Dali ide

poruka: 10
|
čitano: 2.050
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dali ide
pitanje

Evo kako stvari stoje: ja i moj otac idemo u malu nadogradnju računala, želimo kupiti jednu gigu ram-a DDR-a pa me zanima dali bih mogao ići sa njom u dual-channel mod kako imam već jedan modul od 256MB? Ne želim odgovore tipa ''bolje bi ti bilo da kupiš novu matičnu i procesor'' jer nisam pri lovi za takav pothvat. Usput znate li neku trgovinu (web ili ''običnu) gdje bih mogao kupiti procesor za socket 478?

Kad si sretan udri glavom ti u zid
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dali ide

evo, upisao sam u google procesor socket 478, i odma mi je izbacilo rezultat

http://www.njuskalo.hr/oglas196511

pa možda malo pomogne

e da, požuri, ponuda traje još 3dana 01h 50min

Bok
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 21:11 (denix).
15 godina
offline
Dali ide

Aj koja ti je maticna daj nam link, pa da vidimo ostalo osim s.478.
Ja sam ima 2-3 godine nabavio 2,8 Ghz intelov, platio ga oko 1 000 kn(socket 478 u hgspota), jer to ja bilo najjace sto san moga uzet, a graficka ti je valjda  AGP, a RAM DDR 400.
I reci jos u koje trgovine mores uzimat, kojih trgovina ima u tvojoj krajini.
Evo npr. mozes uzet ovi RAM u hgspota:link ili sam odaberi, link!
A evo vidim sad da ima 500 kn procesor u hgspota, link!

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 21:13 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dali ide

Dual Channel ti neće radit među dvije pločice različitih kapaciteta, dakle niti između 256 MB i 1 GB. Bolja opcija da kupiš 2 pločice od 512 (ili GB) a potpuno izbaciš tu s 256 MB.

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dali ide
Cika Jova Zmaj kaže...

Dual Channel ti neće radit među dvije pločice različitih kapaciteta, dakle niti između 256 MB i 1 GB. Bolja opcija da kupiš 2 pločice od 512 (ili GB) a potpuno izbaciš tu s 256 MB.

 E pa da, ja iman sad 1GB i 256, ali morat cu minjat, a preporucam ti 1GB, jer trebat ce, vele se osjeti razlika izmedju 512 i 1Gb, kao prvo u igran mi je se bio podupla FPS, kao drugo kompjutor se duplo brze pali (mislim na paljene aplikacija i ucitavanja) nego sa 512mb, ali ipak to nije ni blizu one brzine koju imaju noviji procesori(socket), RAM i dr.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 21:20 (markoal).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dali ide
autorov komentar
markoal kaže...

Aj koja ti je maticna daj nam link, pa da vidimo ostalo osim s.478.
Ja sam ima 2-3 godine nabavio 2,8 Ghz intelov, platio ga oko 1 000 kn(socket 478 u hgspota), jer to ja bilo najjace sto san moga uzet, a graficka ti je valjda  AGP, a RAM DDR 400.
I reci jos u koje trgovine mores uzimat, kojih trgovina ima u tvojoj krajini.
Evo npr. mozes uzet ovi RAM u hgspota:link ili sam odaberi, link!
A evo vidim sad da ima 500 kn procesor u hgspota, link!

 

Matična je P4i65G od AsRocka, pogodio si ovo sa grafičkom i ramom, a ograničen sam samo na HGspot. Znaci dual-channel mi nece radit ? (kako tužno Plač !) 

Kad si sretan udri glavom ti u zid
15 godina
offline
Dali ide

E imas istu maticnu kao i ja, ja su uskoro nabavit novu graficku, a malo cu clockat procesor, a malo prije ljeta cu nabavit novi komp.
Koja je u tebe graficka ?

EDIT: procesor nije 500 kn nego 450! (3.0 Ghz L2 1mb)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 21:47 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dali ide
The Geek kaže...

(kako tužno Plač !) 

 Veoma tužno, jer je kod novih igara DDR prespor, a u dual channelu je barem približno kao single channel DDR2.
Why so serious???
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dali ide

Sve ovisi o matičnoj ploči.

 

Pred dvije godine sam bio u istoj situaciji - imam ABIT-ovu NF7-S koja ima 3 utora za memoriju. Uzeo sam 2 modula od 512 MB (koja rade u dual channel modu), a modul od 256 MB je u trećem utoru (single channel mod).

 

Dakle, pogledaj uputstva za matičnu, u njoj bi trebalo pisati može li raditi na ovakav način. U svakom slučaju za dual channel je potrebno imati 2 modula istog kapaciteta - ako želiš dodatnih 1 GB memorije, za DC trebaš kupiti 2x512 MB.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2008 12:17 (hrx).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dali ide
autorov komentar
markoal kaže...

E imas istu maticnu kao i ja, ja su uskoro nabavit novu graficku, a malo cu clockat procesor, a malo prije ljeta cu nabavit novi komp.
Koja je u tebe graficka ?

EDIT: procesor nije 500 kn nego 450! (3.0 Ghz L2 1mb)

 Oprosti malo je prošlo vremena, nisam bio u mogućnosti da se logiram. Grafička je vremenom pregažena Radeon 7000, a u tebe? I da, dobro si primjetio procesor je 450 kn!
Kad si sretan udri glavom ti u zid
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2008 13:09 (The Geek).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice