Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.633.935
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Ako ti je procesor hladniji od okoline onda si upravo srusio 2. zakon termodinamike😂
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU
Andor kaže...

Vrtio Prime95 20 minuta. Svih 8 jezgri i 16 threadova na 100%.

AIDA64 i HW monitor javili max. temp 34C tijekom testa, a trenutno kazu da je 20C.

Kuciste zatvoreno, temp. u prostoriji cca 20C. HW Monitor kaze da "package" trosi izmedju 13 i 17W.

Graficka RX480 je na 43C po oba mjeritelja.

 

Gdje god trazim po AMD Ryzen temperaturama, nigdje ne pise ponasanje 1700 na stock postavkama u idle, samo se prica o overclocku.

Svejedno mi je nelogicno da je procesor hladniji od kucista i okoline ako radi, pa taman i na 2%?

Ma to je uobičajeno za AMD. Ne rušenje zakona termodinamike, nego to da im temperature nemaju blage veze sa ničim :)
https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/03/13/amd-ryzen-community-update?sf62109582=1
http://www.eteknix.com/amd-ryzen-temperature-reporting-is-wrong/
.
..
iz ovoga gore dalo bi se zaključiti da ti softver na 1700 oduzima 20 stupnjeva, iako za taj model nebi trebao.
"Specifically, the AMD Ryzen™ 7 1700X and 1800X carry a +20°C offset between the tCTL° (reported) temperature and the actual Tj° temperature. In the short term, users of the AMD Ryzen™ 1700X and 1800X can simply subtract 20°C to determine the true junction temperature of their processor. No arithmetic is required for the Ryzen 7 1700. "

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 19:33 (overhaul).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Colossus7 kaže...

Ajde kad ste već načeli materiju vodenog hlađenja, nabrojite nekoliko modela koje biste preporučili kao neki best buy za 95w Ryzen procove, pa ajde i za Intele I5/i7 za maksimum OC@24/7h ?

 

Iako sigurno za Ryzen procove nisu potrebni ,pitam čisto iz znatiželje da malo vidim šta se nudi.

 

 

Definitivno Arctic Liquid Freezer 240, ako ti stane u kuciste, 700 kn a hladi bolje ili isto od duplo skupljih AIO

 

NZXT bih ti isto preporucio, osobno sam ljubitelj njihovih proizvoda

 

imao sam sva kucista i sva vodena od njih, osim ove nove X52 i X62 serije, i vodena su im stvarno dobra, mada su malo skuplja od ostalih koja hlade manje vise isto

 

hlade odlicno, tihi su, imaju varijabilnu pumpu, softver im je isto super, jednostavni za instalaciju

 

realno, sa svojom cijenom i hladenjem, Arctic 240 je stvarno najbolje AIO, jedini je problem sto ne stane bas u svako kuciste

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...
Lucidius kaže...

Pa ja preporucujem po potrebi i budzetu, obicno je 7700k skuplja opcija i obavezna je kupnja hlađenja od 200kn, dok je Ryzen sam po sebi malo jeftiniji i dobijes hladnjak u paketu, a uglavnom kupci za te skuplje konfe su imali i ostale povremene izlete u rendere, streaming i slicno pa tu Ryzen overall bolje ispada, kada se trazi samo gaming stroj onda se ide na 7700k.

 

Nemam ja te fore AMD il Intel, ja kupujem ono sta je bolje za moje potrebe, i isto tako preporucujem sta je bolje za kupceve potrebe... 

 

Drugim rijecima - ako covjek ima novaca kazes mu da uzme intel, a ako nema onda AMD?

 

Znaci po tebi onaj koji daje cca 3000kn za I7  ima love a drugi koji daje isto toliko za Ryzen nema love... 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
evincar kaže...
Friday kaže...

 

Drugim rijecima - ako covjek ima novaca kazes mu da uzme intel, a ako nema onda AMD?

 

Znaci po tebi onaj koji daje cca 3000kn za I7  ima love a drugi koji daje isto toliko za Ryzen nema love... 

 Zajebancija i tak to?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
war3_tft kaže...
evincar kaže...
Friday kaže...

 

Drugim rijecima - ako covjek ima novaca kazes mu da uzme intel, a ako nema onda AMD?

 

Znaci po tebi onaj koji daje cca 3000kn za I7  ima love a drugi koji daje isto toliko za Ryzen nema love... 

 Zajebancija i tak to?

 

¯\_(ツ)_/¯

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Colossus7 kaže...

Bome ja za ryzen više razmišljao u rangu Corsair h60 ili h80i $$$$

 Ako razmišljaš o 120mm AIO, pogledaj recenzije (i oglas - shameless, i know) za bequiet silent loop.

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

 kada se trazi samo gaming stroj onda se ide na 7700k.

 

 

 Što ako sutra izađe igra koja guši taj tvoj proc,takvi kao ti bi ga odmah u otpad, a može se uzet sa duplo više jezgri za iste pare ili u budućnosti zamjenit samo proc, ne kao intel gdje se mora mjenjat i mbo, te ne ispast takav intel šminker kao ti u temi o amd-u.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 22:29 (dery).
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Nebu takve igre naredne dve godine, a i da bude inteli cak i sa cpu usageom na 90+ posto daju veci fps nego ryzen na 60 posto, primjer su ti testovi i5 non k vs r7 1400-1500

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dery kaže...
Lucidius kaže...

 kada se trazi samo gaming stroj onda se ide na 7700k.

 

 

 Što ako sutra izađe igra koja guši taj tvoj proc,takvi kao ti bi ga odmah u otpad, a može se uzet sa duplo više jezgri za iste pare ili u budućnosti zamjenit samo proc, ne kao intel gdje se mora mjenjat i mbo, te ne ispast takav intel šminker kao ti u temi o amd-u.

 Ma neće toga biti još barem 5 godina. I taj i7 je previše, čistih 4 (modernih jezgri sa visokim IPC i frekvencijom) bez HT je za igre dovoljno (okej, znam da je ovo triggered na flejm za barem tri forumaša ali baš me briga). A za 5 godina ćemo se svađati o tome dali je bolje i7-12770k ili ryzen4. Jedino što nam podvaljuju kukavičja jaja sa 4K gamingom, pa će grafulje bit prepohlepne bez odgovarajuće podrške proca.
P.s.
Sad negdje izlazi za koji sat službeno Ryzen5? http://www.amd.com/en-us/press-releases/Pages/amd-ryzen-5-cpus-2017mar15.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Pokraj ryzena 5  ne treba gledat ništa više, sasvim dovoljno za sve.

 

I kako znaš da neče izač igra koja guši proc, primjer je bf4 koji je radio savršeno na mome procu a nakon god dana izađe bf1 gdje se davi.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 23:03 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

Nebu takve igre naredne dve godine, a i da bude inteli cak i sa cpu usageom na 90+ posto daju veci fps nego ryzen na 60 posto, primjer su ti testovi i5 non k vs r7 1400-1500

Ne nego ih vec ima kolko oces... Jel opet treba stavljat link na onaj njemacki test gdje 6+ core-ovi siju 7700K iako nisu clockani i rade na smijesnom taktu?

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dery kaže...

Pokraj ryzena 5  ne treba gledat ništa više, sasvim dovoljno za sve.

 

I kako znaš da neče izač igra koja guši proc, primjer je bf4 koji je radio savršeno na mome procu a nakon god dana izađe bf1 gdje se davi.

 

 bf1 je nesto zahtjevniji od bf4(reci istinu da ni jedno nije radilo kak spada)! imas cpu star 6g naravno da ce se u necemu i daviti, a i predpostavljam novi gpu jer rx470 nije postojala 2011g, pa bi se moglo reci da te hebe i malo BN?!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 23:15 (Stjepanj).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Kad dolaze r5? Kad se mogu kupiti kod nas ?
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

 bf1 je nesto zahtjevniji od bf4(reci istinu da ni jedno nije radilo kak spada

 Istina je da bf4 radi kao podmazan na ovoj platformi, a ovaj i7 7700 je ista stvar več tri generacije, razlika je u nijansama.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 23:24 (dery).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Lucidius kaže...

Nebu takve igre naredne dve godine, a i da bude inteli cak i sa cpu usageom na 90+ posto daju veci fps nego ryzen na 60 posto, primjer su ti testovi i5 non k vs r7 1400-1500

Ne nego ih vec ima kolko oces... Jel opet treba stavljat link na onaj njemacki test gdje 6+ core-ovi siju 7700K iako nisu clockani i rade na smijesnom taktu?

 Nista, stavi link u potpis...

My pleasure darlin
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

nista od toga ne radi kak spada na quadovima starim 6g...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

nista od toga ne radi kak spada na quadovima starim 6g...

 eto ti znaš bolje od mene kako mi radi, ajde stepanje pišat i spat

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 23:35 (dery).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

sry ak sam nesto pomjesao, nije mi namjera da uvrijedim tvoj PC ego;),  samo 10 fps-a avg razlike naspram bf4 vs bf1 cini veliku razliku u gameplayu na vec ne bas bajnom framerate-u pa ti se zato cini da bf4 ide "puno" bolje... a i reci da je razlika haswell i kabylake samo u nijansama su budalastine! jer ja bez problema nabijem skoro 170 fps-a avg u tom bf4 s tom tvojom grafom! a ti?(predpostavljam da neide prek cca 90?) budi drug pa javi rezultate!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 23:55 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...

Ja sam si ipak uzeo scythe fuma, koji naravno nema konektora za AM4 :) pa poslao info za kit. Ako postanem nestrpljiv, možda ubodem 
neki wrath kuler od kojeg kolege koji je uzeo "slabijeg" ryzena pa ga opremio custom hlađenjem koje paše :P
No, i tako još čekam memorije, pa nije frka. Koliko sam čitao, fuma bi kad se dovoljno dobro pričvrsti i prisloži airflow, trebala biti ok.

 dodi do mene ak si iz zg i posudi wraith cooler ili kupi od mene lc cc 120 sa am4 kitom ;)

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Bulldozer kaže...
overhaul kaže...

Ja sam si ipak uzeo scythe fuma, koji naravno nema konektora za AM4 :) pa poslao info za kit. Ako postanem nestrpljiv, možda ubodem 
neki wrath kuler od kojeg kolege koji je uzeo "slabijeg" ryzena pa ga opremio custom hlađenjem koje paše :P
No, i tako još čekam memorije, pa nije frka. Koliko sam čitao, fuma bi kad se dovoljno dobro pričvrsti i prisloži airflow, trebala biti ok.

 dodi do mene ak si iz zg i posudi wraith cooler ili kupi od mene lc cc 120 sa am4 kitom ;)

 Da ti posudim ili ti meni posudiš? :) Vidjet ću kad mi stigne ram i dobijem volju slagati (mislim da ću raskapati i sklapati istovremeno barem 3 kompa pa treba skupiti volju i vrijeme), pa ako stvarno iz švabije scythe adapter zapne negdje u limbu, moljakat u oglasima za najam za koju kunu ili zamjenu ili nešto. Možda sam trebao uzeti opet vodeno, nije da u ovom panzeru nebi bilo mjesta. A bešga. 
Evo počela ponuda ryzen 5 ica
https://www.amazon.com/dp/B06X3W9NGG

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 0:50 (overhaul).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...
Bulldozer kaže...
overhaul kaže...

Ja sam si ipak uzeo scythe fuma, koji naravno nema konektora za AM4 :) pa poslao info za kit. Ako postanem nestrpljiv, možda ubodem 
neki wrath kuler od kojeg kolege koji je uzeo "slabijeg" ryzena pa ga opremio custom hlađenjem koje paše :P
No, i tako još čekam memorije, pa nije frka. Koliko sam čitao, fuma bi kad se dovoljno dobro pričvrsti i prisloži airflow, trebala biti ok.

 dodi do mene ak si iz zg i posudi wraith cooler ili kupi od mene lc cc 120 sa am4 kitom ;)

 Da ti posudim ili ti meni posudiš? :) Vidjet ću kad mi stigne ram i dobijem volju slagati (mislim da ću raskapati i sklapati istovremeno barem 3 kompa pa treba skupiti volju i vrijeme), pa ako stvarno iz švabije scythe adapter zapne negdje u limbu, moljakat u oglasima za najam za koju kunu ili zamjenu ili nešto. Možda sam trebao uzeti opet vodeno, nije da u ovom panzeru nebi bilo mjesta. A bešga. 
Evo počela ponuda ryzen 5 ica
https://www.amazon.com/dp/B06X3W9NGG

 

Da ja tebi posudim :D

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Lucidius kaže...

Nebu takve igre naredne dve godine, a i da bude inteli cak i sa cpu usageom na 90+ posto daju veci fps nego ryzen na 60 posto, primjer su ti testovi i5 non k vs r7 1400-1500

Ne nego ih vec ima kolko oces... Jel opet treba stavljat link na onaj njemacki test gdje 6+ core-ovi siju 7700K iako nisu clockani i rade na smijesnom taktu?

 Mah, to kaj ti imas, ja imam 10 kontra testova na tvoj jedan, a također imas testove gdje se vrte usporedno 4 core vs 6 core sa monitoringom pa se vidi da je jaci IPC i uz to veci takt dominantan u gejmingu.

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Neznam jel bilo, izgleda da je Intela ipak malo više frka od ryzena nego tu par neustrašivih intel forumaša... barem ako je suditi po ovom tekstu:
http://www.tweaktown.com/news/57059/intel-panic-ryzing-x299-reportedly-launching-june/index.html

yeey opet novi... LGA2066 socket (Socket R4). Živija socketaš intel :P

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 5:47 (overhaul).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...

yeey opet novi... LGA2066 socket (Socket R4). Živija socketaš intel :P

 

Pa ima skoro 3 godine od zadnjeg hedt socketa, bilo je i vrijeme...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

 Mah, to kaj ti imas, ja imam 10 kontra testova na tvoj jedan, a također imas testove gdje se vrte usporedno 4 core vs 6 core sa monitoringom pa se vidi da je jaci IPC i uz to veci takt dominantan u gejmingu.

A test ne valja? Mogo sam pretpostavit 

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Baš me zanima koliko ce socketa intel izbacit u odnosu na amd  Na njihovim plocama kod prezentacija korisnici trebaju biti nacrtani kao krave sa prištekanim muzilicama, ako vec i nisu :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 7:47 (BOOMboy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
BOOMboy kaže...

Baš me zanima koliko ce socketa intel izbacit u odnosu na amd 

 E ovo će biti zanimljivo brojati sljdećih nekoliko godina.

 

Nego, evo review, ako već nije bilo, ASRock X370 Taichi (AMD AM4). 

https://www.techpowerup.com/reviews/ASRock/X370_Taichi/

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...

Ja sam si ipak uzeo scythe fuma, koji naravno nema konektora za AM4 :) pa poslao info za kit. Ako postanem nestrpljiv, možda ubodem 
neki wrath kuler od kojeg kolege koji je uzeo "slabijeg" ryzena pa ga opremio custom hlađenjem koje paše :P
No, i tako još čekam memorije, pa nije frka. Koliko sam čitao, fuma bi kad se dovoljno dobro pričvrsti i prisloži airflow, trebala biti ok.

 Čemu ti služi ovo? Ova kutija tu? 

 

ansha kaže...
overhaul kaže...

yeey opet novi... LGA2066 socket (Socket R4). Živija socketaš intel :P

 

Pa ima skoro 3 godine od zadnjeg hedt socketa, bilo je i vrijeme...

 Osim što je X99 kao socket sasvim dovoljan. :)

Ali čak i da nije - koja je svrha 4-core HEDT-a??

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 9:23 (Tonči).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Ni meni nije jasno cemu sluzi ta kutija, sta je najgore brat isto kupio
prije par dana pioner bluray przilicu jer mu ostalo nesto novaca na computeruniversu. Po meni najgora investicija u danasnje vrijeme
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice