže...

Uzimam novo kučište pa me zanima jel se isplati uzimat Zalman R1 jer nemam previše love . U njega bi također stavio Katanu 4 ili Mugen 4 pa me zanima je li bi to stalo unutra ?

 Unutra idu cooleri do 160 mm tako da stanu oba bez brige. Dobro kučište, ima zvučnu izolaciju, 3 venta već ugrađena i još 2 naknadno se mogu staviti. Razmisli još i o Z3 Plus, nešto jeftinije od R1 s 4 venta već ugrađena ali bez zvučne izolacije. Mislim da za te pare boljeg izbora nema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 23:53 (vrinho).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Meni je skroz isto :/

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Flue kaže...

Uzimam novo kučište pa me zanima jel se isplati uzimat Zalman R1 jer nemam previše love . U njega bi također stavio Katanu 4 ili Mugen 4 pa me zanima je li bi to stalo unutra ?

 

 

Sam procjeni, meni osobno se ne sviđa, bolji mi je Z3+ 

13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
LeskiRM kaže...

Meni je skroz isto :/

 Ne znam kako se spajaju ventovi na tom kučištu ali pretpostavljam da ih treba na konektor od tog controllera spojiti. Jesi ih možda na matičnu spajao?

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nisam imao doticaja sa slaganjem, to su radili ovi iz future tako da ne znam kak je to 

 

Edit.

 

radi, samo ja uopce nisam registrirao do sad, ocekivao sam puno vecu buku nego sto zapravo je.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 0:34 (LeskiRM).
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ne mogu baš naći na internetu ni specifikacije ni slike ako netko zna di ima nek mi se javi NaviaTec 603 MATX PC Case

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
LeskiRM kaže...
radi, samo ja uopce nisam registrirao do sad, ocekivao sam puno vecu buku nego sto zapravo je.

Ma taj kontroler ventilatora ti na tome kućištu ne znači baš ništa, stavi to na "low" i ne zamaraj se.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Kućište i napajanje do 150-200kn,konfa je nekakav krš,pa bi bilo dobro da ne ide preko toga?

p.s. može i polovno,samo od istog prodavača(da ne plaćam duplu dostavu)

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2015 23:10 (CyberPlague).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav. Šta mislite jel ovo se isplati uzet kućište?

 

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.8B39A467-CC06-4C51-A360-0655DC9F32C8.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mika1986 kaže...

Pozdrav. Šta mislite jel ovo se isplati uzet kućište?

 

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.8B39A467-CC06-4C51-A360-0655DC9F32C8.aspx

Za tu cijenu se cini dosta dobro i ja bi ga uzeo.

To je dobar proizvodjac kucista inace.

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Lijepo mi izgleda,a nadam se da će bit i funkcionalno :)

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav!

Zanima me jel ima netko iskustva s Nanoxia DS6 ili 5 kućištem?

Vidim ih po jako malim cijenama vani, konkretno na ovoj stranici http://www.mindfactory.de/product_info.php/Nanoxia-schwarzes-gedaemmtes-Seitenteil-mit-Fenster-fuer-Deep-Silence-6--_976704.html ,a dalje po netu sam našao samo pozitivne komentare.

Mislim da bi kod nas takvo kućište koštalo jednu 0 više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav. Trebam neko jeftinije kućište. Da li itko ima iskustva s kućištem MS Minotaur i jel to valja čemu? Sudeći po nekim slikama s interneta, nisam baš previše oduševljen. Ako itko ima iskustva iz prve ruke, bio bih zahvalan na informaciji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 11:32 (Gospon_Fulir).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
A s kojim to jeftinim kućištem čovjek može biti oduševljen?
Jbg, ne mislim ništa loše, ali tako je kako je.
Kvaliteta košta. Ako slažeš nešto samo da pogoni internet, onda nemaš šta biti oduševljen s kućištem. NHF.
Optimizam je nedostatak iskustva.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gospon_Fulir kaže...

Pozdrav. Trebam neko jeftinije kućište. Da li itko ima iskustva s kućištem MS Minotaur i jel to valja čemu? Sudeći po nekim slikama s interneta, nisam baš previše oduševljen. Ako itko ima iskustva iz prve ruke, bio bih zahvalan na informaciji.

 Kućište k'o kućište,staviš komponente u njega i on može onda trajat koliko hoće,razlika je jedino u airflowu i kvaliteti maske/plastike i ostale estetike.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

gelon

 

Naravno da je po maloj cijeni kad gledas bocnu stranicu za njega :D

 

Gospon_Fulir

 

KLIK. Ako ce te zanimati neki detalji slobodno pitaj. Sve ovisi po kojoj cijeni ga mozes dobiti, a po meni je jedino isplativ do 200 kn. Iznad toga ima boljih tipa Raijintek Arcadia, Zalman Z1, Z3 i sl. Kvaliteta izrade je na nivou Phoenixa i sl. novijih MS kucista pa bas i nije zesci srotex, odnosno u stilu njihovih ostalih low end kucista.

Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
zober kaže...

gelon

 

Naravno da je po maloj cijeni kad gledas bocnu stranicu za njega :D

 Aha, nisam primjetio jer mi njemački nejde a samo na jednoj slici je sama stranica.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice