[Kupovina] Server za donaciju školi zaključana tema

poruka: 4
|
čitano: 1.250
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 mjeseci
offline
[Kupovina] Server za donaciju školi

Pozdrav forumaši,

Evo ako neko ima bilo kakav server koji može radti 24/7 Može za rack ili u kućištu. procesor nije bitan, RAM bar 4 GB a ne treba mu da pokloni/proda, testirao bi i donirao jednoj školi.

 

Hvala i lp.

13 godina
offline
[Kupovina] Server za donaciju školi

24/7 ti može raditi i svako računalo, kućište standardno. I po meni to ti je pametnija opcija od nekog servera kojega su godine stigle, koji će biti bučan, trošiti puno struje te se pokvariti zbog istrošenosti.

Mogu znati koja je namjena toga servera u školi, fail server ili nešto treće?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 15:38 (Valentin17).
13 mjeseci
offline
Re: [Kupovina] Server za donaciju školi

Kužim da, lakša opcija nam je trenutno baš da bude server u dedicated manjoj sobi di bi to stajalo jer treba zamjeniti stariji rig, a otac mi se tamo brine o mreži općenito pa da mu pomognem naći nešto. Svaki info je dobrodošao svakako.

13 godina
offline
Re: [Kupovina] Server za donaciju školi
Nexille kaže...

Kužim da, lakša opcija nam je trenutno baš da bude server u dedicated manjoj sobi di bi to stajalo jer treba zamjeniti stariji rig, a otac mi se tamo brine o mreži općenito pa da mu pomognem naći nešto. Svaki info je dobrodošao svakako.

Mislim da ti nije nikako lakša opcija server, broj jedan teško ćeš ga nabaviti, a da valja nečemu, drugo trošit će struje za poludit, grijat će se te trebaš klimu što je trošak u nabavci te u struji, bit će bučan također.

Računalo također možeš staviti u posebnu sobu kojoj nitko nema pristup tako da iskreno ne vidim smisla, ali dobro,odluka je na tebi i tvojem tati.

Server čak i nije problem naći npr. na Njuškalu, ali svi ti serveri dolaze bez diskova, a same diskove je teško naći osobito ako je nešto OEM vezano, malog su kapaciteta i skupi dosta.

Samo nisi mi odgovorio koja je namjena servera?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 16:36 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice