"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.366
|
čitano: 5.829.851
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Isplati li se uzet one plus X sa giztop-a, trenutni imam RN2, a ovaj me ta te pare pruvlaci zbog dizajna i nesto manjeg ekrana?
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pa bolje onda Xiaomi mi4,sve isto za manje para
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozz svima,

Treba mi pomoc. Koristim mobitel EACHINE M1 5", i jutros mi je ispao mob i razbio se digitizer. Trazio sam na netu i nigdje ne mogu naci da ima mogucnost narucivanja tog dijela ekrana.

Ima li netko tko je imao slican problem sa kineskim mobitelima da mi pomogne gdje to mogu naci..
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koja je najboja opcija za kupiti 32GB silver model? Prijateljica ga želi kupiti, i mora biti silver, a ne mogu naći nigdje 32GB model da se može proći bez PDVa.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pitanje za one koji su dobivali posiljke DHL-om
Na stranici za praćenje pošiljke navodi se : "Predviđeno za dostavu kako je dogovoreno" , jel zna netko sta to tocno predstavlja jer unaprijed nije ništa dogovoreno i niti sam se ćuo s ikim iz dhl-a??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo da nastavim onu sapunicu oko gsenzora. Uglavnom, samo sam malo jače protreso mobitel danas, onako lupio rubom u ruku par puta nista prejako, i senzor je proradio, vrti ga normalno na sve strane. Naravno, sad stalno imam strah da mi bilokad moze prestat radit, pri bilokakvom padu ili odlaganju  Sutra cu ga pocet koristit i vidit cu kako ce to sve radit, glupo mi ga je sad slat u kinu i cekat 2 mjeseca kad ce mi rec da radi i vratit isti mobitel. Jel garancija na giztopu 2 godine?

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo samo da se pohvalim, neki dan došao Xiaomi Redmi Note 2, naručen sa Aliexpresa za 10ak dana, nakon mjesec dana muke sa Gearbestom -.- .

 

Na prvu mi je mobitel odličan, brz, kamera odlična... zvučnik ajme majko kad zazvoni :D


Sve u svemu, pila i pol... 


Hvala na savjetima ekipa <3

 

Sretan vam Božić!!

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenbic kaže...
zelenbic kaže...

Trebam malo pomoć, dvoumim se između 2 mobitela: meizu m2 note i zopo speed 7, zoppo ima nešto brži procesor,gigu rama više ali i lošiju bateriju. Što je po vama bolje i imate li neku drugu preporuku a da se može kupiti u hrvatskoj na rate.

 Na kraju sam ipak uzeo speed 7, kada sam došao tamo nije bilo speed 7 plusa a obični speed 7 je bio jeftniji 100 kn od meizu m2 notea. za sad sam jako zadovoljan mobitelom jedino mi se kamera ne čini baš vrhunska Antutu score mi je 38295 ako nekoga zanima

 Mali update mobitel koji sam kupio je imao problema sa zvukom(kada se pusti pjesma random pauzira na pola sec) pa sam ga zamjenio. Zanimljivo je da je zapravo pokazao bolje rezultate u benchmarku(38874) ali sam instalirao alat screen resolution info da je rezolucija 1776*1080 a ne navedenih 1920*1080 pa me zanima jeli to normalno ili ne?

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nakon gledanja i citanja dosta recenzija te usporedbi ONEPLUS X, XIAOMI Mi4C, nakraju sam se odlucio za Mi4C, makar je plastican, nitko nije naveo kao problem. RN2 je takoder plastican, nesmeta, ali skripucka. Nadam se da Mi4c nebude.

Giztop daleko najjeftiniji, dok recimo ibuygo slicna cijena ali i 38$ postaribe iz Španjolske ali imaju osiguran servis preko partner firmi u Poljskoj i Španjolskoj, sad sta se po vama isplati. Ili cak negdi dalje kupit.

RN2 je kupljen na ALIEXPRESU. Ali nebi vise tamo, jer bar se nadam da ako ide preko eu skladista ga mogu vratit unutar EU.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MarioVk kaže...

Pitanje za one koji su dobivali posiljke DHL-om
Na stranici za praćenje pošiljke navodi se : "Predviđeno za dostavu kako je dogovoreno" , jel zna netko sta to tocno predstavlja jer unaprijed nije ništa dogovoreno i niti sam se ćuo s ikim iz dhl-a??

 Sa alija naruceno ?

Isto tako bilo i meni stajalo da je stiglo u ZG i onda je to izbacilo ko u tebe i nakon 2 dana na  vrata postar zakacio obavijest (posto niko nije bio kuci ) da preuzmem paket u posti . Posto je to bilo remote area po DHL-u . (btw Metkovic je u pitanju )

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
flonkica kaže...
MarioVk kaže...

Pitanje za one koji su dobivali posiljke DHL-om
Na stranici za praćenje pošiljke navodi se : "Predviđeno za dostavu kako je dogovoreno" , jel zna netko sta to tocno predstavlja jer unaprijed nije ništa dogovoreno i niti sam se ćuo s ikim iz dhl-a??

 Sa alija naruceno ?

Isto tako bilo i meni stajalo da je stiglo u ZG i onda je to izbacilo ko u tebe i nakon 2 dana na  vrata postar zakacio obavijest (posto niko nije bio kuci ) da preuzmem paket u posti . Posto je to bilo remote area po DHL-u . (btw Metkovic je u pitanju )

 Nije s alija al je DHL iz eu i prvi put vidim da to pise, a nista nadam se da ce onda u ponedjeljak doci :)
Hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
I sad meni jsos uvijek nije bas jasno kojo uzeti.

Kolika je razlika izmedu Helio X10 i SD 808, u korist kojega što?

Jer sad me pati RN3 i Mi4C, RN3 je lpvoljniji, bolje izrade, veci ekran, otisak prsta.
Mi4C, manji ekran ali JDI, znaci kvalitetniji, vise PPI posto je manje.
Kamera navodno u korist Mi4c i zvuk.

E sad ja sam opet na onome koji izabrati.

Pa ako moze od nekoga neki konstruktivni razlog i obrazlozenje, zašto baš tog.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam zašto al naručia sam prije 2 dana mobitele sa giztop i još mi stoji status "Processing" pa sad jel to normalno ili nije, recite vi meni. I kad to mogu očekivat kući? Realno bi li to do 6.1. trebalo doć?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozdrav ekipa, moze mala sugestija. Trenutno imam xiaomia 2 god i jako zadovoljan sa njime. Sad bi htio promjeniti mob i prvo sam isao na opciju meizu 2 do 1000kn prek giztopa. Al sad sam se okrenuo da bi uzeo mi4c preko giztopa ili honor 6 preko merimobiles. Sto mislite jel ok taj honor 6. Ako imate kaj drugo za preporucit naravno da nie skuplje od ova dva moba i da je ekran 5''. Hvala pozz
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
1.Lovac kaže...

Ne znam zašto al naručia sam prije 2 dana mobitele sa giztop i još mi stoji status "Processing" pa sad jel to normalno ili nije, recite vi meni. I kad to mogu očekivat kući? Realno bi li to do 6.1. trebalo doć?

 To je normalno. Poslat će ti oni mail i tracking number kada pošiljka krene. Zna taj processing potrajat 4-5 dana, a pogotovo pred Božić. A sad hoće li doći do 6.1? Osobno se ne bih nadao jer ipak u tih 15 dana skoro je pola neradnih.

 

Uzeo sam prošli mjesec tamo dva moba i platio 16.11., shipali su jedan 19., a drugi 20. Prvi je stigao 27.11., a drugi 30.11.

10 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
udarnik60 kaže...
1.Lovac kaže...

Ne znam zašto al naručia sam prije 2 dana mobitele sa giztop i još mi stoji status "Processing" pa sad jel to normalno ili nije, recite vi meni. I kad to mogu očekivat kući? Realno bi li to do 6.1. trebalo doć?

 To je normalno. Poslat će ti oni mail i tracking number kada pošiljka krene. Zna taj processing potrajat 4-5 dana, a pogotovo pred Božić. A sad hoće li doći do 6.1? Osobno se ne bih nadao jer ipak u tih 15 dana skoro je pola neradnih.

 

Uzeo sam prošli mjesec tamo dva moba i platio 16.11., shipali su jedan 19., a drugi 20. Prvi je stigao 27.11., a drugi 30.11.

 Pa nemaju nikakav praznik do 1.1 u  Kini?

Najjeftiniji su piratski programi
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
matija410 kaže...
udarnik60 kaže...
1.Lovac kaže...

Ne znam zašto al naručia sam prije 2 dana mobitele sa giztop i još mi stoji status "Processing" pa sad jel to normalno ili nije, recite vi meni. I kad to mogu očekivat kući? Realno bi li to do 6.1. trebalo doć?

 To je normalno. Poslat će ti oni mail i tracking number kada pošiljka krene. Zna taj processing potrajat 4-5 dana, a pogotovo pred Božić. A sad hoće li doći do 6.1? Osobno se ne bih nadao jer ipak u tih 15 dana skoro je pola neradnih.

 

Uzeo sam prošli mjesec tamo dva moba i platio 16.11., shipali su jedan 19., a drugi 20. Prvi je stigao 27.11., a drugi 30.11.

 Pa nemaju nikakav praznik do 1.1 u  Kini?

 Kakve veze ima Kina? Ide preko Francuske i dolazi u Hrvatsku. Imaš Božić i Štefanje, pa Novu godinu i onda kod nas Sveta tri kralja. Imaš dvije nedjelje i subotu kada mu sigurno neće dostaviti. To je 7 dana od 15.  Možda ga obraduje poklon za pravoslavni Božić.

9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

imam 3000 kn budžeta i kupio bih si nekog dobrog i moćnog kineza

mozete li mi preporuciti neke

bitan mi je izvrstan multi-task i gaming

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

kupio nedavno meizu note 2 i sve divno i krasno odlicne karakteristike mobitela i ona krece jedan mali problem koji se pretvorio u veliki.nisam dobivao notifikacije od vibera ili mejla jer kao da se jednostavno sam iskljuci iako je u postavkama sve ok i da bi dobio por na viber moras bas uci u njega provjeriti jel ima por.kasnije sam istarazio da je to cest problem neki su ga rijesili a nekima to rijesenje nije radilo kao meni i tako sam pokusavajuci svasta resetirao mob na tvornicke postavke i izgubio onaj google launcer i sad nemogu ni google play instalirati.neke aplikacije sam skinio sa njihovom app centra ali ove app da bi pokusao ponovo instalirati google play ne sljakaju. ..i tako bi sad najradje razbio mob kolko me nasekira.inace odlican ekran,brzina,kamera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
6996 kaže...

imam 3000 kn budžeta i kupio bih si nekog dobrog i moćnog kineza

mozete li mi preporuciti neke

bitan mi je izvrstan multi-task i gaming

 

Meizu MX5.

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ASIMILATOR kaže...

kupio nedavno meizu note 2 i sve divno i krasno odlicne karakteristike mobitela i ona krece jedan mali problem koji se pretvorio u veliki.nisam dobivao notifikacije od vibera ili mejla jer kao da se jednostavno sam iskljuci iako je u postavkama sve ok i da bi dobio por na viber moras bas uci u njega provjeriti jel ima por.kasnije sam istarazio da je to cest problem neki su ga rijesili a nekima to rijesenje nije radilo kao meni i tako sam pokusavajuci svasta resetirao mob na tvornicke postavke i izgubio onaj google launcer i sad nemogu ni google play instalirati.neke aplikacije sam skinio sa njihovom app centra ali ove app da bi pokusao ponovo instalirati google play ne sljakaju. ..i tako bi sad najradje razbio mob kolko me nasekira.inace odlican ekran,brzina,kamera.

 Samo pitanje : Da li si u postavkama ( ne znam koji je u njega sigurnosni centar  ) probao da tu ostavis da ne ubija aplikaciju kad je telefon u mirovanju ?

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jesam

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako je kineska nova godina u veljači 2016. tek će tada nakon ovih popusta oko božića i naše ng biti opet neka veća akcija.

Pa svakako pratite ako je nešto sada na većoj akciji

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com (+recenzija Cubota X16- top mobitela iz EU za početak 2016.) Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Samo da se pohvalim, danas sam sestrama naručio 2 komada Meizu M2 minija u trgovini Merimobiles. Uzeo EuroLine TaxFree shipping da bih izbjegao davanja na carini, ukupno 26 $ gore zbog toga, ali sam iskoristio 1000 bodova dobivenih zbog pretplate na newsletter i dobio 10$ popusta. Kad se trošak podijeli ispada 900 kn po mobitelu što mislim da je dobar deal. Na aliju sam našao povoljne glass screen protectore i tpu maskice tak da od početka budu zaštićeni. Merimobiles kaže da stižu za 10-15 dana, valjda će doći do polovice siječnja. Javim dojmove kad stignu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupujem mob za cca 130-150 USD, po mogućnosti s barem 5,2" fullHD ekranom.

Molim vas preporuku, ponuda je tolika da sam se počeo gubiti.

HVALA!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dinko33 kaže...

Kupujem mob za cca 130-150 USD, po mogućnosti s barem 5,2" fullHD ekranom.

Molim vas preporuku, ponuda je tolika da sam se počeo gubiti.

HVALA!

 http://www.giztop.com/xiaomi/xiaomi-redmi-note2.html

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Na kraju balade past če ako ne još nočas, ali ovih dana Mi 4C, po svemu MI je klasa iznad Redmi serije.

Prema svemu viđenom i pročitanom bolje se nemre ubost.

 

E sad gledam od kud kupit.

 

Dali netko ima iskustva sa www.xiaomiforsale.com, daju 1 godinu garancije, servis u EU, te slanje s EU skladišta barem bijelog 32/3, dok crnog treba čekat 7 dana da im dođe iz kine. Sve skupa kod njih je s poštarinom 276,70 €, što je 2127,82 kn - mislim da je to OK cijena, a imaš jamstvo u EU.

 

Na GizTop-u je jeftiniji - 289 $ što je 2061,15 kn

 

Znači razlika i 66,67 kn, što nije puno da bi se dalo zezat s giztopom i eventualnim kvarom i Kinom.

 

No za xiaomiforsale nisam još čuo do danas istraživajuči Mi4C

 

Pa svaka sugestija, prijedlog itd. dobro dođu.

 

Hvala 

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2015 1:05 (PC - stručnjak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice