iPhone Jailbreak

poruka: 3.121
|
čitano: 880.311
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak

Izasao je JB!! samo su pali serveri hahahahahahahahha..   http://jailbreakme.com  putem iphonea otvoriti i samo slijediti upute.. dakle ne zove se SPIRIT!

 

 

EDIT: evo novi mirror: jailbreakme.modmyi.com   stvarno se comex potrudio, jos da server nije pao.. al to mu se moze oprostiti, ne zaboravimo fail e-matice

Odsada smo Real i ja jedno!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 0:00 (Kruno_21).
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

U što se Jailbreak pretvorio, do nedavno je bio potreban jedan klik miša a sada je dovoljan jedan 'slide' na iPhoneu

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

taman testirao... radi perfekt comex je stvarno kralj ovako jednostavan JB nisam dugo vidio

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Dom031 kaže...

U što se Jailbreak pretvorio, do nedavno je bio potreban jedan klik miša a sada je dovoljan jedan 'slide' na iPhoneu

I bit će opet potrebno. Exploit koji se koristi u MobileSafariu će Apple već sljedećom zakrpom zatvoriti, jer ako tako možeš jailbreakati, znači da možeš skinuti i nešto što bi iPhoneu štetilo.

zovitemebuha kaže...

taman testirao... radi perfekt comex je stvarno kralj ovako jednostavan JB nisam dugo vidio

Na kojem uređaju si testirao?

14 godina
offline
Iphone Jailbreak
Sada kad je izasao JB vrijeme je da se prebacim na 4.0.1.


Imam par pitanja, pa ako se nekom (tko zna) da odgovoriti, bio bi zahvalan.

1. Kada napravim upgrade, hoce li mi ostati sve installous i cydia aplikacije?
2. Ako da, kojim postupkom to treba napraviti?
3. Ako ne, kako mogu najjednostavnije vratiti te sve app-ove?

iPhone 3GS, firmware 05.12.01. Imam SHSH od 3.1.3 (7E18). Ako trebate jos kakve informacije, samo recite.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

 

Evo uređaji koji su podržani:

iPod 1G on 3.1.2

iPod 1G on 3.1.3

iPod 2G on 3.1.2

iPod 2G on 3.1.3

iPod 2G on 4.0

iPod 3G on 3.1.2

iPod 3G on 3.1.3

iPod 3G on 4.0

iPad on 3.2

iPad on 3.2.1

iPhone 3G on 3.1.2

iPhone 3G on 3.1.3

iPhone 3G on 4.0

iPhone 3G on 4.0.1

iPhone 3G[S] on 3.1.2

iPhone 3G[S] on 3.1.3

iPhone 3G[S] on 4.0

iPhone 3G[S] on 4.0.1

iPhone 4 on 4.0

iPhone 4 on 4.0.1

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 10:18 (Dom031).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Tomo Yoda kaže...
Sada kad je izasao JB vrijeme je da se prebacim na 4.0.1.


Imam par pitanja, pa ako se nekom (tko zna) da odgovoriti, bio bi zahvalan.

1. Kada napravim upgrade, hoce li mi ostati sve installous i cydia aplikacije?
2. Ako da, kojim postupkom to treba napraviti?
3. Ako ne, kako mogu najjednostavnije vratiti te sve app-ove?

iPhone 3GS, firmware 05.12.01. Imam SHSH od 3.1.3 (7E18). Ako trebate jos kakve informacije, samo recite.

1. Ne, iPhone će ti biti kao da si ga tek kupio. Neće ti ostati ništa od toga. Čitao sam o tome na stranim forumima nešto, malo odi na google provjeriti neznam kako funkcioniraju jer te su se aplikacije prije mogle spremiti u iTunes

 

2. Probaj ,ako ih imaš u iTunesu, ponovno vratiti na iPhone. Ako to neupali pogledaj malo na google sigurno o tome već ima puno rasprava

14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

Znači ja sad mogu svoj JB ani iPhone upgredati na 4.0.1. i onda opet JB? ako je tako odmah cu upgredati! molim odg cim prije. Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 11:07 (Plahi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
DragonSoul kaže...
Dom031 kaže...

U što se Jailbreak pretvorio, do nedavno je bio potreban jedan klik miša a sada je dovoljan jedan 'slide' na iPhoneu

I bit će opet potrebno. Exploit koji se koristi u MobileSafariu će Apple već sljedećom zakrpom zatvoriti, jer ako tako možeš jailbreakati, znači da možeš skinuti i nešto što bi iPhoneu štetilo.

zovitemebuha kaže...

taman testirao... radi perfekt comex je stvarno kralj ovako jednostavan JB nisam dugo vidio

Na kojem uređaju si testirao?

testirano i radi na 3GS-u 16 gb novi bootrom

14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Plahi kaže...

Znači ja sad mogu svoj JB ani iPhone upgredati na 4.0.1. i onda opet JB? ako je tako odmah cu upgredati! molim odg cim prije. Smijeh

Opali brate ;)

14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

Mozete instalirati My3G? Meni stalno javlja Host Unreachable.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

pošto vidim da ovdje ima ljudi koji prate i znaju više-manje sve o jailbreakanju molio bih nekoga ako je moguće da mi preporuči najlakši i najsigurniji način da jailbreakam iphone 3gs 3.1.3 ??

 

do sad se nisam susretao s iphonima i itunesima, a ovo bi trebao napravit za frenda jednoga

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
master.on.wheels kaže...

pošto vidim da ovdje ima ljudi koji prate i znaju više-manje sve o jailbreakanju molio bih nekoga ako je moguće da mi preporuči najlakši i najsigurniji način da jailbreakam iphone 3gs 3.1.3 ??

 

do sad se nisam susretao s iphonima i itunesima, a ovo bi trebao napravit za frenda jednoga

 

hvala

updejtaj na 4.0 ili 4.0.1 i sa mobitela ajde na www.jailbreakme.com i to je to

15 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

na taj isti način se može jailbreakat i 3.1.3 verzija?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
master.on.wheels kaže...

na taj isti način se može jailbreakat i 3.1.3 verzija?

Ne, to radis sa Spiritom - www.spiritjb.com.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2010 23:01 (facewithascar).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Plahi kaže...

Bas sam jailbreakao svog 3GS, znate možda da li se da srediti besplatan internet preko Wi-fi a ili neceg? To bi mi puno znacilo! Imam Cydiu ali da sad ne trazim 10 godina, a netko sigurno zna.

 Hvala unaprijed.

Sjetio sam se ovog posta danas dok sam ceprkao po netu, pa evo da posaljem rjesenje - iWepPro.

15 godina
offline
Iphone Jailbreak

Znači, nakon upgradea 3GS-a na 4.0.1, jailbreaka i ultrasn0w unlocka, iPhone može ići na bilo koji carrier u Hrvatskoj (znači, VIP i/ili Tele2) - bez zafrkancije, bez dodatnih podešavanja ili bilo kakvih drugih problema?

 

Rade li svi featuri nakon unlocka i dalje (WiFi internet i slično)?

 

EDIT: Nažalost, već je izašao 4.0.2 update koji krpa PDF exploit iz 4.0.1 verzije s kojim se može napraviti one-click jailbreak.

 

Srećom, dobri ljudi su našli linkove sa mirrorom na 4.0.1.

 

Ako netko slučajno ne zna, iz iTunesa se jednostavno može napraviti update na firmware image po želji, dovoljno je stisnuti Shift+Update tipka u iTunesima i pointa se na image. Tko bi rekao da će to kretenski Apple ugraditi....

 

EDIT 2: Samo da javim da sve zasada radi.....JB ne može biti jednostavniji, Cydia se odmah digla, tražila totalni update, ja napravio, povukao ultrasn0w, stavio VIP karticu i restartao....nakon pola minute grickanja noktiju, čini se da sve radi. Pitanje jedno -  VIP nema 3G signal?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2010 21:49 (Quantum).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laksi Jailbreak

Zar nije lakse otici na www.jailbreakme.com, kliznuti kao kada se otkljucava i uzivati u Jailbreak-u sa Cydiom :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Laksi Jailbreak
UltimateCoder kaže...

Zar nije lakse otici na www.jailbreakme.com, kliznuti kao kada se otkljucava i uzivati u Jailbreak-u sa Cydiom :)

 

Pa nije ako upgradaš na 4.0.2, a hoćeš ako budeš radio automatski update iz iTunesa.

 

4.0.2 onemogućuje PDF exploit iz 4.0.1 zbog kojeg je slider JB radio.....

14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

za sve koji se boje da slucajno nebi updejtali na 4.0.2 neka spreme shsh bloobs na saurikove serveru dok nije kasno... iako sam primjetio da se tokom www.jailbreakme.com jailbrejka automatski spremaju shsh bloobs na saurikov server... a za sve one koji imaju os nizi od 4.0 neka sa shift+restore u itunsu updejtaju na ios 4.0 ili 4.01

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iphone Jailbreak

Imam jedno pitanje koje možda nije u dobroj temi,ali naime nema slićne. U verziji os-a 3.x preko cydie se mogla aktivirati multi tap tipkovnica koja nažalost ne radi na os-u 4.0.1. Da li je možda netko pronašao neki source ili aplikaciju koja to omogućava na novom os-u?

To be or not to be
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2010 11:11 (mirdaVG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

Molim vas za pomoc!!!

 

jailbreakan iPhone 8gb 3g sam slucajno prijatelju spojen na itunes updateala. Kad je zavrsilo s updateom nestalo je sve i mobitel je na pocetnom zaslonu i pise emergancy call only i trazi sim karticu pin. kad se ukuca pin ponovo vrati na staro stanje. Moze li mi netko molim vas reci kako da vratim mobitel u staro stanje ako je to moguce??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
marioma kaže...

Molim vas za pomoc!!!

 

jailbreakan iPhone 8gb 3g sam slucajno prijatelju spojen na itunes updateala. Kad je zavrsilo s updateom nestalo je sve i mobitel je na pocetnom zaslonu i pise emergancy call only i trazi sim karticu pin. kad se ukuca pin ponovo vrati na staro stanje. Moze li mi netko molim vas reci kako da vratim mobitel u staro stanje ako je to moguce??

Vjerojatno ga trebas aktivirati. Kad ukopcas na iTunes trebalo bi pisati nesto na njima tip Aktivacija, pritisni nesto za nesto.

14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

gle kada si ga prijatelju spoila na itunes iphone je skupio sve s njegovoga itunsa ilitiga nista jer on nema nista nastelano kao ti... po svakoj teoriji bi samo trebala ga spojiti doma te bi itunes sam trebao digniti ti sve iz backupa... probaj ga spojiti doma i klikni SYNC pa vidi sta se desava.... a ako ti je iphone bio JB-an a ti si kod njega klikla update kao update ios-a tj ako ti se skinila verzija ios-a 4.0.2 onda nema pomoci tj nema JB-a ni svega sto ide uz to

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
eeee buha....ja imam taj shsh na 4.0.1 ali ja neznam sta je to...kako se to korisiti...hvala ....molim te..objasni mi malo
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

to ti ubiti omogucava ako se slucajno uplodas da rucnim upisivanjem server ip adrese u root fajl uploda iphona se mozes vratiti na nisi ios... npr uplodao si se na ios 4.0.2 nemas JB i nemozes ga napraviti te se sa shift restoreom mozes vratiti na 4.0.1

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

Licimjerni administratori gdje ste ?

 

Kada čovjek da link na crackane aplikacije za android, onda popuši upozorenje, a kada se raspravlja o jailbreaku onda ništa.A jailbreakom se mogu aplikacije iz stora, koje koštaju neku cifru, instalirati besplatno, što je piraterija na (ne)djelu.I od vas ni a, ni b.

 

Stavka dva.Na ovom forumu također postoje teme koje se bave otključavanjem mobitela, tako da se može umetnuti SIM kartica bilo kojeg davatelja tel. usluge, što je u ugovornom razdoblju kršenje ugovora, dakle protuzakonita radnja.Ili vi možda pretpostavljate da je svima koji ovdje o tome raspravljaju ugovor istekao.Ako je tome tako, zašto onda ne bi pretpostavili da je crackani software za android abandonware.Ne bi zato jer znamo da nije, isto kao što znamo da većina ljudi otključava mobitel za vrijeme trajanja ugovora.

 

PS.

 

Nisam ja zato da se tu ne raspravlja o gore navedenim temama, dapače, ja sam protiv bilo kakve cenzure.Moje načelo je da ljudi na internetu mogu gledati što žele, a ono što ne žele ne moraju gledati.A ne da neki ljudi sa stavom "holier than thou" odlučuju što je podobno a što nije.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
a kako da ja to upisem u roo fajl...i gdje je taj broj za server...hvala
14 godina
neaktivan
offline
Iphone Jailbreak

@goran imas za to dosta filmica po youtubeu... npr LINK .... zaboravija sam i ja di tocno sve i kako nisam se dugo downgrejta... :)

@baotica iphone JB je legalan...  LINK ... i ovdje nitko ne prica o crackiranim aplikacijama JB-om se moze uciniti puno vise nego staviti crackirane aplikacije... informiraj se malo prije nego pocmes dizati prasinu ako ste sto zanima vrlo cu rado odgovoriti na bilo koje pitanje

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone Jailbreak
Baotica kaže...

Licimjerni administratori gdje ste ?

 

Kada čovjek da link na crackane aplikacije za android, onda popuši upozorenje, a kada se raspravlja o jailbreaku onda ništa.A jailbreakom se mogu aplikacije iz stora, koje koštaju neku cifru, instalirati besplatno, što je piraterija na (ne)djelu.I od vas ni a, ni b.

 

Stavka dva.Na ovom forumu također postoje teme koje se bave otključavanjem mobitela, tako da se može umetnuti SIM kartica bilo kojeg davatelja tel. usluge, što je u ugovornom razdoblju kršenje ugovora, dakle protuzakonita radnja.Ili vi možda pretpostavljate da je svima koji ovdje o tome raspravljaju ugovor istekao.Ako je tome tako, zašto onda ne bi pretpostavili da je crackani software za android abandonware.Ne bi zato jer znamo da nije, isto kao što znamo da većina ljudi otključava mobitel za vrijeme trajanja ugovora.

 

PS.

 

Nisam ja zato da se tu ne raspravlja o gore navedenim temama, dapače, ja sam protiv bilo kakve cenzure.Moje načelo je da ljudi na internetu mogu gledati što žele, a ono što ne žele ne moraju gledati.A ne da neki ljudi sa stavom "holier than thou" odlučuju što je podobno a što nije.

Pričanje o načinu kako besplatno koristiti aplikaciju koja se obično plaća nije dopušteno, kako na Bugovom forumu, tako i na velikom dijelu drugih foruma.

Vidim da se nisi uopće informirao o jailbreaku, stoga moram nešto razjasniti:

Jailbreak je metoda dobivanja root ovlasti na iPhoneu i pristup filesystemu - drugim riječima, što je "rootanje" za Android, to je "jailbreak" za iPhone. Pomoću toga možeš pokretati aplikacije koje nisu potpisane od strane Applea, te tako koristiti aplikacije koje rade modifikacije na samom OSu (npr. pokretanje određenih aplikacija gestama po ekranu, skinovi (background slike i promjene ikona), promjena defaultnih zvukova itd).

Nažalost, kad se ima pristup filesystemu, mogu se patchat određeni fileovi, te tako zaobići Appleom DRM. Znači piraterija je samo loša "nuspojava" jailbreaku - jailbreak kao takav ima sasvim drugi cilj. Uvijek ima takvih ljudi koji samo misle kako mogu što jeftinije proći i pokrasti sve što im se svidi, iOS platforma nije drugačija.

Unlock također nije protuzakonit, ali mi se ne da sad ići u detalje oko toga. Imaš link u prethodnom postu, imaš tamo neke zanimljive stvari. I još nešto - nemaju svi ugovor, netko uzme i na prepaid.

 

Da zaključim, pričanje o jailbreaku nije pričanje o pirateriji. Zabraniti priču o jailbreaku je kao da čovjeku pri rođenju odrežeš ruke pod opravdanjem "mogao bi jednog dana nekoga zadaviti s njima". 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice