General mobile

poruka: 33
|
čitano: 20.194
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
General mobile telefoni

pozz ekipi, da li netko ima iskustva s ovim brendom?

https://www.smartson.hr/blog/general_mobile_pravi_android_one

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: General mobile telefoni
druzeta kaže...

pozz ekipi, da li netko ima iskustva s ovim brendom?

https://www.smartson.hr/blog/general_mobile_pravi_android_one

 Super je kaj je Android One, pa imaš redoviti update kad i Nexus.

A i inače izgleda sasvim ok:

Čak ima i dobru kameru i komponente za tu cijenu, a čisti je Android pa ne šteka i stabilan je.

Dosta ga hvale.

Uglavnom, u pola cijene je Nexusa 5X, pa si razmisli.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: General mobile
Koji su vasi dojmovi o navedenom mobu ako ste ga kupili?
7 godina
offline
Re: General mobile
andica1 kaže...
Koji su vasi dojmovi o navedenom mobu ako ste ga kupili?

 Sumnjam da ima ikoga na ovome forumu tko je kupio ovaj uređaj, ali mogu ti okvirno odgovoriti.

Taj uređaj ima oznaku Android One, što znači da radi jednako dobro kao Nexus i dobiva nadogradnje skoro u isto vrijeme, znači: jeftini Nexus.

Što znači da software funkcionira perfektno, a jedino kaj te može brinuti je kvaliteta izrade i kvaliteta kamere.

Po onim snimkama kaj sam stavio, kamera se čini ok za tu lovu, a i ne žale se na izradu.

Sad, jedino pitanje je jamstvo i kak se to rješava....

Ali, za to se obrati prodavaču.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: General mobile
Zahvaljujem na odg...malo sam se raspitala i ima 2 god garancije.
Posto mi je kamera dosta bitna jer puno fotkam sada se malo cak i dvoumim u vezi kupnje.
Pricekat cu jos malo pa bas da cujem iskustva ljudi koji ga imaju.
Skoro svaki mob na pocetku savrseno radi al nakon par mj pocinje stekat(barem je tako kod mene do sad uvijek bilo). Jos jednom zahvaljujem na odg.
Lp
13 godina
neaktivan
offline
General mobile

i mene zanima, planiram uskoro uzeti ovaj model general mobile 5 plus..po komponentama mi se čini odličan za tu cijenu, čisti android, stalni update-ovi, odlična prednja i zadnja kamera, kvaliteta izrade u svemu ga hvale...netreba mi nešto previše neću igrat igrice i tako neke stvari, bitno mi je da baterija izdrži barem cijeli dan, jer ovo sada šta imam zopo speed 7 nakon godinu dana baterija doslovno ošla u ku*** :D

Origin ID za FIFU 15: strbi_zg ; Steam: inspektor_lucic
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: General mobile
Postovani,
da li ste mozda kupili naveden mobitel?
Lp
9 godina
neaktivan
offline
General mobile

kupio GM 5Plus i prezadovoljan sam.

Imao sam do sada uvijek samsung galaxy uredaje zadnji je bio s5 a ovam GM je neusporedivo bolji, slike su bolje radi brze baterija je jednaka 

 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: General mobile

Molim informaciju kako se ponasa signal.

7 godina
neaktivan
offline
Re: General mobile

Postovani,

Zanima me kako se ponaša prijem signala. Imamo Zopo zp 999 i imam problem u zatvorenim prostorima.Naravnontonimaju svi Kinezi.

Hvala

7 godina
neaktivan
offline
General mobile

Vrhunski mob za tu cijenu (4g 1100kn) najvise zato jer je softwer perfektan bez stekanja, prakticki noviji nexus 4.

Sogoru i sestri nabavio jedan i nemam brige, drugi android mob u tom cjenovnom rangu ne postoji koji ne steka, tako da onima kojima je to bitno, definitivno nek uzmu.

 
4 0 hvala 0
15 godina
online
General mobile

Imam ga dva dana i pre zadovoljan sam, radi dobre fotke i izuzetno je brz, nema ni traga nekom kašljucanju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
General mobile

Uzeo sam ženi General mobile 5 plus, mobitel je solidan, imam malo blesav problem. Ne mogu naći nikakvu maskicu za njega da ga zaštitim. :D Imam neku univerzalnu kao torbicu sa zipom ali baš nešta za njega da je napravljeno ne nađem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
General mobile

Imam GM 5 PLUS mobitel kojih 10 dana i jako sam zadovoljan, ali ipak imam jedan problem (za koji ne znam je li do mobitela ili pak Android Nougata).

Naime, ubacio sam u GM 5 Plus karticu 32 GB (i jasno formatirao ju) zbog velike kolekcije glazbenih datoteka koje sam imao na svakom prijašnjem mobitelu pa želim i na ovom. E sad problem je što mobitel jasno vidi karticu ali dok ga spojim na kompjuter tamo se ta kartica ne vidi, tako da glazbu jedino mogu prebacivat na internal storage mobitela. Također nisam našao način ni da prebacim već poslanu glazbu s internal storagea na sd karticu, (nudi mi jedino prebacivat neke aplikacije, tipa igrice).

Ako mi može itko pomoći bio bih zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: General mobile

Mislim da imaš 2 načina za formatiranje sd kartice - 1) da ti bude uključena kao proširenje internog storage-a (pa se na nju mogu instalirati i aplikacije, i ona se uopće ne vidi kao poseban medij) i 2) da bude kao eksterni storage koji se može izvaditi vani (ne mogu se instalirati aplikacije, vidi se kao zasebni storage). Vjerojatno si odabrao ono prvo, pa ne možeš prebacivati glazbu s internog na interni storage, jer je ovdje sd kartica samo njegovo proširenje.

 

Inače, došao je Nougat 7.1.1. Danas, oko podne. 77 MB. Glede silikonskih maski, ja pokušavam nešto s nekim web šopovima u Turskoj, javim ako mi uspije.

 

Telefon (GM5 plus) je mrak.

 

Evo upravo gledam na forum.hr i stigle su i silikonske maskice:

 

https://www.smartson.hr/43444_gel_co..._plus_prozirna

 

Edit 2.

 

Došle su maske i u Santa Domenica dućane. Crne i prozirne, čini mi se. 49 Kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 15:29 (Punti).
15 godina
offline
Re: General mobile
Imao si s5 a gm5 plus ti je toliko bolji? Pa gm5 plus je slabiji od s5 u svim testovima?! Jel moguce da je to sve do touchwiza..
7 godina
offline
Re: General mobile
bnaci kaže...
Imao si s5 a gm5 plus ti je toliko bolji? Pa gm5 plus je slabiji od s5 u svim testovima?! Jel moguce da je to sve do touchwiza..

Da, kaj se čudiš, Samsung ti je totalni drlog.

Ni novije generacije im nisu na razini Android One uređaja, bar kaj se tiče korisničkog iskustva.

Još nisam vidio Samsung koji ne trokira redovito....

Zato se kolega toliko i preporodio s GM5.

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Re: General mobile
Magnum1654 kaže...

Imam GM 5 PLUS mobitel kojih 10 dana i jako sam zadovoljan, ali ipak imam jedan problem (za koji ne znam je li do mobitela ili pak Android Nougata).

Naime, ubacio sam u GM 5 Plus karticu 32 GB (i jasno formatirao ju) zbog velike kolekcije glazbenih datoteka koje sam imao na svakom prijašnjem mobitelu pa želim i na ovom. E sad problem je što mobitel jasno vidi karticu ali dok ga spojim na kompjuter tamo se ta kartica ne vidi, tako da glazbu jedino mogu prebacivat na internal storage mobitela. Također nisam našao način ni da prebacim već poslanu glazbu s internal storagea na sd karticu, (nudi mi jedino prebacivat neke aplikacije, tipa igrice).

Ako mi može itko pomoći bio bih zahvalan.

 Pozdrav,

 

i ja sam imao sličan problem, tj nisam mogao ništa prebaciti na SD karticu koju sam probao formatirati bezbroj puta na sve moguće načine. Kad spojiš usb treba kliznuti prstom prema dolje, na vrhu ekrana. Ovdje se otvori meni gdje će prikazati da se mob puni putem USB-a. Kad se klikne na ovo treba odabrati: prijenos datoteka. Nakon toga meni je prikazalo SD karticu.

8 godina
odjavljen
offline
General mobile

Pozdrav,

 

dali je netko od vas primio kakvu nadogradnju za veljaču ili ožujak, meni je zadnja 5.siječnja

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
General mobile

Pozdrav svima,

 

dakle planiram zamijeniti sad već i razbijeni Doogee mobitel pa me zanimaju 3 stvari

 

1) Zadnji update za ovaj GM 5 Plus je 7.1.1 ako se ne varam

 

2) Kamera - valja pri laganom low-lightu (dakle prevečernje slike recimo ili malo zatamnjena prostorija) i pri standardom danu? kvaliteta je solidna (rang S6), perfektna (razina nexus 6p) ili totalni šrot (trenutni Doogee Y100 Pro)

 

3) Općenito zadovoljstvo ovim mobitelom? Čitam revieowe te se dvoumim tj. troumim između ovog mobitela, Xiaomi Redmi Note 4X (još je nov, malo je revieowa kamere kakve bi volio vidjeti) i Huawei Honor 6X i fkt nezz kojeg bi uzeo :P Srce vuče Gm5, a sve više naginjem mobitelu sa boljom kamerom nego ostalim specsima (CPU posebno, RAM ajd recimo da je barem 3GB i ROM 32GB)

My website: https://idzan.com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
General mobile

Ako ti treba dobra kamera onda zaobiđi taj GM.

Imaš za još manje para neke modele od Motorole, npr. Moto G4 i Moto G5, puno bolji izbor, bolja kamera, bolja kvaliteta izrade, a pošto vrte čisti android onda je 2GB ram i više nego dovoljno.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
General mobile

Pozdrav svima,

dobila sam danas na poklon mobitel General mobile GM5, pa sam htjela podesiti zvuk poziva (vlastiti izbor, da ne budu oni šturi tvornički), međutim nigdje ne pronalazim način kako to učiniti! Ne nudi tu opciju. Može li mi netko pomoći?

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: General mobile

Otvori glazbeni player, i kad biraš pjesmu imaš gore vjerovatno tri točkice  pa klikneš i otvori ti se izbornik i biraš postavi za melodiju zvona.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: General mobile
bill_jobs kaže...

Ako ti treba dobra kamera onda zaobiđi taj GM.

Imaš za još manje para neke modele od Motorole, npr. Moto G4 i Moto G5, puno bolji izbor, bolja kamera, bolja kvaliteta izrade, a pošto vrte čisti android onda je 2GB ram i više nego dovoljno.

 Mislim da je 2GB i dalje premalo za usera koji ima nekoliko appsa u backgroundu u pozadini tako da će ovih dana nakon Uskrsa pasti GM5 Plus. 

Ispada da su slike preko raznih turskih reviewova porpilično solidne uz osvjetljenje koje nije najbolje. Isto tako koristiti ću Snap HDR app za slikanje (navika rekao bih) tako da imam dosta podešavanja pod prstima ;)

My website: https://idzan.com.hr
14 godina
offline
Re: General mobile
pričekaj Moto G5 Plus.sigurno bolji od GM
...SD625,2/3/4GB RAM,odlična kamera(f/1.7), isti senzor kao na S7....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: General mobile
Silly kaže...

Pozdrav svima,

dobila sam danas na poklon mobitel General mobile GM5, pa sam htjela podesiti zvuk poziva (vlastiti izbor, da ne budu oni šturi tvornički), međutim nigdje ne pronalazim način kako to učiniti! Ne nudi tu opciju. Može li mi netko pomoći?

Unaprijed hvala!

 Napravi folder ''Ringtones'' na memoriji uređaja (ne na SD kartici i bez navodnika) i unutra stavi melodije koje želiš i iste će ti biti dostupne u izborniku zvukova.

isto tako možeš napraviti folder Notifications i unutra stavit zvukove koje želiš za poruku.

Isprobano na General Mobile 4G.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2017 15:53 (crankshaft).
14 godina
offline
General mobile

Jeste li primijetili battery drain nakon update-a od prije 3 dana (svibanj)? GM5d

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
General mobile

Imam GM 5 plus i zadovoljna sam kamerom jako, nemam problema s karticom i memorijom, ali me muče dvije stvari:

1) punjač nije standardan i već mi se gubi kontakt, nakon samo 3 mjeseca korištenja. Ima li netko isti problem? Naime, puni samo ako punjač podložim nečim, tako da je očito da je nešto otišlo. Nadam se da garancija to pokriva.

2) Tijekom poziva, iako mi se isključi ekran, stalno mi se uključuju razne funkcije, kao da licem stisnem npr. bateriju, lokaciju i sl. Također, ako mi tijekom poziva stigne sms, automatski me osoba s druge strane ne čuje, nego moram ponovno u izborniku vratiti poziv. 

Ove dvije stvari me izluđuju. S ostalim sam svime i više nego zadovoljna. Za tu cijenu, sjajno!

 

Ima li netko problema s istim stvarima kao ja i gdje je servis za reklamaciju u ZG? Nije valjda samo onaj na Slavonskoj? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: General mobile
Evo, ja ga imam vec godinu dana skoro, kupljen je prosle godine u 8. mjesecu, sve radi savrseno ko i prvi dan, nikakvih problema, i dalje jednako brz, baterija jednako dobra. Nazalost, imam problema s tipkovnicom(gboard). Cesto se dogodi da zablokira pa moram na postavke i onemoguciti koristenje pa se popravi za nekoliko sekundi..ali da, potpuno je neznatan problem za mene osobno, mobitel funkcionira bolje od vecine puno skupljih...
Eto, zanima me, ako netko zna, gdje je moguce naruciti punjac? Ljudska nepaznja je kriva
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
General mobile

Ako nekog zanima, lineage os (bivši cyanogenmod) radi izvrsno na GM5 plus.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice