"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.749.690
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
9 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ovo za gorilu znam, koristio bi folije ionako. Koliko traje baterija s upaljenim ekranom? Ako je npr. upaljen 3g ili wifi? A ostalo, jel ima jos kakvih problema ili bugova? Jel imas kitkat ili jb?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Baterija traje 1 dan max, a punjenje je za izluditi. Sada ga trenutno ne koristim, inace je jb gore. Preporucio bih ti da odmah uzmes flip cover jer ako padne malo na ekran sjebe se samo tako, a novi ekran je kod nas 650kn. Ako nije jako hitno bolje sa mobicitya hongmi 1s koji je odmah raspoloziv
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mcf kaže...

Carinu ne placas jer ne postoji za mobitele... mozda je to vec netko spomenuo negdje?

 

Sto se tice tiny deal, odakle ti da salju iz Nizozemske, nisam to nasao nigdje... u svakom slucaju, ako ti je na carini, platit ces pdv ako ti prekontroliraju posiljku. Posiljke iz EU ne dolaze na carinu nego direktno u postanski promet (osim u specificnim slucajevima).

evo tebi tracking number pa sam vidi odakle su poslali http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_events.asp?itemid=RS135836352NL&Submit=Submit

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pise ti invoice missing, a to znaci da ces platit PDV.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo ovo npr. Igra GTA San Andreas, nije meni toliko do igrica, al kao što kažem negdje sam pročitao da neke aplikacije isto ne rade na tom mobitelu, neznam točno koje...u svakom slučaju ne želim da mi mobitel npr 5-10% aplikacija koje želim ne pokrene.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Meps kaže...

Evo ovo npr. Igra GTA San Andreas, nije meni toliko do igrica, al kao što kažem negdje sam pročitao da neke aplikacije isto ne rade na tom mobitelu, neznam točno koje...u svakom slučaju ne želim da mi mobitel npr 5-10% aplikacija koje želim ne pokrene.

 

pogledaj ovaj link https://support.rockstargames.com/hc/en-us/sections/200251868-San-Andreas-Mobile-Support

 

 pogledaj za koje sve mobove proizvodac igre nudi suport tj za koje jamči da ce raditi.  Nekako je popis za Android jako tanak, evo pogledaj nemas nijedan HTC desire na popisu. 

Igra inače nije pisana za Mob, to je pisano koliko vidim za desktop računalo no izgleda da nije jednostavno portati igru da radi na mobu.

Pogledaj za svaku igru podrsku pa uzmi onaj za kojeg jamče da ce raditi . 

 

 

 

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
definho kaže...

znam, upadao sam kao padobranac, ali stvarno mi je bila velika hica, hvala svima jos jednom, uzeo sam THL T6S sa TinyDeal-a uz Swiss post, valjda ce tako jos brze stici, a mozda i izbjegnem carinu nekako na srecu...

Negdje sam čitao da T6s ekran podržava samo 2 dodira i da sam touch nije previše precizan. Kada ga dobiješ potvrdi/demantiraj to.

Smeće od mog elephonea p6s (isti rang kao t6s) doista podržava samo 2 toucha i gps ne radi.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja bih lijepo molio moderatora da ovu temu preimenuje u "Carina i PDV na uvoz mobitela i kol'ko se čeka da mi stigne". Ovo stvarno više nema smisla čitati jedno te ista pitanja na svakoj stranici.

 

U posebnoj temi o kineskim mobitelima bi mogli raspravljati o tim istim mobitelima, iskustvima, nadolazećim uređajima, custom ROM-ovima i sl.

 

Hvala.

PSN - DeniZg80
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...
definho kaže...

znam, upadao sam kao padobranac, ali stvarno mi je bila velika hica, hvala svima jos jednom, uzeo sam THL T6S sa TinyDeal-a uz Swiss post, valjda ce tako jos brze stici, a mozda i izbjegnem carinu nekako na srecu...

Negdje sam čitao da T6s ekran podržava samo 2 dodira i da sam touch nije previše precizan. Kada ga dobiješ potvrdi/demantiraj to.

Smeće od mog elephonea p6s (isti rang kao t6s) doista podržava samo 2 toucha i gps ne radi.

vidim da je elephone na 6592, znaci ipak i te serije zahvaca taj glupi GPS, guglao sam malo i nisam bas naisao na previse problema sto se 6582 tice, a ovo za multitouch, sta to ne ovisi o procesoru? ne znam ima li itko ovdje T6S da potvrdi?

Respect the Raise...!
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
PeTaR_HR kaže...

evo tebi tracking number pa sam vidi odakle su poslali http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_events.asp?itemid=RS135836352NL&Submit=Submit

Vidim, invoice missing. Poslali su iz Kine u NL i sad ces platiti pdv. Valda bude bar telefon dobar.

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav.. Gledam neki mob u zamjenu za S3.. Neke preporuke do 1800 kn? Xiaomi ili Asus? Hvala :D

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Meps kaže...

Evo ovo npr. Igra GTA San Andreas, nije meni toliko do igrica, al kao što kažem negdje sam pročitao da neke aplikacije isto ne rade na tom mobitelu, neznam točno koje...u svakom slučaju ne želim da mi mobitel npr 5-10% aplikacija koje želim ne pokrene.

 

Ta igra ne radi na hrpi mobitela zbog lošeg porta, i u većini slučajeva nije uopće do procesora već do verzije androida.

 

Taj postotak što spominješ je teška glupost, u praksi svaka iole važnija aplikacija radi normalno.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je li tko vidio ovaj novi 4G mobitel Vk1000 od 122$. Osim standardnog MTK 6582 piše i "+6290" ali ne bi znao što im to znači.

U svakom slučaju dolaze nam lijepi i povoljni 4G mobiteli. (napomena; ovo je single sim).

Iako koliko vidim zbog nekakvih ograničenja u 4G mreži često u praksi 3G internet kod naših operatera radi brže od 4G

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 21:40 (Ag008).
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

MT6290 je MediaTek-ov LTE modem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Taj postotak govorim za aplikacije KOJE ŽELIM koristiti, ne na ukupan broj aplikacija koje postoje. Ne tvrdim da je to točno, samo pitam.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vidim da se velika vecina vas nabrijava na lte modele.Pa mene zanima ako sam dobro uopce shvatio sto se dobio sa lte modelom,U cemu je uopce prednost 4g mreze.Brza potrosnja paketa je jedina stvar koja meni pada na pamet kada razmislim cemu bi sluzila veca brzina mobilnog interneta.Rijetki su ti koji imaju pravi flat na mobitelu(mislim da je jedina mogucnost nocni flat).Po meni klasicni marketinski trik koji ce privuci nove kupce ,a pogodovat ce mreznim operaterima jer ce se paketi topiti kao sladoled na +30

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Meps kaže...

Taj postotak govorim za aplikacije KOJE ŽELIM koristiti, ne na ukupan broj aplikacija koje postoje. Ne tvrdim da je to točno, samo pitam.

Sa sigurnošću od 95% ti mogu jamčiti da će 100% aplikacija koje ŽELIŠ koristiti raditi bez ikakvih problema.

 

Ako ne igraš igre, onda su oba postotka 100%.

 

 

Blue2 kaže...

Vidim da se velika vecina vas nabrijava na lte modele.Pa mene zanima ako sam dobro uopce shvatio sto se dobio sa lte modelom,U cemu je uopce prednost 4g mreze.Brza potrosnja paketa je jedina stvar koja meni pada na pamet kada razmislim cemu bi sluzila veca brzina mobilnog interneta.Rijetki su ti koji imaju pravi flat na mobitelu(mislim da je jedina mogucnost nocni flat).Po meni klasicni marketinski trik koji ce privuci nove kupce ,a pogodovat ce mreznim operaterima jer ce se paketi topiti kao sladoled na +30

Imaš ogromnu brzinu učitavanja stranica i to nije loša stvar. U principu je 3G sasvim u redu, ali kada se "zaguši" s velikim brojem korisnika onda se javljaju problemi.

 

Uglavnom, ako ne gledaš previše videa i ne skidaš appove preko data veze, paket se sigurno neće ništa brže istrošiti, osim što ćeš manje vremena izgubiti na čekanje da se web stranice učitaju i da se podaci u appovima koji koriste internet osvježe

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 23:54 (assassin.st).
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
alen4430 kaže...

Pozdrav.. Gledam neki mob u zamjenu za S3.. Neke preporuke do 1800 kn? Xiaomi ili Asus? Hvala :D

Zašto mijenjaš S3? Ako odgovoriš na to pitanje, lakše ćemo ti nešto preporučiti.

PSN - DeniZg80
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
DeniZg kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav.. Gledam neki mob u zamjenu za S3.. Neke preporuke do 1800 kn? Xiaomi ili Asus? Hvala :D

Zašto mijenjaš S3? Ako odgovoriš na to pitanje, lakše ćemo ti nešto preporučiti.

Pa mislim da bih, ako ga prodam, za tu cijenu koju ga prodajem mogao dobiti bolje performanse.. Ili sam možda u krivu? :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
alen4430 kaže...
DeniZg kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav.. Gledam neki mob u zamjenu za S3.. Neke preporuke do 1800 kn? Xiaomi ili Asus? Hvala :D

Zašto mijenjaš S3? Ako odgovoriš na to pitanje, lakše ćemo ti nešto preporučiti.

Pa mislim da bih, ako ga prodam, za tu cijenu koju ga prodajem mogao dobiti bolje performanse.. Ili sam možda u krivu? :)

Nisam baš siguran da za rabljeni SGS 3 možeš dobiti 1800 HRK, ali ako uspiješ, za te novce je najbolje uzeti Xiaomi mi3 (ako ti ne treba veći ekran).

PSN - DeniZg80
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima. Razmišljam o kupovini nekog Kineza od 5" oko 100$ pa me zanima koliko su pouzdane navedene specifikacije, te da li su kompatibilni u HR. Čuo sam da neki ne rade na istim FQ.

Evo par primjera:

http://www.ebay.com/itm/Landvo-L900-MTK6582-Quad-Core-5-0inch-QHD-Screen-1-4GB-Smartphone-Multi-language-/361021591717?pt=Cell_Phones&hash=item540e9050a5

w.ebay.com/itm/Cubot-P9-Unlocked-5-0-MTK6572W-1-3Ghz-4GB-Dual-Core-Black-Smartphone-/261580987563?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3ce7711cab

http://www.ebay.com/itm/4G-ROM-5-HD-12MP-GPS-3G-GSM-Quad-Cores-1-6GHZ-Android-4-4-Unlocked-Smartphone-/201074189906?pt=Cell_Phones&hash=item2ed0f4a652

 

Ako netko zna nešto bolje super. Služio bi samo za internet i pozive, nikakve kompliciranije aktivnosti.

 

Hvala.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2014 10:07 (rdu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da ti zadnje dva SS-a (AnTuTu) sve govori o pouzdanosti {#}, za te novce radije uzmi ThL 6S (akoti ne smeta nešto niža reza na 5" zaslonu) ili pričekaj još koju preporuku, ali ovo nemoj uzimati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Eyekool kaže...

Mislim da ti zadnje dva SS-a (AnTuTu) sve govori o pouzdanosti {#}, za te novce radije uzmi ThL 6S (akoti ne smeta nešto niža reza na 5" zaslonu) ili pričekaj još koju preporuku, ali ovo nemoj uzimati.

 

Jel niža rezolucija puno utječe na prikaz na ekranu ( pretpostavljam za video da ) kod surfanja?

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
rdu kaže...
Eyekool kaže...

Mislim da ti zadnje dva SS-a (AnTuTu) sve govori o pouzdanosti {#}, za te novce radije uzmi ThL 6S (akoti ne smeta nešto niža reza na 5" zaslonu) ili pričekaj još koju preporuku, ali ovo nemoj uzimati.

 

Jel niža rezolucija puno utječe na prikaz na ekranu ( pretpostavljam za video da ) kod surfanja?

Pa smeta ako gledas ekran pod mikroskopom. Ako ga gledas s normalne udaljenosti, nesmeta.

BF3: MicroGuyCRO
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2014 11:07 (MrSneakyGuyGaming).
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MrSneakyGuyGaming kaže...
rdu kaže...
Eyekool kaže...

Mislim da ti zadnje dva SS-a (AnTuTu) sve govori o pouzdanosti {#}, za te novce radije uzmi ThL 6S (akoti ne smeta nešto niža reza na 5" zaslonu) ili pričekaj još koju preporuku, ali ovo nemoj uzimati.

 

Jel niža rezolucija puno utječe na prikaz na ekranu ( pretpostavljam za video da ) kod surfanja?

Pa smeta ako gledas ekran pod mikroskopom. Ako ga gledas s normalne udaljenosti, nesmeta.

Mislim da nije toliko do udaljenosti, koliko do toga kako je sadržaj prikazan na ekranu (manja rezolucija traži više zumiranja, skrolanja itd.)

 

Usporedbe radi, PS Vita ima 5" Amoled ekran sa 960*540 rezolucijom i nije loša za malo prosurfati kroz par portala. Ali sad da bih ju sat-dva dnevno koristio za surfanje, sigurno ne bih.

 

PSN - DeniZg80
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Compatible 3G network: WCDMA 850/2100MHz

 

Jesu li te FQ podržane u HR? nešto sam pročitao da nema van gradova ove 2100 MHZ.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ako može netko pomoći i dati savjet. Da li netko ima iskustva sa Kingsing mobitelima model s2.? Da li se isplati ili bježati što dalje od njega? Inaće zahvaljujući ovoj temi narućio sa si prošli tjedan,kao zamjenu za iphone 4, kulpeda f1 sa to2c pa se ćeka. Hvala
F1
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

HR frekvencije 900 i 2100 Mhz. 850 ne podržava. Da van gradova obićno prebaci na 900 Mhz.

F1
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miro_73 kaže...
Ako može netko pomoći i dati savjet. Da li netko ima iskustva sa Kingsing mobitelima model s2.? Da li se isplati ili bježati što dalje od njega? Inaće zahvaljujući ovoj temi narućio sa si prošli tjedan,kao zamjenu za iphone 4, kulpeda f1 sa to2c pa se ćeka. Hvala

  Bježati od toga.

 

I jedan savjet: piši bez dijakritičkih znakova, kako bi bilo malo "ćitkije" bez tog tvog "ć".

13 godina
odjavljen
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav! Interesira me kakvih iskustava imate s mobitelom Zopo C2? Frendica bi uzela al samo da vidim ako ima kakvih problema

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice