Samsung Galaxy Note 4!

poruka: 968
|
čitano: 204.446
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 4!

A fak it then. Baš sam mislio kupiti sutra jer sam htio uzeti onu pretplatu za mlade... 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Samsung Galaxy Note 4!

A što nedostaje Exynosu?

Support SCS Software: http://blog.scssoft.com
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Vip i Tele 2 imaju Exynos a T-Mobile Snapdragon 805.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!
zstef kaže...

A što nedostaje Exynosu?

Exynos je bolja verzija.

12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Ne znam. Ne volim exynos. I little big konfiguracija mi je upitna. Imao sam exynos s4 i grijao se previse, te je baterija trajala dosta kraće. Malo sam skeptićan :/

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Ja cu si uzet Note 4, ali cekam si Snapdragon verziju, zasto? Bolja xda podrska

 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!
tkalcho kaže...

Evo screenshoot-ovi benchmarka i prvo punjenje baterije. 

 

 

Malo sam razočaran s baterijom. 4 i pol sata Sot-a je po meni malo jer je ipak to novi procesor. G3 s Snapdragonom 801 im tu negdje Sot-a kao i Note 4.

Aj i dalje provjeravaj bateriju pa javi kakvi su rezultati.

 

Igrao se s mobom u T-mobile - odličan mob.,čak i Touch wiz radi odlično.Napokon su se potrudili u Samsungu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!

Gle,sve ovisi o načinu na koji koristiš mob. Meni je uvijek uključen wireless,čak kada sam i na data mreži. Uključena je lokacija i podaci, nije disable-na ni jedna aplikacija ili proces. 

Nažalost nemam se vremena igrati mobitelom da dobijem 7 sati SOT-a u 12h korištenja kao neki na xda. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!
tkalcho kaže...

Gle,sve ovisi o načinu na koji koristiš mob. Meni je uvijek uključen wireless,čak kada sam i na data mreži. Uključena je lokacija i podaci, nije disable-na ni jedna aplikacija ili proces. 

Nažalost nemam se vremena igrati mobitelom da dobijem 7 sati SOT-a u 12h korištenja kao neki na xda. 

 

Isto kao i meni.,+ što je meni 4G konstantno uključen...zato su mi čudna ona testiranja na npr gsm areni...od kud oni uspiju izvuči onoliko sati Sot-a ne znam.,ali znam da nisu realni uvjeti.

 

Meni osobno baterija nije nikad bila problem...nije mi ga problem punit doma/auto/posao...

 

Šta kažeš na kameru??

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!

Kamera je super, dosta bolja nego na Notu 3. Boje su mi odlične. A ekran je strava, dosta su poboljšali prikaz bijele boje. 

Sam osjećaj u ruci je konačno za cijenu koju košta i mislm da meni osobno ne bi bilo dobro da je cijeli od metala. Plastika odozada ima finu i toplu teksturu te imam jako dobar grip. 

Što se tiče SOT-a,oni ga izvuku sa custom skriptom pa testiraju sat glazbe, videao, poziva, loop filma sa neta itd.

Ako gledaš samo film bez problema ćeš dobiti 12h SOT-a. Ako igraš Fifu nećeš dobiti ni 3h. Najveći problem kod nas je nejednakost signala pa tu gubimo dosta baterije. 

 

 

 

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Kakav je prikaz boja? Jeli i dalje SAMOLED-ski presaturiran?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Note 4!
Pogledajte recenziju marqueza on je imao verzije sa oba procesora i kaze da na snapdragonu baterija puno bolje traje i jos neke sitnice je spomenuo. Koga zanima ja telefon bek si pogleda raj video malo.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!
omomomomoomm kaže...
Pogledajte recenziju marqueza on je imao verzije sa oba procesora i kaze da na snapdragonu baterija puno bolje traje i jos neke sitnice je spomenuo. Koga zanima ja telefon bek si pogleda raj video malo.

Pa rekao je zbog drugacije podrzanih frekvencija na njegovom mjestu gdje zivi, koliko sam ga razumio

13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 4!
Evo sam prije nekih pola ure vremena imao jednog sivog, ako sam se uredno ispravno odrazio, u rukama i "drilao" sam ga neko izvjesno vrijeme da se ufate neki prvi dojmovi. I neki prvi dojmovi su se ufatili, nadasve pohvalni za onih koje sam imao probavanjem prijašnje verzije. Kao što je već ranije spomenuto, feeling stražnjeg poklopca je vrlo ugodan, skorom kao prava koža, a rubne stranice samog gadgeta su prije svega "vrlo uredne". Jedini detalj koji me je ipak malo iznenadio je cijena samog uređaja, za koju smatram da je malo over too much, ali isto tako predmnjevam da će se iza nove godine skalirati bitno ispod onog 6k kuna i kusur. Još samo da vidim bijelog, i mogu se donijeti neki još konkretniji zaključci i dojmovi koji su kažem još jednom do sada vrlo ugodni nadasve pozitivni.
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 4!

vidio sam jedan na njuskalu prekjucer isao je za 4400 novi zapakiran,od vipa mislim da je bio.

 

tako da cijena ce se do bozica vec skalirati na nesto prihvatljivo {#}

 

nadam se da ce vec i lolipop do tad biti vani,jer najveca dvojba mi je snapdragon vs exynos. trenutno vjerujem da je snapdragon u prednosti, no mislim da kad lolipop dodje

da ce se to okrenuti u korist exy-a.

 

osim toga dosad je snapdragon bio bolje podrzan od strane devova kad je exy bio u manjini i to vecinom za azijsko trziste,dok sad exy-e sajbaju po svuda.

 

nadam se da ce sale podrzati note 4 sa neatom jer je to sve što mi zapravo treba {#}

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 4!

A benchmarkovi pokazuju bolje rezultate na exynosu nego na snapdragonu. I bijeli mi izgleda cheapo, dok crni onako fino elegantno. I ona plastika iza je kao kod notea 3 bolja na dodir kod crnog. I da, u vipu je izložen snapdragon note 4, makar ispod piše octa core 1.9+1.3

A, ništa, u petak mi se prebacuje broj pa ćemo vidjeti :D

Zasad mi se dosta sviđa novi touchwiz. Widgeti su transparentni, i sve skupa izgleda kao da je ukomponirano u jednu cjelinu, a ne kao prijašnji touchwizi gdje je sve dosta nekonzistentno. Ekran je strava i onaj Antutu 3d anarchy benchmark na snapdragon verziji ide od 50 na više fps u Qhd testu :D 

Sveskupa meni daleko najbolji samsung dosad. Izradom i softverom. Dobivam ga za 1200kn i 100kn mjesečno što mi je ok uz dobru tarifu uz 4gb lte neta. Ovako je skup, ali naspram iphonea 6/6+ koji će koštati cirka 8k je đabaleza hehe i malo je licemjerno govoriti kako je preskup, a uzimaš iphone 6+ -.-

Btw spigenovi hardcasei su 18$ na amazonu i free shipping je za narudžbe od 35 dolara na više, pa ako netko naručuje neka mi se javi :D

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 15:43 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Kako likovi gule na njušci, baš su pederi, jer tražit 5000 kn je malo too much.

Cijena note trojke nikako da padne malo, a četvorki će na njuškalu bit ubrzo po nekoj pristojnijoj cijeni od 4300-4400. Šta mislite, isplati li se malo prišparati za aktualni model?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Note 4!
Pocekaj do nove godine kad se poceni hype malo slegne i cinena ce mu pasti za 700-1000kn kao i svakom mobitelu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Vec ih je po njuski bilo i od 4500kn. Prosle godine sam u bozicno vrijeme za kolegu uzeo note 3 preko njuske. Star tjedan dana, 3500kn. Ocekujem istu stvar i ove godine, tj takav tok cijena.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!
Hann kaže...

Vec ih je po njuski bilo i od 4500kn. Prosle godine sam u bozicno vrijeme za kolegu uzeo note 3 preko njuske. Star tjedan dana, 3500kn. Ocekujem istu stvar i ove godine, tj takav tok cijena.

 

ja se isto nadam tak necemu..

 

htio bi ga piknuti za 3500kn ako je moguce, cak mozda i pricekam duze, da dodje lilipop na njega pa da vidim onda dal uzeti snapa ili exy-a

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Ja sutra uzimam u vipa pa javim dojmove o bateriji kasnije. Po benchevima je exy bolji, ali skeptićan sam glede baterije :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Stigao u Tele 2 Exynos verzija.Cijena kao i inaće... 2000kn jednokratno + 150 tarifa + 135 mob = 300kn s porezom.

 

Tko je ulovio mob u Vipu na dan akcije taj je odlično prošao!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 4!

To je 5200 kad se sve zbroji na kraju. Sjajna cijena, nema što.

 

Nego, bilo je par onih koji su rekli da imaju ovaj mob. Može li par utisaka o korištenju, ništa nadugo i naširoko.

Dakle, stabilnost wi-fija, zagrijavanje uređaja, vidljivost na suncu, brzina kamere, potrošnja baterije u stand by stanju, brzina punjenja, fluidnost sustava.

 

Hvala unaprijed.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 4!

ja uzimam 1200 jednokratno i 100kn mjesecno mob, a inace bi uzeo tarifu tu, tako da me dode 3600 kroz 3 godine u vipu što nije problem neki :) 

Sutra u 11 mi se prebacuje broj pa idem po mob, odma stavim dojmove :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!
maks0806 kaže...

ja uzimam 1200 jednokratno i 100kn mjesecno mob, a inace bi uzeo tarifu tu, tako da me dode 3600 kroz 3 godine u vipušto nije problem neki :) 

Sutra u 11 mi se prebacuje broj pa idem po mob, odma stavim dojmove :D

Kolega dragi, dajte mi ovo malo bolje objasnite, sa naglaskom na tri godine?!

To je nekakva pretplata, ugovor, vaš vijek korištenja mob-a, nešto peto deseto?!

 

BTW; nemam namjeru ništa činiti sa negativnom konotacijom, ali ću malo komentirati glasno razmišljati moj feeling generalno, jer u današnje vrijeme kada svaki detalj novog gadgeta špijunskim slikama znamo sve unaprijed, i nekako mi nije više WOW faktor nailazak novog gadgeta kojeg čekaš inače sa tolikim nestrepljenjem, konkretno Note 4 phableta.

Nakon prvog Note-a, moja pažnja je bila fokusirana na osluškivanje pulsa javnosti, kako će biti prihvaćen takav gadget kao nešto stvarno veliko kako dimenzijama tako i mogućnostima, ali bez upliva u trošenje resursa.

Dolaskom dvojke, zahvaljujući nadasve bitno kvalitetno promjenjenim dizajnom, i ja sam se stubokom protresao i mahnuo rukom prema konkurenciji, ipak je to bio onaj pravi novitet, upravo onako kako je i bi ustvari izgledati i onaj prvi.

Dolazak treće iteracije me nije uopće impresionirao, prije svega lošim dizajnom po mojem skromnom i subjektivnom mišljenju, ali četvorka, četvorka je ipak sasvim nešto drugo, neka druga priča, prije svega što donosi novi detalj, malo metala pod ruku, i to još fenomenomenalno dizajniran i urađen.

I sada će se netko upitati, pa gdje sam ja to tako jako malo WOW ushićen izlaskom ovog vrhunskog gadgeta?! Generalno, nudi jako puno toga istina, ali to može skorom sve i moj model dva, samo da Samsung još hoće pustiti 5.0 Lollipop i miran sam godinu dana, kada bih želio, najmanje! 

 

Mene živo zanimaju dva pitanja još;

prvo, onaj rub moba koji je inače u boji mobitela, je li ono premaz boje po metalu, nekakva plastika ulivena u profil ili je to stvarno boja metala, u što ipak malkac sumnjam, i

drugo; koliko je novih vlasnika Note 4 bivših vlasnika Note II, odnosno, kolika je njihova zadovoljština prelaskom na novi gadget, što opravdava prelazak najviše, bez obzira na cijenu samog gadgeta ili obnavljanje pretplate nekom novom tarifom?!

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!
ATJLučko kaže...

Dolazak treće iteracije me nije uopće impresionirao, prije svega lošim dizajnom po mojem skromnom i subjektivnom mišljenju, ali četvorka, četvorka je ipak sasvim nešto drugo, neka druga priča, prije svega što donosi novi detalj, malo metala pod ruku, i to još fenomenomenalno dizajniran i urađen.

I sada će se netko upitati, pa gdje sam ja to tako jako malo WOW ushićen izlaskom ovog vrhunskog gadgeta?! Generalno, nudi jako puno toga istina, ali to može skorom sve i moj model dva, samo da Samsung još hoće pustiti 5.0 Lollipop i miran sam godinu dana, kada bih želio, najmanje!

Ok, izuzmimo metal. Koja je to druga primjetna razlika u dizajnu trojke i četvorke? Pa to su dva praktički ista mobitela što se dizajna i dimenzija tiče.

Također, note 3 je donio mnogo više stvari u odnosu na note 2, negoli note 4 u odnosu na note 3. Note 4 je vrhunski uređaj, ali poboljšanja su stvarno minimalna. Jedine primjetne razlike su bolji ekran i kamera u uvjetima lošijeg osvjetljenja, dok je snimanje čak nešto lošije kvalitete od trojke, a postoji taj glupi limit snimanja od 5 min. Također, makli su USB 3.0, što nije tako strašno, ali zašto downgrade?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Snimanje na Note 4 je SIGURNO bolje jer je N3 imao katastrofalne snimke u uvjetima losijeg osvijetljenja, s tim da N4 ima noviji, veci senzor uz OIS siguran sam da je snimanje bolje, pogotovo u uvjetima losijeg osvijetljenja, gdje su i fotke na N3 bile brat bratu nis specijalno

 

Tako da je N4 nekako zaokruzen uredaj i definitvno iznenadenje, daleko najbolji uredaj po meni (na trzistu), N3 nista posebno

 
3 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!
MARKOZD15 kaže...

 

 

Tako da je N4 nekako zaokruzen uredaj i definitvno iznenadenje, daleko najbolji uredaj po meni (na trzistu), N3 nista posebno

Ništa posebno??

Oba snimaju 4k, i samo zato što ima OIS i malo veći senzor note3 je ništa posebno?

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 4!

Mah, pusti kolega, to ti je tako kad izađe novi uređaj.

Samo par stvari da kažem, prije izvaljivanja ovakvih bedastoća.

Ako sam rekao da je kamera note četovorke lošija u uvjetima slabog osvjetljenja, onda je nekako logično da će ista stvar biti i kod snimanja. Naravno, ono na što sam mislio je snimanje videa u idealnim/dobrim uvjetima osvjetljenja.

Također, kad si već spomenuo, kako to OIS poboljšava kvalitetu slike? Što on to radi?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 4!

Kao korisnik svih Note-a od jedinice do cetvorke smatram se kompetentnim reci par rijeci o uredjaju. Jos uvijek imam Note 3 uz 4 pa mogu direktno usporediti sve. 

Kamera Note-a 4 je miljama bolja u slabijim uvjetima osvjetljenja radi OIS-a. Ima manje suma na slici, okidac je brzi i ne ispadaju mutne slike kao sto je to slucaj sa trojkom. Konacno mogu uhvatiti svoje dijete a da slike ne ispadaju mutne. 

 

Sam displej nota 4 ima poboljsan prikaz bijele boje i slike izgledaju daleko uvjerljivije. Nije to na razini LCD-a ali polako se AMOLED blizi tome. Sam oblik stakla i 4K ekran je jedan vrlo ugodan dozivljaj. 

Sto se tice ekrana, po meni je trenutno najbolji na trzistu. Na jakom suncu vani,kada je podesen na auto brightness, sve je vidljivo i citko sto nije bio slucaj kod prethodnika. Nadalje sam autobrightness radi puno bolje i sad mi je uvijek ukljucan dok kod svih prethodnika slider sam podesavao manualno. 

 

Sto se dizajna tice ovo je prvi Samsung koji je vrhunski dizajniran, i sad konacno cijena odgovara kvaliteti. Meni je osobno puno bolje da nisu prosli na full metal jer je zadnji poklopac teksturom i toplinom vrlo ugodan na dodir. Sjeda cvrsto i nema nikakvih zvukova ili skripanja sto bas nije bio slucaj sa prethodnikom. 

 

Sa softwer-ske strane, touchwiz je dosta poboljsan. Nema laga nigdje osim na multitasking tipci kojoj treba sekunda da reagira. Btw do sada nisam istu koristio na prethodnim uredjajima dok sada iskljucivo koristim tu tipku dok se saltam medu programima. Spomenuti lag zna nazivcirati pa se nadam da ce to rijestiti update-om. Olovku koristim vise jer je dosta precizna u selektiranju teksta i slika. 

 

Baterija ko baterija, sve ovisi sto radis. Jedan dan teskog koristenja definitivno drzi, dva dana uz normalnu upotrebu. 

 

Sve u svemu, najbolji Samsungov uredaj do sada. Tko ima financija i mogucnosti definitivno neka prodje na Note 4 i nece ostati razocaran. 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice