Koji madrac kupiti

poruka: 26
|
čitano: 5.502
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Koji madrac kupiti?

Treba mi preporuka za madrac. Imam neki jeftiniji trenutno od memorijske pjene i leđa me ubijaju da je to navjerovatno. Ne kažem da su svi loši, ali ovaj na kojem spavam je za krepat. Svako jutro se jedva ustajem i spavam loše.  Znam da ima onih koji su kao kombinacija memorijske pjene i jako puno malih opruga, no nemam iskustva s time. Ne znam da li ponovno riskirati sa kupovinom nekog tvrđeg madraca od memorijske pjene ili kupiti taj kombinirani sa oprugama. Preporuka?

Prosječno glup i umjereno lud
6 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
Imam Meblo već godinama, sigurno 7, prezadovoljan sam.
U drugoj sobi imam neki iz Jiska i također je vrlo dobar, mislim da nije bio najjeftiniji ali niti skup.
Kad legnem "na oba" imam onaj vau osjećaj i misao kako dobro podupiru leđa i ni malo se ne udube gdje ne treba, a opet taman mekan.

Ma opruge su prošlost mislim , imao sam nekad i još se sjećam neudobnosti, odskakivanja i kad te bode. Možda su uznapredovali ali zadovoljan sam ovim što imam.

A drži se provjerenih marki koji rade na tome da osvoje kupca ali ne cijenom.
5 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti?
DuxCro kaže...

Treba mi preporuka za madrac. Imam neki jeftiniji trenutno od memorijske pjene i leđa me ubijaju da je to navjerovatno. Ne kažem da su svi loši, ali ovaj na kojem spavam je za krepat. Svako jutro se jedva ustajem i spavam loše.  Znam da ima onih koji su kao kombinacija memorijske pjene i jako puno malih opruga, no nemam iskustva s time. Ne znam da li ponovno riskirati sa kupovinom nekog tvrđeg madraca od memorijske pjene ili kupiti taj kombinirani sa oprugama. Preporuka?

 Ja imam taj kombinacija opruga i pjene i fenomenalan je. Ravan i malo tvrdji a opet udoban.Hrvtaska je proizvodnja ali ne mogu na njemu naci etiketu tacno ko je proizvodjac i model.

13 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
ajimerej kaže...
Imam Meblo već godinama, sigurno 7, prezadovoljan sam.
U drugoj sobi imam neki iz Jiska i također je vrlo dobar, mislim da nije bio najjeftiniji ali niti skup.
Kad legnem "na oba" imam onaj vau osjećaj i misao kako dobro podupiru leđa i ni malo se ne udube gdje ne treba, a opet taman mekan.

Ma opruge su prošlost mislim , imao sam nekad i još se sjećam neudobnosti, odskakivanja i kad te bode. Možda su uznapredovali ali zadovoljan sam ovim što imam.

A drži se provjerenih marki koji rade na tome da osvoje kupca ali ne cijenom.

Imam i ja neki iz JYSK-a već 6 godina, ne sjećam se točno koji, ali cijena mu je bila snižena jer sam ga uhvatio na akciji. Neki s pjenom i nekim grančicama, nemam pojma. 

Uglavnom, sa madracom sam stvarno zadovoljan. Jedina zamjerka je što nigdje ne mogu pronaći navlaku za njega (onu na cif što je došla s njim). Kada sam kupio madrac, u JYSK-u su mi rekli da za njihove madrace nemaju zamjenske te navlake.

9 mjeseci
offline
Re: Koji madrac kupiti?
DuxCro kaže...

Treba mi preporuka za madrac. Imam neki jeftiniji trenutno od memorijske pjene i leđa me ubijaju da je to navjerovatno. Ne kažem da su svi loši, ali ovaj na kojem spavam je za krepat. Svako jutro se jedva ustajem i spavam loše.  Znam da ima onih koji su kao kombinacija memorijske pjene i jako puno malih opruga, no nemam iskustva s time. Ne znam da li ponovno riskirati sa kupovinom nekog tvrđeg madraca od memorijske pjene ili kupiti taj kombinirani sa oprugama. Preporuka?

 teško da imaš jeftini madrac od memorijske pjene, bit će prije da ima par cm memo pjene i ostalu PU ili nešto slično i jeftino.

 

pogledaj njihove madrace, za razliku od većine ne muljaju i ne prodaju muda pod bubrege kao dormeo i njima slični

https://ergoactiv.net/

 

imma njihov od lateksa i super sam zadovoljan

7 godina
offline
Koji madrac kupiti

Moja preporuka ti je za neki latex model. Imas u Caper dreams par komada. Ako ces jysk onda pogleda neki izlozbeni model, budu do 70% snizeni pa ako ti odgovara dimenzije i model super prodes. U Osijeku u Avenue Mallu ima stalno neke modele na snizenju.

Ali jabolje kupuj tako da probas prvo pa onda narucis. Tesko je definirati koji model je naj bolji bas za tebe i leda. Cijena cesto nije garancija kvalitete.

12 godina
offline
Koji madrac kupiti

Gore spomenuti Ergoactiv je odlican, samo sto nemaju opciju isprobavanja i vracanja u slucaju nezadovoljstva, dakle moras donjet odluku na temelju iskustva u ducanu sto je prakticki coinflip. Zato preporucam medico home, imaju 100 dana sleep trial tj unutar 100 dana mozes vratiti madrac i dobiti ili neki drugi ili doradu prvog ili povrat novaca. Mi smo uzeli prvo od 100% latexa al smo nakon mjesec dana zakljucili da nam je premekan, javili se i dobili drugi model s dzepicastim oprugama i slojem latexa, memorijske pjene i hladno lijevane pjene, i s tim smo evo prezadovoljni vec oko 4 god. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Koji madrac kupiti

I ja imam problema godinama s leđima i nespavanjem..

Trenutno imamo Ergoactiv latex madrace u krevetu (tvrđi i mekši) za suprugu i mene...

I opet mi nakon nekog vremena paše prespavati koju noć u dječjoj sobi na Jyskovom gold madracu sa đepičastim oprugama samo za promjenu.

Kao da mi leđima paše promjena s tvrđeg na mekše, i obratno, valjda neka memorija u živcima ili nešto...

Imali nekad Ergoactiv full memory madrac i bio je tada odličan, tako da preporuka za tu firmu...

16 godina
offline
Koji madrac kupiti

Medico home firma iz Kc ima odlične madrace, uzeo sam prije 2g. eto ga kao nov je, odličan za spavanje, srednje tvrd, imaju opciju zamjene ako ne paše za drugi, mislim da je 100 dana rok. Ja sam odabrao Prestuige model, definitivno best buy, 

9 mjeseci
offline
Re: Koji madrac kupiti
Minneyar kaže...

Gore spomenuti Ergoactiv je odlican, samo sto nemaju opciju isprobavanja i vracanja u slucaju nezadovoljstva, dakle moras donjet odluku na temelju iskustva u ducanu sto je prakticki coinflip. Zato preporucam medico home, imaju 100 dana sleep trial tj unutar 100 dana mozes vratiti madrac i dobiti ili neki drugi ili doradu prvog ili povrat novaca. Mi smo uzeli prvo od 100% latexa al smo nakon mjesec dana zakljucili da nam je premekan, javili se i dobili drugi model s dzepicastim oprugama i slojem latexa, memorijske pjene i hladno lijevane pjene, i s tim smo evo prezadovoljni vec oko 4 god. 

 sva online kupovina je zakonom zaštićena i određen je 14 dnevni rok za povrat. trgovci mogu mudrovati koliko žele, ali zakon tako kaže. osobno se sjećam da je postojao rok za isprobavanje kad sam kupovao, ali sad više ne znam je li to bilo 30, 60 ili više dana.

 

isprobavanje u trgovinama je uglavnom beskorisno jer mnogi od tih madraca su:

a) već razmrdani i ne dobije se pravo stanje

b) odlični dok su novi, a onda jako brzo degradiraju i već nakon par mjeseci su nešto potpuno drugačije

 

Naravno da je dobar madrac dobar, ali ovo gore pišem jer će vas puno loših zavarati na prvi "dodir".

12 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
Također preporuka za Medico madrace... izvrstan omjer kvalitete i cijene...
12 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
millennial kaže...
Minneyar kaže...

Gore spomenuti Ergoactiv je odlican, samo sto nemaju opciju isprobavanja i vracanja u slucaju nezadovoljstva, dakle moras donjet odluku na temelju iskustva u ducanu sto je prakticki coinflip. Zato preporucam medico home, imaju 100 dana sleep trial tj unutar 100 dana mozes vratiti madrac i dobiti ili neki drugi ili doradu prvog ili povrat novaca. Mi smo uzeli prvo od 100% latexa al smo nakon mjesec dana zakljucili da nam je premekan, javili se i dobili drugi model s dzepicastim oprugama i slojem latexa, memorijske pjene i hladno lijevane pjene, i s tim smo evo prezadovoljni vec oko 4 god. 

 sva online kupovina je zakonom zaštićena i određen je 14 dnevni rok za povrat. trgovci mogu mudrovati koliko žele, ali zakon tako kaže. osobno se sjećam da je postojao rok za isprobavanje kad sam kupovao, ali sad više ne znam je li to bilo 30, 60 ili više dana.

 

isprobavanje u trgovinama je uglavnom beskorisno jer mnogi od tih madraca su:

a) već razmrdani i ne dobije se pravo stanje

b) odlični dok su novi, a onda jako brzo degradiraju i već nakon par mjeseci su nešto potpuno drugačije

 

Naravno da je dobar madrac dobar, ali ovo gore pišem jer će vas puno loših zavarati na prvi "dodir".

 Imaju tih 14 dana sto mora biti prema zakonu, iskljucivo za online kupovinu. Ali to ne vrijedi ako kupis u ducanu. A 14 dana je ionako vjerojatno premalo za donjeti kvalitetan sud, i mogu te potencijalno zezati jer vracas koristenu robu i ne vratiti kompletan iznos itd. Zato isticem medico kao bolju opciju, i sam sam imao dilemu izmedu njih dvoje i presudili su bolji uvjeti kupnje kod medica, i na kraju sam zbilja i iskoristio mogucnost zamjene, bez ikakvog problema.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 mjeseci
offline
Re: Koji madrac kupiti
Minneyar kaže...
millennial kaže...
Minneyar kaže...

Gore spomenuti Ergoactiv je odlican, samo sto nemaju opciju isprobavanja i vracanja u slucaju nezadovoljstva, dakle moras donjet odluku na temelju iskustva u ducanu sto je prakticki coinflip. Zato preporucam medico home, imaju 100 dana sleep trial tj unutar 100 dana mozes vratiti madrac i dobiti ili neki drugi ili doradu prvog ili povrat novaca. Mi smo uzeli prvo od 100% latexa al smo nakon mjesec dana zakljucili da nam je premekan, javili se i dobili drugi model s dzepicastim oprugama i slojem latexa, memorijske pjene i hladno lijevane pjene, i s tim smo evo prezadovoljni vec oko 4 god. 

 sva online kupovina je zakonom zaštićena i određen je 14 dnevni rok za povrat. trgovci mogu mudrovati koliko žele, ali zakon tako kaže. osobno se sjećam da je postojao rok za isprobavanje kad sam kupovao, ali sad više ne znam je li to bilo 30, 60 ili više dana.

 

isprobavanje u trgovinama je uglavnom beskorisno jer mnogi od tih madraca su:

a) već razmrdani i ne dobije se pravo stanje

b) odlični dok su novi, a onda jako brzo degradiraju i već nakon par mjeseci su nešto potpuno drugačije

 

Naravno da je dobar madrac dobar, ali ovo gore pišem jer će vas puno loših zavarati na prvi "dodir".

 Imaju tih 14 dana sto mora biti prema zakonu, iskljucivo za online kupovinu. Ali to ne vrijedi ako kupis u ducanu. A 14 dana je ionako vjerojatno premalo za donjeti kvalitetan sud, i mogu te potencijalno zezati jer vracas koristenu robu i ne vratiti kompletan iznos itd. Zato isticem medico kao bolju opciju, i sam sam imao dilemu izmedu njih dvoje i presudili su bolji uvjeti kupnje kod medica, i na kraju sam zbilja i iskoristio mogucnost zamjene, bez ikakvog problema.

 Istina, ali gledaj to sa druge strane, barem znaš da ćeš dobiti potpuno nov madrac. 

 

Medico mi je bio u uskom izboru sa ergoactivom, presudilo je što oni nemaju u ponudi latex madrace. Imaju samo kombinacije, mix, gdje je latex 2-3 cm, mene je zanimao madrac kompletno od latexa. Inače sve što sam čitao u to vrijeme o Medico je bilo pozitivno, ali nisam koristio njihov madrac pa tu ne mogu ništa pametno napisati. Ergoactiv jesam i jako sam zadovoljan, madrac evo i nakon par godina i dalje ima ista svojstva. Presvlaka se lako skida i periva je. Čak bi vam preporučio za bračni krevet uzeti dva odvojena madraca, puno je više prednosti nego nedostataka.

6 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
@Havo da taj efekt promjene i meni paše, kako spavam na velikom krevetu koji ima odvojene (dvije) podnice tako imam i sredinu gdje se spajaju. I na sredini na spoju podnica je tvrđe i nekad mi baš paše tu spavati. A koga bole leđa razmislite i o podnicama, ja sam uzeo ikein najjači model koji može štelati tvrdoću u lumbalnom (donjem) dijelu leđa. Tako da nekad namjestim tvrđe a nekad mekše.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 18:55 (ajimerej).
8 godina
offline
Koji madrac kupiti

Hvala svima na savjetima. Puno ste mi pomogli. Naručio sam ovaj madrac. Stiči će tek u Siječnju vjerovatno. Uglavnom, javit ću dojmove nakon 2-3 tjedna prospavanih na tom madracu.  Još su mi poplun i jastuk ubacili besplatno u narudžbu.  I besplatna dostava. Premišljao sam između tog i ovog madraca.

Prosječno glup i umjereno lud
9 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
ajimerej kaže...
@Havo da taj efekt promjene i meni paše, kako spavam na velikom krevetu koji ima odvojene (dvije) podnice tako imam i sredinu gdje se spajaju. I na sredini na spoju podnica je tvrđe i nekad mi baš paše tu spavati. A koga bole leđa razmislite i o podnicama, ja sam uzeo ikein najjači model koji može štelati tvrdoću u lumbalnom (donjem) dijelu leđa. Tako da nekad namjestim tvrđe a nekad mekše.

I ja imam te fensi podnice.. i isto to radim!

većinu vremena namješteno na tvrđe i onda kad me opet počne bolit namještam one klizače na mekše.. 

 

kemijanje znam, a lijen sam opet krenut u teretanu i neki sport, znam da bi se bolje spavalo..

8 godina
offline
Koji madrac kupiti

Evo update kao što je obečano. Madrac je divovski. Ispod kreveta je stari od memorijske pjene. Ova stvar je duplo deblja. Stvarno je tvrd. Iako je pjena u predjelu torza malo omekšala nakon nekoliko noći. Ne mislim pri tome da je izgubila oblik, nego jednostavno omekšala. Ovo je do sada u mom životu najudobniji madrac na kojem sam ikada spavao. Nakod dugo vremena opet ustajem bez bolova u donjem dijelu leđa i ako ne moram na wc, uopče se ne budim do jutra. Visina madraca je prednost i zbog toga jer je lakše ustati iz kreveta. Ne znam kako će biti preko ljeta. Nadam se da neće biti previše topao pošto nema ljetnu i zimsku stranu. A za samu trajnost madraca će vrijeme pokazati.

Sa madracem sam besplatno dobio poplun i jastuk koji nisu vrijedni spomena što se tiče kvalitete. Koristim jastuk punjen perjem i neki premium poplun.  Spavam ko beba (budim se svaka 2 sata, pišam, plačem i tražim si*u).

Prosječno glup i umjereno lud
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 18:54 (DuxCro).
16 godina
offline
Koji madrac kupiti

I told you....

12 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
Uzeo sam prije par dana od Medico tvrtke njihov Rubin madrac.

Jel normalno da mene i gospođu bole leđa nakon promjene madraca? Jel i Vama tako bilo pa se nakon par dana to stabiliziralo? Zaspem brzo i ne budim se po noći i stvarno se ne osjećam umorno ujutro kao prije. Realno, ovo je prvi normalni madrac na kojem spavamo u svojih 30 godina.
12 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
siljo90 kaže...
Uzeo sam prije par dana od Medico tvrtke njihov Rubin madrac.

Jel normalno da mene i gospođu bole leđa nakon promjene madraca? Jel i Vama tako bilo pa se nakon par dana to stabiliziralo? Zaspem brzo i ne budim se po noći i stvarno se ne osjećam umorno ujutro kao prije. Realno, ovo je prvi normalni madrac na kojem spavamo u svojih 30 godina.

 AK te bole leda vjerojatno ti ne odgovara, vjerojatno je premekan. Ali isprobaj 20ak dana pa trazi neki tvrđi u zamjenu. Nama je bilo slicno s madracom od cistog latexa, pa smo zamijenili za tvrđi s dzepicastim jezgrama i otada evo vec 5 god nema problema :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Koji madrac kupiti

Probaj dogovoriti zamjenu za njihov model prestigue, meni je predobar, a nije skup. 2g ga imam skoro

12 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
A prestige mi je bio prvi izbor i onda ne znam zasto sam se odlucio na Rubin.

Budem pricekao jos nekakvih tjedan dana pa ih zvati da probam nesto dogovoriti.
4 godine
offline
Re: Koji madrac kupiti?
DuxCro kaže...

Treba mi preporuka za madrac. Imam neki jeftiniji trenutno od memorijske pjene i leđa me ubijaju da je to navjerovatno. Ne kažem da su svi loši, ali ovaj na kojem spavam je za krepat. Svako jutro se jedva ustajem i spavam loše.  Znam da ima onih koji su kao kombinacija memorijske pjene i jako puno malih opruga, no nemam iskustva s time. Ne znam da li ponovno riskirati sa kupovinom nekog tvrđeg madraca od memorijske pjene ili kupiti taj kombinirani sa oprugama. Preporuka?

 Zadnji put sam zbog toga otišao u Lesninu i opet ću, jer tada nisam dovršio izbor tj. nisam obavio kupovinu. Srećom, tada nije bilo ljudi, pa mi je prodavač pomagao u sužavanju izbora madraca na temelju mog opisa. I opet moram otići tamo i po podnicu i po madrac, jer sam tada pronašao par modela madraca za sebe (po dužini i nosivosti, jer sam 100+ kila). Nisu bili jeftini ali sam spreman platiti više za dobar odmor. Tako da pogledaj i u Lesnini. Imaju i oni popuste. Kako bi Amerikanci rekli, na madrace je popust cijele godine.

16 godina
offline
Koji madrac kupiti

.Ok je preporuka, no čovjek je već uzeo madrac i može ga zamjeniti za neki drugi.....ima 100 dana, no ne za onaj u Lesnini 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2024 11:46 (Wiz3m4n).
12 godina
offline
Re: Koji madrac kupiti
Zvao sam ih sada. Ljubazna zena se javila i rekla da bi se u pravilu kroz 2-3 tjedna od prvog spavanja madrac trebao prilagoditi tijelu i da bolova vise ne bi smjelo biti. Zato kao i daju tih 100 dana trial perioda ali u slucaju da se do kraja tjedna nista ne promijeni da im se obavezno javim. Za sada ocjena 10 za ljubaznost iako je mozda moja greska sto ih nisam zvao prije kupovine i objasnio kako spavam itd.
16 godina
offline
Koji madrac kupiti

Ja kada sam ih zvao na telefon prije kupovine uzeli mi anamnezu bolje nego kod doktora 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice