Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.633.876
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Zato i pitam ideju ili link za neki program koji moze tocno ocitati temperature Ryzena.

Ne ide mi se u overclock ako ne znam tocnu temperaturu procesora.

 

 

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Iskljuci powerstate stanja u biosu, udi u windows pa vidi nakon nekog vremena koliko su idle temp, uglavnom pun net je informacija o losim senzorima za temp na amd plocama. r7 1700 nije imao problema sa ocitanjem temp ali pitanje je kolika je tebi temp u sobi? jer je cudno da je tebi temp 20 u idlu a drugima 40c sa noctuom koja je dosta blizu sa tim hladnjakom. r7 1700x i 1800x imaju problema sa ocitanjem temp koje prikazuju za cca 20c vise temp.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Andor kaže...

Zato i pitam ideju ili link za neki program koji moze tocno ocitati temperature Ryzena.

Ne ide mi se u overclock ako ne znam tocnu temperaturu procesora.

 

 

 To je AI suite II dobio sam ga sa asusovom pločom, izgleda da su dobro umreženi. Tam je fan expert i te điđe miđe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 12:55 (BOOMboy).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 10:56 (filterini).
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Nemojte zaboravit da tek nakon 1.h do 2h rada će te dobit prave temperature CPUa ili GPUa koji je hlađen vodom.

Nije isto hladiti zrakom ili vodom.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
7 godina
offline
AMD Ryzen CPU

krivo ti ocitava temperature, ne zato sto ti je idle 20C, vec zato sto ti je Prime 95 33C samo

 

iako imas jedno on najboljih AIO hladenja (ako ne i najbolje  ), 33C u Prime 95 mi se cini predobro da bi bilo istinito

 

Prime95 (verzija 26.6) pusti 15 min, skini bar 3 razlicita alata za pa provjeri ponovno temperature

 

recimo Realtemp, HW monitor, Aida 64, CAM i slicno

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Vakaka kaže...

Nemojte zaboravit da tek nakon 1.h do 2h rada će te dobit prave temperature CPUa ili GPUa koji je hlađen vodom.

Nije isto hladiti zrakom ili vodom.

Kod mene nije slucaj, nakon par minuta dostigne max temperaturu i ne mijenja se satima, proc na 100%. 

Zapravo je isto, u oba slucaja se sustav hladi zrakom, voda je samo posrednik.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Vakaka kaže...

Nemojte zaboravit da tek nakon 1.h do 2h rada će te dobit prave temperature CPUa ili GPUa koji je hlađen vodom.

Nije isto hladiti zrakom ili vodom.

Kod mene nije slucaj, nakon par minuta dostigne max temperaturu i ne mijenja se satima, proc na 100%. 

Zapravo je isto, u oba slucaja se sustav hladi zrakom, voda je samo posrednik.

 Vodi treba malo više da pokaže pravu temperaturu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ne, ne funkcionira to tako baš. Prestanite davati YT videe kao "dokaze" za nešto. Zaboga. Svaka budala i njegov brat također danas mogu napraviti YT kanal.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

O kojoj se ploči radi? Na asusu možeš postavit sense mi skew na disabled pa provjeri temp sa hwinfo.

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Ne, ne funkcionira to tako baš. Prestanite davati YT videe kao "dokaze" za nešto. Zaboga. Svaka budala i njegov brat također danas mogu napraviti YT kanal.

 Nije problem u tome sta objavljuju sve sta vide, vec sta uopce neznaju kako sta radi i funkcionira i onda napamet ljepe stvari pa te jos uvjeravaju da je tako, a ti budala koji si to sve isprobao i znas kao sta radi. Nevezano samo za ovaj slucaj...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Ne, ne funkcionira to tako baš. Prestanite davati YT videe kao "dokaze" za nešto. Zaboga. Svaka budala i njegov brat također danas mogu napraviti YT kanal.

 Kao laiku meni je taj video imao smisla kad sam ga pogledao, covjek je i sam rekao da su AIO bolja rjesenja, jedino sto ih treba pustiti da malo duze rade kako bi se dobile realna ocitanja zbog svojstava koje vode ima. Citajuci tvoje prijasnje postove znam da se ti u to razumijes, da li bi mogao u kratkim crtama pojasniti sto je u videu krivo i kako zapravo stvari onda funkcioniraju? Ako ne zelis spamati ovu temu napisi u temi za vodena hladenja.

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Jucer sam renderao nesto cca. 2h u komadu, cpu usage znaci konstantno na 100%. Nakon 2 minute temperatura je bila ~64°C, nakon 2 sata isto ~64°C. 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
A rpm?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Kod mene nakon 7-8 minuta temperature dosegnu maksimalne vrijednosti i ne micu se.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

To jos nije ni toliko bitno koliko je bitno da i na 60FPS rangeu 7700k ima dosta bolje performanse.

 

EDIT:

 

Sve u svemu, svatko bira za sebe, u mom slucaju, ja sam odabrao najbolje za svoje potrebe, ultra brz i hladan proc sa najnaprednijim IPC-om. 

Meni je samo drago vidjet da si počeo u drugim temama preporučivat ekipi ryzena, a ne samo intela :)

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Pa ja preporucujem po potrebi i budzetu, obicno je 7700k skuplja opcija i obavezna je kupnja hlađenja od 200kn, dok je Ryzen sam po sebi malo jeftiniji i dobijes hladnjak u paketu, a uglavnom kupci za te skuplje konfe su imali i ostale povremene izlete u rendere, streaming i slicno pa tu Ryzen overall bolje ispada, kada se trazi samo gaming stroj onda se ide na 7700k.

 

Nemam ja te fore AMD il Intel, ja kupujem ono sta je bolje za moje potrebe, i isto tako preporucujem sta je bolje za kupceve potrebe... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 13:07 (Lucidius).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
A rpm?

Oko 1200 je rpm, +/- 50, mozda je nakon 2h 50 okretaja vise i 1°C.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 13:47 (ansha).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

Pa ja preporucujem po potrebi i budzetu, obicno je 7700k skuplja opcija i obavezna je kupnja hlađenja od 200kn, dok je Ryzen sam po sebi malo jeftiniji i dobijes hladnjak u paketu, a uglavnom kupci za te skuplje konfe su imali i ostale povremene izlete u rendere, streaming i slicno pa tu Ryzen overall bolje ispada, kada se trazi samo gaming stroj onda se ide na 7700k.

 

Nemam ja te fore AMD il Intel, ja kupujem ono sta je bolje za moje potrebe, i isto tako preporucujem sta je bolje za kupceve potrebe... 

 

Drugim rijecima - ako covjek ima novaca kazes mu da uzme intel, a ako nema onda AMD?

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
war3_tft kaže...
Tonči kaže...

Ne, ne funkcionira to tako baš. Prestanite davati YT videe kao "dokaze" za nešto. Zaboga. Svaka budala i njegov brat također danas mogu napraviti YT kanal.

 Kao laiku meni je taj video imao smisla kad sam ga pogledao, covjek je i sam rekao da su AIO bolja rjesenja, jedino sto ih treba pustiti da malo duze rade kako bi se dobile realna ocitanja zbog svojstava koje vode ima. Citajuci tvoje prijasnje postove znam da se ti u to razumijes, da li bi mogao u kratkim crtama pojasniti sto je u videu krivo i kako zapravo stvari onda funkcioniraju? Ako ne zelis spamati ovu temu napisi u temi za vodena hladenja.

ansha kaže...

Jucer sam renderao nesto cca. 2h u komadu, cpu usage znaci konstantno na 100%. Nakon 2 minute temperatura je bila ~64°C, nakon 2 sata isto ~64°C. 

Već sam objašnjavao ovdje zašto ansha ima pravo i zašto je video (ako tvrdi drugačije, jer nemam vremena gledati svaki YT video) pogrešan. YT je pun ekipe koja je popularna, a nema pojma o čemu govore. 

 

Ovaj post otprilike objašnjava nešto što se zove termalni ekvilibrij. Voda ima vrijeme koje joj treba da se zagrije i mjeri se u puno kraćim "obrocima" od "sati". 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Voda ima vrijeme koje joj treba da se zagrije i mjeri se u puno kraćim "obrocima" od "sati". 

 

Zvucis kao moja najstarija kci nakon sto potrosi svu toplu vodu sa svojim 45-minutnim tusiranjem 

Freak Show Inc.
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ajde kad ste već načeli materiju vodenog hlađenja, nabrojite nekoliko modela koje biste preporučili kao neki best buy za 95w Ryzen procove, pa ajde i za Intele I5/i7 za maksimum OC@24/7h ?

 

Iako sigurno za Ryzen procove nisu potrebni ,pitam čisto iz znatiželje da malo vidim šta se nudi.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Imaš pune AIO-e, potpuno zatvorene i najjači je Corsair H115i. Imaš polu-zatvorene od Swiftecha, najbolji H240 X2, imaš hibrid custom loopa od EKWB Predator, 360 model najbolji. I imaš puno custom vodeno koje slažeš u dijelovima. AIO nemaju baš neki ogromni kapacitet (360 EKWB-a najbolji) pa nisu uvijek tihi, veliki i sl. ali su jako praktični. Custom ti omogućava da gurneš ogromne radijatore i imaš tiho i dobro hlađenje.

 

Za Ryzen ti je dosta Corsair H115i ili čak slabiji.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 16:39 (Tonči).
15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Arctic liquid 240/120 jeftini, salju adapter za am4 stigne u par dana

15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

evo našao sam idle potrošnju. iako po pamfletima piše 2.5w za 65watne modele i te 5wata za 95watne modele. ipak OS treba malo više od toga da bi radio. windowsi tj.

 

https://img.purch.com/o/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9JL1IvNjU2NDUxL29yaWdpbmFsLzAxLVdhdHRhZ2UtQmFycy5wbmc=

 

 

i evo 7700k koji ima po pamfletima 7wata za idle.

 

https://img.purch.com/o/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9VLzMvNjQxMzA3L29yaWdpbmFsLzA4LUNvbXBhcmlzb24tV2F0dGFnZS5wbmc=

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 17:30 (ranko091).
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Bome ja za ryzen više razmišljao u rangu Corsair h60 ili h80i $$$$

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ja sam si ipak uzeo scythe fuma, koji naravno nema konektora za AM4 :) pa poslao info za kit. Ako postanem nestrpljiv, možda ubodem 
neki wrath kuler od kojeg kolege koji je uzeo "slabijeg" ryzena pa ga opremio custom hlađenjem koje paše :P
No, i tako još čekam memorije, pa nije frka. Koliko sam čitao, fuma bi kad se dovoljno dobro pričvrsti i prisloži airflow, trebala biti ok.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...

Ja sam si ipak uzeo scythe fuma, koji naravno nema konektora za AM4 :) pa poslao info za kit. Ako postanem nestrpljiv, možda ubodem 
neki wrath kuler od kojeg kolege koji je uzeo "slabijeg" ryzena pa ga opremio custom hlađenjem koje paše :P
No, i tako još čekam memorije, pa nije frka. Koliko sam čitao, fuma bi kad se dovoljno dobro pričvrsti i prisloži airflow, trebala biti ok.

 imam sličnu hrpu, al čekam sutrašnji dan ko ozebli sunce pa da vidimo koji proc

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Vrtio Prime95 20 minuta. Svih 8 jezgri i 16 threadova na 100%.

AIDA64 i HW monitor javili max. temp 34C tijekom testa, a trenutno kazu da je 20C.

Kuciste zatvoreno, temp. u prostoriji cca 20C. HW Monitor kaze da "package" trosi izmedju 13 i 17W.

Graficka RX480 je na 43C po oba mjeritelja.

 

Gdje god trazim po AMD Ryzen temperaturama, nigdje ne pise ponasanje 1700 na stock postavkama u idle, samo se prica o overclocku.

Svejedno mi je nelogicno da je procesor hladniji od kucista i okoline ako radi, pa taman i na 2%?

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Andor kaže...

Vrtio Prime95 20 minuta. Svih 8 jezgri i 16 threadova na 100%.

AIDA64 i HW monitor javili max. temp 34C tijekom testa, a trenutno kazu da je 20C.

Kuciste zatvoreno, temp. u prostoriji cca 20C. HW Monitor kaze da "package" trosi izmedju 13 i 17W.

Graficka RX480 je na 43C po oba mjeritelja.

 

Gdje god trazim po AMD Ryzen temperaturama, nigdje ne pise ponasanje 1700 na stock postavkama u idle, samo se prica o overclocku.

Svejedno mi je nelogicno da je procesor hladniji od kucista i okoline ako radi, pa taman i na 2%?

 

Postoji mogucnost da ta temperatura nije tocna

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice