Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

poruka: 386
|
čitano: 115.944
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Flashao sam milijun puta svoj (trenutni) Samsung S5230, ali to je potpuno druga priča od Androida. {#} 

Hvala još jednom, javim kako je prošlo sve. Pozdrav.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Planiram kupiti dva huawei g300 pa me zanima gdje je najjeftiniji te da li je na njemu podržan viber.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
zeroname kaže...

Planiram kupiti dva huawei g300 pa me zanima gdje je najjeftiniji te da li je na njemu podržan viber.

viber podrzan, a najjeftiniji ti je na njuskalu ;)

a u ducanima, bonbon cini mi se

I Love Milka
14 godina
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Imam problem da mi je cca 90mb interne memorije slobodno za aplikacije, a non-stop mi prilikom apdejta malo veće (u megabajtima) aplikacije tipa viber i slično ili instaliranja neke nove, javlja da ima nedovoljno prostora.

Ne znam kako to riješiti, pa me zanima da li netko od cijenjenih forumaša slučajno zna odgovor? {#}

Mobitel mi je rootan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Koliko vi obično imate slobodnog RAM-a? Ja imam instaliran Clean Master i Optimize Master, pa preko njih mogu vidjeti stanje RAM-a i ROM-a. Sad sam nabacio malo aplikacija, i slobodnog RAM-a bude oko 35Mb. Nakon optimizacije on očisti toliko da bude slobodno oko 121Mb. Kad mi je slobodno svega 30tak ponekad blago zatrzava, što je i normalno jer nema "prostora", nakon optimizacije tj čišćenja, sve opet ide glatko.

 

 

Od zanimljivih aplikacija našao sam:

- Camera ZoomFx - dodaje neke nove cake kod fotografiranja, čak ima i fora "stable shot". Zna malo pomoći kad nemožete mirno držati ruku kod fotografiranja pri slabijem svjetlu, ili tokom sumraka.

- Gallery ICS - (ili tako neko ime) - zamjena za postojeću Galeriju. Dosta ljepše izgleda, barem meni.

- Avast Mobile - navikao sam svuda imat antivirus, pa i ovdje, valjda nečemu služi.

- MobileGo - odlična stvar za povezivanje telefona i računala.

- FuelLog - pratim troškove za auto, datume tenkiranja, potrošnja. Zapravo me to i ne zanima, ali eto, fora vidjet na jednom mjestu.

 

Tu su još mPBZ, Barcode scanner, Battery doctor, AdriaATM (samo instalirao da vidim kako je, dobra stvar), Total Commander, Svjetiljka, AppMgrII (super stvar za prebacivanje sa ROM-a na SD), Android weather - super app umjesto tvorničke vremenske prognoze, GoogleDrive, Dropbox, Viber, Navigon...

 

Jedino još tražim način da disable-am update ovih factory aplikacija poput Twittera i par Googleovih usluga, jer to ne koristim, i đabe mi uzimaju prostor, a i smetaju pomalo, najbolje bi ih bilo obrisati.

 

 

Baterija mi i dalje traje zavisno od korištenja - može bit 5 sati, može biti 3 dana. Moj dan se obično sastoji od 24h WiFi ili 3G uključen, 2-3sata GPS-a, ukupno oko sat vremena interneta i mail-ova, i na kraju dana baterija bude na nekih 20-30%.

 

 

Sve u svemu, opći dojam i dalje 10/10.{#}

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

http://www.modaco.com/topic/363749-jb422-cm-101-r1-by-joestone/

 

Novi 4.2.2 cm10.1 rom. Super rom, meni trenutno sa svim aplikacijama instaliranim slobodno oko 150MB RAM-a. Svakako probat.

 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
DarioGTI kaže...

Koliko vi obično imate slobodnog RAM-a? Ja imam instaliran Clean Master i Optimize Master, pa preko njih mogu vidjeti stanje RAM-a i ROM-a. Sad sam nabacio malo aplikacija, i slobodnog RAM-a bude oko 35Mb. Nakon optimizacije on očisti toliko da bude slobodno oko 121Mb. Kad mi je slobodno svega 30tak ponekad blago zatrzava, što je i normalno jer nema "prostora", nakon optimizacije tj čišćenja, sve opet ide glatko.

 

 

Od zanimljivih aplikacija našao sam:

- Camera ZoomFx - dodaje neke nove cake kod fotografiranja, čak ima i fora "stable shot". Zna malo pomoći kad nemožete mirno držati ruku kod fotografiranja pri slabijem svjetlu, ili tokom sumraka.

- Gallery ICS - (ili tako neko ime) - zamjena za postojeću Galeriju. Dosta ljepše izgleda, barem meni.

- Avast Mobile - navikao sam svuda imat antivirus, pa i ovdje, valjda nečemu služi.

- MobileGo - odlična stvar za povezivanje telefona i računala.

- FuelLog - pratim troškove za auto, datume tenkiranja, potrošnja. Zapravo me to i ne zanima, ali eto, fora vidjet na jednom mjestu.

 

Tu su još mPBZ, Barcode scanner, Battery doctor, AdriaATM (samo instalirao da vidim kako je, dobra stvar), Total Commander, Svjetiljka, AppMgrII (super stvar za prebacivanje sa ROM-a na SD), Android weather - super app umjesto tvorničke vremenske prognoze, GoogleDrive, Dropbox, Viber, Navigon...

 

Jedino još tražim način da disable-am update ovih factory aplikacija poput Twittera i par Googleovih usluga, jer to ne koristim, i đabe mi uzimaju prostor, a i smetaju pomalo, najbolje bi ih bilo obrisati.

 

 

Baterija mi i dalje traje zavisno od korištenja - može bit 5 sati, može biti 3 dana. Moj dan se obično sastoji od 24h WiFi ili 3G uključen, 2-3sata GPS-a, ukupno oko sat vremena interneta i mail-ova, i na kraju dana baterija bude na nekih 20-30%.

 

 

Sve u svemu, opći dojam i dalje 10/10.{#}

 

 

Ideš na Trg. Play->Postavke->Automatsko ažuriranje aplikacija->Ne ažuriraj aplikacije automatski. To onda ugasi automatsko ažuriranje svim aplikacijama, al dobiš obavjest kad dođe update pa si ručno nadogradiš koje hoćeš.

 

Evo sad gledam, nit 50MB RAM-a mi nije slobodno, kad pokrećem neku zahtjevniju aplikaciju onda malo zastane, ovako radi sasvim solidno. Kad uhvatim vremena možda si i instaliram neki custom ROM pa da vidim kak bude onda situacija sa RAM-om.

15 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Nek je i ovaj topic malo živnuo.

 

Ja još nisam isprobavao nikakve custom ROMove, nisam još napravio ni factory upgrade na ICS, još sam na GB-u. Međutim, iz puke dosade sam root-ao mobitel, čisto da vidim kako se to radi i kakve funkcije nakon toga nudi. Nabavio sam i zaštitnu foliju za ekran, super stvar! Odziv se nešto vrlo, vrlo malo smanjio, ali ništa značajno.

 

Instalirao sam si još GoLauncher sa ICS temom, zgodna stvar, i također GoLock sa ICS temom. Kontam da ću se morat prebacit na ICS kad je već sve "tematizirano". {#}

 

Telefonće inače služi odlično, navikao sam se na njega, iako mi i dalje fali fizička tipkovnica (zbog pisanja poruka u vožnji {#}).

 

 

Ima li netko link za tipski auto nosač za ovaj uređaj? Tražio sam po Ebayu, ali nalazim samo univerzalne držače...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Isprobaj i Next launcher. I sa svim 3D efektima radi glatko :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Ja ću sutra uzeti tog hauweia,točnije dobiti ću ga u zamjenu za nokiu lumiu 610 pa ću se i ja poigrati s romovima i ostalim stvarima.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
O B O kaže...

http://www.modaco.com/topic/363749-jb422-cm-101-r1-by-joestone/

 

Novi 4.2.2 cm10.1 rom. Super rom, meni trenutno sa svim aplikacijama instaliranim slobodno oko 150MB RAM-a. Svakako probat.

Koliko je tvom trebalo vremena da se upali? meni vrti na CyanogenMod već oko minutu-minutu i pol,to mi nešto sumnjivo,odradio sam sve po tutorialu na LINKU

 

edit

Izgleda je brickan,pas mater.Evo na slici moj problem,sliko sam web kamerom.

Na tom na slici se vrti i nemiče se,u bootloader bez problema mogu ući i tamo prčkati po dopuštenim funkcijama,a ostalo ništa nefunkcionira,može pomoć HITNO!!!!!

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2013 9:29 (kruskar).
16 godina
online
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
kruskar kaže...
O B O kaže...

http://www.modaco.com/topic/363749-jb422-cm-101-r1-by-joestone/

 

Novi 4.2.2 cm10.1 rom. Super rom, meni trenutno sa svim aplikacijama instaliranim slobodno oko 150MB RAM-a. Svakako probat.

Koliko je tvom trebalo vremena da se upali? meni vrti na CyanogenMod već oko minutu-minutu i pol,to mi nešto sumnjivo,odradio sam sve po tutorialu na LINKU

 

edit

Izgleda je brickan,pas mater.Evo na slici moj problem,sliko sam web kamerom.

Na tom na slici se vrti i nemiče se,u bootloader bez problema mogu ući i tamo prčkati po dopuštenim funkcijama,a ostalo ništa nefunkcionira,može pomoć HITNO!!!!!

Znao se meni prvi put paliti i po 4-5 min, ostavi neka odvrti svoje i gotovo. Jesi radio Wipe?

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
13 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
goodye kaže...
kruskar kaže...
O B O kaže...

http://www.modaco.com/topic/363749-jb422-cm-101-r1-by-joestone/

 

Novi 4.2.2 cm10.1 rom. Super rom, meni trenutno sa svim aplikacijama instaliranim slobodno oko 150MB RAM-a. Svakako probat.

Koliko je tvom trebalo vremena da se upali? meni vrti na CyanogenMod već oko minutu-minutu i pol,to mi nešto sumnjivo,odradio sam sve po tutorialu na LINKU

 

edit

Izgleda je brickan,pas mater.Evo na slici moj problem,sliko sam web kamerom.

Na tom na slici se vrti i nemiče se,u bootloader bez problema mogu ući i tamo prčkati po dopuštenim funkcijama,a ostalo ništa nefunkcionira,može pomoć HITNO!!!!!

Znao se meni prvi put paliti i po 4-5 min, ostavi neka odvrti svoje i gotovo. Jesi radio Wipe?

Ja mislim da nisam,radio sam sve po tutorialu s onog linka onako kako je sve objašnjeno.

 

 

EDIT

Piše mi No OS Installed! Are you sure you wish to reboot?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2013 10:00 (kruskar).
11 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Vidio sam da si stavio tamo poruku na temi, jesi radio sve po ovom tutorialu

 

http://huaweig300.com/huawei-g300-install-a-custom-jelly-bean-ics-rom-from-scratch/install-the-custom-rom/

 

ja radim po njemu i nikad problema

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2013 10:11 (O B O).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
O B O kaže...

Vidio sam da si stavio tamo poruku na temi, jesi radio sve po ovom tutorialu

 

http://huaweig300.com/huawei-g300-install-a-custom-jelly-bean-ics-rom-from-scratch/install-the-custom-rom/

 

ja radim po njemu i nikad problema

Evo proradio je dobio sam proljev kad mi je ispisao da nema instaliranog os-a.Sad ćemo vidjeti kako se ponaša,vidim radi mi na t-mobile taj room.

 

 

P.S

Gdje mogu naći aplikacije za njega?

Kao npr facebook messenger i facebook.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2013 10:20 (kruskar).
11 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Pa na google playu

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
O B O kaže...

Pa na google playu

Moram ga ručno instalirat ili je negdje sakriven?

 

EDIT
Skinuo sam ga no otvori mi ga i odmah zatvori.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2013 10:55 (kruskar).
13 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
badboycro kaže...

Eo nakon par dana tesitranja atomica skuzia san da ima par nedostataka pa san krenia dalje u testiranje i nakon par romova sad san na Stock+ romu koji radi skoro pa savrseno, sve je bez laga sta iskreno nisan ocekiva buduci da je to ICS rom, sve radi poprilicno fluidno i sta je meni trenutno najbitnije baterija dosta traje, trenutno je battery use preko 1 dana a baterija je na nekih 58% znaci realno vjerovatno 2dana normalnog koristenja mozda i vise, malo jaceg koristenja bi sigurno izdrzalo puni dan

Trenutno je glavni problem kod svih romova kad je upaljen 3g baterija se dosta trosi, u ovom romu je to dosta smanjeno ali je i dalje primjetno pa dugotrajnost baterije najvise mogu zahvalit sta san doma ugl na wifiu a vani kad ne koristim ugasin 3g.

Takoder rom ima i overclock pa kome nije do baterije moze malo i dignit taktove i i stavit performance mode ili neko kome je bas stalo do baterije moze stavit na powersave pa ce mu baterija trajat masu

 

Ja sam na romu napravia par izmjena tipa maka san neke stock aplikacije sa root uninstallerom i stavia san drugi launcher (apex)

 

http://www.modaco.com/topic/360947-romics-stock-rom-b960-r6-updated-06-03/

Meni taj atomic neradi,ispiše huawei i resetira ga i vrati u bootloadera,napravio wipe i ono sve što treba nakon instalacije.

 

EDIT

Izbacuje mi konstantno da nema MD5 filea,to mi nije jasno,dali zbog tog može biti da neradi?

 

edit2

točnije mi izbaci Skipping MD5 check: no MD5 file found.

 

EDIT3

Sve sredio osim što me mući kako maknuti tipke na touch što su mi se s novim romom pojavile? koristim CyanogenMod 10.1,crveno označeno to me zanima kako da maknem.

 

EDIT4

Evo skonto sam kako da maknem,sad me još muči signal,kako riješiti to s signalom? ima li načina?

Sve u svemu preporuka ovog rooma,radi perfektno,s svim aplikacijama koje inače koristim imam slobodno od 110 do 140mb rama,mobitel radi perfektno sad.

 

EDIT5,nema mi jednostavno mreže tj. interneta preko kartice,zna tko u čem je problem? evo i ss.

prije prije
kako to riješiti? sve je uštimano kako treba kako to riješiti? sve je uštimano kako treba
evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2013 20:27 (kruskar).
13 godina
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Oprostite na duplim postovima,no neka netko mi odgovori na gornje pitanje za internet,poslao sam t-mobileu I na 1598 i napisali su: Poštovani, uskoro ćete primiti postavke za vaš uređaj. Molimo vas unesite PIN 1234, a potom spremite postavke odabirom opcije "spremi". Ugasite i upalite svoj uređaj i nakon toga možete početi s korištenjem T-Mobile usluga. Vaš T-Mobile. Od kako su mi to poslali prošlo je više od 15-20 minuta.

 

 

EDIT

To je do tog roma koji je bio instaliran,dok joestone nepopravi taj bug ja ostajem na SLi v13.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2013 12:43 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Ekipa imam pitanje,dali je dobra memorijska za tog huaweia G.SKILL Mico SDHC 32gb Class 10?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
O B O kaže...

http://www.modaco.com/topic/363749-jb422-cm-101-r1-by-joestone/

 

Novi 4.2.2 cm10.1 rom. Super rom, meni trenutno sa svim aplikacijama instaliranim slobodno oko 150MB RAM-a. Svakako probat.

Trenutno sam na tvorničkom ICS rom-u sa genokolar kernelom, a bootloader sam otključao neslužbenim putem, pa me zanima da li će biti ikakvih problema kod flashanja ovog ili bilo kojeg drugog roma zbog bootloadera? Naravno mob je rootan.

13 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
TiMi79 kaže...
O B O kaže...

http://www.modaco.com/topic/363749-jb422-cm-101-r1-by-joestone/

 

Novi 4.2.2 cm10.1 rom. Super rom, meni trenutno sa svim aplikacijama instaliranim slobodno oko 150MB RAM-a. Svakako probat.

Trenutno sam na tvorničkom ICS rom-u sa genokolar kernelom, a bootloader sam otključao neslužbenim putem, pa me zanima da li će biti ikakvih problema kod flashanja ovog ili bilo kojeg drugog roma zbog bootloadera? Naravno mob je rootan.

Nepreporučam ga,na t-mobile ima s internetom problem tj. s 3g i 2g ja čekam fix i idem na njega a do tada sam na SLim V13 na tom romu mi je od 90mb do 130mb slobodno rama,a može se naći aplikacija u pozadini,baterija mi dosta drži(prosjek 20h),3G nikad ne gasim.Taj rom koristim nekih tjedan-tjedan ipo možda čak i više.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
14 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
kruskar kaže...
TiMi79 kaže...
O B O kaže...

http://www.modaco.com/topic/363749-jb422-cm-101-r1-by-joestone/

 

Novi 4.2.2 cm10.1 rom. Super rom, meni trenutno sa svim aplikacijama instaliranim slobodno oko 150MB RAM-a. Svakako probat.

Trenutno sam na tvorničkom ICS rom-u sa genokolar kernelom, a bootloader sam otključao neslužbenim putem, pa me zanima da li će biti ikakvih problema kod flashanja ovog ili bilo kojeg drugog roma zbog bootloadera? Naravno mob je rootan.

Nepreporučam ga,na t-mobile ima s internetom problem tj. s 3g i 2g ja čekam fix i idem na njega a do tada sam na SLim V13 na tom romu mi je od 90mb do 130mb slobodno rama,a može se naći aplikacija u pozadini,baterija mi dosta drži(prosjek 20h),3G nikad ne gasim.Taj rom koristim nekih tjedan-tjedan ipo možda čak i više.

Znam da ima problema, čita sam sve na tom linku. Ljudi ga hvale u svemu osim u tome šta ima problema sa podatkovnim prometom, pa onda i ja čekam da se to ispravi (ako se uopće ispravi).

Više me zanima da li će biti problema sa bootloaderom ako budem htio flashati bilo koji custom rom, s obzirom da sam ga otključa neslužbenim putem, jer tada još huawei nije nudio službeno otključavanje kada sam to radio.

13 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
TiMi79 kaže...
kruskar kaže...
TiMi79 kaže...
O B O kaže...

http://www.modaco.com/topic/363749-jb422-cm-101-r1-by-joestone/

 

Novi 4.2.2 cm10.1 rom. Super rom, meni trenutno sa svim aplikacijama instaliranim slobodno oko 150MB RAM-a. Svakako probat.

Trenutno sam na tvorničkom ICS rom-u sa genokolar kernelom, a bootloader sam otključao neslužbenim putem, pa me zanima da li će biti ikakvih problema kod flashanja ovog ili bilo kojeg drugog roma zbog bootloadera? Naravno mob je rootan.

Nepreporučam ga,na t-mobile ima s internetom problem tj. s 3g i 2g ja čekam fix i idem na njega a do tada sam na SLim V13 na tom romu mi je od 90mb do 130mb slobodno rama,a može se naći aplikacija u pozadini,baterija mi dosta drži(prosjek 20h),3G nikad ne gasim.Taj rom koristim nekih tjedan-tjedan ipo možda čak i više.

Znam da ima problema, čita sam sve na tom linku. Ljudi ga hvale u svemu osim u tome šta ima problema sa podatkovnim prometom, pa onda i ja čekam da se to ispravi (ako se uopće ispravi).

Više me zanima da li će biti problema sa bootloaderom ako budem htio flashati bilo koji custom rom, s obzirom da sam ga otključa neslužbenim putem, jer tada još huawei nije nudio službeno otključavanje kada sam to radio.

Nećeš imat problema,nisam ni ja mog službenim putem otključao,ja sam stavio clockword gore i opleti.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
14 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
O B O kaže...

...a do tada sam na SLim V13 ...

Da li ovaj rom ima instalirane google aplikacije?

14 godina
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Imam ovaj mobitel imam default OS nikad nista nije flashano, rootano i te fore.

 

Dali mi mozete reci dali je velika razlika u koristenju ako instaliram taj neki novi OS ili rootam mobitel? I dali je jednostavno za napraviti?

http://forum.gamerage.com/crossfire/forums/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!
Ferritin kaže...

Imam ovaj mobitel imam default OS nikad nista nije flashano, rootano i te fore.

 

Dali mi mozete reci dali je velika razlika u koristenju ako instaliram taj neki novi OS ili rootam mobitel? I dali je jednostavno za napraviti?

Evo ja sam upravo sada (nema 5 min) po prvi puta stavio custom rom i to ovaj slim v13. Mob sam rootao i otključao bootloader još davno (prije nekih 8 mj). Moraš malo istraživati kako i šta napraviti, čitati po forumima i informirati se prije. Malo je gnjavaža, pogotovo ako ti je ovo prvi smatrphone ka i meni i nisi ima pojma o androidu kako funkcionira. Ali zato kad se malo navikneš onda ti to u neku ruku postane gušt.

E sad ti nebi zna napamet postupak kako sam roota, jer je to ipak bilo davno, pa se nadam da češ ti ipak netko ko ima više iskustva pomoći, a ja ti mogu preporučiti modaco stranicu...konkretno ovu: [GUIDE] Huawei Ascend G300 Rooting & Bootloader for Stock ICS pa sad malo to prouči kako i šta. Isto tako pokušaj bootloader otključati službenim putem OVDE sve imaš.

 

Nadam se da sam barem malo pomogao? {#}

15 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Ja sam root odradio preko uputa sa ove stranice LINK

 

 

A sada jedno pitanjce od mene;

Otvorio sam ovaj službeni sajt za otključavanje bootloadera, i ispunio sam sva polja osim ovoga gdje me traži Product ID. Ukucao sam u Biranje onaj kod *#*#1357946#*#*  međutim, nakon upisivanja tog koda se kod mene baš ništa ne dogodi, kod koji sam upisao nestane sa ekrana, e trebao bi se ispisati nekakav broj. Je li to samo kod mene slučaj ili još kod nekoga? Je li to možda zbog toga što mi je rootan uređaj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Za sada sam jako zadovoljan sa slim v13 rom-om. Uspio sam i instalirati Toggle2G na njega i zasada jako služi svrsi {#}.

Jedino ne znam da li "lažira" podatak o slobodnoj memoriji? Naime u postavkama mi kaže da ima slobodno između 150-60 mb, dok mi neke aplikacije tipa romtoolbox, andriod system info, clean master i sl. koje su u stanju prikazivati količinu slobodnog rama kažu da ima oko 40-50 mb slobodno...hmmm, kome vjerovati? {#}

Ali sve u svemu zasada jako brz i stabilan rom. Vidit ćemo kako će se pokazati tokom vremena?

Jedino mi je malo išlo na nerve šta po defaultu stavlja da je eksterna kartica glavna, ali navika sam se sada, pa možda onda u dogledno vrime i napravim da mi internih 2gb bude za aplikacije, pa da ga nabildam aplikacijama {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Huawei ASCEND G300 - PUN POGODAK!

Napravio sam službeni update OTA na ICS. Bolje da nisam {#}

 

Tek nakon instalacije imam slobodono oko 60MB RAM-a, što je jako malo. Instalirao sam svega dvije aplikacije (Android weather i App2SD) i već pada ispod 50MB-a. Iz nekog razloga mi stalno govori da nemam dovoljno prostora za instalaciju aplikacija sa Google Play-a (radi se o appovima 2-3-4-5MB), a ima preko 300MB slobodno. Osim vizualnih novosti, i nekih sistemskih (koje mi ne trebaju) ne vidim razloga zbog kojeg bih ostao na ICS-u. GB je radio puuuuuno bolje nego ICS, ICS malo-malo lagga (zbog premalo slobodnog RAM-a), sistem troši puno resursa, sve u svemu - GB je bolji. Iskreno, očekivao sam da će to puno, puno bolje radit na ICS-u, kad - ma'una. Bolje da nisam ništa dirao, ali kao što je netko ranije rekao - svrbilo me da probam nešto novo.

 

 

Sada tražim onaj službeni Hawajev paketić za downgrade na 2.3.6. . Pretražio sam temu, ali svuda su neki linkovi gdje se ujedno spominju i custom ROMovi, a to neću, pa ako netko može opet linkati taj službenik paket za 2.3.6.

 

 

Ps - dok sam bio na 2.3.6. root-ao sam telefon, nakon službenog update na ICS telefon više nije rootan (ako nekoga zanima).

 

 

edit: sada kad mi je već sve pobrisano sa moba odlučio sam se malo poigrati sa CWM-om i custom ROMovima, nego, za ove kemije sa ROMovim - tu baš treba SD kartica, ne pali ovo sa memorijom telefona?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 12:53 (DarioGTI).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice