Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.631.732
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
dery kaže...

ne živjeti u prošlosti izađi iz ormara udahni malo zraka, poprilično si uokviren jer ti samo gadiš podbadaš ljude koji testiraju rizena i trolaš protiv amd-a

 Imam AMD karticu, a iduca ce isto biti AMD radi freesynca, ryzen 1600 hvalim i preporucam svakome tko igra na 60Hz, a kad komentiram uvijek naglasim da pricam o gamingu posto mene ostalo ne zanima. S druge ne sutim kad trolovi pocnu pretjerivati i izmisljati gluposti, a isto tako valjda imam pravo reci sto mislim da je isplativije, jednostavnije, bolje itd. 

 

Sram me sto sam uopce ovoliko energije potrosio na tebe, aj bok.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 12:45 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
dery kaže...

ne živjeti u prošlosti izađi iz ormara udahni malo zraka, poprilično si uokviren jer ti samo gadiš podbadaš ljude koji testiraju rizena i trolaš protiv amd-a

 Imam AMD karticu, a iduca ce isto biti AMD radi freesynca, ryzen 1600 hvalim i preporucam svakome tko igra na 60Hz, a kad komentiram uvijek naglasim da pricam o gamingu posto mene ostalo ne zanima. S druge ne sutim kad trolovi pocnu pretjerivati i izmisljati gluposti, a isto tako valjda imam pravo reci sto mislim da je isplativije, jednostavnije, bolje itd. 

 

Sram me sto sam uopce ovoliko energije potrosio na tebe, aj bok.

 samo jedan na brzaka primjer da se vidi kako je ovo laž šta si napisao, stalno guraš intel u sve teme kao da te plačaju

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
dery kaže...

 samo jedan na brzaka primjer da se vidi kako je ovo laž šta si napisao, stalno guraš intel u sve teme kao da te plačaju

 Pa i dalje stojim iza toga da je po meni zafrkancija oko memorije i klokanja na ryzenu 3 glupost i gubljenje vremena da bi se dobili rezultati g4560 i ustedilo dvjestotinjak kn, ja ne smijem imati misljenje?

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...

 Pa i dalje stojim iza toga da je po meni zafrkancija oko memorije i klokanja na ryzenu 3 glupost i gubljenje vremena da bi se dobili rezultati g4560 i ustedilo dvjestotinjak kn, ja ne smijem imati misljenje?

kakva je to zajebancija u tome sto:

udjes u bios i pomjersi cpu ratio sa 31 na 37 i ostavis stock napon ili

skines AMD RyzenMaster app i samo kliknes na jedan od OC profila koji su ti tu vec i on sve uradi za tebe, pa cak i OC RAM memoriju?

 

Uvijek ces dobiti bolje rezultate pogotovo u MP naslovima gdje nikad dosta sirove snage CPU-a plus mozes i jacu grafu na njega 

 

 

Idemo u circlejerk s ovom raspravom, 4923487234928374 puta je raspravljeno vec i jedno i drugo su dobra opcija za gaming danas, ovo drugo je bolje ali kosta vise

EOD 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

The i9-7980XE can allow terrific AVX512 performance, but devs have to recompile their own software with the latest ICC and Clang compilers.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
13 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...

 Pa i dalje stojim iza toga da je po meni zafrkancija oko memorije i klokanja na ryzenu 3 glupost i gubljenje vremena da bi se dobili rezultati g4560 i ustedilo dvjestotinjak kn, ja ne smijem imati misljenje?

Kakva zafrkancija, o čemu ti pričaš?

Niti imaš niti znaš, kupio sam si setup pod MOJ PC, u jedan dan složen, clockan i otad stabilan i uredan.

Da prostiš, retard može podesiti u BIOSU XMP memory profile, množitelj na 3.7-3.8GHZ takt i napon na 1.3V, pod stock coolerom nema brige.

Ima stabilan i brz setup u 99% slučajeva.

G4560 je odličan out of the box i tu nema priče, a Ryzen 3 radi uredno i bez ikakvih problema kao i moj 1700 sa dvije pločice po 8GB DDR4 3.0GHZ, viđeno jer sam slagao i to.

Nije mi jasno čemu toliki hejt i dezinformiranje, mušice sa memory kompatibilnosti su rješene updateom biosa odavno, nitko mi se nije žalio osim tebe koji nemaš takav setup nego vjerojatno čitaš postove stare 6 mjeseci i mlatiš praznu slamu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 14:08 (zoharbizo).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...

kakva je to zajebancija u tome sto:

udjes u bios i pomjersi cpu ratio sa 31 na 37 i ostavis stock napon ili

skines AMD RyzenMaster app i samo kliknes na jedan od OC profila koji su ti tu vec i on sve uradi za tebe, pa cak i OC RAM memoriju?

 

Uvijek ces dobiti bolje rezultate pogotovo u MP naslovima gdje nikad dosta sirove snage CPU-a plus mozes i jacu grafu na njega 

 

 

Idemo u circlejerk s ovom raspravom, 4923487234928374 puta je raspravljeno vec i jedno i drugo su dobra opcija za gaming danas, ovo drugo je bolje ali kosta vise

EOD 

 Nije zajebancija tebi, ali imas ljudi koji sloze konfiguraciju od 15k kn pa ne znaju gdje ustekati ventilator za kuciste cak ni kad im doslovce nacrtas (konkretan primjer s ovog foruma) ili imas covjeka poput toxic koji nije u svemu ovome od jucer pa se i nakon raspitivanja zezne s izborom rama, znbaci svakome se moze dogoditi. Slazem se da se oko klokanja valja potruditi kad se uzima neki jaci ryzen, ali kod ovih jeftinijih solucija meni vise smisla zbog navedenih razloga ima intel, naravno tu uvijek postoje osobno preferencije tj tko danas sutra zeli imati otvoren neki upgrade path s ryzenom i koliko je spreman u pocetku izdvojiti za neku plocu s kojom ce kroz par godina moci posteno naklokati neki od jacih ryzen procesora.

15 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

The i9-7980XE can allow terrific AVX512 performance, but devs have to recompile their own software with the latest ICC and Clang compilers.

 Evo već 2 mjeseca radimo s AVX512 instrukcijama (AVX2 smo preskočili). Ne samo da se ne radi o "recompile & done" (što je jasno, naravno) već nije uopće trivijalno postići vršno zasićenje. U praksi je za većinu realnih algoritama nemoguće dobiti ono što je teoretski maksimum, pa čak ni veći dio ponuđenog ubrzanja. Preskupo je optimizirati sve za nekih 30% ubrzanja od ukupno mogućeg, što se u praksi prenosi kao 5% brže.

AVX512 će bit koristan za 3-4 godine kad se softver koji ga može koristit i realizira...

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 14:12 (Tonči).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

Iscurili benchmarksi. Clock-per-clock single core posve isti rezultati. Toliko o povećanju IPC-a :) Znači isti cpu sa dvije dodane jezgre i utegnutim boostom na novom chipsetu

http://wccftech.com/intel-core-i7-8700k-review/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

But what happens when all three chips are clocked at the same frequency? At 4.5 GHz, the benchmark results show that all three processors deliver the same single-threaded performance but the multi-threading performance goes up to 45% over the Core i7-7700K in general benchmarks. When tested in games, the similar clocked processors deliver very different results. The Core i7-8700K leads across all benchmarks with a 7-10% gain over the Core i7-7700K and Core i7-7800X.

 

 

To se zna več godinu dana, i bilo je vrlo smješno gledat kako se guraju lažne Clickbait vijesti o višem IPC-u. Dakle samo dodaj(sila ne pita stigo Ryzen) još dvije CPU jezgre, i vozi cijena 350+$ kod nas 400eura.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/coffee-lake-procesori-imat-sest-jezgri/245374.aspx?page=1&jumpto=5224846&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=340&jumpto=5470090&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=331&jumpto=5461471&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
chaselol kaže...

kakva je to zajebancija u tome sto:

udjes u bios i pomjersi cpu ratio sa 31 na 37 i ostavis stock napon ili

skines AMD RyzenMaster app i samo kliknes na jedan od OC profila koji su ti tu vec i on sve uradi za tebe, pa cak i OC RAM memoriju?

 

Uvijek ces dobiti bolje rezultate pogotovo u MP naslovima gdje nikad dosta sirove snage CPU-a plus mozes i jacu grafu na njega 

 

 

Idemo u circlejerk s ovom raspravom, 4923487234928374 puta je raspravljeno vec i jedno i drugo su dobra opcija za gaming danas, ovo drugo je bolje ali kosta vise

EOD 

 Nije zajebancija tebi, ali imas ljudi koji sloze konfiguraciju od 15k kn pa ne znaju gdje ustekati ventilator za kuciste cak ni kad im doslovce nacrtas (konkretan primjer s ovog foruma) ili imas covjeka poput toxic koji nije u svemu ovome od jucer pa se i nakon raspitivanja zezne s izborom rama, znbaci svakome se moze dogoditi. 

 Ovi svijetle :) ali da ne radi default na 3000mhz.

Ja sam zapravo znao da ce ovi raditi na 2666mhz to sam procitao i to je s namjerom tako uzeto dok je moj prvi izbor bio corsair 2400 koji isto nije bio navodno dobar tj bila bi lutrija da li se uopce moze ocat.

Tak ako bas picajzlimo zeznuo sam se dva puta ali eto uskoro dolazi i druga plocia ovih sto rade na 2666mhz pa je to zapravo tri puta :)

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
hrvooje kaže...

Iscurili benchmarksi. Clock-per-clock single core posve isti rezultati. Toliko o povećanju IPC-a :) Znači isti cpu sa dvije dodane jezgre i utegnutim boostom na novom chipsetu

http://wccftech.com/intel-core-i7-8700k-review/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

But what happens when all three chips are clocked at the same frequency? At 4.5 GHz, the benchmark results show that all three processors deliver the same single-threaded performance but the multi-threading performance goes up to 45% over the Core i7-7700K in general benchmarks. When tested in games, the similar clocked processors deliver very different results. The Core i7-8700K leads across all benchmarks with a 7-10% gain over the Core i7-7700K and Core i7-7800X

 Otkrio si toplu vodu, to pricam jos od jucer popodne da je IPC isti, a sve si mogao vidjeti i na linku na pretprosloj strani gdje je u cinebenchu single core isti. 

 

Upratite ovu temu Vijesti o svemu vezanom za Intel da ne objavljujete stalno stare vijesti 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 16:08 (Lucidius).
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
dery kaže...

 samo jedan na brzaka primjer da se vidi kako je ovo laž šta si napisao, stalno guraš intel u sve teme kao da te plačaju

 Pa i dalje stojim iza toga da je po meni zafrkancija oko memorije i klokanja na ryzenu 3 glupost i gubljenje vremena da bi se dobili rezultati g4560 i ustedilo dvjestotinjak kn, ja ne smijem imati misljenje?

 Daleko si više vremena potrošio na ovoj temi zadnjih par dana, i to uludo, nego što ti treba za kloknut Ryzena 

6 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

tko vodi na listi killova?

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
Viska vremena sam imao jbg. Ja krenem pricat o ryzenu 3 i onda mi dode ekipa sa r5 i r7 i svojim 100 evra ddr4 3000MHz kitovima i pocne pametovat kak je to sve "jednostavno" i kak sve radi iz prve, a ekipa preko u ryzen temi se na dnevnoj bazi zali kak im memorija ne radi kak spada.


E sad zamisli malog Ivicu sa tim istim problemima i klokanjem procesora i klokanjem jeftinijeg rama od 2400MHz i podesavanja tajminga da upogoni 3000MHz i sve to da bi sustigao i5 plug n play ili jos bolje g4560.
12 godina
offline
CPU chat tema

Puno previše podešavanja koja normalnom korisniku niti trebaju niti ima kakve koristi od toga. Za gaming intel a za sve ostalo tu je amd.

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Sada kada stigne coffe i3k 4/4 na 5GHz za cca 1300kn ima da bude potres magnitude 7 po Richteru na netu, opet ce se masovno odjavljivat i bjezat sa foruma kada ce trebat napisat neke obrambene komentare za rižu a kamoli odvrtit neke usporedne testove.

16 godina
odjavljen
offline
CPU chat tema

I opet bi za 300 kn više rađe uzeo ryzena 1600 u svako doba dana i noći   niti mi treba više od 60 fpsa niti mi traba puno jezgri. G4560 je napravio potres od 9.9 stupnjeva i porušio sve za narednih par godina  i to na 22 wata potrošnje i max 47 stupnjeva u gamingu 

 

 

Bez delida 

16 godina
offline
CPU chat tema

Eto još malo Kineskog testiranja, tu su dodatno ubacili i Kavovina Jezera 6/6 i5 8600K.

 

Iako je tu korišten R5 1600X, R5 1600+Wraith CPU hladnjak na 3.8ghz uloženo-dobiveno Intel žutanjka poždere za doručak.

 

http://diy.pconline.com.cn/1001/10017885.html

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Vidim 8700k je u egalu sa 1800x ovdje u multithreadu, dok ga je u single performansama zameo u prasinu...

13 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
Viska vremena sam imao jbg. Ja krenem pricat o ryzenu 3 i onda mi dode ekipa sa r5 i r7 i svojim 100 evra ddr4 3000MHz kitovima i pocne pametovat kak je to sve "jednostavno" i kak sve radi iz prve, a ekipa preko u ryzen temi se na dnevnoj bazi zali kak im memorija ne radi kak spada.


E sad zamisli malog Ivicu sa tim istim problemima i klokanjem procesora i klokanjem jeftinijeg rama od 2400MHz i podesavanja tajminga da upogoni 3000MHz i sve to da bi sustigao i5 plug n play ili jos bolje g4560.

Stojim na raspolaganju svakom takvom, na PP dam i broj pa da pomognem kome treba.

Nije 100E nego 200E kit :)

 

 

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
picajzla0707 kaže...
Timo kaže...

zao mi je ali to su cinjenice, da je AMD bilo kako utjecao na trziste ili na intela, vidjeli bi ekstremnu redukciju cijena, i 8 jezgrene procesore

 lijepo je "činjenice" izvlačiti iz dupeta, ali na tvoju žalost lako ih je provjeriti - link

drugi put provjeri prije nego bubneš

da i?

 

sto sam krivo napisao?

 

napisah "da je AMD bilo kako utjecao na trziste ili na intela, vidjeli bi ekstremnu redukciju cijena, i 8 jezgrene procesore"

 

to sto odredeni shop ima vecu prodaju odredenog modela pojedinog artikla nema nikakve veze sa prodajnim rezultatima i planovima Intela ili AMD-a

 

ovakve statistike nisu bitne nikome, osim product managerima shopa u kojem se roba prodaje, da si covjek zna optimizirati lager i cijene

 

jedino sto je bitno su godisnja izvjesca dionicarima i investitorima, kada to vidimo i od strane Intela i AMD-a, znat cemo pravo stanje trzista 2017 i onoga sto ce se desavati sljedecu i godinu kasnije

 

za sada se pokazuje da nema nikakve promjene poslovnog plana, niti se ocekuje ikakva promjena na "consumer" djelu poslovanja

 

kada AMD pocne posluzivati poslovne korisnike sa Epyc procesorima, tu jedino moze doci do ozbiljnije promjene intelove strategije, a da li ce se to odraziti i na procesore za kucne korisnike, tko zna

 

poslovni korisnici nisu ovce kao kucni korisnici, i jedino sto ih zanima je ROI, TCO i profit

 

dok ovce jedino zanima da mu radi 10 fps vise od AMD u igrama i da bude brzi od random lika na forumu gdje se bencha jer je on pro shit rulz

 

upravo  zato ce intel i dalje biti kralj desktop procesora i nece se mjenjati jer nema potrebe

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema

Samo da se razumijemo, to sta si ti klokao procesor i platio plocicu rama 200kn vise samo da bi radila nije nikakava nauka, al postoji puno veci broj ljudi kojima to je nauka i kojima se s time ne da zafrkavati kad kupe budzet procesor. 

7 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...
Viska vremena sam imao jbg. Ja krenem pricat o ryzenu 3 i onda mi dode ekipa sa r5 i r7 i svojim 100 evra ddr4 3000MHz kitovima i pocne pametovat kak je to sve "jednostavno" i kak sve radi iz prve, a ekipa preko u ryzen temi se na dnevnoj bazi zali kak im memorija ne radi kak spada.


E sad zamisli malog Ivicu sa tim istim problemima i klokanjem procesora i klokanjem jeftinijeg rama od 2400MHz i podesavanja tajminga da upogoni 3000MHz i sve to da bi sustigao i5 plug n play ili jos bolje g4560.

 

o cemu ti pricas?
prvo ryzen se pre bolesno kloka na stok hladnjaku u dva klika kako su ljudi vec pisali.
drugo meni hynix dual rank 4 slota znaci najgora moguca kombinacija za ryzen rade na 2666mhz cl12.tj 1333 umjesto 1400mhz tvornickih, znaci 66mhz sporije. ali zato rade na cl12 umjesto na cl14.

 

u prilogu ti je slika cpuz benchmarka(neznam koliko je relevantan ovaj bench) na maks kloku koji prolazi validaciju na stock cooleru.

16 godina
offline
Re: CPU chat tema
Timo kaže...

da i?

 

sto sam krivo napisao?

 

napisah "da je AMD bilo kako utjecao na trziste ili na intela, vidjeli bi ekstremnu redukciju cijena, i 8 jezgrene procesore"

 

to sto odredeni shop ima vecu prodaju odredenog modela pojedinog artikla nema nikakve veze sa prodajnim rezultatima i planovima Intela ili AMD-a

 

ovakve statistike nisu bitne nikome, osim product managerima shopa u kojem se roba prodaje, da si covjek zna optimizirati lager i cijene

 

jedino sto je bitno su godisnja izvjesca dionicarima i investitorima, kada to vidimo i od strane Intela i AMD-a, znat cemo pravo stanje trzista 2017 i onoga sto ce se desavati sljedecu i godinu kasnije

 

za sada se pokazuje da nema nikakve promjene poslovnog plana, niti se ocekuje ikakva promjena na "consumer" djelu poslovanja

 

kada AMD pocne posluzivati poslovne korisnike sa Epyc procesorima, tu jedino moze doci do ozbiljnije promjene intelove strategije, a da li ce se to odraziti i na procesore za kucne korisnike, tko zna

 

poslovni korisnici nisu ovce kao kucni korisnici, i jedino sto ih zanima je ROI, TCO i profit

 

dok ovce jedino zanima da mu radi 10 fps vise od AMD u igrama i da bude brzi od random lika na forumu gdje se bencha jer je on pro shit rulz

 

upravo  zato ce intel i dalje biti kralj desktop procesora i nece se mjenjati jer nema potrebe

 

 

 

 

Sori ali ti si jako slabo upučen, otprilike kao Zdravko Mamič u tokarski stroj.Kaj se tiče Intel cijena, oni i da hoče ne mogu pratit AMD Ryzen/Threadripper/i pogotovo Epyc cijene tu je največi problem.AMD ima specifičan ili znatno jeftiniji CPU proizvod, u odnosu na Intel ponudu monolitnih procesora koji su u proizvodnji daleko skuplji.AMD može još spustit cijene i opet če fino zaradit, u odnosu na ogromni Intel pogon koji o drastičnom rezanju cijena ne može niti razmišljat.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-kaby-lake/244311.aspx?page=12&jumpto=5288125&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=289&jumpto=5420298&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=31&jumpto=5410395&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=291&jumpto=5427349&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/intel-odustaje-telefona-tableta/238800.aspx?page=0&jumpto=5014744&sort=asc&view=flat

 

Kao što rekoh več nekoliko puta, Intel je gigant(troškovi su preveliki) u padu pritisnut sa svih mogučih strana tu je kvaka.

 

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
13 godina
offline
Re: CPU chat tema

Postovanje,koliko mogu dici svoj non k i7 4790 na maticnoj Msi h97 pc mate,cooler je xilence m806 dual xq 2x90mm arcting f9...il samo turbo na 4.0 i kolika je najveca temp da nesmeta i nesteti procu?

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...

Sori ali ti si jako slabo upučen, otprilike kao Zdravko Mamič u tokarski stroj.Kaj se tiče Intel cijena, oni i da hoče ne mogu pratit AMD Ryzen/Threadripper/i pogotovo Epyc cijene tu je največi problem.AMD ima specifičan ili znatno jeftiniji CPU proizvod, u odnosu na Intel ponudu monolitnih procesora koji su u proizvodnji daleko skuplji.AMD može još spustit cijene i opet če fino zaradit, u odnosu na ogromni Intel pogon koji o drastičnom rezanju cijena ne može niti razmišljat.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-kaby-lake/244311.aspx?page=12&jumpto=5288125&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=289&jumpto=5420298&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=31&jumpto=5410395&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=291&jumpto=5427349&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/intel-odustaje-telefona-tableta/238800.aspx?page=0&jumpto=5014744&sort=asc&view=flat

 

Kao što rekoh več nekoliko puta, Intel je gigant(troškovi su preveliki) u padu pritisnut sa svih mogučih strana tu je kvaka.

 

 

 

 

 

 

nista ja tebe ne razumijem, em me bole oci od farbanja em ti pricas nesto sasvim promaseno

 

evo cisto nabrzinu zasto je relativno nebitno koliki su troskovi proizvodnje dok god ti je margina visestruko veca od konkurencije, a ti onda dalje nastavi drvit koliko hoces

i to info iz AMD dionicarskog izvjestaja (znas bilo bi dobro da posto vec toliko volis tu kompaniju da im pomognes i kupnjom vrijednosnica, ako mogu ja mozes i ti  )

 

"AMD is so far losing money in rolling out latest product line, losing 0.55 EPS last quarter, and a -7.22% net profit margin in Q2 of 2017.

At the same time, Intel boasted a 2.30 EPS and a +20% net profit margin. Intel also pays a 3% dividend yield while AMD does not pay a dividend at all "

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 22:28 (Timo).
11 godina
offline
Re: CPU chat tema
war3_tft kaže...

Samo da se razumijemo, to sta si ti klokao procesor i platio plocicu rama 200kn vise samo da bi radila nije nikakava nauka, al postoji puno veci broj ljudi kojima to je nauka i kojima se s time ne da zafrkavati kad kupe budzet procesor. 

 pa i Ryzen radi kako treba "out of the box" u cemu je problem?

 

ako neces radit OC ne trrebas, ali ako hoces nastimavat ces isto kao i na intelu, vise ces se zajebavat sa ramom, dok kod intela vise sa naponom isto govno drugo pakovanje

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
galinjo24 kaže...

Postovanje,koliko mogu dici svoj non k i7 4790 na maticnoj Msi h97 pc mate,cooler je xilence m806 dual xq 2x90mm arcting f9...il samo turbo na 4.0 i kolika je najveca temp da nesmeta i nesteti procu?

 Ne možeš klokat taj proc, a ni ploča ne podržava oc.

16 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

@Timo ti pričaš o burzi, što je potpuno druga stvar. AMD zadnjih 10 godina preživljava i gubi novac, prodaje tvornice čipova. Kako ne Kužiš da je AMD mrav, a Intel slon. Da li T-Com smanjuje cijene radi tele2. Ne. Radije će gubiti korisnike sljedećih 5 godina, nego snižavati cijenu. Tako rade monopolisti. O kakvom drastičnom rezanju cijena govoriš? Kakvo je stanje u Intelu, može se isčitat iz prezentacije o Xeonima gdje su blatili Epic. Tko to radi ako se ne osjeća ugrožen

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
dabar_solta_V2 kaže...

 

o cemu ti pricas?
prvo ryzen se pre bolesno kloka na stok hladnjaku u dva klika kako su ljudi vec pisali.
drugo meni hynix dual rank 4 slota znaci najgora moguca kombinacija za ryzen rade na 2666mhz cl12.tj 1333 umjesto 1400mhz tvornickih, znaci 66mhz sporije. ali zato rade na cl12 umjesto na cl14.

 

u prilogu ti je slika cpuz benchmarka(neznam koliko je relevantan ovaj bench) na maks kloku koji prolazi validaciju na stock cooleru.

 Pricam samo ono sto vidim ovdje na forumu, ali i na redditu gdje se ekipa dan danas zali na memoriju. Shvacam da ljudima radi, al da postoje musice jos uvijek jbg postoje.

 

Klok opet spominjem prema onome sto vidim ovdje, rezultati su mi bili cudni pa sam postavio pitanje nekidan u ryzen temi sto ne bi ryzeni bez nekov veceg problema trebali ici na 3.9 i nikakav odgovor nisam dobio.

 

Znaci jedina moja dva komentara su bila da problemi s memorijom ocito jos postoje i da smatram da je od ryzen 3 jednostavnija solucija za sire mase intel. Stajem ovdje jer mi se vise neda ponavljat jednu te istu stvar da bi svaki put dosao netko drugi tko ima ryzena i skrenuo temu na nesto deseto. lp

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice