Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 941.452
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Kad pali konp puse mu dual ungaged...2x 4 cors i 2x4 king...1 i 3 slot cors a 2 i 4 king

razorblade
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Sto pise u CPU-Z u memory tabu? Channel # pisat ce dual ili signle.. ako je dual onda je to to 

11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Dual

razorblade
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

U laptopu imam 4GB DDR3L CL11 memorije, mogu li to nadograditi sa ovom " https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=31756 " (zbunjuje me jer latencija(šta je već) nije ista)??

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Najbolje da odneseš laptop u prodavnicu hardvera i tamo će ti ugraditi RAM koji kupiš. Ukoliko bude problema, odmah će biti uklonjeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
arko289 kaže...

U laptopu imam 4GB DDR3L CL11 memorije, mogu li to nadograditi sa ovom " https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=31756 " (zbunjuje me jer latencija(šta je već) nije ista)??

Možeš probati ali ne mogu ti garantirati da će ti raditi ako i budu radili neces imati dual channel ako ti to maticna podrzava. Preporučam da skineš hwinfo i pogledaš točan model tvog ram-a koji ti je u laptopu i probaj naći onda na njuškalu isti takav model, možda netko prodava dijelove iz istog laptopa ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 21:46 (Kopsi1304).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Bok!

 

Htjela bi uzeti dodatnu RAM memoriju za laptop Toshiba Satelitte L500. 

Procesor Pentium(R) Dual Core CPU T4300 2.10 Ghz

Installed memory 3Gb

32 bit operating system

 

Koja bi bila najpogodnija? Da li bi stetilo ukoliko uzmem od 4Gb ili je najbolje uzeti od 2Gb?

Ne planiram igrati nikakve igrice pa mi ne treba ne znam kakva memorija.

 

Hvala :) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Treba ti Sodimm DDR2 800MHz memorija.

 

Maksimum je 2x4GB

 

S obzirom da sad imaš 3GB, imaš jednu pločicu od 1GB i jednu od 2GB, izvadi ovu od 1GB u zamijeni sa 2GB ili 4GB.

Nakon toga, trebalo bi instalirati 64bit verziju operativnog sustava.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
15 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Imam hp probook 455 i htio bih dodat jos 4gb rama na postojecih 4, na sta trebam pripazit il jos bolje neka preporuka da bude po mogućnosti sto povoljnije a opet da nije neka losa kvaliteta..

 

 

Dali bi ovo bio dobar odabir : https://www.protis.hr/products/details/memorija-za-notebook-crucial-8gb-ddr3l-1600-mhz--pc312800-cl11-sodimm-204pin-135v15v-ct102464bf160b/82016

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 19:45 (MarioVk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Cijena RAM-a je u zadnje vrijeme veoma pala pa je gotovo svejedno gdje ga kupiš. Savjetujem ti da odneseš laptop u prodavnicu hardvera gdje će ti odmah ugraditi RAM koji kupiš. Ukoliko bude problema, odmah će biti riješeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Cijena RAM-a je u zadnje vrijeme veoma pala pa je gotovo svejedno gdje ga kupiš. Savjetujem ti da odneseš laptop u prodavnicu hardvera gdje će ti odmah ugraditi RAM koji kupiš. Ukoliko bude problema, odmah će biti riješeni.

 Ma nije stvar u trgovini vec, cisto da nebi fulo odabir rama pa da radi losije neg sto treba, jer nisam sto posto siguran sta sve moram pogledat od karakteristika

13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
MarioVk kaže...

 Ma nije stvar u trgovini vec, cisto da nebi fulo odabir rama pa da radi losije neg sto treba, jer nisam sto posto siguran sta sve moram pogledat od karakteristika

 Iz toga razloga ti je i kolega predložio da odneseš u servis radi ugradnje rama koji odgovara po specifikacijama a poslje možeš reklamirati ako nisi zadovoljan s nadogradnjom, guba kaj ne?

14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Upravo tako. Ukoliko kupiš, otvoriš pakovanje, ugradiš (usput ogrebeš) a ono ne radi. Vratiš ga u prodavnicu i onda nastaju problemi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

pozdrav društvo, mislio sam kupiti i staviti ove rame G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 na ovu matičnu ASUS Maximus VIII Hero i s ovim procesorom Intel Core i7-6700K

 

je li to sve kompatibilno i trebam li paziti tu na nešto posebno? koliko znam samo bi trebao u biosu matičnu postaviti da radi na 3200 mhz i to je to. odgovara mi cijena i izgled rama, a koliko znam gskillovi rami su dosta kvalitetni

 

glavna namjena računala je gaming

 

hvala svima ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav,  imam dilemu...kupujem 1150 socket pa me zanima da li da ostanem na DDR3 pošto imam od starije konfe ili da se isprsim za DDR4?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
tumba kaže...

Pozdrav,  imam dilemu...kupujem 1150 socket pa me zanima da li da ostanem na DDR3 pošto imam od starije konfe ili da se isprsim za DDR4?

 A koja je to mbo u pitanju?

 

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Gigabyteova Z170 ima DDR3 podrsku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
tumba kaže...

Gigabyteova Z170 ima DDR3 podrsku.

 Kolega to je socket 1151 a ne 1150, zato sam pitao.

Koliko imaš tog ddr 3?

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=5488#ov

 

Jel se sada razumijemo? Stara je maloo vise od pola god

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Moze preporuka ramova za moju plocu?Razmisljam o 8gb rama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Preporuka ddr4 rama do 400kn. hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Moraš prvo eliminirati one koji nisu kompatibilni sa tvojom matičnom pločom a zatim napraviti izbor. U posljednje vrijeme sve je više slučajeva problema koji si izazvani nekompatibilnim RAM-om i matičnom pločom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

ako mi maticna podrzava ddr4 , kaj nije da je onda SVAKI ddr4 ram podrzan? maticna: asus z170-p

14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Nije podržan. Kažem ti, u posljednje vrijeme sve je više forumaša koji su imali problem nekompatibilnosti RAM-a i matične ploče. Evo ti link pa sa liste izaberi RAM koji podržava tvoja matična ploča. Tako ćeš lakše pronaći onaj podržan a dostupan u tvojim lokalnim prodavnicama ili ukoliko ga želiš kupiti online, kako bi znao koji točno model da naručiš. https://www.asus.com/Motherboards/Z170-P/HelpDesk_QVL/

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Hvala puno, uopce to nisam znao. :)))

7 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Bok, ekipa,

 

kupujem novu matičnu ploču i procesor, pa me zanima sad dosta bitno pitanje, kupiti DDR3 ili DDR4? Ploče kolko vidim nisu značajno skuplje, al čini mi se da memorija je. Imam doma i DDR3 memoriju doma koju mogu iskoristit, pa me zato zanima je li trošak opravdan?

 

Ako šta znači, ploča treba imati 1151 socket i do 1000 kuna, pa možda te informacije pomažu nekako odluci o ramu.

 

EDIT: sad vidim da na primjer i5 6600k pušta DDR3 na maksimalnu brzinu od 1600, a DDR4 na 2133. Jel se osjeti razlika, bolje uzet DDR4?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 14:08 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Generalno, ako kupuješ novo računalo isplati se kupiti novu platformu (u tvom slučaju ova sa DDR4 memorijom). U slučaju da budeš prodavao računalo nekad u budućnosti nova platforma će više držati cijenu. U suštini, između DDR3 i DDR4 i nema neke razlike u performansama osim u nekim profesionalnim aplikacijama, koje vjerujem nećeš koristiti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 14:15 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Generalno, ako kupuješ novo računalo isplati se kupiti novu platformu (u tvom slučaju ova sa DDR4 memorijom). U slučaju da budeš prodavao računalo nekad u budućnosti nova platforma će više držati cijenu. U suštini, između DDR3 i DDR4 i nema neke razlike u performansama osim u nekim profesionalnim aplikacijama, koje vjerujem nećeš koristiti.

 Istina, neću, hvala ti :) Vjerujem da ću onda uzeti DDR4 upravo zbog toga da održava cijenu i veće brzine rama koju mi procesor dozvoli.

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Bok,

zelim ugraditi jos 4 GB DDR2 memorije u kofiguraciju navedenu u profilu pa me zanima ima li tko iskustva s kineskim memorijama bez branda kao sto je ova. https://www.ebay.com/itm/311392181115 Sad imam unutra dva keksa po dva GB 800 MHz. Je li pametno kupiti ovako sto ili mozda bolje uzeti jedan keks od 4 GB ovako https://www.ebay.com/itm/222144766777 . Navodno da je ovo kingston iako mi se cini prejeftino. Sto vi kazete? Vec u racunalu imam jedan kingston keks i traje eto vec 9 godina samo sta je taj original, a za ovaj ne znam.

Ne treba mi za nikakav OC vec za normalnu upotrebu na stock taktu. Googlao sam malo da vidim misljenja o unbranded memorijama i vidio da ljudi imaju dosta dobra iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 12:25 (Jakic007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice